Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyit dolgozhat egy teljesjogú nyugdíjas? fórum

Mennyit dolgozhat egy teljesjogú nyugdíjas? (tudásbázis kérdés)

1 2
42. napfenyvirag (válaszként erre: 40. - Ancsi54)
2009. szept. 16. 08:58
Köszönöm a választ. Persze nem értem hogy a vállalkozó miért nem jelent be (én teljes jogú nyugdíjas vagyok, rám nem vonatkozik a "meghaladás után járó választás") mikor megveszi a bélyeget a kiskönyvbe.
41. Noj84
2009. szept. 15. 20:14
na, legalább most már ezt is megtudtuk, nem csak azt, hogy egyesek egy kalap alá veszik a nyugdíjasokat a semmirekellőkkel.
2009. szept. 15. 11:30
Visszatérve az eredeti kérdéshez: A mindenkori minimálbér 12x-éig dolgozhatsz. Ha ezt meghaladod, szüneteltetik a nyugdíjad a következő hónaptól. Ez csak akkor él, ha be vagy jelentve, mert ezt nyomon tudják követni. 2009 évben 71.500.-.Ft. ebből visszaszámított órabér 410.-Ft. szakmunkás garantált bérminimum 87.000.-.Ft. ebből visszaszámított órabér 500.-Ft.
39. napfenyvirag (válaszként erre: 38. - Noj84)
2009. szept. 15. 09:07
Nekik sem könnyű az élet. A vejem vállalkozó, s nincs munka. Az embereket fizetni kell, mert ha elmennek, nem lesz szakember. Sogor-koma alapon megy a "kiírt" pályázatok elnyerése. A lányom fizetéséből élnek, ő pedig ápolónő. Mit mondhatnék ezek után.
38. Noj84 (válaszként erre: 37. - Napfenyvirag)
2009. szept. 14. 10:55

nagyon durva, amiket írsz. ocsmány vállalkozók.

az a baj, hogy ha te azt mondod, hogy ezt így nem csinálod, fél pillanat alatt talál a helyedre mást.

lehet, hogy eljött az idő, hogy most a gyereked segítsen neked picit?

37. napfenyvirag (válaszként erre: 36. - Noj84)
2009. szept. 14. 10:45

Ha nem lenne szükségem a pénzre (kettős kiadás l./ jelzáloghitelt vettem fel a műtétre és a maradékot a gyermekemnek adtam, lakásvásárláshoz;

2./ akkor még tutam magam előtt tologatni a szekért - nem volt bankprocedura - hogy nem okozott gondot 3./ a párom nem lépett le egy 25 éves nővel 56 évesen.

Egyszóval muszály dolgoznom, s 350 Ft-os órabért kapok. 10 órát dolgozom, s négy órásra vagyok bejegyezve. A napi 3500 ki is fizeti, minden nap, de, ha most mondjuktakarítónőt keresnék, az nem vállalná a munkát csak 1500-2000 forintos órabérért. S az munkám, pénzzel, felelősséggel és megelégedettséggel is jár. Sok esetben angolul szolgálom ki a vevőt.

36. Noj84
2009. szept. 14. 10:32

felhívtam anyámat, ha már ekkora paraszt voltam, aki azt mondta, hogy a kiskönyvnél nincs minimálbér, hanem bélyegek vannak, amit közös megegyezéssel ragasztgatnak a kiskönyvbe, ergo ha te abban egyezel meg vele, hogy napi 2ezer forintos bélyeg, akkor annyi, ezen felül meg annyit fizet, amiben megegyeztek. magyarul ez egy elég durván kijátszható rendszer, annyit fizet magyarul, amennyit akar, nincs minimum. már ha jól értem.

ilyen helyre szerintem ne menj el dolgozni.-

35. Noj84 (válaszként erre: 32. - Napfenyvirag)
2009. szept. 14. 10:29

hülye vagyok, ne haragudj, nem mondod hogy a nyugdíjasokat is kiskönyvvel foglalkoztatják???

azt hittem, az csak az építőiparban divat!

34. Noj84 (válaszként erre: 32. - Napfenyvirag)
2009. szept. 14. 10:27
dehogy tudom, leérettségiztem ;)
33. f8db0709b8 (válaszként erre: 31. - Napfenyvirag)
2009. szept. 14. 09:48

Kikérem magamnak,hogy lecigányozzanak!!!!!!!!!!

A családomat meg ne sértegesse senki!

32. napfenyvirag (válaszként erre: 30. - Noj84)
2009. szept. 14. 09:32
Nem tudsz tenni semmit, ha kék könyvecskére dolgozol. Rendszeresen vezetve van. Itt nem tudod, hogy mennyi a minimál órabér, vagy igen?
31. napfenyvirag (válaszként erre: 29. - F8db0709b8)
2009. szept. 14. 09:31

Kikérem magamnak, mint kétdiplomás 40 év munkaviszony és egy nagy betegséggel a hátam mögött lévő nyugdíjas, hogy engem egy kalap alá vegyél a cigányokkal. Vagy talán azért élvezed a 2 gyermekeddel és a csodás pároddal az életet, mert ebbe a népcsoportba tartozol?

Nem kenyerem a harag, de ezt most kivívtad.

30. Noj84 (válaszként erre: 29. - F8db0709b8)
2009. szept. 14. 08:40
kiket kellene védenie az államnak, ha nem a nyugdíjasokat? szerintem meg más országhoz képest ebben az országban pont le vannak tojva a nyugdíjasok, míg például az osztrákoknál 70 évesen beül a kis 3-as golfjába, felkapja a kockás svájci sapkáját, és irány az olasz part, "mert miért ne" alapon. Itthon ez azért ritkább. leszel még te is nyugdíjas...
2009. szept. 14. 08:18
Ez az ország védi a nyugdijasokat és ahogy alakulnak a dolgok a romákat is!Csak igy tovább!!!!!További jó munkát!
28. Noj84 (válaszként erre: 27. - Ágika30)
2009. szept. 14. 07:45

ezzel viszont egyetértek.- csak az a baj, hogy nem merik, mert akkor még ennyi sincs a zsebükben :(

én az ilyen vállalkozókra még jobban haragszom, mint a 7 évig kollégiumban fetrengőkre...

27. Ágika30 (válaszként erre: 26. - Napfenyvirag)
2009. szept. 13. 18:21

Mindenhol a minimálbér a minimum, ha meg nem jelent be, akkor meg névtelen telefon a munkaügyi főfelügyelőséghez!!!

Ha az összes helyen ezt megtennék a fekete munkások,hogy szépen felnyomják a vállalkozókat,egy idő után nagy mértékben csökkenne a fekete munkaerőpiac!!!

2009. szept. 13. 17:40
Igen az volt az eredeti kérdés, hogy mennyit dolgozhat egy teljeskorú nyugdíjas. Azt szerettem volna megtudni, hogy mi véd bennünket, hogy a vállalkozó ne használjon ki. Mi az a minimum, amit fizethet, s ha nem teszi, hogyan lehet úgy "megfogni", hogy ne küldjön el.
25. Noj84 (válaszként erre: 24. - F8db0709b8)
2009. szept. 13. 16:40
és mi köze van ehhez a nyugdíjasoknak?
24. f8db0709b8 (válaszként erre: 20. - Noj84)
2009. szept. 13. 07:06
Én becsületesen fizetek mindent,csak kicsit necces megélni ennyi pénzből:(
23. f8db0709b8 (válaszként erre: 22. - Ágika30)
2009. szept. 13. 07:06

Párom azt mondta,ö bejelentve nem is fog soha dolgozni,mert mire mi odakerülünk,nem lesz nyugdij....illetve lehet lesz..majd 80éves korhatárral,de ki fogja megélni?

Ezt a kizárást már én megemlítettem,hisz nem tudjuk teljesiteni azt sem amit kéne..én azon csodálkozom,hogy még unió tagok vagyunk..

22. Ágika30 (válaszként erre: 18. - F8db0709b8)
2009. szept. 12. 22:46

Teljes mértékben egyetértek veled. Szerintem így,hogy 65 év a korhatár,így már nagyon nem is fog senki dolgozni nyugdíjas korára,mert 3-4év és ennyi volt az élete,persze még az is benne van a pakliba,hogy el se éri sőt! Én nem tudom miért emelik évről évre a nyugdíjkorhatár! Illetve tudom. Igen sajnos rajtunk nevetnem már a románok és egész Európa! Mikor zárnak végre ki minket az Unióból?

Ez a bizonytalanság mindenkit felemészt!

2009. szept. 12. 20:03

Szervusztok!


Gondoljátok, mi nyugdíjasok dolgoznánk, ha nem lennénk rászorulva? Nem mindenki BKV-s vezető. Hogy mennyi a nyugdíjunk? Az függ attól is, hogy mennyit dolgoztál, milyen beosztásban, és mennyi felelősség volt rajtad. Tehát nem lehet pl. az én nyugdíjamat összehasonlítani egy takarítónő nyugdíjával, vagy egy olyanéval, aki például fodrász volt, s minimálbért jelentetett s azután adózott. Jelen esetemben több diplomás nyugdíjas vagyok s még kénytelen vagyok dolgozni a pénz miatt, pedig minden hónapban évről-évre levonták a levonnívalókat a keresetemnek megfelelően. Mégsem a szakmámban helyezkedtem el, hanem kitanultam a szakmunkát, s abban tevékenykedem. Ágika! leírtam már, hogy nekünk abban is nehezebb, hogy egyedül élünk, nincs társunk. Kinek ezért, kinak azért. Igen, ami elmúlt az már történelem. Azért mégis álmodozom arról, hogy nem kell dolgoznom, mert szabályos személyreszóló nyugdeijak lesznek - érdemüknek megfelelően, a fiataloknak lesz munkahelyük, sőt még arra is számítok, hogy a férfiak el fogják tudni látni a családot, s a nőnek csak akkor kell dolgoznia, ha akar. Számos munkahely lesz és igenis a fiatalok fogják visszahívni a nyugdíjasokat a munkába, mert megtanulták az egyetemeken az elméletet, de a gyakorlati, tapasztalati fogások miatt hiányolni fogják őket. Egymást segítve fognak élni, nem lesz gerjesztett antipatika.

20. Noj84 (válaszként erre: 18. - F8db0709b8)
2009. szept. 12. 14:58
hát igen, felháborító, hogy semmi nincs ingyen... :)
2009. szept. 12. 14:55
Istenem.... csak nekünk legyen még nyugdíjunk... dehogy megyek dolgozni ha egyszer nyugdíjas leszek, alig várom:-) /persze ha a feltételek adottak lesznek, ezt ma már sajna hozzá kell tenni, mert az ember még tervezni és előre látni sem tud/
18. f8db0709b8 (válaszként erre: 15. - Ágika30)
2009. szept. 12. 13:50

Csak csúcs,hogy a nyugdijasnak több pénze van,mint aki dolgozik...párommal együtt kettönknek összesen 110 ezer a keresetünk,ebből rezsi kb 50ezer ha nem több,télen biztos!Ovoda havi 13 ezer,és mi se ettünk,nem ittunk semmit és nem igen van miből gazdálkodni.(a net nincs benne,az más tészta!!!)Ugy gondolom a fiatalokat is meg kéne fizetni,ha az állam tényleg arra biztatja őket,hogy alapitsanak családot,bár mégis szigoritottak,elvettek támogatásokat!Nincs mire családot alapítani,főleg igy.Lakásgondokról már ne is beszéljünk,mert sajnos hogy megszüntették a szocpolt,kénytelenek leszünk panelban megrohadni a 2 gyerekkel!Jó,ez saját,nincs hitelünk sem szerencsére!De ezen kívül nem igazán tudunk mit felmutatni.

Nyaralni sem tudunk,de még csak kirándulni sem tudunk elmenni!

Dolgozzanak a nyugdijasok én nem bánom,de csak bizonyos határokon belül,pl akinek jó nyugdija van,azt ne engedjék.

Parlamentbe üzenem!:)az összes törvényt módositsák ami a szivatással egyenlő na meg a kisember lehúzásával foglalkozik....lassan ez az ország halott lesz,és nincs tovább!Már a románok is rajtunk röhögnek,sőt egész Európa!

2009. szept. 12. 13:42

Beteg az egész ország, úgy mint annyi minden ez sincs rendben szép hazánkban. Véleményem szerint nem kellene még korcsoportok szerint is támadniuk egymást a népeknek. Nincs elég bajunk??? - (persze a kérdés költői volt:-))

A fiatalok tanuljanak, dolgozzanak, jussanak ötről a hatra, az idősebb generáció pedig aki legdolgozott tisztességgel, becsülettel 35-40 évet, kapjon tisztességes nyugdíjat, olyat amiből meg tud élni.

Manapság kevés olyan család van akinek nincs hitele, és még a "szegény embert az ág is húzza" alapon erre a válságra aztán mindent rá lehet és rá is húznak a politikusok, bankárok, pénzügyi és gazdasági szakemberek. Jól nem jön ki ezen a téren sem az ügyfél.

16. Ágika30 (válaszként erre: 15. - Ágika30)
2009. szept. 12. 12:57
Ja 106e a kiadás és akkor még nem ittam nem ettem és nem voltam beteg,meg nem vettem ruhát,meg ha elromlik valamelyik gép,akkor nem tudom miből kicserélni!
15. Ágika30 (válaszként erre: 11. - Napfenyvirag)
2009. szept. 12. 12:56

Én nem akarok senkit se széttépni! A mi havi költségeink: 60e l.hitel, 23e víz,fűtés, 7e villany, 6e közös költség,10e tv,telefon,net=106e Ft

Na most akkor miről is beszélünk?

Szerinted miért emelik fel 65évre a korhatárt? Csak az én környezetembe egy csomó olyan esetet tudok mondani,hogy vagy diák a munkaerő vagy nyugdíjas!

Én az egész rendszert megváltoztatnám,nem jó így ahogy van.Én azt mondom,hogy egy nyugdíjas,aki ledolgozott már 30-40 évet az kapjon egy tisztességes nyugdíjat és ne dolgozzon! Az legyen a fiatalok dolga!

2009. szept. 12. 11:20
Van már ilyesmi témában egy fórum,ott nagy port kavart ez a nyugdij melletti munka,mikor a fiatalok meg semerre se haladnak....
13. Noj84 (válaszként erre: 11. - Napfenyvirag)
2009. szept. 12. 08:23
én 25 évesen sem kívánom pokolba az öregeket, engem úgy neveltek, hogy tisztelni kell őket. azért valamit te már letettél az asztalra. dolgozz csak, ameddig jónak látod, nem majd éhen halsz, mert pár koszos egyetemista 6 év kollégiumban vergődés után úgy dönt, hogy végre dolgozni szeretne.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook