Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Étvágytalanság fórum

Étvágytalanság (beszélgetős fórum)


1 2
2015. febr. 6. 21:14
Sziasztok,az én fiam 6 éves 126cm és 25kg.4 éves koráig rendesen és mindent megevett,de azóta semmit,a vajas kenyeren illetve a tejbegrízen kívül,de azt is csak néha.Van,hogy egész nap egy szelet kenyeret eszik.Én nem hiszem el,hogy annyi elég neki egész napra,már nem tudom mit tegyek hogy egyen.És az a baj,hogy már a gyümölcsöt sem eszi meg mert állitása szerint nem szereti,és ez miatt szinte minden vírust elkap ami csak étezik,rengeteg antibiotikumot szedett már megint november óta minden második héten itthon van mert az oviban elkap valamit mindig.Ha tudnátok segíteni azt megköszöném,mert a gyerekorvosnak hiába mondom nem érek el semmit.
2012. jún. 30. 16:34

Sziasztok!

Látom szép számmal vagyunk! Engem már kikészít a védőnő, hogy kicsi, sovány a gyerekem! Most 10 hónaposan 8 kg, 72 cm. A születési súlya 3550g. volt.! Annyira kis arányos pedig! Még nem volt 10 hónapos, mikor elkezdett járni, hihetetlen milyen mozgásigénye van! Pedig eszik ő, csak sokszor keveset! Nekünk MULTIKID szirupot ajánlottak, valamint Sinlac-ot napi 1x.

A multikid biztos jó...másnak mert az én gyerekemnek ment tőle a hasa! A sinlacot megeszi!

Szóval azt mondja minden tapasztaltabb anyuka, gyerekorvos, védőnő, hogy amíg a gyerek egészséges, jól néz ki, és nincs semmi különösebb baja (aluszékonyság, fáradékonyság, levertség, betegségek gyakori előfordulása) addig a gyereknek nincs szüksége arra, hogy megtömjék, mint valami libát! Sajnos a magyarok évszázadok óta azt akarják az anyukák fejébe vésni, hogy a kövér gyerek az egészséges!

Nem így van! Fel a fejjel anyukák :):):)

34. matecsa eniko (válaszként erre: 24. - Kory21)
2011. febr. 22. 12:54
en is voltam ebben a problemaban egy nagyon jo orvoshoz kerultunk aki aszt mondta nekem akkor hogy hozza se fog a gyermek kezelesehez meg nem igerem meg hogy beken hagyom agyermeket es nem eroltetem maert majdnem sargasagot kapot a gyerek fel veszi amenyi neki szukseges . eszt be is tartotam de oszel tavaszal vitaminokat vetem neki
33. Foncsiné (válaszként erre: 31. - 2cb29de033)
2010. aug. 1. 21:14
Szia.Az étvágytalanság nálunk 2 hónapos korától van jelen,nem úgy hízott a szopitól mint kellett volna,így a doki nénink írt föl nekünk 4 hónaposan Milupa ha pépet.Hát ezt ette is meg nem is,hiába tettem neki bele gyümit hogy jobb ízű legyen,nem nagyon kellett neki.Ha meg megette akkor nem akart cicizni,és ráadásul székrekedést is okozott.Napi 3-szor kellett volna neki adni,de én ezek után csak estére adtam,(védőnővel lebeszélve)mert azt nem akartam hogy a cici rovására menjen(a kisfiamat 2 és fél éves koráig szoptattam)volt hogy erőszakkal kellett a szájába tennem a mellem mert annyira elutasította.Aztán ez a helyzet hol javult hol rosszabbodott.Kicsit változott valami amikor betöltötte a 6 hónapot és megkóstolt más ízeket is.De így sem fogadd el mindent,van egy két dolog amit szeret és szívesen megeszik,de hát mindig nem ehet ugyanazt.A bolti bébiételek közül azokat szereti ami gyümölccsel van keverve,de ha azt akarom hogy zöldséget is egyen akkor én szoktam főzni neki,azt jobban elfogadja.Nem mondhatom,hogy sovány,mert nem az,csak nem látom hogy olyan jóízűen enne,minden evésnél el kell terelni a figyelmét vagy énekelek vagy beszélek neki mindegy hogy miről csak ne arra figyeljen,hogy éppen eszünk.8 hónaposan voltunk vérvételen,hogy nem vagyunk vérszegények vagy vashiányosak esetleg,mert hogy az is okozhatja az étvágytalanságát,de nem az csak hajlama van hozzá,így szedünk Cebion-,Maltofer cseppet és folsav tablettát.Nem láttam változást tőle,így most 2 hete szedünk Peritol szirupot,csak annak több idő kell mig érezhető lesz a hatása.Hát röviden ennyi.Ha tudsz valami okoságot szívesen fogadom.
2010. júl. 26. 10:21
Mindent ki kell találni a gyerek érdekében pl: nem ette meg a zölborsót azt találtam ki, hogy kis labda leves akkor meg ette.
31. 2cb29de033 (válaszként erre: 29. - Foncsiné)
2010. júl. 24. 22:06

Szia.

Mit szoktál adni neki? Vagyis mivel próbálkozol?

2010. júl. 24. 16:51
Sziasztok. Hasonló problémákkal küzdök én is a lányom 16 hónapos és szinte semmit nem eszik egész nap. Csak joghurtot és barackot. Én is próbáltam a vitacolant de nem jött be. Szívesen venném ha lenne valakinek ötlete?!
2010. júl. 21. 21:58
sziasztok.Nemrég találtam rá erre a fórumra,egy kicsit jobban érzem magam,hogy más is küzd hasonló problémákkal mint én.A kislányom 9 hónapos és nekem is minden ötletet be kell vetnem hogy egyen.Akinek van valami jó tippje mit lehet kezdeni ezzel,kérem adjon tanácsot.
2010. júl. 13. 10:58
Élesszük fel a fórumot. :) Várok mindenkit, aki ezzel küzd.
27. winny
2009. ápr. 12. 09:18

Sziasztok.

Csak egy javaslat.A rossz étvágyú gyermeknél működik a díszített kaja is.

Pl. szines vaj:répát pürésítünk és hozzáadjuk a vajhoz.

Vagy: a felvágott,szalámi mellé csillagban kialakított retket és nagyon apróra vágott zöldhagymát teszünk köré........

2008. okt. 28. 21:50

Sziasztok!

Az én fiam 9 éves múlt. 150 cm magas és már régóta 26-27 kg körül stagnált a súlya. Korábban próbáltunk Béres cseppet, meg egy csomó féle vitamint, de semmi sem használt. Aztán kb. 3 hete tanácsolta a doktornénink, hogy adjunk neki Polybét. Nem tudom, hogy ettől-e, de a fiam már 30 kiló :).

2008. okt. 26. 19:43

Sziasztok!

Van egy 1 éves kisfiam! Nagyon jó evő volt,mindent megevett 3 hónapos korától (bébiételeket). 5 hónaposan beteg lett és a tüdőgondozóba voltunk 1 hetet. Na azóta szinte alig eszik. Ezalatt az 1 hét alatt majdnem 1 kilót fogyott és úgy kellett könyörögnöm a kajáért,hogy hozzanak neki! Azóta nem eszik,és már nagyon ideges vagyok. Voltunk vérvételen,vashiányos kapja a vasat csepp-ben,de ettől se javult az étvágya (pedig a Dr. Nő azt mondta,javulnmi fog) ! Olyan étvágygerjesztő kellene,ami 1 éves kortól adható! Tud valaki valamit? Már mindent megpróbáltunk,de hiába NEM ESZIK SEMMIT!

24. kory21
2008. júl. 22. 11:22

Sziasztok!


De jó lenne,ha tudnánk még erről a témáról beszélni!

Elolvastam a hozzászólásokat,és sajnos megállapítom,h.nálunk a legrosszabb a helyzet.

Lányom 3,5 éves és 11,5 kg!!!

Sajnos én már sehol nem látok ilyen vékony gyereket!!!

Kivizsgáltattuk még kicsinek 2klinikán is,de szerencsére egészséges.

De borzasztó az evése,az evési undora.

Peritolt próbáltuk,de 3nap után nagyon hozzászokik és nem hat.

Légyszi írjatok tanácsokat,bevált étvágyjavítókat.

Már nagyon magam alatt vagyok,mert rengeteg mindent kipróbáltunk,gyógyszertári ill.természetes szerek,de semmi!!!

Írjatok

2008. márc. 3. 23:30

Sziasztok! Most találtam ezt a fórumot, mert az én lányom is nagyon sovány.4.5-éves,116cm, és 17kg.Mindig is rosz evő volt, de ha beteg, és antibiotikumot kap, akkor hetekig nem tér észhez az étvágya.

Cuci1974!

A gasztroenterológustól ne ijedj meg, mert ultrahangal, vagy röntgennel is meg lehet nézni a gyomrát, nem csak tükrözéssel.De ha mégis tükrözést javasolna, egyszerűen ne engedd!Annak azért nem tenném ki a gyereket.

Én is kiszeretném deríteni, hogy a kislányom miért eszik ilyen roszul.Egy vérképet csináltatok, és majd meglátjuk.Már meg is volt az időpontunk, csak le kellett mondani a torokgyuszi miatt.Félelmetes volt, hogy a betegsége alatt egész nap 3 szelet téliszalámit evett,meg teát iszogatott.És ez ment 6 napig.Most, hogy túl van rajta,reggelire 1 tükörtojás kenyér nélkül, ebédre kb.1db krumpli hasábnak megsütve, vacsorára nagyjából semmi.Nem eszik sem tízórait, sem uzsonnát.

2008. márc. 3. 19:25
Voltunk vérvételen és kitűnő a lelete a kislányomnak.Nem vérszegény,vaspótlás sem kell neki,szóval minden jó lenne.A Doktornő szerint végső megoldásként vigyem el Gasztroenterológiára,de egy kicsit aggódom emiatt.Apukám volt és ledugtak csövet a torkára,és nem volt épp kellemes.Jó,lehet,hogy nem ezzel kezdik,de akkor is.Van vkinek tapasztalata ezen a téren?
2008. febr. 26. 18:14

Nekem a lánykám sem egy nagy evő :( Áprilisban lesz 4 éves, és 17-18 kiló között mozog, mindehhez 110 cm magas, szóval elég soványkának néz ki. Nekünk se az Immuno kids nem jött be, se a Vitacolan, nem evett többet. A kicsifiam dettó, egy évesen volt 10,5kiló, most meg mindjárt két éves és 11-12 kiló között mozog a súlya. Ő sem jó evő. Most már nem kapnak tízórait, így megeszik az ebédet, mert addigra elég éhesek, de ha adtam nekik valamit, még ha csak egy rudit, vagy almát, akkor sem ebédeltek rendesen. Hízni ugyan nem híznak, de már elmondhatom, hogy legalább esznek. :)

Lánykámmal voltunk vérvételen, vérszegény, így vaspótlást kell adnom neki, nem is csoda, semmit nem eszik meg, amiben vas van. A kicsit is viszem, mert ő sem eszik olyan dolgokat, amiben van vas.

2008. febr. 25. 13:56
Kisfiam 6és fél éves 20 kg.Ráadásul most bekapott egy hányásos hasmenéses vírust meg se merem mérni szegényt annyira vékony,rossz ránézni.Vitaminokat mi is eszünk.Ő is csak turkálja az ételeket,kakaón meg túrórudin elélne.Most,hogy sulira készülünk attól félek még az iskolatáskát se fogja elbírni,most majd arra gyúrunk!
19. cuci1974 (válaszként erre: 17. - Kangaroo)
2008. febr. 24. 22:44
Az én lányom most lett 7 éves és én most estem kétségbe.Most és kb. 2 éve 18 kg!122 cm magas és olyan vékony a csontja,hogy alig merem megölelni.Öccse 9 hónapos és már 9 kg.A suliban már szóltak,hogy ne irassam be ebédelni,mert csak turkál a kajában.Egész nap el van 1 db túróRudival,1 Actimellel és 1 üres zsömlével.Nem túlzok!Régebben áltattam magam,hogy tényleg vesz magához annyit,amit a szervezete megkíván,de most már nem hiszem el,hogy ez elég.Csütörtökön elvittem vérvételre,hátha kiderül vmi.Ránéz az ételre és szinte undorodik.Én már fenyegettem is,de vhogy nem tudja rávenni magát az evésre.És ez egyre romlik.Régebben megette a tejbegrízt,de már csak 2 kanállal eszik,mert utána közli,hogy nem bír többet.Én már sajnálom.Se Béres csepp,se Vitacolan nem használ.Majd megírom a vérvétel eredményét.
2008. febr. 6. 18:54
Akinek nincs étvágya, egyen (igyon) Nahrin fekete áfonyát.
2008. jan. 30. 20:17

Az én lányom 6 és fél éves és 17 kiló. Alig eszik, csak kotorászik az ételben. Kap étrendkiegészítőt, de az sem hozza meg az étvágyát (pedig rá van írva). Annyira kis gebe, hogy megölelni is alig merem, nehogy öszetörjön! Kilátszanak a bordái.

4 éves öccse csak 3 kilóval könnyebb nála.

A Vitacolant én is szerettem gyerekkoromban, olyan finom volt, hogy szinte ittam az üvegből! De nem rémlik, hogy "híztam" volna tőle.

De majd kipróbálom a lányomon, hátha felszed 1-2 kilót! :-)

2008. jan. 14. 20:52
nemevés szerelmi csalódás miattt..most..én :(
2007. máj. 18. 19:59
Szerintem nagyon kis csinos és nem látszik soványnak. Mondjuk a nadrágokkal egy kicsit bajban vagyunk mindig lecsúszik a derekáról.
14. 0c97fbb607 (válaszként erre: 13. - 3237b465e5)
2007. máj. 18. 12:21

ha egészséges ,ha jól néz ki,akkor ne foglalkozz a testsúly táblázatokkal!

A kislányom 16 kiló és 5 éves!Abszolút jól néz ki!!!Néha nem értem a gyerek dokikat!

2007. máj. 18. 11:09

Sziasztok!


2 éves kisfiam elég keveset eszik. Napközben szinte alig eszik, játék közben csipeget egy kicsit, este ha vacsorázik a család akkor szokott többet enni. Az orvosunk mindig azzal jön, hogy sovány a gyerek. Jövő héten megyünk tanácsadásra már előre félek mit mond. 2700 gr-al született most 2 évesen 13 kg. Nem tudom, hogy ez tényleg kevés? Ha valaki tud valami jó tanácsot adni akkor előre is megköszönöm.

12. sizsu
2007. máj. 7. 17:29

Sziasztok!

Leányzóm van, hogy három napig nem eszik, csak tejet, uborkát, paradicsomot és paprikát nyersen. Most 14kg, vizsgálták össze vissza, kínozták, röntgenezték egy hónapig nem ehetett tejterméket, majd terhelték, böködték... Nem részletezem. A hivatalos eredmény "az átlagosnál fejlettebb vékony testalkatú gyerek"... Soha nem volt beteg, csak egyszer, de akkor nagyon a tüdejével. Akkor kaptunk étvágynövelőt... Ne rohanjatok feliratni, mert tényleg tudja egy gyerek, hogy mennyit kell ennie, az enyém is éppenhogy csipeget, sovány sajtokat, sovány sonkát, tejterméket...sok-sok zöldséget, de ez éppen elég neki, mert hát fitt, egészséges, és annyi az energia benne, hogy még az ovónénik is panaszkodnak. Nem rossz, csak rosszcsont. :)

Szóval ha roborálni kell, akkor jó az étvágynövelő, mert egy lightos idegrendszernyugtató... Sőt még immunizálódni is lehet, tehát csak kéthetes turnusokban kéne adni, meg egy kicsit kótyagossá is teheti a gyereket, ezért a mászóka, meg ilyesmi kerülendő. Papíron. Az én csajomon semmi változás nem volt, csak annyi, hogy úgy zabált, hogy már azt hittem , hogy rosszul lesz. A napi két kávéskanálnyi adagot le kellett csökkentenem kétnaponta egy mokkáskanálra, mert RENGETEGET evett. Mikor megerősödött a tüdőgyuszi után, gyorsan abbahagytam.


PERITOL szirup

Itt az üveg, most nézem, hogy 2-6éves korig 3*1kávéskanál javasolt. Ha valamelyikőtök felíratja a dokival, nehogy ennyit adjon be neki előszörre. Ja, és két éves kortól adható.

Nekünk bejött, mert a tüdőgyuszi annyira elkapta, hogy menni sem bírt, annyira legyengült és lefogyott..... Hát ilyen esetben ok. De csak azért, hogy JÓL egyen, azért ne adjátok neki. Főleg akkor ne, ha egészséges. Én állandóan mangalica voltam gyerekként (most újra dagadt vok), mindeni dícsért, hogy milyen szépen eszek/zabálok... Állandóan kehés voltam...

sziasztok

11. csevegö (válaszként erre: 10. - Arion05)
2007. máj. 7. 16:24
SZIA .NEM TUDOM HOGY EGY ÉVESNEK VEN EDE KÉRDEZD MEG .IMUN KID A VITAMIN NEVE.PUSZI ANGI
2007. ápr. 17. 19:57
sziasztok!sajnos nekem nem jött be a vitacolan, most már lassan egy hónapja használom és semmivel nem javult a kisfiam étvágya.ő 21 hónapos és kb. 15 hónapos kora óta alig eszik valamit. engem is érdekelne csevegő által említett gyógyszer légyszi írd meg nekem is. köszönöm előre is
2007. febr. 26. 19:22
nekem unokahúgom 2,5 éves. Neki sincs étvágya. Kakót iszik néha egy kis gyümölcsöt, még ritkábban húslevest, de ő sem csontsovány, így még nagyon nem aggódunk
8. piciegérke (válaszként erre: 5. - Csevegö)
2007. febr. 26. 19:13
szia milyen gyogyszert irt föl az orvos mely 5 nap után hatékonyan étvágygerjesztő hatásu ??? kérlek ird meg SZIA
7. piciegérke (válaszként erre: 1. - Reménység)
2007. febr. 26. 19:08
szia eszter vagyok az én kisfiam is négy éves s nem hajlando enni , csak hébe hoba egy egy falatot, van hogy, egy honapban 1 hetet normális mennyiségü ételt fogyaszt na de aztán a másik véglet semmit örültem hogy olvashattam soraid szia
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook