Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A ciklus melyik napján érdemes nődokihoz menni? fórum

A ciklus melyik napján érdemes nődokihoz menni? (tudásbázis kérdés)


21. cuncika73 (válaszként erre: 20. - Csicsi25)
2009. szept. 10. 10:54
Hát 10 évig én sem voltam,tán még több.Kérdezte a doki,mikor volt a legutóbbi szűrésem,húúú,már régen válaszoltam,annyit mondott csak,hogy azért probáljak meg sűrűbben menni és mosolygott!Tényleg dokija válogatja,mert végül is a saját tested,egészséged amivel te rendelkezel.Aztán hallottam olyanról,hogy a doki leorditotta a fejét valakinek,mert egy évet kihagyott.De én is jó kislány lettem,mert évente elmegyek,mondjuk párom nem is hagyná,hogy elfelejtsem,mert mindig rákérdez,hogy nem kellene orvoshoz menned?? :))Ha egyszer adva van ez a lehetőség,érdemes kihasználni,hisz a saját érdekünkben történik.
2009. szept. 10. 10:28

Volt, hogy én is kihagytam 2-3 évet (ha lehet, kerülöm az orvosokat jó messzire :)

Megkérdezte a doki, miért nem voltam - csak nem volt valami kellemetlen élményem?

És ezzel el volt intézve. Orvosa válogatja, hogy hogyan állnak a dolgokhoz.

19. cuncika73 (válaszként erre: 17. - Emelint)
2009. szept. 10. 09:45
Hát,lehet,hogy kapsz egy kis ejnye-bejnyét :) Nődokinál még nem voltam,de a körzeti nőgyógyászok közül az egyik nálunk is nő,nem sokan dicsérik,mert olyan zárkozott,nem beszél,ha kérdezik röviden,tömören válaszol csak,nem túl kedveskedő,de nem is ez a lényeg,szakmailag legyen ott a szeren.Bár egy kis barátságosság jó lenne,ha már egyszer orvoshoz megy az ember.Néha olyan érzés,mintha futószalagon mennénk a doki elé :S
2009. szept. 10. 09:35
Én ma megyek az éves vizsgálatra és rákszűrésre. A 25. napon vagyok.
2009. szept. 10. 09:17

Ok,akkor majd felhívom a dokit és kérek egy időpontot,de még a magán nődokiról sem tettem le. Akkor holnap megjön,tehát 21-én hétfőn elmegyek.


Amúgy semmi gondom nincs, rendszeresen jön meg, pedig nem szedek gyógyszert sem,párommal 3 éve vagyunk együtt és semmi gondom nem volt még. Olyan sok nőgyógyis bajt olvasok itt a hoxán, hogy majdnem rosszul érzem magam, hogy nekem nincs. Bár mondjuk lehet le fog baszni a nődoki, hogy mért nem voltam még...

2009. szept. 10. 09:10
...laza,bocsi a "z" betű kimaradt :)
15. cuncika73 (válaszként erre: 11. - Emelint)
2009. szept. 10. 09:08
Bármiben mehetsz.Ha nadrágos vagy inkább,vegyél fel egy tunikát,az hosszabb mint egy sima felső,de mehetsz szoknyába is,amelyik szimpatikusabb :) Én is mindig naciban megyek,a felső takar annyit,hogy ne villanjon ki a meztelen popo :)) Remélem jó dokit fogsz ki,a lényeg,hogy laa legyél,én is ma este megyek orvoshoz :S Nem tudom csinál-e szűrést,mert márciusban voltam,viszont most azt kellene kideriteni,hogy miért nem jön a gólya már fél éve.
14. ében11 (válaszként erre: 11. - Emelint)
2009. szept. 10. 09:06
nem kell szoknya-szerintem levetetik-egy hosszabb fölső-ha téged zavar hogy bugyi nélkül kell a vizsgálóra felmenni...
2009. szept. 10. 09:05
ha rákszűrésre akarsz menni akkor ne menj most. a ciklus 10. és 23. napja között a legbiztonságosabba a minta levételének eredménye. ha más gondod van akkor azonnal.
2009. szept. 10. 09:04
Jha és köszi az eddigi válaszokat!
2009. szept. 10. 09:02
Hát nem tudom,mert télleg nyűgösvagyok, de szeretnék is mártúllenni rajta. Amúgy itt szinte minden nap más doki van. Szóval nem tudom éppkihez jutok. Mivel Debrecenből járnak ide ki rendelni (Hajdúböszörménybe). Legalább is én így tudom, bár legszívesebben elkerülném őket. Azt mondja mindenki, hogy érdemes szoknyába menni, azt nem vetetik le az emberről???
10. sylb (válaszként erre: 5. - Emelint)
2009. szept. 10. 09:00

közvetlenül előtte nem érdemes. várd meg, amíg elmúlik. megbízhatóbb az eredmény.

nekem legalábbis ezt mondta a nőgyógyász.

9. cuncika73 (válaszként erre: 5. - Emelint)
2009. szept. 10. 08:59
Hát?Szerintem várhatsz vele egy hetet,én sem tartom be napra pontosan az évi szűrést.Nem fájdalmas,inkább furcsa érzés,hisz a méhszájat "piszkálja" meg egy kicsit.Ha a jó a doki,észre sem veszed,csak ne görcsölj,lazitsd el magad
8. Csicsi25 (válaszként erre: 5. - Emelint)
2009. szept. 10. 08:58

Szerintem nyugodtan várhatsz.


Hát, nem kellemes nőgyógyásznál lenni, az biztos. De én azt mondom: inkább ez, mint a fogorvos!

Ha jó dokid van, észre sem veszed az egészet. Az enyém nagyon aranyos, egész végig beszél, lefoglal, kérdez a gyerekekről és mire észbekapok, már készen is vagyunk.

7. ében11 (válaszként erre: 5. - Emelint)
2009. szept. 10. 08:57

nem annyira kellemetlen-én egy pici csípést éreztem,de semmi fájdalom meg nem tart sokáig.utána pici pecsételő vérzés volt pár pötty.

hívd fel a dokit és kérdezd meg így mehetsz-e.

2009. szept. 10. 08:56
Szerintem a ciklus második felében. A múltkor én pont tüszőrepedés-táján voltam. Azt mondta a doki, hogy megcsinálja ugyan a szűrést, de lehet, hogy újra meg kell ismételni, mert lehet, hogy "nullás" lesz - nem tudom már pontosan milyen szót használt.
2009. szept. 10. 08:55
Mert az az igazság, hogy ma akartam menni,de várhatóan holnap jön meg,és ilyenkormár amúgy is nyűgös vagyok. Mit gondoltok, várjak másfél hetet. Rákszűrésre mennék, milyen kellemetlen az,még nem voltam?
2009. szept. 10. 08:54

attól függ miért.

nincs kikötés-ha gond van rögtön menni kell-akkor is ha van mensi.

2009. szept. 10. 08:53
Szia!Azt nem tudom,én soha nem szoktam figyelembe venni.Évente megyek szűrésre,gondolok egyet felhivom az orvosomat,kapok időpontot,aztán megyek.Lehet,hogy a középidőt javasolják,vagy kérdezd meg a háziorvosodat,esetleg a védőnőt,hátha pontosabb infót tudnak adni.
2009. szept. 10. 08:48
Bocs, ciklus!
2009. szept. 10. 08:48
A ciklos melyik napján érdemes nődokihoz menni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook