Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Hónap végi spórolás: nagyanyáink és saját ötleteink: (11. oldal)

Kategóriák: Összes fórumtéma » Hobbi & Otthon » Sütés, főzés / Összes fórumtéma » Hobbi & Otthon » Ház, lakás, kert

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

86591. hópihe142017-11-17 15:49
A férje is ott dolgozott a cégnél, egy ideig ő volt nálunk az osztályvezető, aztán szakmai tudása alapján magasabb székbe került, de hát a modora, a viselkedése ... nehéz volt elviselni.

Akkor éppen mosolyszünet volt köztük, ezért gondolta az asszonyka, hogy egy pár hét pihenés neki is jár, de nem akarta túlfeszíteni a húrt, így ő hazajött, a gyerekek maradtak (nyári szünet volt!) a nagyiéknál.
(válasz cika58 86586. hozzászólására)

86590. forrest20102017-11-17 15:47
na nem mintha a boltba nem lenne mindenféle konzerv :( tavaly , mikor bent voltam akkor már Bundy vett 1 rakás konzervet magának :(

86589. forrest20102017-11-17 15:46
.....néhány éve , jónéhány éve kórházba voltam , küldött a férjem 1 sms-t h gyere haza :( elfogyott a bableves , úgy sajnáltam , h nem tanítottam + főzni én se a fiamat / ahogy Anyóskám se Bundyt / sokkal nyugodtabban lehettem volna dögrováson :((( ha legalább a fiam tudott volna főzni :( de így hazamentem a saját felelősségemre :(
(válasz hópihe14 86585. hozzászólására)

86588. lúdanyó2017-11-17 15:36
:I

86587. Guruljka2017-11-17 12:53
Hát ennek a férjnek az édesanyja valamit nem jól csinált...

A férjem sokszor elmosogatott, főzött is. Amikor ő már leszázalékolt volt, és én jártam dolgozni, sokszor várt főtt étellel, tiszta konyhával haza. Ez a történetbeli férj biztosan mérges is volt, hogy otthagyták magára.

86586. cika582017-11-17 12:52
Hát én úgy fenéken billentettem volna, azt a jó embert, hogy…
És biztos, hogy nem volna haza előbb.

86585. hópihe142017-11-17 12:28
Mennyi ész... és mind a másé! Mondaná a volt kolléganőm férje!

Az asszonyka hazament (250 km-re) a gyerekekkel nyári szünetben a nagyszülőkhöz, a férjet itthon hagyták, tele a fagyó lefőzött kajával, szegény nehogy éhen haljon.
Eredetileg 2-3 hetet terveztek ott maradni, de kb. a felénél kaptak egy telefont: gyertek haza, már nincs tiszta edény, amiből egyek...
Végig rakta a férj a mosatlannal a konyha kövét, belepenészedve a maradék... hogy mi történt utána, arról az asszonyka nem mesélt!
(válasz forrest2010 86578. hozzászólására)

86584. tumbo2017-11-17 11:53
mindig mondtam,az élet nem csak fekete és fehér.
(válasz forrest2010 86582. hozzászólására)

86583. forrest20102017-11-17 11:48
csak háború ne legyen ! ezt egy nagyon idős kolléganénim mondogatta régen :( / mert az maga a pokol akár körülötted , akár benned tombol :( ezt nemtom , ki mondta de így igaz ! én a politikusbandát vittem volna ki hajdanán a lövészárkokba......majd meggondolnák :( / azt a rengeteg pénzt , amibe 1 háború kerül annyi okos dologra lehetne felhasználni :)))))) /
(válasz Dodi44 86577. hozzászólására)

86582. forrest20102017-11-17 11:39
Fehérke , mikor még gyerek voltam Anyum ahol dolgozott 1x 2x engem is bevitt magával :) a szomszédba voltam az egyik néninél akinek küldték annakidején a levelet , h a férje elesett :( ő + összejött valakivel , még nem házasodtak össze , de jött a gyerek :( én sehogy nem értettem , h a néni az első férje nevét viselte , de közbe a másik pasitól várta a gyereket , amikor előkerült a férje valahonnan fogságból :( ez 1 pesti bérház volt , ahol laktak , mivel a néni már mással élt együtt a hazajövő férjnek szerzett ott az udvarban 1 szobát és a gondját viselte , amíg csak élt , utána házasodtak csak össze a fia apjával , cifra dolgokat produkál az élet :( ott éltek 1 kupacon :(
(válasz fehérke111 86567. hozzászólására)

86581. tumbo2017-11-17 11:33
ismét Polcz Aleine,két hokedlin mosogattunk,jó mélyen hajolva,azt hittük,ez a világ rendje,a rendesebb nő két vízben öblített.
Bacher Iván,aztán,a nők,egy-két óra alatt,hipp-hopp elmosogattak.
(válasz forrest2010 86578. hozzászólására)

86580. forrest20102017-11-17 11:30
Néhány házzal arrébb lakott a lányom egyik kis barátnője :) / akkoriba ment a TV-be a : Rabszolgasors :( / olyan kicsi volt a kislány , h fel sem érte a mosogatót :( szegénykém vitte a sámlit és.....hajrá !!!! a lányomék elnevezték szegényt Izaurának és arról sutyorogtak , h felszabadítják :( volt a kislánynak 2 nővére is , de valahogy anci őket sose tudta rávenni " ilyen alantas " munkára :(
(válasz hópihe14 86566. hozzászólására)

86579. tumbo2017-11-17 11:28
nem nagyon értem,de a szegény sosem indított háborút,csak a gazdag.földért,aranyért,a szegényt meg küldte .mondjuk nekünk miért kellett a hazánkat védeni Oroszországban, Don-kanyarban?
(válasz Dodi44 86577. hozzászólására)

86578. forrest20102017-11-17 11:24
:)))) de ha pasi lennél :) lehet , h akadna jelentkező :)))))) egyik kollégám mesélte hajdanán , h a neje az unokákkal lement a Balatonra , főzött neki néhány napra , míg haza nem jön , addig apci nehommá éhen pusztuljon :))) aztán 1x csak átment a szomszédasszony és el volt ájulva tőle , h a pasinál a konyhába fél méter ? magasan a mosatlan :( elmosogatott , aztán , míg az asszonypajtás nem jött haza , ment rendszeresen mosogatni :)) a fél métert csak én mondom , annyit azért egymaga nem volt képes összehozni , de volt jócskán :(
:)))))) nerkem mindenre van 1-2 történetem :) Bundy szidja is érte a fiát , mert ő is ilyen :))))))
Valamikor , mikor még a Mamikánál laktam , nagynéném mosogatott , én + törölgettem :( aztán , mikor én mosogattam leordibálta a fejemet , h ne a levegőbe mosogassak , hajoljak bele a mosimosiba ! és úgy !!!! persze ! majd ha hüle lennék ! nehommá ő tanítson + mosogatni !

86577. Dodi442017-11-17 10:29
Egy haboruban ha a vegen eletben is maradunk,akkor is a fellelkunk meghal benne.
Ott mindent muszaly csinalni amiellen az egesz enunk tiltakozik!
Tehat ha olunk mas hasznara azt szabad, de ha a mi hasznunkert olnenk, azert felakasztanak.
Meg lehet ezt erteni???
(válasz fehérke111 86567. hozzászólására)

86576. tumbo2017-11-17 09:58
én is kormoztam,salakoztam eleget életemben,samottoztam a rossz kályhát.a favágásról már ne is beszéljünk.már nem bírnám.
(válasz Dodi44 86561. hozzászólására)

86575. hópihe142017-11-17 09:53
Ha esetleg kapsz valahol, valamelyik kereskedésben, igen-igen vastag pénztárcával készülj! :))
(válasz fehérke111 86572. hozzászólására)

86574. hópihe142017-11-17 09:51
Mert a Tisza szennyeződése miatt a kérészek (= tiszavirág) már szinte teljesen kihaltak, és a vízben a kecsegét leginkább csak olyankor lehetett megtalálni, horgászni-halászni.

Állítólag még a Tisza felső folyásánál kevés tiszavirág előfordul (június elején szokott a zöldárral egyidőben kb.), de itt az alsó-Tisza mentén már lassan 15-20 éve szinte semmi.

Ha van esetleg ismeretséged fönt északon, a folyó mentén, akkor talán-talán reményed is lehet... :))
(válasz fehérke111 86572. hozzászólására)

86573. Guruljka2017-11-17 09:48
Újságban találtam, és még nem sikerült kipróbálnom.

Harcsás savanyú káposzta
5 dkg füstölt szalonna, 1 fej hagyma, 3 gerezd fokhagyma, 1,5 tk, őrölt pirospaprika, 60 dkg savanyú káposzta, 1 db babérlevél, 1 csokor kapor, só, bors, 60 dkg harcsafilé, 3 dl tejföl.
A felkockázott szalonnát süssük üvegesre, a pörcöt távolítsuk el, majd pirítsuk meg a finomra vágott hagymát és fokhagymát a visszamaradt zsiradékon. Vegyük le a tűzről, hintsük meg pirospaprikával, majd adjunk hozzá néhány evőkanál hideg vizet, keverjük el és forraljuk fel.
A káposztát alaposan mossuk le, és csepegtessük le, adjuk a hagymás alaphoz, ízesítsük a babérlevéllel és néhány szál kaporral. Öntsük fel annyi vízzel, amennyi éppen ellepi, és főzzük az egészet puhára. Végül sózzuk és borsozzuk ízlés szerint.
Tegyük a káposzta felét tűzálló tálba. A megtisztított halat sózzuk és borsozzuk meg, majd rendezzük el a káposztán, és halmozzuk rá a megmaradt káposztát. Süssük 160 fokos sütőben 15 percig. Tálaljuk tejföllel, és a megmaradt, finomra vágott kaporral.
(válasz ... én 86558. hozzászólására)

86572. fehérke1112017-11-17 09:34
Nem én szoktam megpucolni, így azzal nincs gond :-)))
A gond az, hogy nagyon finom halacska, és már borzasztó régen került asztalra - a halászoknál sincs, az Újpesti Piacon van az uramnak egy "halas mami"-ja, akinél nagyon klassz, friss dolgok vannak, de kecsege ővele sem úszik szembe már jó régen :-)))
(válasz hópihe14 86571. hozzászólására)

86571. hópihe142017-11-17 08:53
Mit szeretnél tudni a kecsegéről???

2x volt hozzá szerencsém. 1x marokra kaptam, sosem fogom elfelejteni: nem szabad hozzá nyúlni kézzel, először önts rá forró vizet, ettől leválik a 3 sor akáctüske róla... utána lehet pucolni, normál módon.
Mindkét alkalommal karikára szelve, paprikás lisztben, ill. panírozva sütöttem... nincs már kérész, nincs már kecsege sem!!!
(válasz fehérke111 86569. hozzászólására)

86570. fehérke1112017-11-17 08:49
Jajj, hát nem is tudom milyen szomszédasszony az ilyen!!! :-))) De ha mégis rátalálsz, akkor küldd el hozzám is :-)))

Nénikémnél is az volt a rendszer, hogy nővéremmel felváltva mosogattunk/törölgettünk: egyik nap ő mosogatott én törölgettem és pakoltam, másnap cseréltünk. Működött is ez rendesen, csak az volt a baj, hogy én túl sok konyharuhát koszoltam :-). Szegénykém felháborodva panaszolta anyukájának (nénikémnek), hogy a S... túl sok konyharuhát koszol!!! Meg is kapta, hogy "nyilván szépen mosogatsz!" - én sem úsztam meg, mert "ami nincs rendesen elmosva, azt tessék visszaadni, nem a konyharuhába törölni!!!" Hát, a kisasszonyok megkapták a beosztást :-))) De sokat nevetünk rajta még ma is!

86569. fehérke1112017-11-17 08:35
Kecsegével mostanában találkozott valaki???
(válasz fehérke111 86568. hozzászólására)

86568. fehérke1112017-11-17 08:27
Hűha! Ti is jól ismeritek a "halétel repertoárt" :-)))
Nekünk nem jöttek be a nagyon extrának minősülő receptek úgymint a különböző halászlék, az ilyen-olyan módra elkészített halak, vagy pl. a rácponty egyáltalán, pedig a halakat szeretjük, a lecsót szeretjük, de együtt nem megy :-))) Haltöpörtyűt is próbáltam, meg pl. a különböző zöldfűszerekkel, kutyafülével töltött-sütött halakat - hát nálunk nem jött be. A káposztás harcsa sem.
Ami állandó és nem tudjuk megunni: sima átpasszírozott halászlé, erős (zöld)paprikával, halpaprikás, rántott hal minden mennyiségben :-), paprikás lisztben sült keszegféle, vajjal-citrommal a pisztráng, süllő, ilyesmik. Szóval nagyon eccerűek vagyunk!
(válasz ... én 86550. hozzászólására)

86567. fehérke1112017-11-17 08:13
Matild néni meg is érdemel minden tiszteletet! Aki a Don kanyarból visszajött ember mellett összetartotta a családját, és tisztességesen felnevelte a gyerekeit (minden nehézséget vállalva) - az előtt le a kalappal!
Tudom miről beszélek: az én apám is a Dontól jött vissza, sebesülést és több éves hadifogságot élt túl - az első felesége elvált tőle, ők megúszták. Nekünk rettenetes gyerekkorunk volt, nemcsak szimplán nehéz, hanem tényleg szörnyű. Gyerekként de sokszor gondoltam rá, hogy szerencsétlennek nem lett volna szabad újra megnősülni!, mi sem lettünk volna az öcsémmel - ily módon megúszhattuk volna.
Mondjuk a mai eszemmel már tudom, hogy ha nincs a háború, akkor talán más emberré vált volna... De az is lehet, hogy ha más rendszer van, és törődtek/foglalkoztak volna az ilyen emberek lelki problémáival, akkor talán más életük lehetett volna.
(Jaj de sok a volna :-(((
(válasz Dodi44 86552. hozzászólására)

86566. hópihe142017-11-17 07:50
Mi otthon leginkább a mosogatást kerülgettük kislány korunkban a nővéremmel együtt. Egyik nap nekem, másik nap őneki kellett megcsinálni.
Ha édesanyám azt látta, hogy... akkor mondta: csináld meg lányom, mert a szomszédasszony nem fog átjönni, hogy megcsinálja!
Milyen igaza volt! Szomszédasszonyom volt már kismillió, de egyiknek sem jutott eszébe!
(válasz forrest2010 86565. hozzászólására)

86565. forrest20102017-11-17 07:45
nagyon klassz dolog , h itt a neten az égvilágon mindent ! és mindennel kapcsolatos dolgokról találunk valami információt :) nagyon szeretem ezt a lehetőséget / Bundy sokszor morog , h ha feltudom emelni a fenekemet :( ha eltudok szakadni a géptől :( ezt v azt kéne csinálni :( / tudom én :) de a munka megvár :))))
(válasz hópihe14 86564. hozzászólására)

86564. hópihe142017-11-17 07:39
Amikor még ... minden karácsonyra csináltunk "csőben sült ponty"-ot. Akkor még Horváth Ilona féle tejfölös-vajas változatot, de azóta (néztem) ezen a néven van a net-en kismillió változat, és vannak kevésbé csömör módjai is.
Egyébként ez a recept nemcsak pontyból, de minden más, u.n. parázs-húsú halból jó: balin, márna, stb.
(válasz ... én 86550. hozzászólására)

86563. forrest20102017-11-17 07:32
1x olvastam a neten , h éppen arra találta ki 1 éttermes valaki , h mentse ami menthető és a maradékot így hasznosította , utána , mivel ízlett sokaknak beillesztette az ételek közé :)
(válasz ... én 86559. hozzászólására)

86562. forrest20102017-11-17 07:29
A gyerekeim gyerekkorába 1x a fiam nekiállt kikormolni az olajhályhát a szobájukba :( KIPORSZÍVÓZTA !!!! / nálunk apci feladata volt a kormolás :) / de h ezt honnét a rossebből találta ki a gyerek ?! mert az apjától sose látott ilyet :) h kiporszívózza ?! aztán , mikor már minden ! csupa korom volt elkenődött , mondta a hugának : ne árulja el az apunak / sose volt közöttük igazi jó apa-fia kapcsolat :( / dehát a lépcsőn ott maradt a kormos tappancsnyom :( még a függöny is kormos volt :( szegény , ami lebacást kapott apjától érte , hát azt nem tette a vitrinbe :( szegény , csak jót akart , de annyira figyelmetlen volt mindig , h többnyire balul sültek el a dolgai :(
(válasz Dodi44 86561. hozzászólására)