Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mely nem kötelező védőoltásokat érdemes beadatni gyermekünknek? fórum

Mely nem kötelező védőoltásokat érdemes beadatni gyermekünknek? (tudásbázis kérdés)


1 2
febr. 4. 17:21
Meningococcus, kullancsencephalitis, rota
2011. aug. 4. 10:41

A poli-B B vitaminkomplex, ami vízben oldódó B vitaminokattartalmaz.

[link]

Ezeknek sajátos illatot kölcsnöz a bőrnek, és állítólag elűzi az élősködőket. Ahhoz, hogy hatásos legyen egész nyáron szedni kéne.

A kutyám kap hasonló vitaminkészítményt, mégis este a sétáltatás után 3-4 kullancsot távolítunk el a bőréből. Szerintem a kullancs által terjesztett agyhártyagyulladás elleni védőoltás sokkal hatásosabb. Inkább 3 tűszúrás és tudod, hogy nem lesz halálos beteg, mintsem megfertőződik.

Hogyan tudnál a szemébe nézni és elmondani neki, " kicsim ne haragudj" amikor már haldoklik és tudod, hogy elkerülhető lett volna ?

Én nem értem meg a sok szülőt...amikor mi voltunk gyerekek a szüleink örvendtek, ha beolthattak, hogy ne legyünk betegek, főleg ne súlyos betegek. Mára a védőoltások sokkal tisztábbak és hatásosabbak, sokkal kevesebb rizikóval. Annyi a különbség, hogy akkoriban nem volt "INTERNET" ahol boldog- boldogtalan osztja az észt és riogatja a tanácstalan laikust.

A bárányhimlő elleni védőoltás leghatásosabb akkor , ha a gyermekünket közösségbe vitel előtt oltjuk be, de ebbe az időbe bele kell számolni a védettséget kialakító időt is ami akár 3 hét is lehet.

46. Puppi4
2011. aug. 4. 10:24

Boti most beteg (és remélem nem rotával-hasmenés, kicsi láz), Rotát nem kapta meg. És nem az ára miatt. Hanem mert a dokinőnk szerint nem nyújt 100%-os védelmet.

Az első barihimlő elleni oltást már megkapta. Utánna néztem ha kettőt kap akkor az egész életére védettséget jelent. És én is olvastam, sőőőt a védőnőm is mondta hogy egyre több gyerek sznved a szövődményektől. Nem akarom minden betegségtől megvédeni, jobb az immunrendszerénenk ha minél több betegségen átesik most gyerekkorba, de azért olyan betegségeken amiknek rossz következményei lehetnek, inkább ne.


Barihimlő elleni folyamatban van, szeptemberbe kapja a második adagot.

Kullancs ellenit fog kapni.


Influenza ellenit NEM.


Bocsi hosszú lettem. :)

2011. aug. 4. 09:58
Mi kaptuk most a kötelezővel együtt a 2.-ik bárányhimlő ellenit is.
2011. aug. 4. 09:46
Rég írtatok,de engem érdekelne,ki hogy gondolja ezt a kérdést.Kisfiam nemsokára megkapja a 18.hósat,én eddig csak a kötelezőket adattam be neki.
2008. okt. 18. 09:34
én is az agyhártya gyulladás ellen oltattam be a lányomat,nagyon drága volt már ezelött 6 évvel is,de 16évig ad neki védetséget,ha jól emlékszem rá...
42. sodrak
2008. ápr. 8. 12:58
Én bárányhimlő és a szabadon válaszható 3 db-os agyhártyagyulladás ellen oltattam be gyermekeimet. Illetve lányomat kullancs elen.
41. gabima
2008. jan. 25. 23:14
Kérjétek el a betegtájékoztatót a kullancs elleni oltásról a patikában, és olvassátok el. Akkor valószínűleg meggondoljátok, hogy beadatjátok-e a gyereknek. Én nem mertem. Marad a Polivitaplex B, és a kullancsriasztó.
40. lily3
2007. nov. 17. 22:16
Én is beoltattam a lányomat bárányhimlő ellen,pont 1 éve.Teljesen megnyugodtam,hogy nem kell majd szenvednie.Nem értem hogy lehet elkapni mégis?Most egy kicsit félek,mert a lányom barátnője himlős és ma volt nála játszani tudván hogy ugysem kapja el.Kiváncsi leszek....
39. Krysty
2007. aug. 2. 20:28

Mi beoltattuk bárányhimlő ellen és nem bántam meg.Ez egy nagyon kellemetlen betegség, főleg egy kisgyerek számára. Ha már van rá lehetőség akkor miért ne éljünk vele!

Egyébként külföldön több helyen is a kötelező oltások közé tartozik.

2007. aug. 2. 16:41
Én a fiaimat a kullancs ellenivel oltattam be, vagyis az egész család megkapta.Idén kaptuk meg a harmadikat.Úgy tudtam,hogy ezután háromévenként kell majd az oltást kapnunk, de a védőnő mondta, hogy a legujjabb rendelet szerint öt év mulva.Az utolsó 4 adag a két junior és a két felnőt valamivel több mint 8000.-ba került.A második tavalyi oltás óta sokat drágultak főleg a felnőtt.
37. halimo
2007. jún. 30. 10:45
Szerintem nem szükséges minden ellen beoltatnunk csemetéinket.Vannak olyan betegségek amiken át kell esni pl. bárányhimlő.nekem kislányom van és szeretném ha átesne gyerekkorában rajta,mert ugye ha majd egyszer ő is terhes lesz ne kelljen annyit aggódni.Kullancs ellen sem kell feltétlenül beoltatni.Mi a dél-alföldi régióban lakunk ezért a gyerekorvosunk nem ajánlotta mert itt minimális a kullancsveszély de ha valaki olyan helyen lakik vagy sokat utazik annak érdemes.
36. contu (válaszként erre: 34. - 3a0842d373)
2007. jún. 30. 00:40

Szegény csemetéd!

A hintőpor nem segíti elő a felülfertőződést. Ez inkább az ecsetelőkre igaz, amiket régen használtak, és egyesek sajnos ma is. A hintőpor szárítja a kiütéseket. Az Aloé First viszont szerintem is nagyon jó. A fiamnak az ekcémájára is nagyon hatásos volt.

35. d@nu (válaszként erre: 32. - 3a0842d373)
2007. jún. 29. 23:58
Szegény kicsi, nagyon kifogta mindenből. :((( Vajon mi lehet az oka, hogy ennyire érzékeny a betegségekre?
2007. jún. 29. 23:46

Tudom, hogy ez itt nem a reklám helye, de az aloe verás spriccni, a F*rst, nagyon jó a kiütéses gyerekbetegségk viszketése ellen. Megakadályozzuk vele a felülfertőződést is, amit pl. a hintőpor nagyban elősegít.

Jó éjt mindenkinek!

33. 3a0842d373 (válaszként erre: 32. - 3a0842d373)
2007. jún. 29. 23:44
Ja és az idei menetben még egy un. Herpes Genitalis is jelentkezett, ami a nemi szervek herpesze és azonos vírustörzsből származik, mint a bárányhimlő, ha jól tudom.
32. 3a0842d373 (válaszként erre: 31. - Contu)
2007. jún. 29. 23:36
Az az érdekes, hogy az oltás után két egy hónappal szolid pöttyei voltak, ami a gyerekorvos szerint ugye nem lehetett bárányhimlő. Majd szinte napra pontosan egy évvel illetve két évvel később bepöttyöződött. Február 20 körül. A gyerekorvos pedig csodálkozott, beismerte a bárányhimlőt. És többször elmondta, hogy ő ezt nem fogja elmesélni a saját lányának, aki fiatal anyuka, szintén gyerekorvos és szintén beoltatta a kicsijét.
31. contu (válaszként erre: 29. - 3a0842d373)
2007. jún. 29. 23:32
Ez érdekes. Egy ember élete során csupán egyszer lehet bárányhimlős. Lehet, hogy a lányod vmi kivétel?
30. contu (válaszként erre: 28. - Kedveske)
2007. jún. 29. 23:31
Nem nagyon viszketett neki. Egyrészt mert manapság inkább a mentolos hintőport ajánlják rá, másrészt kapott Fenistil cseppet, pont emiatt. Mivel nem vakarta a pöttyeit, nem is maradt meg egyiknek se a nyoma.
2007. jún. 29. 23:00

A bárányhimlős védőoltást én is beadattam. Azóta kétszer!!! volt bárányhimlős a lányom :((

Ajánlott-nemajánlott, ha rajtam múlna nem nagyon oltatnám be.

A kullancsenkephalitis elleni háromalkalmas oltás után másfél évig volt folyamatos mandulagyulladása, amire semmi nem használt, mire egy alternatív klinikán rájöttek, hogy ez tulajdonképp allergiás reakció. Így nem csoda, ha nem használt a mandulygyulladás elleni kezelés.

2007. jún. 29. 22:56
és a viszketés?
27. contu (válaszként erre: 25. - Kedveske)
2007. jún. 29. 22:54
Pont ezt írtam le. A fiam 7 napig volt pöttyös. Nagyon gyorsan túl volt rajta az oltásnak köszönhetően.
2007. jún. 29. 22:51
Polyb-nek utána járok.
25. Kedveske (válaszként erre: 24. - D@nu)
2007. jún. 29. 22:50

Nekem azt mondták, hogy attól még megbetegedhet, de nem lesz olyan súlyos lefolyású, és nem lesz annyi kiütés.

Nekem már ez is elég! Én voltam bárányhimlős, mikor icsi voltam kb 4-5 éves. Pontosan emlékszem, hogy milyen rossza a sok viszkető hólyag. kenhettek rám akár mit, vakaróztam, ordítottam két hétig. A hegek azóta is megvannak...

24. d@nu (válaszként erre: 22. - Kedveske)
2007. jún. 29. 13:52

Én úgy tudom, B vitaminokat tartalmaz és ezeket nem bírják a rovarok. A nővérem egészségügyis és nekem Ő ajánlotta ezt, a saját gyerekét pl. mindig ezzel "tömi" erdei kirándulás vagy tábor előtt és még sohasem volt benne kullancs. De kérdezz meg egy dokit vagy patikust, az a legbiztosabb.

A bárányhimlő elleniről nekem sok jót eddig nem mondtak, a számomra legnagyobb furcsaság, hogy jelenleg azt sem tudják, mennyi időre ad védettséget (kb. 10) és az ismerőseink között a beoltott gyerekek általában megkapták a vírust - 2-3 évvel az oltás beadása után. Én még gondolkodom a dolgon, de nem hiszem, hogy beadatom a lányomnak, Ő eddig a nem kötelezők közül egyedül vírusos agyhártyagyulladás ellen lett beoltva.

23. contu (válaszként erre: 22. - Kedveske)
2007. jún. 29. 13:13
Egyetértek Veled. Én mindhármat beadatnám. A fiam a bárányhimlő ellenit is és a kullancs ellenit is megkapta.
2007. jún. 29. 11:31

Én úgy tervezem, hogy bárányhímlő ellenit és kulancsosat adatok be a kölyöknek, bár ez a polyb megütötte a szemem. Esetelg valamivel több infó? (mi ez valami vitamin?)


Ha lányom lenne biztos beoltanám méhnyakrák ellenivel is. Kerül amibe kerül!

21. d@nu (válaszként erre: 11. - A900f63755)
2007. jún. 29. 11:12

Kullancs ellen nagyon egyszerű, nyáron polyB-t szedetsz a gyerekkel (bocs, fogalmam sincs, hogyan kell leírni), azt nem bírják sem a kullancsok, sem a szúnyogok, egyik sem megy még csak a gyerkőc közelébe sem (elvileg).

Vírusos agyhártyagyulladás ellen szoktak oltani, az egy 2 injekciós cuccos, mostanában talán 6e körül van - darabja.

20. contu (válaszként erre: 5. - 12667dcac6)
2007. jún. 29. 10:48
Szerintem a bárányhimlő ellenit is érdemes. Az én fiam ugyan az oltás ellenére megkapta, de így nagyon gyors lefolyású volt. Nem lázasodott be, nem hólyagosodtak be a pöttyei, kevés pöttye volt, nem fertőzött, nem is nagyon viszketett neki. Szóval nem bántam meg, hogy beadattuk.
19. LoLiNa
2007. jún. 28. 15:10
A hepatitisb kötelező, 8ikba adják asszem.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook