Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Hónap végi spórolás: nagyanyáink és saját ötleteink: (21. oldal)

Kategóriák: Összes fórumtéma » Hobbi & Otthon » Sütés, főzés / Összes fórumtéma » Hobbi & Otthon » Ház, lakás, kert

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

86291. hópihe142017-11-12 07:55
Rendes helyen valóban úgy szokták, de itt nem így történt.
Mi van ha legközelebb megkérem, miután már lé nélkül lemérte a kért mennyiséget, hogy tegyen már rá egy lét is? Vajon újra méri? :))
(válasz smudlaagi54 86289. hozzászólására)

86290. hópihe142017-11-12 07:53
Tegnap feltettem főni a mai ebédre szánt libazúzát pörköltnek, de a végén úgy döntöttem, hogy nem tartalékolom a szívét rántani, beleraktam azt is. Hát így viszont lett belőle tisztességes mennyiség.

Másfél óra alatt még csak félfövésben volt, ma főzöm tovább, viszont a felét akkor csak betuszkolom a fagyóba.
Kiveszek a fagyóból egy csomag karfiolt, az foglalja magasságban a legtöbb helyet. Lesz belőle leves. Jó lesz a pörkölt máskor, így biztosan nem fogok ráunni, leves + már elég régen volt.

86289. smudlaagi542017-11-12 07:51
Előszőr le szokták mérni,és a levet pluszban mérés nélkül szokták ráönteni.
(válasz hópihe14 86288. hozzászólására)

86288. hópihe142017-11-12 07:48
A múltkor csemege uborkát vásároltam a zöldségesnél, megkérdi, hogy lével, vagy lé nélkül kérem. Én hülye, lével együtt kértem a 25-30 dkg-ot. Otthon rá is jöttem, hogy elég drága lett így. :))
(válasz Dodi44 86283. hozzászólására)

86287. Dodi442017-11-12 02:33
Egy erdekes pont:
a benzin fogyasztast mas fogyasztasi kepletben merjuk, mint nallatok. NAllatok, az , hogy mennyit fogyaszt 100km-re.
Felenk meg ugy hogy egy galonert hany merfoldet ad?
Ugyancsak a megkeverest felhasznaljak,a motorok loero mereseikben. Vannak akik ugy merik, hogy mindent leszednek a motorrol, meg a vizpumpat, benzin pumpakat is , masok meg a meghajtott kerekek gumijaival kiadott teljesitmenyet merik (amely a leg valodibb) de az nem jo mert az elso meres sokkal nagyobb szamot mutat. az most mar az sem jo, hanem kilowattokban adjak meg a motorok erejet!
Ugyan csak varialnak a levego nyomas mereseivel a kerekekben. Ezelott a meres hany atmoszfera nyomas jut az 1cm2 belso teruletre. Az most mar nem jo, mert keverni kell a kakat, most mar Bar-ban merjuk, nehogy mar valaki tudjon mar valamit, Akkor az okosok hogyan tudnak megerdemelni a felemelt meretu "okosoknak "kimert fizeteseket?

86286. forrest20102017-11-12 02:15
köszi :)
(válasz Guruljka 86271. hozzászólására)

86285. forrest20102017-11-12 02:06
káposzta : nincs is abba annyi lé :) mert ha lenne , az nekem készült volna , én megiszom :)))) de legalább kb hasonló minőség lenne az a káposzta ! de sokszor nemtom ? mi a rossebet csinálnak vele ? de borzalmas ! és ehetetlen és poshadt......

86284. forrest20102017-11-12 02:03
Dodi ! mára már azt a kéményt se vizsgálják " alanyi jogon " ha hívsz kéménysöprőt ! akkor lehet ? h nem csak felveszi és támasztja ? :) azt a kéményt ? hanem még seper is egyet rajta-benne-érte ?!

86283. Dodi442017-11-12 00:13
Egy kis realitas:
A het elejen vettem ket zacsko savanyitott kaposztat, amelyben 90 deka van egyzacsekban.
Hat akkor gondoljuk , az majd ket kilo savanyu kaposzta!
No alljon meg a gyalogos!
Egy zacskoban van 90 deka suly!
-de abbol hany % a kaposzta, es mennyi a le?
kb fele fele. Hat akkor hol is van az a majd ket kilo savanyu kaposzta?
Mert annyiert fizettem!
Hozza vettem egy csomagolt :lengyelkolbasznak hivott valamit, amelyet ha szetvagok es darabolom, inkabb a virsli csaladba tartozik, mert kolbasz az csak a felirata... Azt fustolt kolbasznak is nevezik, lehet hogy valamelyik vele dolgozo, a szunetben kint bagozott es annyi fustot latott a kolbi, amennyi szagot az a melos behozott magaval,,,
A szemfenyvesztes es az itt a piros, hol a piros idoszaka uralkodik ma mar es legalisan!!!
"Komam fogd a kemenyt hogy le ne duljon, meg felveszem erte a penzt!!!

86282. Dodi442017-11-11 23:40
Ha jol emlekszem, feletek a 4-es villamos kozlekedett, ugye? mert en is kn majdnem akkor tevedtem el onnan. (mert en mockvaba indiultamm de eltevedtem utkozben valahogy...)
ez is szerettem szegedet. csak a vezetoik az en velemenyem szerint nem gazdasagosan es a mult hagyomanyaira es gazdasadi akapjaira epitenek. Ezt azert mondom, mert biztos tudod, hogy a vasuti hidatm amely osszekototte a pezti caganyokat tiszantullal azt 45-ben felrobbantottak. Ahelyett hogy azta vasuti hidat ujra epitettek volna, annak a tolteset amelyeknek a tetejen voltak a "nagyallomastol veeto vaganyai a hidhoz, azt elbontottak es elhordtak. pedig az a vasuti hid volt a leg gazdasagosabb modja a vasuti kozlekedes helyre allitasa. Most meg azttervezik, hogy a harmadik korul amit epitettek, annaka nyugati vegenel oda fognak epiteni egy vasuti es kozlekedesi hidat. Ugyan melyik generacio eleteben fog az megvalosulni. mert ugy tervezik, hogy a vasut us es a camionok, autosok, es gyalogosok is azt fogjak hasznalni. Csak ha a vasut jon , akkor a mas kozlekedest le kell nekik zarni. azt szabalyozni kell! es persze nem lehet ra szamitani mikor fogjak zarni, vagy nyitni a kozlekedesre.
Tudod regen, egy masik orszagban, mig csak a torzsek teruleteik voltak a hatarok, az ugy volt a kozosseg, hogy ha egy idegen ferfi kozejuk vandorolt, azt jonak vettek, (uj ver) es a kozosseg osszeallt es egy akkori stylusu hazat epitett neki. Persze, nem kimondott torvenyek szerint eltek akkor is, es az jovevenynek reszt kellett vennie a kozossegben a munkakban. es ha a joveveny lusta es ben dolgozo volt, akik a hazat epitettek neki, azok ugy adtak tudtara, hogy felgyujtottak a hazat , amiben elt, mert ok epitettek! ezt hivjak, hogy valai "Fired".
Ezt a szot ma is hasznaljak, ami azt jelenti , hogy ki vagy rugva, pl. az allasombol.
Tehat amikor a varos elvette a hazamat es lerombolta, akkor engemet is "Fired"nek nyilvabitott, meg csak jo hogy a hazunk helyet soval nem hintettek be, mint a regi idokben. Igy ki lettem onnan rugva, nem kivanatosnak erzem magamat ott. A varost pedig szerettem nagyon.
(a nekem erdekesnek tunik, hogy a harom ott levo csaladihazat lebontottak, es az utat kb ugy negyven meter hosszan a Banomkert sor utcaig szelesitettek meg, es utanna nem, mert ott nem is volt utca tovabb, mert ott a vasuti toltes volt.
(gyerekkoromban desokat rohantak le fol azon a toltesen, de sokszor plezuros is volt a terdem tole! :D)
(válasz ... én 86279. hozzászólására)

86281. Dodi442017-11-11 23:11
Szellemes valasz! :DDD
A varosokban az atlagos belso sebesseg az 35 merfold (kb.53km.) amit erre fele miles (majl-nak hivnak, kb ugyan az mint a merfold) vannak meg az iskolak ovezeteben a villogo sarga lampak 20 miles a max, (leg egyszerubb atszamitani, 1 mile= 1,6km tehat osztom kettovel, szorzom harommal az igaz csak 1.5, de kb-nak az is jo.) A jol kiirt tablazatu orszagutakon, azok igen csak 65-75 a sebesseg korlatozasok ( az orszagutakat 100 merfoldes sebessegre csinaljak, igy elegge simak, de az itt gyartott kocsikba nagy motorokat tesznek, amiknek megnagyobb a fogyasztasaik, es a benzin fogyasztast is korlatozzak a sebesseg korlatozasokkal). Amellett az itt gyartott autok a statisztika szerint sokkal hamarabb romlanak el es tobbszor, mint a mas orszagokban tervezettek.). kivetel nehagy deli allamot, ahol nincsen korlatozas, de ott az orakat sem tologatjak elore hatra...
(válasz hópihe14 86277. hozzászólására)

86280. tumbo2017-11-11 19:02
az olyan,mint a bort árulják,van három tőkéjük.de boruk egész évben.
(válasz hópihe14 86255. hozzászólására)

86279. ... én2017-11-11 17:51
Mi Ságvári telepen laktunk, akkor volt új építésű
a telep nagy része. Hát azóta hogy eljöttünk, bizony eltelt - várj, számolok..- kereken 50 év.
Évente 1x-2x visszajárok a temetőbe virágot vinni (az alsóvárosiba, ami a szalámigyár mellett van), mindenkim már ott van.
És nagyon szeretem azt a várost, otthon érzem magam benne, még ha ritkán vagyok is ott.
(válasz Dodi44 86240. hozzászólására)

86278. lúdanyó2017-11-11 14:23
:DD
(válasz hópihe14 86277. hozzászólására)

86277. hópihe142017-11-11 14:19
"Errefele nem szamokban merjuk a tavolsagokat, hanem a kocsival megtett idovel"

Most jöttem rá, hogy akkor ebből ered az az ősrégi vicc, mikor:
Hruscsov dicsekszik Kennedynek:
- Nálunk akkora kukorica táblák vannak, hogy 3 napig autózunk mellette
Mire Kennedy:
- Valamikor nekünk is voltak ilyen lassú autóink!
:))

86276. Guruljka2017-11-11 14:16
Na a fiam már nem talált a boltban semmi libafélét. :D

Mondjuk eddig se ettünk libát. De kenyeret is kell sütnöm, majd formázok a tésztából egy liba-szerűséget is. :D Aztán azt megesszük.

86275. lúdanyó2017-11-11 14:13
jó is az én is szeretem a nyúl húst a családommal együtt és szépen meg is tudom nyúzni őket..valamikor tartottam nyulakat de nagyon kényesek.
(válasz ... én 86238. hozzászólására)

86274. fehérke1112017-11-11 14:12
Köszi! :-)
(válasz Guruljka 86269. hozzászólására)

86273. lúdanyó2017-11-11 14:11
megütötte a szemem, h az unokák nem beszélhetik az anyjuk anyanyelvét??? ez nagyon szomorú...:((
(válasz Dodi44 86237. hozzászólására)

86272. fehérke1112017-11-11 14:09
Igen, fagyasztható! Ezért szoktam egyszerre nagyobb adaggal bebüdíteni a konyhát :-), kint hagyom azt, ami várhatóan kell, a többit kiadagolom dobozokba.
(válasz szabot.88 86260. hozzászólására)

86271. Guruljka2017-11-11 13:24
Fehérkének válaszolva épp leírtam. :D Nem keltem korán!
(válasz forrest2010 86239. hozzászólására)

86270. Guruljka2017-11-11 13:23
Az a baj azzal a pecséttel, hogy alig látható. A hűtőbe kerül a tojás, kicsit nyirkos lesz, és a lenyomat eltűnik.
(válasz szabot.88 86261. hozzászólására)

86269. Guruljka2017-11-11 13:21
A szakácskönyvem olyan indiai recepteket tartalmaz. amiket még a 80-as évek elején egy Indiában járt magyar szakács alkalmazott az akkor elérhető dolgokra. A fűszerek zömét még a Herbáriában kellett megvenni.
Eszerint a kitribe római kömény, száraz csípős paprika, mustármag, babérlevél, a végén majoranna és petrezselyem kell.

Ingyen letölthető ez a könyv:

[link]
(válasz fehérke111 86246. hozzászólására)

86268. Guruljka2017-11-11 13:17
Mivel árulnak is kész párolt, fagyasztott lila káposztát, amit csak melegíteni kell (és finom), bátran ki merem jelenteni, hogy igen. :D

86267. forrest20102017-11-11 12:10
vannak a met.onak olyan termékei , amit náluk szeretek venni már régóta , pl 5 kilós ketchup ......volt 1 fajta tésztájuk " Korona fodros rövidmetélt " nemtom hova tették , de már nincs ! valamikor a cba-ba vettem " Luigi eperszalagját " az is nagyon klassz volt , már az sincs :( kár h az auc.anba nincsenek 5 kilós csomagolású árúk :(
(válasz fincsi5 86264. hozzászólására)

86266. forrest20102017-11-11 11:54
:) mert már a sárgaborsó is nemzetközi :( én vettem már kanadait , kínait , a 3. most eszembe se jut hirtelen :( de teljesen kiakasztott , amikor láttam a csomagolásán a származási helyét :( ! mert h a fokhagyma kínai , az is fáj , hol a mi makói hagymánk ? fokhagymánk ?!
(válasz fincsi5 86250. hozzászólására)

86265. hópihe142017-11-11 11:39
Az utóbbi években már én is csak maszek zöldségestől vásárolok tojást. Ha esetleg bajom lenne vele, tudom, hogy hova kell visszavinni. De szerencsére, ő is tisztában van azzal, hogy az egész vállalkozását tenné tönkre, ha valami gubanc lenne... A kertben termő zöldséget, gyümölcsöt veszem a piacon, amikor még árban megéri oda menni, tojást, füstölt hentesárut!!! és hasonlókat piacon nem veszek! :)))
(válasz fincsi5 86264. hozzászólására)

86264. fincsi52017-11-11 11:34
Ha én mentem vásárolni Anyunak, ragaszkodott hozzá, hogy csak a szemben lévő "garázsboltban" vegyek tojást. Nem piacról, nem Coopból, csak onnan.
Ez olyan 12-14 éve volt. 1x megkérdeztem, honnan van a tojás, mert Anyukám.....
A Metróból. DDD
Gondolhattam volna, mert televolt a bolt "ARO"s termékekkel.

Nem ábrándítottam ki Anyut, amíg sütött-főzött onnan volt a tojás.:)))

86263. smudlaagi542017-11-11 11:30
Vettem már házi tojást,ami enyhén szólva záp volt.Azóta csak két helyen veszek a piacon,mert az mindig friss!
(válasz hópihe14 86255. hozzászólására)

86262. smudlaagi542017-11-11 11:28
Én le szoktam fagyasztani,mivel nem egy adagot csinálok egyszerre.Vegyesen szoktam csinálni,1 kg lila káposztához,kb 70 dkg fejes káposztát adok,megpárolom,és amikor készen van,akkor ízesítem cukorral ecettel,és köménymaggal.Annyit előlhagyok amennyi akkor kel,és a többit ha kihűl,bezacskozom adagonként,és megy a mélyhűtőbe.