Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Hónap végi spórolás: nagyanyáink és saját ötleteink: (2. oldal)

Kategóriák: Összes fórumtéma » Hobbi & Otthon » Sütés, főzés / Összes fórumtéma » Hobbi & Otthon » Ház, lakás, kert

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

82557. Datolya2017-08-17 06:36
Egyre több ilyen némelyik van aki nem érti meg pl. hogy ne törje szét ha egyben van.Nálunk már nagybetűvel kiírják az ilyenekre és mégis akad....butulnak az emberek.
(válasz forrest2010 82550. hozzászólására)

82556. Dodi442017-08-17 01:24
Tobb fele haszonkucsal mukodnek az uzletek, attol fugg melyik mennyire kapzsi!
Van egy elemiszer bolt a kozelemben, ahol szoktam venni, ezelott jobb dolgokat. Az egyik dolog volt nalluk, a kirantott csirke csomaguk. amelyben nyolc darab kirantott csirke volt. ket fel melle, ket combja, ket szarnya, es ket felso combja volt benne, es nem olcsod, de elfogadhato arban. Egyszer aztan, a felso combokat ugy vagtak, hogy a csikre oldalbordait es a gerince felit is hozza vagtak, es igy a kicsi is rendes meretnek latszott. A kovetkezo le[esuk az volt, hogy majdnem duplajara emeltek az arat. Igy hat azt mondom, tartsak meg. A masik lepesuk az volt, hogy a csirke hatat, amit levesnek szoktam volt venni, az eltunt a polcrol, ugyancsak a zuza, es a csirke majak. Egyszer aztan ott maszkalt a managerjuk es megkerdeztem tole, miert nincs , mert nem talalom sehol, pesifg evek ota itt vasaroltam ezeket eddig?
Erre azt mondta, van, csak attettuk a bolt rendezesekor a fagylaltok melle! Erre volt pofam megkerdezni tole, : Ha arusitjak, miert dugjak el a vasarloktol? Es most az uj helyrol, hany adagot adtak el? Azt mondta, amig a vasarlok meg nem szokjak, hogy hol van, eltelik egy kis ido!
Erre en pofatlanul megkerdeztem, ha az az aru az csirke akkor miert nem a csirke arusito reszen tartjak, mint eddig? Az urge csak szettarta a karjat.. Azt mondta, nekunk azt kell csinalnunk, amit a kozponbol jon utasitas! Mondtam, en csak egy buta vevo vagyok, de a csirket en nem fogk a fagyi reszen keresni, ugyan ugy mint a parkoloban levo kocsimat sem fogom a padlasotokon keresgelni, akkor tartsatok meg, elmegyek a masik boltba, ahol a csikret a csirkeknel tartjak... Azt mondta ne menjek, majd o odavezet engem aholaz uj helye van. Mondtam, ne faradjon, mert ha el akartak dugni, hat sikerult! De mar kinottem a bujocskazasbol, igy hat tartsak meg! ---majd, mondom a barataimnak is...
(válasz forrest2010 82555. hozzászólására)

82555. forrest20102017-08-17 00:06
én a multik állandó átrámolásától vagyok teljesen kiakadva , tudom , h üzleti fogás ...... de , akinek kevés a pénze , az többnyire akkor se fogja a mindenféle vackot megvenni , ha 2-3 hetente átpakoltatják a dolgozókkal az egész bazárt ! sokszor még azt se veszem meg , amit pedig kellene , mert a rosseb megy körbe 3x 4x azért , h na majd most , hátha ! megtalálom , inkább még lemarad más is ! már jó ideje csak alapdolgokat veszek meg , aztán magad uram......
(válasz Dodi44 82551. hozzászólására)

82554. forrest20102017-08-16 23:57
Rettenetes hova jutott a világ :( olyanokat olvasok a neten , h néha nem is csodálkozom , h vannak sokan akik bekattannak tőle , mert kilátástalan lesz az egész életük , hova jut így az emberiség ? nem jó az ingyen !!!!!
(válasz Dodi44 82552. hozzászólására)

82553. globus2017-08-16 22:11
Néha nekem is sikerül elcsípni egy-egy hasonlót. Visszacsomagolják négyesre folpackkal, eredeti ár töredékéért lehet megvásárolni. Nincs lejárva, csupán ennyi a szépséghibája, hogy valaki széttörte már a csomagolást.

82552. Dodi442017-08-16 22:05
Bizonnyara az uzletek vezetoi elfeledtek, vagy figyelmen kuvul hagyjak azt az erdekes pontot, hogy a vevok nelkul nem fog a bolt nyitva tartani.
Tehat a vevok igenyeit szukseges nekik erdekukben tartani, nem az o adminisztracios igenyuk az Asz a pakliban, hanem a vevo!
Hogy ne kelljen az emberi tudast megfizetniuk, azert vannak a vonal kodok bevezetve. Nezzd meg a mai penztargepeket, automatan leolvassak a vonalkodokat es kiierjak, osszeadjak az arakat, hozza adjak az adokat, es a penztaros beuti menni penzel fizet a vevo, es az megmondja, mennyi a visszajaro penz. Melyik ennek a munkakornek az a resze, amelyhoz tobb mint egy fel nap szukseges? Tehat milyen nehez talani egy olyan szemelyt amelyet minimum oraberert ne lehessen alkalmazniuk, tehat maximalizalni a profitjukat? Itt manapsag az automata penztarokat eroltetik a vasarlokra, hogy meg egy penztaros embert se kelljen alkalmazniuk. Meg egy kis %ar engedmenyt is adnak osztonzoul, ha az automata penztargepeket hasznaljak.
Reszemrol lehetnek, oda en soha nem fogok menni, mert az embertarsaimnak is szukseguk van megelhatesre, munkara es fizetesre. Nem pedig a fenekukon ulve varjak az allami ingyen penzt. ami egy darabig talan mukodik, de nezd meg mi lett az oslakossaggal... csak ezredeke el ami volt... de az alkohol majdnem teljesen ingyenes a szamukra felallitott boltokban a rezervatumokon. -masok azt koncentracios taboroknak nevezik...

82551. Dodi442017-08-16 21:44
Az itteni konyvtarban ujra szerveztek a konyvek polcokra helyezese rendszeret.
Manapsag, a konyvek random rendszerben vannaka polcokra felteve, es a nekik logikus rendszert alkalmazzak a megtalalasaikra. tehat, ha a konyvtarban keresunk egy nekunk jonak igerkezo konyvet, akkor regen odamentunk a polcok vegeire kiirt tajekoztato temakhoz, es az alapjan ABC sorrendbe rakott konyvek kozott valogathattunk. Azok a napoknak vege van! Manapsag, ode kell menni a meg elfoglalt konyvtaroshoz, es megkerdezi toled milyen temaju, ki irta, es miert akarod azt a konyvet, mert azt amit o mond az sokkal jobb konyv (neki)! a konyvek rendszeresiteset egy burokrata konyvtaros talalta ki es manapsag minden itt levo konyvtrban azt alkalmazzak. (de ki logott a lolab a zsakbol, mert a random konyv tarolas, amalyben a konyvek elere raragasztott szabvagy vignetta van, amelyek eltakarjak a cimeg nagyreszet, ea barkodot olvaso computer azonnal tudja rendszerezni, melyik sor melyik stelazsija, melyik polcara, melyik ket konyv koze kell betolni, az ABC vagy tema, netan az irojatol teljesen fuggetlenul!
De rajottunk miert! Mert az hogy mikor mit akartunk megnezni a konyvtarban, mert leg eloszor is a mi barkodos konyvtari kartyankat kell a gepbe n vegig huzni. Tehat tudjak mikor jottunk be es melyik konyveket akartunk, vagy neztunk meg.
Ezt a kormany tudni akarja rolunk, mert hatha olyan konyvben leirt hatha bombak keszitesi receptjeit akartuk tanulmanyozni!
Arra nem is gondolnanak, hogy talan ha nem csinalnanak velunk olyan dogokat, amelyek a bombak keszitesere adnanak gondolatok vagyat!!!
De ami tolem mindennap elvarhato, a konyvtarban levo manager-nak megemlitett majdnem reszletes velemenyemet, hogy a rendszeruket, valami burokrata tintanyalo keszitette, ami a gyakorlati eletben, teljesen hasznalhatatlan, javaslom, hogy az ott levo osszes konyvet szepen a rendszerukhoz hiven tegyek nagy dobozokba es lakatoljak le, hogy nehogy valaki, engedelyuk es eszreveteluktol fuggetlenul, elvezettel elolvasni engedelyuk es adminisztraciojuk nelkul, es az osszes dobozt kuldjek el a kemrendszeruknek biztonsagos tartasa okabol. A konyvtaruk teljesen folosleged , es szuksegtelen, mert nem a polgarokat szolgalja es azok szorakoztatasara van reszesitve, ezert, teljesen foloslegesen van, tehat a dolgozoikat elkellene bocsajtani, es a kemrendszeruk meg menjen a regimodi polgarok gondolatai raobszolgasitasara. Ugye mondanom sem kell, hogy amikor bejelentettem, hogy szamomra a koz szolgalatara letesitett konyvtar megszunt. mert teljesen folosleges ide bejonni. Talan a manager-juk fel is lelegzett amikor kimentem...
-pedig nem voltam hangos, de nem is suttogtam ott...

82550. forrest20102017-08-16 14:11
a fiam sokszor vesz olyan leárazott joghurtot , amiből a kedves vevő letör kettőt ! h neki annyi kellene ! de az v 4 db-ként v sehogy , kapható ! némelyik nem érti miért nem veheti meg úgy ! van 1 db-os is de gondolom ő is kiszámolja , h a 2 db jobb áron van !!! csakhát 1 kód van rajta és úgy nem eladó !
(válasz globus 82548. hozzászólására)

82549. LadyBird 20152017-08-16 07:25
Ne a kiszerelést nézzétek, hanem az egységárat! Ki van írva a termék kilós vagy literenkénti ára is! A gyakran vásárolt termékeknél meg lehet jegyezni, hogy mi a jó egységár, így lehet összehasonlítani. Mindegy, hogy mibe csomagolják, milyen kiszerelésben van. Nagyon sokszor!! a kisebb kiszerelés jobban jön ki, mint a nagy.
(válasz globus 82548. hozzászólására)

82548. globus2017-08-15 21:51
Danone kefir 130 grammos. Alig több, mint fele a régihez képest. Újabban négyesével összecsomagolják, így vehetünk 4 db műanyag dobozt.
Ezért különösen jobban megéri a nagy csomagolás - pedig az sem 500 grammos már, hanem 350.
(válasz Datolya 82523. hozzászólására)

82547. fincsi52017-08-15 17:49
Náluk a férje, nálunk én bosszankodok a politikusokon, pedig nem függünk tőlük.
Ilyen a természetünk.

Néha azért tudom csodálni a türelmét. DD
(válasz globus 82540. hozzászólására)

82546. forrest20102017-08-15 17:12
valamikor régesrég láttam 1 nagyon klassz videoklipet , tényleg rég volt 15 v 16 voltam / idén + 63 elmúltam :) / annyira tetszett a szám , h azóta kerestem , de fogalmam se volt kinek a száma ? mi a címe ? aztán v 10 éve egyik kolléganőm mondott 1 címet :) és megtaláltam : Stusquo : Burning Bridges / égő hidak / című számát :) akkoriba 1 denevérjelmezbe ? táncolt rá valaki , örökre bennem maradt a dal részlete + a táncé :)
(válasz tumbo 82544. hozzászólására)

82545. forrest20102017-08-15 17:01
megtaláltam :)))))) Sramlikings : Csak az új, csak a szép...... naggggggyon tetszik / 1x 2x hallottam valamibe , nagyon tetszett de azóta se találkoztam vele , de most megvan !!!! :)
(válasz tumbo 82544. hozzászólására)

82544. tumbo2017-08-15 16:34
szívesen.nekem is tetszenek.
(válasz forrest2010 82541. hozzászólására)

82543. lovelyly2017-08-15 16:22
Én is mintha ma vittem volna első nap a gyerekemet oviba, pedig hát .... :)))
Ezért kell minden nap minden örömét élveznünk, mert hamar eltelik az idő.
(válasz forrest2010 82539. hozzászólására)

82542. forrest20102017-08-15 16:19
háááát elég nehéz 1 olyan emberrel :( a férjem szerint + az én hurrá ! optimizmusomat nehéz elviselni :( de én + így érzem jól magam a bőrömben :) persze , nekem nem fáj a lábam , se az élet :) és tudok elégedett lenni azzal , ami van :)))))) még akkor is ....ha ....haha .....
(válasz globus 82540. hozzászólására)

82541. forrest20102017-08-15 16:15
köszi ! nagggyon klassz , azt hiszem nekik van 1 olyan számuk amit láttam már a tv-be és nagyon tetszett , csak éppen fogalmam se volt róla kik ők ? és a címét se tudom annak a dalnak , na de majd most ! végigturkálom érte a netet :) / így találtam meg azt a számot is , amit Illényi Katica adott elő még a Művészetek Palotájában , utána hallottam 1 dokumentumfilm kísérőzenéjeként , aztán megtaláltam a neten : Fritz Kreisler zenéjét : a Liebesleid-et , csodálatos és nagyon nagyon tetszik , annyira fülbemászó dallamok :)
(válasz tumbo 82536. hozzászólására)

82540. globus2017-08-15 16:14
Nincs annál rosszabb, ha valaki állandóan panaszkodik a környezetünkben, igazi energiavámpír :( Nem azért, mert gondja van, hiszen kinek nincs manapság, hanem amiért nem talál egy csepp örömet semmiben.
(válasz forrest2010 82537. hozzászólására)

82539. forrest20102017-08-15 16:09
köszi :) csak addig amíg ellátom a dolgaimat , remélem addig gond nélkül :) de repül az idő ! most költöztünk a falu végére a térkép szélére és azóta elrepült 37 év :(
(válasz lovelyly 82538. hozzászólására)

82538. lovelyly2017-08-15 15:31
Kevés az a 80, tűzzetek ki többet! ;)
Őszintén kívánom!
(válasz forrest2010 82537. hozzászólására)

82537. forrest20102017-08-15 15:30
:) muszáj ! odébb még a 80 :) volt néhány tündéri idős emberke a környezetembe és sokkal szívesebben hallgattam őket , mint néhánynál az állandó sirámokat , nekem is jobb lett a kedvem általuk / bár az is igaz , h nem csoda , h némelyik ember tele volt problémával , volt is rá okuk jócskán :( mint a férjem is lemerít rendesen , dehát nagyon fájnak a lábai , nem tud aludni...... van baja , több , mint elég :(
(válasz lovelyly 82535. hozzászólására)

82536. tumbo2017-08-15 11:55
[link]
(válasz forrest2010 82534. hozzászólására)

82535. lovelyly2017-08-15 11:41
Nekem nagyon tetszik a stílusod, az abból áradó derűd, mindig örülök, ha olvaslak :)
(válasz forrest2010 82530. hozzászólására)

82534. forrest20102017-08-15 10:55
ha valaki szereti a jódlizenét nemtom iderakni , de nagggyon nagyon tetszik :) Margret Almer : Kuckucks jodler / imádok zenét hallgatni , miközbe itt turkálok a neten :) facebook közbe is zörög a gép állandóan :) /

82533. csikil4ny2017-08-15 08:15
Köszönöm a válaszod!
(válasz forrest2010 82530. hozzászólására)

82532. fincsi52017-08-15 08:10
Ezen dolgozom, remélem sikeres lesz, ideje 61 évesen élni nyugodtan.
(válasz forrest2010 82531. hozzászólására)

82531. forrest20102017-08-15 08:08
Mióta rádöbbentett az élet , h nincsen értelme enni magam olyan dolgokon , amin úgyse tudok változtatni , azóta így állok hozzá :) és figyelek ezerrel , h más hogyan csinálja , h még nem kapott gutaütést ? pedig van problémája rengeteg !
(válasz fincsi5 82527. hozzászólására)

82530. forrest20102017-08-15 08:04
bocsi ! igazad van , miért is ? lehet ? h talán azért , amiért sokszor nem is kezdem nagybetűvel a mondandómat :) tudom , h új mondat , nagybetűvel kezdődik :) de én csak beszélgetek , folyamatosan szajkózva a mondandómat ! nem sértődöm meg , persze , van akinek ez fura :( mint a vigyorgó száj + a lefittyedő száj :))))))
(válasz csikil4ny 82528. hozzászólására)

82529. forrest20102017-08-15 07:59
ez akasztott ki engem is nemrég , h már nem kell az se , h idegen kezébe kerüljön a kártyád , már úgy is le tudják szedni róla a pénzedet :( elmegy melletted ! és ez már elég is !!!! volt pénzed , nincs pénzed ! azért igazán lehetne egy kis tájékoztatást , segítséget adni , h mit tehet az ember lánya , ha nem szeretné , h megszabadítsák a temetésére gyűjtögetett kis manitól :))))) mert , ahogy hallom a bűnügyi adásokból bizony jó néhány idős emberkével előfordult , h megszabadították a pénzétől , jó ! ezek az emberek valószínűleg nem bankba , hanem otthon a " cihába bevarrva " tartották a megtakarításukat :( na ennek aztán nem sok értelme van :(
(válasz Dodi44 82521. hozzászólására)

82528. csikil4ny2017-08-15 07:53
Miért használsz pont helyett felkiáltójelet? Rögtön hármat? (Nem kötözködni akarok, csak megérteni. Van itt a hoxán is még egy-két ember, aki így ír és nem értem, megkérdezni sem merem senki mástól, mert bántásnak veszik.)
(válasz forrest2010 82526. hozzászólására)