Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hagymalevest mibe, hol? fórum

Hagymalevest mibe, hol? (beszélgetős fórum)


2015. aug. 11. 22:09

Az eredeti kérdésre válaszolva: belém, és bárhol.


Nagyon szeretem, de kenyérféle nélkül.

Reszelt sajttal, amit a tányérba szórok, arra szedem a levest.


Van olyan recept, hogy vajon pirított kenyérszeleteket fektetnek a leves tetejére, arra reszelnek sajtot és a sütőbe téve rá is olvasztják.


Lehet egy deci fehér borral főzni, de tényleg elpárolog.

(4 jókora hagymát felaprítva 3 deka vajon vagy 3 evőkanál olajon megpárolunk, meghintjük 2 evőkanál liszttel, felöntjük 1,5 liter hideg vízzel, fűszerezzük, és lefedve, lassan, 1 óra hosszat főzzük. Turmixoljuk, beleöntjük a bort, és főzünk benne egy csokor, nagyobb karikákra vágott újhagymát vagy pórét. Tűzélló tálba töltjük és a forró sütőben felforraljuk, vajon pirított kenyérszeleteket fektetünk a tetejére, ráreszeljük a sajtot és a sütőbe visszatolva ráolvasztjuk.) F.Nagy Angéla receptje, én bor és pirítós nélkül is imádom.

2010. szept. 30. 14:30

Nagyon egyszerúen készitem, 3-4 hagymát nagyobb darabokra vagdosom, 1 liter vízet öntök rá, egy kk ételizesítőt és puhára főzőm. Majd át turmixolom, kk lisztet vagy tejszinnel vagy tejfölel behabarom. Piritott kenyerrel tálalom



Ha gazdagon akarom a sajt nem rontja el.

9. vereskati (válaszként erre: 8. - F66095b124)
2009. okt. 18. 06:44
Nincs mit:) Közben eszembe jutott, hogy füstölt sajttal is meg lehet bolondítani a levest, úgy is nagyon szeretjük:) A karaván sajt teljesen ideális erre:)
2009. okt. 16. 06:18
Köszönöm szépen!
2009. okt. 16. 05:37

Hozzávalók 4 személyre

3 fej közepes vöröshagyma

4 dkg vaj

1 liter csontlé vagy 2 leveskocka

1 gerezd fokhagyma

10 dkg reszelt ementáli sajt

2 evőkanál liszt

szerecsendió

fehérbors

4 szelet toastkenyér

Elkészítés

1. A megtisztított vöröshagymát felkarikázzuk, a fokhagymát finomra aprítjuk és a vajon mindkettőt aranybarnára pirítjuk. Ezután liszttel megszórjuk, és folyamatos kevergetés mellett felöntjük a csonlével. Sóval, szerecsendióval, és borssal fűszerezzük, majd lassú tűzön puhára főzzük.


2. A kenyér héját levágjuk, a szeleteket átlósan kettévágjuk, a sajttal megszórjuk és megpirítjuk.

Tálalás, díszítés

A levest forrón leveses csészékbe töltjük, tetejükre egy kevés reszelt sajtot és friss petrezselymet szórunk. A sajtos kenyérszeleteket a csészealjra helyezzük és így tálaljuk a levest.

2009. okt. 8. 21:11

Örülök ennek a fórumnak...

Le tudná valaki írni Nekem a hagymaleves receptet?

Ti hogyan készítitek?

Én már próbáltam de nem sikerült... :(

2009. szept. 11. 06:58
Nagyon köszi a segítséget.
4. M_Marcsa (válaszként erre: 3. - Vereskati)
2009. szept. 10. 07:16
Gzakorlatilag is.:)
3. vereskati (válaszként erre: 1. - Zsanna13)
2009. szept. 10. 07:09

Kicsi cipót szerintem minden nagyobb élelmiszerboltban lehet kapni.

Én alkohol nélkül fôzöm a hagymalevest:)

A fôzés során elpárolog az alkohol, elvileg lehet vezetned.

2009. szept. 10. 07:07

Pékségekben. Nagyobb, többféle kenyértípust áruló helyeken.

De sokszor látok ilyen cipót hipermarketek polcain is.

2009. szept. 10. 07:03

Megtudja nekem valaki mondani, hogy hol lehet kapni olyan cipót, amibe bele lehet rakni a hagymalevest?

És ha alkoholt teszek bele a levesbe, attól még vezethetek, vagy inkább aznap már neüljek volán mögé?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook