Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Étvágytalanság fórum

Étvágytalanság (beszélgetős fórum)


1 2
2007. febr. 19. 17:43
Tesóm ma a vény nélkül kapható Vitacolan szirupot ajánlotta. Azt mondta, hogy annyira jó, hogy egy idő után kénytelen volt abbahagyatni a kislányaival a szedést, mert mindent megettek, amit találtak!:D
2007. febr. 19. 13:37
Sziasztok! Nálunk is sok gondot okoz azétvágytalanság.orvosunk megtalálta aproblémát.nekünk irt fel egynagyonjó vitamint.De nem szabad abbahagyni mert 5nap elteltével lehet észre venni a hatását.
2007. febr. 19. 13:17
Sziasztok! Nálunk is ez volt a helyzet, a gyereknek nem volt étvágya, de az orvos azt mondta, hogy ne aggódjak, vannak ilyen gyerekek. Most 16 éves fiú, a fiúknak általában nagy étvágya van a kamaszkorban, neki egyátalán nincs. Nőni viszont nő, most 180 cm, és kb. 55 kg, mitől hízna, ha nem eszik.
2007. febr. 18. 19:10
Az én kisfiam is hónapok óta étvágytalan. Elvittem a gyerekorvoshoz, mivel épp amúgy is meg volt fázva, és megkérdeztem, hogy mi a baj. Azt mondta, hogy a gyerekek ebben a korban (most 14 hónapos) már nem úgy nőnek, mint csecsemőkorukban, és az étkezésük is megváltozik, mert sok mindenre koncentrál a gyerek, pl. járás, beszéd... Annyira keveset eszik, hogy hihetetlen, hogy nem lett eddig még csontsovány... Mindenesetre aggasztó, de abban a pár falatban, amit hajlandó elfogadni, igyekszem a lehető legtáplálóbb dolgokat adni, amire szüksége lehet. Étkezések közt megkínálhatod egy banánnal, egy vajas-paradicsomos, paprikás zsömlével akár... Nálunk valamikor ez beválik. De ha a gyümölcsöt szívesen eszi, akkor neked szerencséd van, mert az enyém nagyon válogatós, és gyümölcsök közül szinte semmit sem szeret. Az egyik barátnőm is ugyanilyen problémával küzd, neki sem eszik a kisfia, aki pár hónappal idősebb az enyémtől.:(
2. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 1. - Reménység)
2007. febr. 18. 17:28

Gyerekorvos rokonom mondta egyszer, ha egy gyerek nem eszik, es nem beteg, nem baj. Egy gyerek sem akar ongyilkos lenni -igy mondta-, pont a gyerekek azok, akik mindenek elott magukra gondolnak, tudja mennyi kell neki. Lehet hogy csak kis etvagyu, ha nem sovany, nem faradekony es iszik rendesen, akkor nem lehet nagy gond.

Nekem annak idejen valami vitamint adott Anyam, ha jol emlekszem, az meghozza az etvagyat. Lehet csak jatek miatt nincs ideje leulni enni? Menet kozben lehet beletukmalni etelt?

2007. febr. 18. 17:23

Sziasztok!

A kislányom 4 éves lesz, és nagyon rossz étvágyú. Most 3. napja alig eszik valamit. Főtt ételt egyáltalán. Gyümölcsöt, joghurtot, pizzát evett csak a 3 nap alatt. Reggelire semmit nem akar enni, ebédre szintén. Már teljesen kivagyok. Annyira tanácstalan vagyok. Márciustól kezdi az óvodát, talán ott jobban fog enni?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook