Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nutellából készült sütirecepteket szeretnék fórum

Nutellából készült sütirecepteket szeretnék (beszélgetős fórum)


11. Anka71
2010. ápr. 15. 15:11

Most kaptam egy jó receptet. 7 tojásos, kakaós piskótát sütünk (a végén keverjünk bele 1 dl étolajat is).

Fél liter Hulala tejszínt kemény habbá verünk. Kétfelé vesszük. Egyik felébe (szintén a gépi habverővel) belekeverünk 4 evőkanál Nutellát. Rásimítjuk a piskótalap tetejére. Erre rákenjük a felvert tejszínhab másik felét. Csokireszelékkel megszórjuk. Kipróbáltam, nagyon finom:)

10. 25a27430dd (válaszként erre: 9. - M.gery)
2009. szept. 10. 13:28
Nagyon köszi:))))))
9. m.gery (válaszként erre: 8. - 25a27430dd)
2009. szept. 10. 13:28
Igen, 1:1 arányban, és én rögtön dupla adagot csináltam, igaz egy nagy tortához kellett. Nem keveset nyalakodtunk el belőle.
8. 25a27430dd (válaszként erre: 5. - M.gery)
2009. szept. 10. 13:25

Ez nagyon jól hangzik! Mármint a piskótakrém része.

Nutella és mascarpone 1:1 arányban?

(Rohanok a hipermarketbe:))))

7. m.gery (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2009. szept. 10. 13:21
:)) De nem a ráma részétől !
6. andi6020 (válaszként erre: 5. - M.gery)
2009. szept. 10. 12:00
Nutella+Rama margarin?? Anyám!! Híztam 2 kilót, csak attól, hogy elolvastam!
2009. szept. 10. 09:23
Szia! Nutella+Mascarpone robotgéppel összekeverve isteni! A legfinomabb krém a világon, lehet piskótába tölteni, vagy akár csokikrémként tejszínhabbal kanalazni. Akkor hogy kicsit lazább legyen az állaga egy zacskó tejszínhabot verj fel hozzá, és keverd a krémbe. Ha a mascarpone-t nem szereted, ráma margarinnal is kikeverheted, akkor viszont csak piskótakrémként jó. De úgyis nagyon finom!
2009. szept. 10. 09:23

Kinder bueno

Hozzávalók:

6 db tojásfehérje

6 evők. cukor

1 evők. étolaj

2 evők. liszt

2 evők. zsemlemorzsa

1/ 2 csomag sütőpor

15 dkg vágott dió

kb. 1/2 üveg mogyorókrém

háztartási keksz


Krém: 1/ 2 liter tej

6 db tojássárgája

25 dkg cukor

1 csomag vaníliás puding

3 evők. liszt

10 dkg csokoládé

25 dkg margarin

4 dl tejszín

Elkészítés:

A 6 db tojásfehérjét a cukorral felverjük. Hozzáadjuk az étolajat, a sütőporos lisztet és zsemlemorzsát. Tepsibe tesszük és megszórjuk a vágott dióval, majd megsütjük, a meleg tésztát megkenjük mogyorókrémmel.

A tejből, tojássárgájából, cukorból, vaníliás pudingporból és a lisztből krémet főzünk, elfelezzük. Az egyik felébe belekeverjük a megolvasztott csokoládét. Kihűtjük. A margarint két részre osztjuk és belekeverjük a sárga és a csokis krémbe.

A tésztát megkenjük mogyorókrémmel, majd rákenjük a sárga krémet, ezt beborítjuk tejbe mártogatott háztartási keksszel, erre jön a csokis krém, a tetejére a 2 dl tejszínből vert kemény habot tesszük.

Nálunk a család kedvence!!!

2009. szept. 10. 09:19
Kigondolástól számított fél órán belül már ehető is.
2009. szept. 10. 09:18
Csinálj nutellás muffint. Ha érdekel megkeresem a receptet és bepötyögöm.
2009. szept. 10. 09:07
Nagyon fontos lenne, mert meglepetésként szeretném hétvégére elkészíteni barátaimnak. Köszönöm aki küld:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook