Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyit keres egy fodrásztanuló szakmai gyakorlat alatt? fórum

Mennyit keres egy fodrásztanuló szakmai gyakorlat alatt? (tudásbázis kérdés)


14. Ágika30 (válaszként erre: 13. - Laura0225)
2009. szept. 19. 23:22
Erre gondoltam én is,ösztöndíjra! És ennek mennyi most a pontos összege?
2009. szept. 18. 21:11

Háát.

én Oroszlányban lakom és itt a tanúlok és jómagam is kap pénzt MASZEKNÁL.!!

pontosabban ezt a sulitól kapod ösztöndijra..:)

12. Ágika30 (válaszként erre: 11. - 156a5eb9fd)
2009. szept. 11. 16:25

Én ezt értem. Nem is teljese fizura gondoltam. De igen is létezik valamilyen összeg,ami adható ha tetszik hívjuk ösztöndíjnak. és ennek szerettem volna utánajárni,hogy ennek mennyi az összege.

Fősulin is kapnak pénzt,pedig ott nem is melóznak érte. Meg azért tűnik logikusnak,mert ha a vállalkozónak van plusz munkaerője,akkor hogy adózik az a munka után,amit a tanulója csinál? Szerintem minden vállalkozás nagyon nehéz,főleg itt nálunk a sok adó miatt. Igen ha befutsz az már egy jó pont,de rengeteg ismerősöm van,akinek egész jól ment a vállalkozása,most mégis kénytelen visszamondani,mert rengeteg a járulékfizetési kötelezettség!

2009. szept. 11. 13:52

Ha tanulóként adnának pénzt... gondolj csak bele, eddig már mindenkinek lenne 66 iskolája :D:D

Tanfolyamot neked kell fizetned, iskolai gyakszin nem adnak pénzt.

Ez egy ilyen bicikli.

Ha jol befutsz mint fodrász és felfedeznek, lesz vendéged akkor meg is élhetsz belőle, de vállalkozóként eleinte sokáig leszel minuszban. (amig befutsz)

Meggondolandó, hogy milyen tanfolyamot vagy iskolát végez el az ember. Mindenképp olyat válassz aminek van jövője és nem csak egy területen tudod használni.

10. Ágika30 (válaszként erre: 9. - Reddyke)
2009. szept. 9. 21:36

Hosszútávon mindenképp,de most nagyon szűkösen vagyok,ezért próbálok érdeklődni. Hát ha jobban belegondolok nem tudom miért kerül sokba egy tanuló. Mert több kéz,több munkát hoz. Hogy minden ezen a sz..r pénz körül forog! :S

És ha megcsinálom a tanfolyamot,meg lehet belőle élni? vállalkozóként?

9. reddyke (válaszként erre: 7. - Ágika30)
2009. szept. 9. 21:19
Nem hiszem hogy adnak pénzt. Egy tanuló tartása elég sokban van, ha még fizetne is neki, szerintem hamar tönkre is menne. De nézd olyan szemszögből, hogy ez egy jó befektetés, mert később jól lehet profitálni ebből a szakmából.
2009. szept. 9. 20:55
Ha maszeknál vagy semmit, sőt Te fizetsz, Baján volt lehetőség iskolai gyakorlatra, miután én végeztem és ott kaptak havonta tizenpárezer forintot, de asszem megszűnt, vagy legalábbis arról volt szó. Én ismerősnél tanultam, de így is fizettem félévente 61.000-et+minden felszerelést Nekem kellett megvenni még a vizsgákhoz is.
2009. szept. 9. 20:53
Hát egyenlőre még gondolkozom rajta,hogy belevágja-e. Tanfolyamon szeretném,de elég húzós árak vannak és hallottam,hogy lehet valamennyit kapni az oktatótól.
6. Ágika30 (válaszként erre: 4. - E799f80651)
2009. szept. 9. 20:52
És annak mennyi az összege? Akkor lehet így hívják,nem tudom.
2009. szept. 9. 20:51
tanfolyamon csinálod?
2009. szept. 9. 20:51

én egy lyukas garast sem kaptam, de félévente fizettem 120000 ft-t

ja esetleg amit a hajmosásért kaptam 100-200 forintot

esetleg ösztöndíjj adható de azt oktatója válogatja

2009. szept. 9. 20:47
Én úgy tudom,hogy adható! Ugyanúgy,mint ahogy az asztalosok is meg akik boltba vannak gyakszin, ugyanúgy jár ilyen szakmákban is. Csak sehol nem találom,hogy törvényben hogy van ez a jogszabály.
2009. szept. 9. 20:45
Nem hiszem, hogy gyakszi alatt kap pénzt.
2009. szept. 9. 20:43
Mennyit keres egy fodrásztanuló szakmai gyakorlat alatt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook