Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egyre jobban rájössz, hogy csak kihasznál egy adott személy. Hogyan építed le, mit teszel? fórum

Egyre jobban rájössz, hogy csak kihasznál egy adott személy. Hogyan építed le, mit teszel? (beszélgetős fórum)


2009. szept. 10. 15:31
Én is megmondanám neki, hogy szívesen segítek neki, de mindennek megvannak a maga határai...
11. 25a27430dd (válaszként erre: 10. - Steinné)
2009. szept. 10. 10:58

Hát igen, nyilván rájönnek, hogy kinél meddig mehetnek el. Én is kuka voltam, belátom így utólag.

Hát igen, a férjem maszek, és ingyen még barátnak is úgy dolgozik, hogy nem is ingyen van, hanem csere munka.

Azért az jó, hogy bejött Neked, hogy elirányítottad ahhoz, aki szerinted az ügyével kapcsolatban segíteni tud. Erre meg ő eltávolodott, hát jó lenne, ha ez nálam is bejönne.

2009. szept. 10. 10:31
Szia ! Szerintem egy ilyen embernek nagyon vastag bőr van a képén. Én is jártam már hasonló cipőben. Az a baj, hogy az ilyen ember egy pillanat alatt észreveszi, hogy a másik odaadóan, szívesen segít, feláldozza a saját szabadidejét és észre sem vesszük aztán már ki is vagyunk használva. De az addig oké is, hogy apróbb, "jelentéktelen" dolgokban segít az ember, de azért a férjedet nem használhatja ki. Szerintem nyugodtan mond meg neki, hogy a férjed szívesen elvállalja a munkát, ad egy árajánlatot, hogy mi mennyibe fog kerülni és fontolja meg, hogy kéri-e a munkát. (Az én férjem is maszek, csak villanyszerelő)Én úgy szereltem le az illetőt, mikor ráéreztem, hogy csak kihasznál, hogy amikor előállt egy újabb kéréssel, akkor elmondtam neki, hogy hová forduljon, hová telefonáljon (megadtam neki a számot), vagy kit keressen az ügyével kapcsolatban. Mikor már többedszer szereltem le ilyen formában, hogy nem ugrottam rá a feladatra, csak megpróbáltam útba igazítani, akkor egyszerűen nem jelentkezett többet.
2009. szept. 10. 10:31
Sziasztok, én is ebben a helyzetben vagyok és nem először, úgyhogy már tudom keserves érzés, de tovább kell lépni!!:-(
8. Bucóka20 (válaszként erre: 7. - 25a27430dd)
2009. szept. 10. 10:25

Így van meg kell húzni a határt.És ha nem érti meg,akkor Isten áldja.Emellett Te is kérhetsz tőle apróbb dolgokat,hátha akkor ő igy észreveszi,h mit is jelent tenni a másikért.De ha nem jönne össze a terv,akkor csúnyán kell neki búcsút mondani.

Sok sikert,ne hagyd h más leszivja az energiád:)

2009. szept. 10. 10:23

Hzsofi, Bucóka, köszönöm a lelki támogatást Nektek!

Megfogadom, amit írtatok. Részben akkor hivatkozok a saját dolgaimra (ami igaz is).

Aztán legfeljebb csip-csup ügyekben segítek, de húzok egy határt.

6. a74de3d08a (válaszként erre: 4. - 25a27430dd)
2009. szept. 10. 10:15

én felvenném a telefont, de megmondanám, hogy bocs, de nem érek rá, rengeteg dolgom van.

a férjemnek is megmondanám, hogy tegyen ő is így.

mi a szösz, manapság ennyit dolgozni ingyen valakinek????

nem normális dolog elvárni.

mikor az emberek alig bírnak megélni....

5. Bucóka20 (válaszként erre: 4. - 25a27430dd)
2009. szept. 10. 10:09

Az szerintem nem a legjobb megoldás,hogy ilyen módon építed le,hogy nem veszed fel a telot.

Két megoldás van .

Megpróbálod neki elmagyarázni neki őszintén az egészet,hogy számodra ez teher,és neked is van saját életed,nemhogy az övét építgesd.(Lehet,h ezen már alapból megsértődik,és nem keres többet.)

Vagy segitesz neki apró dolgokba,de megmondod h többet nem várjon,mert ez nem a Te életed,és neked is vannak gondjaid.

Ha nem veszed fel a telót,az olyan lerázó,persze ez a cél,de az bántó..és gondolom annyira te se szeretnéd megbántani.

4. 25a27430dd (válaszként erre: 3. - Bucóka20)
2009. szept. 10. 10:00

Leírom, hogy volt, bár egy kicsit talán hosszú lesz.

Ismerősök voltunk (de nem barátnők), a csaj egy tizessel idősebb nálam. Többször vásároltam a boltjában. Aztán a férje meghalt, akkor nagyon összeomlott. Külföldön voltam akko rokonoknál, nem lehettem ott a temetésen, ezért bementem a boltba utána egy tábla csokival, puszival, aztán volt nagy egymásra borulás.

Ez volt kb. 1,5 éve.

Azóta eleinte kisebb ügyekben hívott fel, hogy segítsek, (pl. tegyem fel a lakását a netre fényképpel, mert árulja). De felnőtt gyerekei vannak, ezt azok is meg tudták volna, de megcsináltam.

Most már a férjemet hívogatja (egy környéken lakunk), hogy ezt-azt javítson meg a házában, még belefér ez is. De most már ott tart, hogy új házat épít, és a férjem (aki víz-gázos) komplett szerelje meg neki, csak úgy.

Ha egy régi barátságról lenne szó, talán még beleférne.

Aztán sokat hívogat, hogy mikor látogatom már meg (időm nincs, hiszen dolgozom).Hivatalos ügyintéznivalókat (özvegyi, stb) is rám sóz, mert a szakmám révén jobban eligazodok benne szerinte.

Az a baj, hogy sok energiát elvesz tőlem, szétesnek a napjaim. Ne vegyem fel a telefont, ha keres?

(Nem lett volna szabad ennyire közel engednem magamhoz, de már cseszhetem.)

2009. szept. 10. 09:51
Attól függ , h ki az a személy,és h mióta is tart a "kapcsolat"?!
2009. szept. 10. 09:51
Kerülök vele mindenféle kontaktust.
2009. szept. 10. 09:50
Egyre jobban rájössz, hogy csak kihasznál egy adott személy. Hogyan építed le, mit teszel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook