Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Hónap végi spórolás: nagyanyáink és saját ötleteink: (24. oldal)

Kategóriák: Összes fórumtéma » Hobbi & Otthon » Sütés, főzés / Összes fórumtéma » Hobbi & Otthon » Ház, lakás, kert

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

84346. Guruljka2017-10-09 14:24
Én vissza szoktam csukni.
Most is van bontott lekvárom a polcon. Még hűtőbe se tettem.
(válasz lúdanyó 84345. hozzászólására)

84345. lúdanyó2017-10-09 14:22
szerintetek ha most leveszem a csavaros fém tetejét a lekvárnak és teszek rá celofánt akkor megromlik?
(válasz tumbo 84301. hozzászólására)

84344. lúdanyó2017-10-09 14:21
én nem értem de többen mondtál, h a kacsából a háta a nyerő!!! na de ilyet..:O)
(válasz Anyagi 84299. hozzászólására)

84343. lúdanyó2017-10-09 14:20
meg nyugtatál...:)
(válasz Anyagi 84296. hozzászólására)

84342. Guruljka2017-10-09 13:29
Én a hátát szeretem a pörköltbe is belefőzni, mert jó ízt ad a sok apró csont.
És az "én falatom" a farrészes háta is. A csontja a cicáké, amit ők is meghagynak, az a kutyáké.

Külön állatkaját veszek nekik, kutya-macska "szalámit", az a húskeverék még olcsóbb. Naponta ebből és más, állatok számára feldolgozott egyebekből készül a napi meleg vacsorájuk. Én nagyon szeretem az állataimat, de nem tartom őket emberi táplálékon, még ha az olcsó felvágott, akkor sem. Tudom, hogy sokan saját részükre veszik meg azt a felvágottat is. Valahogy tisztességtelennek érezném az állat részére azt megvenni, még ha ócska minőség is. (Hogy maradékot vagy falatot kap, az azért más.)

Ahogy libamájat sem etetnék a kutyával, ha milliomos lennék.
(válasz forrest2010 84341. hozzászólására)

84341. forrest20102017-10-09 12:02
én is :) azért szeretem a szárnyát + a hátát rántva , szegény kutyusok ! megeszem előlük :( de szoktam nekik venni óccsó párizsit időnként / mindig mondom a férjemnek h amíg ők eszik a mi kajánkat , addig még jó :) majd ha fordítva lesz :)))))) na az lesz a nyomorúság :(
(válasz tumbo 84339. hozzászólására)

84340. forrest20102017-10-09 11:59
brrrrrr , a fánkon se + a sok egyében se ! pedig én még szeretem is az édeset , de h még rajta is porcuki brrrrrr
(válasz tumbo 84338. hozzászólására)

84339. tumbo2017-10-09 09:14
én még a csontos részeket is kirántom ,elrágcsálom.a töltött csirkefarhátból is a csontos az enyém.a töltelék bármivel,sőt melegszendvicsnek is jó.
(válasz forrest2010 84336. hozzászólására)

84338. tumbo2017-10-09 09:12
sok recept úgy szól,még melegen forgassuk bele porcukorba.na,azt kihagyom.
(válasz forrest2010 84335. hozzászólására)

84337. tumbo2017-10-09 09:10
gyógyulást.igyál sok teát.
(válasz globus 84311. hozzászólására)

84336. forrest20102017-10-09 07:23
na akkor azokon a lakodalmakon nekem készült a csirke :) mert én csak a csontos részeit szeretem , a többit meghagyom másnak :)
(válasz fehérke111 84334. hozzászólására)

84335. forrest20102017-10-09 07:21
nem csodálom , ha nem szereted púderezve a sütiket , hajdanán ki voltam akadva azon / mikor éppen árúkiadó voltam a pékségbe , megporcukroztuk a buktát-búrkiflit-kakaóscsigát-ízestáskát-kuglófot ......brrrrrr !
(válasz Anyagi 84294. hozzászólására)

84334. fehérke1112017-10-09 07:20
Jó lehetett ez a hétvége nagyon :-)

Az a csirke "felsőcomb" biztos, hogy bosszantó, de régen a lakodalmas tálakra a sült tyúkot is így vágtuk fel, sőt a rántani való csirkét is így kellett darabolni. Az egyik idősebb főzőasszony okított minket, fiatalokat, mondván, hogy ha csak a csontos hátrész kerül ki a tálakra, akkor csak "eldobódik", nem kell senkinek, de a húsos résszel elrágcsálják a vendégek :-)))
(válasz Dodi44 84329. hozzászólására)

84333. forrest20102017-10-09 07:17
Ági ! nemá ! van , aki cukorral + szalonnásan szereti :( na az az igazi brrrrrr!
(válasz Anyagi 84305. hozzászólására)

84332. forrest20102017-10-09 07:15
már ki is rázott a hideg :(((((( nálunk a fijjjjjúk ették cukorral / a férjem már csak enné / ha egyáltalán megeszik , a lányommal + ha éppen hajlandó ráfanyalodni , akkor mi jól megborsozva :)
(válasz loch ness 84324. hozzászólására)

84331. forrest20102017-10-09 07:10
káposzta :) igaz h nálunk csak én szeretem a káposztás tésztát , nem is eszem sűrűn :) de ......mivel ez itt a spórolások oldala :) vettem 1 szép nagy fej káposztát és lett belőle v lesz , mert még csak a 4.-nél tartok volt 1x paradicsomos káposzta fasirttal , 1x rakott káposzta :) + 1x töltött gombócokkal :) , ma hajnalba dinsztelt káposztát készítettem a maradék sülthusihoz :) a krumplisaláta elfogyott :( lesz még 1 kupac nyers vegyessaláta , aminek az alapja káposzta , a maradékból majd lesz káposztás tészta :) a fodros nagykockát szeretem v fodros metéltet :) azzal fogom majd elkövetni :)))))) és remélem ! senki nem kap majd káposztamérgezést :) jó 3 kilónyi volt a káposztám , én úgy de úgy spórolok / azt mondta valaki , h csak az első milliót nehéz ...... :))))))
(válasz Dodi44 84327. hozzászólására)

84330. fehérke1112017-10-09 06:57
"a fekete ribizli utánozhatatlan a rántott sajt mellé"

Milyen formában? Lekvárként?
(válasz Anyagi 84289. hozzászólására)

84329. Dodi442017-10-09 01:27
A gyerekeimmel kiskorukban megosztottam egy kedvencemet, a campingezest. Tolunk delre van egy to, amelynek a partjan egyszer eltoltottunk egy hetveget, es tetszett a taj es a to adottsagai. No erre atonak a campong teruletere ujra es ujra visszajartunk, majd elertunk rrgy olyan pontra, hogy beleuntunk a hetvegi "koltozkodesbe" es amikor a campingszeznon megkezdodott kibereltunk a680-as helyet, es oda felallitottam a campingdolgokat, es miutan a penteki munkaidom lejart, bepakoltuk a szuksegeseket, es irany acamping. Az ut ket ora hossza volt, a tvolsag ugy 160km.volt de megerte. A campingben egy masodik otthonunk volt kialakitva, es az elejen egy parszori kinrleteutan, megtalatuk a nekunk legjobban kedvezo helyet, amelyet aztan a "mienknek" nevezhettunk. A gyerekek felnottek, es ahogy szokasos szokott lenni, a gimnazuimuk utan mar mas erdeklodesi koruk is kialakult, es a sajnalatomra a mar megszokott hetvegi tevekenysegunk atvaltozott az erdeklodeseik szerint. Se azert valami megmaradt kozottunk, mert minden evben az Oktober elso hetvegen a volt torzshelyunkon a camping teruleten az Oktoberi fesztibalt megrendezik es meg mindig lemegyunk oda, mostmar velunk egyutt az unokakkal is. No ez a hetvege most van, a szombati naot erre szantuk es egyutt az unokakkal kiegeszitve, ujra lementunk. De mar nem a regi camping felszerelessel, hanem csak delelott 10.30 korul lelerve oda, megalltunk egy boltnal a szukseges napi kajankat megvenni, ami mar kialakult. egy doboz kirantott csirke darabok es egy csomo hasabra vagott sult krumpli rakas, egy kis szomlefelevel kiegeszitve. Persze emellett meg a kinek kinek otthon elkeszitett szendvics is volt a kajas gobozaba, a hozzavalo inniovalokkal, ami inkabb vizes flakonokbol allt. Amiert ebbe az egesz leirasba bele kezdtem, ami nekem bantja a csoromet, a gazdasagi arvaltozasokra szeretnek utalni. Ugyanis a nyolcdarabos sult csirke darabok kozott a csirke "felsocombja" igen piszkalja a csoromoet! A felso combjahoz itt az utolso evekben egybe vagjak a csirke hatgerince felet es a mellette levi bordakat is! Tehat ha a felsosombot valasztod, egy kis adagot fogsz kapni, ami olyan kuldo bundaban van megforgatva es megsutve, amelu szepen egy jo adag felsocombot mutat kivulrol, mig onfeledten bele nem harapsz!
Akkor a meztelen valosag egybol kibukkan a zsakbol...
Nem minden arany az ami sarga es fenylik!
Persze a festivalon sok a helyi szokasoknak megfelelo elelmet is arultak, amit az otrorai vacsorara ettek a tobbiek. Nekem nem kedvencem az itteni gyors kajak sokasaga.
De a felso csirkecomb kiabrandito csont ozone sem tudta elrontani a tegnapi napunkat.
Kellemesen telt el a csaladi kirandulas.
Nem kifelejtve azokat sem, hogy az ezelotti ket deked elotti tarsasagbol ujra osszefutottunk az akkori kozos erdekeinkbol kialakult roplabda csapat, az esti tabortuzeknel osszeforrott "banda" camping tarsasagunkbol nemely "regiekkel" akiknek ugyancsak a felnott gyerekeivel, es azok gyerekeivel is talakoztunk.
A ma mar felnott csalad apak es csalad anyak is ujra felideztek az akkor tortent dolgokat. Voltak akiknek az arcvonasai meg mindig a regi mosolyukat hordtak, de a lelkuk melyen meg mindig ugyan azok a kozvetlen emberek voltak, felre teve az elet korulmenyeik valtozasat, ujra csak gyerekek voltak, csak mar mas evjarati kiadasban...

84328. Guruljka2017-10-08 22:36
Nem az összetétel hibája, hanem az erősen fogyis beállítottságé. :D
(válasz loch ness 84326. hozzászólására)

84327. Dodi442017-10-08 22:32
Kaposztas kockat es is szeretem, es aranylag egyszeru csinalni is.
Igaz egy kicsit csalok...
-egy egesz fej kaposztat szoktam megvenni, de az egyszemelyre kicsit sok :D
Azert mind lereszelem geppel, es egyszerre csinalom meg, de amikor keszvan, adagokba, lezarhato zacsekeokba teszem, es be a fagyasztoba. Utanna, amikor raehezek, csak elo egy zacsekot es megfozom a tesztat, (enyem 12 perc alatt fol meg) felmelegitem a kaposztas zacsek tartalmat, es kesz akaja... :D
(válasz Guruljka 84323. hozzászólására)

84326. loch ness2017-10-08 22:14
Megnéztem, a neten elég sok recept van mákos túrógombócról, még diétás változatban is. Sőt meggyes-mákosként is... Érdemes rákeresni, hátha találsz olyat, ami tetszik is és finom is. Megtehettem volna eddig is, hogy guglizok, de érdekelt a te bevált recepted, csak most elbizonytalanodtam, mert azt írtad, nem volt olyan finom.
(válasz Guruljka 84322. hozzászólására)

84325. loch ness2017-10-08 22:09
Köszi, lehet, hogy kipróbálom. Én is akartam már kombinálni a kettőt, de nem volt hozzá receptem.

Viszont a tök meg a mák kombinálása nagyon finom. Régen egyszer ettem tökkel és mákkal készült rétest, nemrég meg találtam olyan receptet, ami tökkel, mákkal, liszttel és tojással készült (meg valami édesítés kellett persze bele), és szendvicssütőben is meg lehetett sütni. Az nagyon ízlett, finom zaftos és mákos íze volt.
(válasz Guruljka 84322. hozzászólására)

84324. loch ness2017-10-08 22:06
Az is cukorral a legfinomabb :) Még ha van, akit a hideg lel ki a gondolatra is :)
(válasz Guruljka 84323. hozzászólására)

84323. Guruljka2017-10-08 22:03
én a jó múltkor egyszer csináltam káposztás kockát, és nem emlékeztem, hogy szoktam enni. Akkor én is feleztem, de így se jöttem rá, hogy ettem régebben. :D
(válasz loch ness 84321. hozzászólására)

84322. Guruljka2017-10-08 22:02
Csak a hozzávalóit találtam meg: 10 deka őrölt mák, 10 deka búzadara, 2 kisebb tojás és majdnem fél kiló túró. (489 gramm, lehet, ennyi volt a csomagban, nem tudom.) Volt benne még két csapott evőkanál cukor, gondolom, ezt a masszába kevertem, mert kívülről nem volt rajta semmi. A látványa még előttem van.
Ez kísérleti találmány volt, a mák és a túró kombinálására. Nagyon finom nem volt azért, nyilván fért még volna rá némi édes íz, de akkor ennyit engedtem. Vagy esetleg lehetne mandulába hempergetni még.
A prézli nem hiányzott belőle, a mák miatt.
(válasz loch ness 84321. hozzászólására)

84321. loch ness2017-10-08 21:42
Pont ezt akartam írni! Mi mindkétféleképpen ettük, hol szalonnapörccel, hol cukorral. Egy idő után rászoktam, hogy egy részét megettem a szalonnapörccel, a maradékot meg jó alaposan megcukroztam. Dupla élvezet volt :)

Guruljka, hogy készül a mákos túrógombóc? Érdekelne.
(válasz katus3 84315. hozzászólására)

84320. globus2017-10-08 20:27
Köszönöm szépen. Klasszikusan nálam is hasonlóan szokott zajlani, de úgy tűnik, most légúti rész kimarad. Nem szeretném elkiabálni.
(válasz katus3 84316. hozzászólására)

84319. Guruljka2017-10-08 20:24
Köszi, akkor ez lesz a megoldás! :D
(válasz Enissa 84318. hozzászólására)

84318. Enissa2017-10-08 19:23
Fagyaszd le, én már használtam fagyasztás után.
(válasz Guruljka 84317. hozzászólására)

84317. Guruljka2017-10-08 19:20
Olyan adagolású túró kellene, ami csak olyan 10 deka. A fiam nem kedveli, én meg nem eszem több napon át, hiába szeretem is meg egészséges is. (Főleg, ha zsírszegény.)
(válasz Enissa 84312. hozzászólására)