Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Betegségek lelki eredete fórum

Betegségek lelki eredete (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
119. ca43169457 (válaszként erre: 118. - Zizisicc)
2015. jún. 29. 09:53
Nem egy szerű a feladat...
118. Zizisicc (válaszként erre: 117. - Veronika27)
2009. szept. 21. 10:37
Akkor meg kell találnod a módját, hogy felold magadban a feszültséget .....
117. Veronika27 (válaszként erre: 116. - Zizisicc)
2009. szept. 21. 10:34
Köszönöm a választ! De tudom, mi nyomaszt: szeretnék hazaköltözni, de egyéb okokból nem jön össze ...
116. Zizisicc (válaszként erre: 115. - Veronika27)
2009. szept. 21. 09:59
Szia! A hurut=gyulladás ..... lázadás, félelem, harc, harag ..... minden belső szervhez kapcsolódnak érzelmek, a hólyaghoz általában szorongás, ijedtség, félelem ..... kapcsolatban van az érzelmekkel, az elengedéssel, az érzelmek kifejezésével, a feszültség elnyomásával ill. elengedésével ..... arra utal, hogy valami miatt nagy nyomás alatt álsz lelkileg, nem fejezed ki általában az érzelmeidet - de lehet, hogy egy konkrét esetről van szó - nem engeded ki a feszültséget, a gőzt ..... talán még nem is tudatosult benned, hogy mi nyomaszt .....
2009. szept. 21. 09:44

Sziasztok! Átolvastam, amit írtatok, nagyon érdekes! Nekem is gyenge az immunrendszerem és amit írtatok rá, az igen találó!

Lenne egy kérdésem is: az ismételten kiújuló hólyaghurut mire utalhat?

114. Gepárd1962 (válaszként erre: 112. - Jégvirág81)
2009. szept. 15. 17:21

Kedves Jégvirág!

Csak támogatni tudom a hozzáállásodat az új munkához és sok sikert kívánok!

113. c8772e855b (válaszként erre: 110. - Zizisicc)
2009. szept. 15. 13:58
Köszönöm a kedvességedet!:):):)Örülök,hogy rátaláltam erre a fórumra.
112. jégvirág81 (válaszként erre: 107. - Gepárd1962)
2009. szept. 14. 23:45

Kedves Gepárd1962! Nagyon szépen köszönöm a válaszodat! Teljesen igazad van, nem ért váratlanul, és remélem abban is igazad van, hogy túl vagyok a nehezén. Több interjú után most érzem azt, hogy megtaláltam az állásom, ami a jövőm lehet. Valamiért érzem, hogy sikeres lesz, ezt eddig még egy interjú után sem éreztem.

Nagyon remélem, hogy nem téves érzés lesz, és tényleg nemsokára úgy hívnak fel, hogy igen,önt választottuk. Mindenképpen a "hőst" szeretném választani! Még egyszer köszönöm a válaszod!!!

111. Zizisicc (válaszként erre: 98. - Aranka2)
2009. szept. 14. 21:44

A kasvirág v. echinacea kivonat/csepp erre nagyon jó, ahogy Gepárd mondja, de orvos lásson!

Lelki síkon azt gondold át, hogy milyen helyzetben, területen érzed magad védtelennek, hol, kivel szemben nem tudod megvédeni magad, hol szorulsz gyámolításra, védelemre ....

110. Zizisicc (válaszként erre: 100. - C8772e855b)
2009. szept. 14. 21:40

Szívesen! :o))

Ha szükség van ránk, megtalálsz. :o))

109. Gepárd1962 (válaszként erre: 98. - Aranka2)
2009. szept. 14. 16:21

Ha "eltűnik a fehérvérsejted" akkor vizsgáltasd ki magad orvossal. Több oka lehet.

Az immunrendszeredre viszont tudok ajánlani valami természeteset: kasvirág-csepp (gyógynövényboltokban kapható) kiegészítésként pedig körömvirág teát.

108. Gepárd1962 (válaszként erre: 106. - 16d1dd6891)
2009. szept. 14. 16:12
Igen, ez az a tipikus "fáj a pocakom, nem tudok oviba menni.." gyerekbetegség, amit nem szabad elbagatelizálni, mindig mögé kell nézni, hogy miért? És természetesen nem csak gyerekeknél, hanem felnőtt korban is egy tünete annak, hogy nem érzi jól magát. Lehet, hogy önbizalomhiányos, vagy önállótlan (aminek szintén megvan az oka). A legjobb ilyenkor, ha rendet teszünk a fejünkben, kitöröljük azokat a gondolatokat, amelyek okot adhatnak pl. az önsajnálatra és más egyéb blokkot okozó negatív érzésre. És ha megbeszéltük magunkkal, hogy mit kell tennünk, HIGYJÜK IS EL, HOGY MEG TUDJUK TENNI!
107. Gepárd1962 (válaszként erre: 105. - Jégvirág81)
2009. szept. 14. 15:58
Igen, lehet a stressztől, illetve tartós lelki egyensúlytalanságtól. Úgy érzem, hogy a céged megszűnése nem ért váratlanul, tehát a bizonytalanságod régebb óta nyomaszt. A bőrön lévő foltok legtöbbször akkor jönnek ki, amikor már megtörtént a dolog, azaz "túl vagy a nehezén". Az már másik kérdés, hogy most egy teljesen új lelkiállapotban vagy, nincs állásod...stb. Egy Kryon idézetet küldenék neked: "A különböző életfeladatok szabad választást adnak neked. Lehetsz áldozat és lehetsz hős". Az, hogy ilyen élethelyzetbe kerültél, lehetőséget kaptál egy új, más dolgot csinálni. Rajtad áll, hogy melyik utat választod...
106. 16d1dd6891 (válaszként erre: 97. - Gepárd1962)
2009. szept. 14. 09:34

Gepárd

köszönöm a választ.

valóban, sokat gondolkozom az életemen, nem véletlen, h fél éve pszichiáterhez járok...szóval a "merre tovább" alapvető kérdés számomra, és én valahogy úgy éreztem, hogy annyira megrémít a feladat nagysága, hogy inkább lebénítom magamat...hülyén hangzik, de akkor is ez történik.

egyszer volt már hasonló, ált. iskolás koromban, 12 évesen, tanévkezdéskor szintén lemerevedett az egyik lábam, futni nem tudtam, járni alig...aztán elmúlt. máig se tudom, mi lehetett. "nem akartam suliba menni":.._____

2009. szept. 14. 09:23

Hogy hol jelentek meg? A bal oldalamon a mell mellett, a derekamon a fenékvájatnál és egy a bal combom belső oldalán.

Tehát eléggé szétszórtan.:)

104. Zizisicc (válaszként erre: 102. - Jégvirág81)
2009. szept. 13. 23:44
Igen, lehet a stressztől is .... árulkodó lehet, hogy hol jelentek meg .....
103. Zizisicc (válaszként erre: 101. - D4b0dd2692)
2009. szept. 13. 23:41
Nem nem zárja ki egymást a kettő. A jobb és bal oldalhoz többféle minőség is tartozik ezek közül kettő a férfi/női, ill. a jövő/múlt. De jelölheti a külvilágot-munkahely/családot, jelölheti a saját férfi/női minőségünket ..... szóval sokféle minőség kapcsolódhat hozzá .... :o))
2009. szept. 13. 23:32

Sziasztok! Rajtam pár hete piros foltok jöttek ki, eddig 3db. Nem fájnak, semmi extra csak vannak. Voltam dokinál írt gyógyszert, semmit nem használt, de nem tudta megmondani mi lehet az.

Próbáltam keresgélni, de konkrétan ilyesmit nem találtam a neten. Illetve annyit, hogy stressztől is jelenhetnek meg piros - barnás foltok, ami nekem is van. Fél éve csődbe ment a cég ahol dolgoztam és azóta nem találok munkát, ez eléggé stresszel. Lehetséges, hogy tényleg a sresszre reagálnék így?

101. d4b0dd2692 (válaszként erre: 94. - Gepárd1962)
2009. szept. 13. 23:16
Lehet,hogy így van (múlt-jövő),ezt nem nem hallottam még.Én azt hallottam,hogy a bal oldal a női oldal és a jobb oldal a férfi oldal.Gondolom,a kettő nem zárja ki egymást.
2009. szept. 13. 23:02
Zizisicc és Gepárd1962:Köszönöm!!!!Bárcsak lehetne veletek élőben is sokat beszélgetni.:):):)
99. Zizisicc (válaszként erre: 98. - Aranka2)
2009. szept. 13. 22:38
Ez után utána kell néznem. Milyen könyvek érdekelnének? :o))
2009. szept. 13. 22:25

Nagyon szeretem olvasni az írásaitokat.

Már megint kíváncsiskodom rólam van szó. Mitől tűnik el a fehérvérsejtem ? Az immunrendszerem is nagyon gyenge ....

Tudtok ajánlani valamilyen könyvet ?


Köszönettel :Aranka

97. Gepárd1962 (válaszként erre: 96. - 16d1dd6891)
2009. szept. 13. 16:18

A válaszodból ítélve valahol sejted, hogy mi a probléma gyökere. Szerintem nincs igazi jövőképed, aminek több oka is lehet, akár múltbéli dologról van szó, akár bizonytalanságból eredő cselekvésképtelenségből...

Szeretném neked elküldeni D. Millnam könyvéből azt a részt, amit úgy érzem, segítene:

"Bár milyen körülmények között is találjuk magunkat, mindig hatalmunkban áll megválasztani, milyen irányba haladjunk tovább.

A bátorság és a teljesség útja: cselekedni, minden esetleges félelmünk, önbizalomhiányunk, bizonytalanságérzetünk ELLENÉRE is!"

Remélem, tudtam segíteni.

96. 16d1dd6891 (válaszként erre: 94. - Gepárd1962)
2009. szept. 13. 08:46
vagy nem akarok menni semerre...én így értelmezném inkább.
95. Zizisicc (válaszként erre: 93. - 16d1dd6891)
2009. szept. 13. 08:33
Igen, Gepárd jól írja, fontos segítség lehet, hogy melyik lábad fáj, és az is, hogy hol: bokád, térded ........
94. Gepárd1962 (válaszként erre: 93. - 16d1dd6891)
2009. szept. 13. 07:22

A testi tünetek felhívják a figyelmet arra, ha valamit nem túl jól csinálunk az életben.

A bal oldala az embernek a múltat jelképezi, a jobb oldal a jövőt. Ha a jobb lábad "rossz" talán nem jó felé próbálsz menni...:))

2009. szept. 13. 06:08
lehetséges olyan szerintetek, h valaki lelki alapon "lesántuljon"? nem titok, rólam van szó; az egyik lábam alig működik, nehezen járok mostanában.
92. Gepárd1962 (válaszként erre: 88. - C8772e855b)
2009. szept. 12. 22:02

Zizisicc tökéletesen leírta az én véleményemet is, ha megengedsz egy kiegészítést:Dan Millnan könyvéből (a címe :Erre születtél)

"A rugalmasság törvénye: ha meglöknek, húzz, ha húznak, lökj, s ha nagy erő tart feléd, állj el az útjából!

Uram, adj nyugalmat, hogy elfogadjam azokat a dolgokat, amelyeket nem tudok megváltoztatni, adj bátorságot, hogy megváltoztassam azokat, amelyeket meg tudok változtatni és adj bölcsességet, hogy felismerjem a kettő közti külömbséget."

91. Zizisicc (válaszként erre: 88. - C8772e855b)
2009. szept. 12. 21:49

Szívesen! :o))

A kiujúlást meg úgy lehet elkerülni - most csak a lelki szintről beszélek - , ha a múltbeli dolgainkat már feldolgoztuk, és elengedtük, hogy ha a jelenünket minél tudatosabban éljük. Ez azt jelenti, hogy a most-ban vagyunk, megéljük minden pillanatát annak szépségével és fájdalmával együtt, hogy úgy élünk, viselkedünk, ahogy nekünk jó, ahogy nekünk örömet szerez, ha a sérelmeinket nem elfojtjuk, hanem még rögtön az elején, amikor kicsi a negatív töltete, kibeszéljük magunkból, megbeszéljük azzal, akivel gondunk van, változtatunk, amin lehet és tudunk, de hiábavalóságokért nem izgatjuk, rágjuk magunkat feleslegesen ..... elengedjük azokat a dolgokat, amik már feleslegesek, hasztalanok számunkra ..... folyamatosan figyelünk magunkra, nem csak a testünket ápoljuk, hanem a lelkünket is ....... és ehhez, amit Te is írtál, a pozitív gondolkodás nagyon fontos! :o))

90. Zizisicc (válaszként erre: 86. - 099c0bed40)
2009. szept. 12. 21:38
Szívesen! :o))
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook