Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Csak tejci vagy nem csak tejci? fórum

Csak tejci vagy nem csak tejci? (beszélgetős fórum)


2010. máj. 27. 20:07
Bár kicsit meg késve a véleménnyel ,de tanulságnak jó ,pláne informálódni.:):)
21. Andi972 (válaszként erre: 1. - Virág85)
2010. máj. 27. 20:04
Szia !!a babák az elsö 4 hónapig átlagban 1kg híznak ,onnantól viszont havi 500g amit a dr is elvár súly növekedésnek,sokat mozog,kell az energia ,ha nem lenne jó a tejed már fogyott volna. Csak tejcsi,én azt mondom .Az elsö gyereknél nekem is azt mondták híg a tejem ,adjak tápszert helyette ,én marha megfogattam ,mert paráztam.A középső fiamat már a hosszan szoptató barátnőm mintájára etettem ,7 hónapos koráig csak anyatejet kapott,akkor kezdtem csak mellé táplálni ,a kicsivel is most kezdem,neki a korrigált korához szopiztatom ami 7 hónap.Pedig őt folyamatosan kontrollálják vagy 5.en orvosok. Kiegyensúlyozott baboca,és jelenleg tiltakozik a mellé tápláláshoz!!:)
20. angel304 (válaszként erre: 1. - Virág85)
2009. szept. 10. 17:43
Ja és kiderült,hogy van tejem,de olyan számára mint a víz,és nem táplálja már...
19. angel304 (válaszként erre: 1. - Virág85)
2009. szept. 10. 17:39
Szia!Az én lányomnál ugyanez volt.Négy hós volt mikor mikor nem nőtt a súlya.Két hétig vártam.Aztán hozzátáplálnom kellett.
18. Virág85 (válaszként erre: 17. - **Rita**)
2009. szept. 10. 16:21
:D :D :D
17. **Rita** (válaszként erre: 15. - Virág85)
2009. szept. 10. 16:09

És a súlyát is már majdnem megduplázta amit elvileg fél éves korára kéne csak :)


Lehet hogy épp azért nem hízik most mert olvasta a statisztikát, és nem akar a kövér baba kategóriába tartozni :D

16. **Rita** (válaszként erre: 15. - Virág85)
2009. szept. 10. 16:07

Tudod, ezek az értékek átlagok.

A picikéd lehet hogy hosszab volt mint az átlag.Igaz nem tudom az most mennyi :)

15. Virág85 (válaszként erre: 13. - **Rita**)
2009. szept. 10. 16:05
Hujjj-hujj...az én kicsikém már 4.5 hónaposan 70.5 cm!!!
2009. szept. 10. 15:56
2009. szept. 10. 15:54

"Átlagos csecsemő nem létezik!

Minden csecsemőnek megvan az egyéni gyarapodási üteme; s bár testsúlya és testhossza értékét tapasztalati átlaghoz viszonyítjuk, „átlagos csecsemő" nem létezik! Az első félévben átlagosan havonta 600 grammot, a második félévben havonta 500 grammot nő a csecsemő súlya; testhossza az első három hónapban havi 3,5 cm-rel, a negyedik és a hatodik hónap között havi 2 cm-rel, a második félévben havi 1,5-1,2 cm-rel lesz nagyobb.


Átlagos születési súlyú babáknál a születési súly értéke féléves korra megduplázódik, egyéves korra megháromszorozódik, s a testhossz mintegy 73-75 cm-esre nő. A nagy születési súlyúakat ekkorra már behozzák a többiek.


Milyen gyakran mérjünk?


Nagyon kevés az a magabiztos édesanya (főleg ha elsőszülött gyermekről van szó), aki kibírja, hogy az első hetekben ne naponta mérje meg kisbabája súlyát. Ám ha valaki minden egyes étkezés előtt és után méri a kicsit, és naponta végez testsúly ellenőrzést, könnyen zavarba eshet a tapasztaltakon!

A csecsemő ugyanis nem gép, hanem egy rendkívül érzékeny, a kinti élethez való alkalmazkodásban lévő bonyolult biológiai lény. Ez az alkalmazkodási folyamat pedig sok-sok változáson, alakuláson át jut el a ritmusosság, a rendszeresség, azaz a kiszámítható kiegyensúlyozottság állapotába. Hajlamosak vagyunk arra, hogy saját kisbabánktól eleve csúcsteljesítményt várjunk el- és a legjobban evők szopási-, táplálási értékeihez hasonlítsuk; pedig meglehet, hogy az ő táplálkozási ritmusa egészen más! Ha viszont a baba súlynövekedése tartósan lapossá válik; illetve a baba érdektelen, fáradékony, vagy épp ellenkezőleg: nagyon is ingerlékeny és sírós; feltétlenül orvosi konzultációra van szükség. Mindenki olyan gyakran mérje a baba szopási,étkezési mennyiségeit, és a teljes testsúlyát, amilyen gyakran szeretne megnyugodni gyermeke jóllakottsága felől. Mindemellett ne higgyünk pusztán a számadatoknak, a kapott értékek mellett a baba elégedettségére, magatartására is figyeljünk. "

12. **Rita** (válaszként erre: 1. - Virág85)
2009. szept. 10. 15:45
Régen ilyen idős babát már nem is méricskéltek kéthetente :)
2009. szept. 10. 15:42
Mármint a keze-lába jár, mint a motolla.
10. Virág85 (válaszként erre: 7. - Sylvia81)
2009. szept. 10. 15:36

Én is arra gondolok, h lemozogja, amit hízik....egyfolytában úgy jár, mint a motolla (nem tudom, mi lesz, ha majd elindul-soha nem érem majd utol :) )

Kérdezném én az orvost...de hát egy alkoholista, aki szerint a két hónapos gyereknek répát kellene ennie. Egy kedves gyerekorvos barátunkhoz akarom majd átvinni, de még (lekopogom) komolyabb baj nem volt. Addig pedig én nem szívesen járok orvoshoz. Ha egyszer az ember gyereke elmegy, akkor tuti találnak vmi bajt. Meg a rendelők is teli vannak bacikkal.

Igyekszem mindig az anyai megérzéseimre hagyatkozni. Eddig nem tévedtem, de most kicsit elbizonytalanodtam...

2009. szept. 10. 15:34
elég csak az anyatej!!!!
8. Sylvia81 (válaszként erre: 7. - Sylvia81)
2009. szept. 10. 15:30
"az orvost kérdezd" mondatomat úgy értettem, hogy ne a védőnőt...
2009. szept. 10. 15:29

Jó kérdés... Szerintem nincs gáz. Amúgy meg, inkább az orvost kérdezd, mégiscsak ő a szakmabeli... Ha nyúlt 2 centit, nagy baj nem lehet! Egy idő a gyerek úgy nő, hogy felszed pár dekát, aztán meg nyúlik pár centit. Egyszerre a kettőt nem. És simán lehet, hogy a fiad azért "vett vissza" a súlygyarapodásból, mert igazából a korához képest nem kicsi, szóval ráér. Nem lóverseny! ;)

Egyébként ilyenkor ugrik egyet a mozgásfejlődésük is. Lehet, hogy simán csak lemozogja a plussz dekákat!

2009. szept. 10. 15:28
csak "tejci" :))
2009. szept. 10. 15:28
Várj még a hozzátáplálással.Fog hízni.Volt nekünk is olyan időszak amikor nem hízott,sőt volt amikor kevesebb volt a súlya mint kellett volna,következő hónapban túl szárnyalta az átlagot.
2009. szept. 10. 15:28
Szia! Szerintem halgass a szívedre. A szakirodalom is a 6 hónapos korig (sőt ha a baba még nem szeretne mást enni tovább is)kizárólagos szoptatást javasol. Korábban bevezetett dolgoknak nincsen értelme,mert a baba nem tudja jól megemészteni a kapott ételeket, és csak a sokkal értékesebb anyatejtől veszi el a helyet. A babád nagyon jó súlyban van. Amikor megduplázzák a születési súlyukat, akkor kicsit kevésbé fognak gyarapodni, mint előtte. Gondold el mekkora lenne, ha az eddigi tempót tartaná 1 éves koráig. Szerintem nyugodtan csak szopizzatok tovább, majd 6 hónaposan ráértek kóstolgatni.
2009. szept. 10. 15:26
Nagyon édes!
2. f94c04200e (válaszként erre: 1. - Virág85)
2009. szept. 10. 15:24
Én is várnék!!!Te vagy vele,ha a pici kiegyensúlyozott, nyugodt,nem nyűgösködik,akkor várjál még avval.
2009. szept. 10. 15:20
Tanácsotokat szeretném kérni!! Kisfiam 4100 gr-mal született, most 4,5 hónapos 7680 gr. Igény szerint szopizik. Viszont az elmúlt két hétben egy grammot sem nőtt a súlya...nyúlt viszont 2 cm-t. Nagyon mozgékony, vidám, kiegyensúlyozott baba. A védőnő szerint lehet, h el kellene kezdenem a hozzátáplálást. Én szívem szerint megvárnám a 6. hónapot. Szerintetek????

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook