Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Minden esetben nyomják a szülő nő hasát kívülről, amikor a tolófájások alatt nyomnia kell? fórum

Minden esetben nyomják a szülő nő hasát kívülről, amikor a tolófájások alatt nyomnia kell? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. dec. 29. 11:34

szerintem szokás kérdése is. nekem gyorsan ment minden, mégis nyomta a doki, gondolom a biztonság kedvéért, nomeg kb fele annyi idő alatt kibujt a baba, tehát jobban jártam, mintha hagy szenvedni:)

szóval nem kell ahoz komplikáció, hogy a hasadon feküdjön, de mindenkinek gyorsabb és a gyerek sem küzd bent tovább.

2009. dec. 29. 11:29

nekem nyomták, és nagyon jól esett, komolyan, annyira éreztem, hogy segít. két tolófájásra és 4 nyomásra lett kint a pici. ha nem nyomják a hasam, nem tudom kinyomni egyedül, szerintem:)

igaz, másnap egy véraláfutás lett rajta, de nem volt időm külön azzal foglalkozni:D

szóval, nekem segített, és örülök neki! pedig félelmetesen hangzott előtte minden ilyen történet.

2009. dec. 29. 11:04

Nem.

Csak bizonyos kórházakban.

Én kettőt szültem egyiknél sem nyomták, senkiét sem.

2009. dec. 29. 10:22
nem!!! ezt tapasztalatbol mondom! nalam csak akkor segitett a növer nyomni mikor mar kint volt a fejecskeje,nehogy a nagy erölködesben valami baj törtenyjen a picivel.
2009. dec. 29. 10:16
Szerintem nem minden esetben nyomják a hasat, nekem 3szülésem volt, mind a háromnál kellett rásegítés, ui. kevés volt az az erő, amit én produkálni tudtam. Az elsőnél a bába két tenyérrel tehénkedett belém, ez s.o.s. kellett. A második szülésnél és a harmadiknál az orvos segített, majdnem szűk volt a medenceméretem a kicsikhez képest. A középső gyereknél bekékült a doki könyökének a helye, de nem volt vészes.
2009. okt. 26. 06:21

Én 2 szer szültem,egyszer sem nyomták a hasamat!

Anyukámnak viszont igen,mikor öcsémet szülte!

2009. okt. 25. 22:52
szültem én is de nem nyomták a hasam szerintem ez nem minden esetben van igy csajok....
2009. okt. 22. 17:27
Nekem 2 noverke nyomta 2 oldalrol, de akkor es ott az nem igazan szamitott.
2009. okt. 22. 17:16
Ja, azota nekem is van kulonbseg nyomas es nyomas kozott. A masodiknal semmit nem vettem eszre belole.
35. Mia 74 (válaszként erre: 34. - Ében11)
2009. okt. 21. 11:28
Ezzel egyetértek. Nekem ugye nyomta a dokim a hasam, (lila volt a feje állítólag), nekem mégsem fájt egyáltalán. Tényleg segítség volt, pláne, hogy lázasan betegen mentem be szülni. Szerintem így akarta rövidíteni is a dolgokat. Hiszem, nem csinálta volna, ha nem látja szükségét.
2009. szept. 12. 09:51
hm.úgy látom nyomás és nyomás között is van különbség.nekem nem nyomták brutálisan erősen-nem is vettem észre-mikor nekem is nyomni kellett a doki rásegített.nekem nem is fájt-később mondta a párom hogy rásegítettek ilyen módon...
2009. szept. 12. 06:34
Dehogy mindenesetben,csak ha szükséges.Nekem például nem voltak tolófájásaim,plusz a babám nyaka köré volt tekeredve a köldökzsínor,az orvosom mondta,nem várunk napokat a tolófájásokra,és segített rajtam kinyomta belőlem a babát.Eléggé fájt,de az semmi ahhoz képes ami utána jött,2 napig szédültem mindig mikor felálltam összecsuklottam,elájultam stb.:((
2009. szept. 11. 23:45
Eszembe sem jutott szülés közben, hogy valakinek nyomni kéne a hasam. De nem is tette ezt senki sem. Pedig többször szültem már.
2009. szept. 11. 21:57

Két gyerek közül az elsőre emlékszem, hogy rettenetesen megnyomták a hasam, de ,már a baba születése után, mivel a méhlepény nem akart leválni. Egy kis, alacsony nőgyógyász, "negyvenkilóvasággyal", de úgy éreztem akkor, mint a paradicsom a passzírozóban, ahogy az alkarjával szinte átpasszírozott az ágyon. Meg is lett az eredménye, darabokban jött ki a méhlepény:):):) De ez majdnem 23 év távlatában már inkább csak mulatságos.

A második babánál más gondjaim voltak (a köldökzsinor kétszeresen a nyakára volt tekeredve), de ő sokkal gyorsabban és "fájdalom mentesebben" született meg, a vajúdás szakasza volt rövidebb, "kellemesebb".

Egyébként sem szabad félni, mert azzal csak sokkal rosszabb lehet. Képzeld el, hidd el, hogy gyors, könnyű szülés lesz, minden komplikációtól mentesen (a Vonzás Törvénye:)). Úgy is minden szülés, születés másként zajlik le, ezért nem szabad szerintem a többi anyuka "rémtörténetére" koncentrálni.

30. pmjudit (válaszként erre: 29. - Pmjudit)
2009. szept. 11. 20:40
ja és a második 4150g volt gátvédelemmel.
2009. szept. 11. 20:38

Nem - csak bizonyos kórházakban szokás.

Ahol én szültem ilyet senkitől sem hallottam. Nem véletlenül választottam ezt a kórházat kétszer is.

28. misz
2009. szept. 11. 20:25
Nekem nem nyomták, pedig az EDA miatt nem igazán éreztem a tolófájásokat.
27. adel07
2009. szept. 11. 14:21

Nekem is gyomták,ketten is mert a baba kezén volt a köldökzsinór.Nagyon fájt és sokáig tiszta kék zöld voltam.A végén vákumoztak:-((

Amikor az anyukám az öcsémet szülte nem engedte,hogy vákumozzák mert félt nehogy károsodjon a baba.Úgy szedték ki belőlle elis tört az öcsém kulcscsontja 5,18dkg-val született.

Nem rémiszgetni akartam,csak néha jobb a vákum minthogy a baba sérüljön.

2009. szept. 11. 12:34
nekem nem nyomták....
25. Mia 74
2009. szept. 11. 12:30
Nekem is nyomta a dokim a hasam, de csak míg a medencémig vagy meddig eljutott a baba, szóval ahol a legszűkebb és legkevésbé tágulékony a csatorna. Utána már mi küzdöttünk a kisfiammal... igaz nem sokáig. :) Amúgy első baba, és nem is volt nagy, én mégis segítségnek éreztem. Párom utólag mondta, hogy a dokimnak lila volt a feje. :) Amúgy gyakorlott doki (itt elhangzott az is, hogy talán nem az, aki így próbál segíteni), engem is anno ő "húzott ki" anyuból, 35 éve lassan. :)
24. tatum
2009. szept. 11. 07:43
Első szülésem volt, nekem nyomták nem is kicsit.De én nem bánom, így is nagyon nehezen jőtt. Szerintem ezzel segítettek meg a gátmetszéssel.Azt követően bújt elő ,de még így is majdnem vákum lett belőle.
2009. szept. 9. 21:35

Ezzel csak az anyukának segítenek.

Szerintem orvosa válogatja. A két lányomat két orvosnál szültem, 2 dkg különbséggel hasonló súllyal születtek, nem voltak nagy babák. Az első szüléskor nem "alkalmazta" a doki, a másik orvos viszont igen. Könnyen szültem mindkétszer, nem tudom, mitől függhet.

2009. szept. 9. 21:15
Sziasztok!Én háromszor szültem,de egyszer sem nyomták a hasam,igaz nem voltak nagyok a babáim.
21. b393c24117 (válaszként erre: 18. - Kolibri)
2009. szept. 9. 18:41
Végül megszültem ugy, hogy nem nyomták a hasamat... Csak egy szép kis gátmetszést kaptam.. de ez már megszokott dolog gondolom :)
2009. szept. 9. 17:55

Nem minden esetben.Az enyémet pl nyomták mert a kislányom nem akarta kidugni a fejét.Az egyik doki mondta hogy nyomjak a másik meg ráugrott a hasamra és a kis tündérem csak úgy repült kifelé:)

Nem akarlak ezzel ijeszteni ugysem látsz semmit csak a párom mesélte,hogy amikor rámugrottak akkor kitört a gyerek.Azt mondta vicces volt:)El tudom képzelni:)Haha de másnak ez rettentően hangozhat.

19. szanád (válaszként erre: 2. - Kolibri)
2009. szept. 9. 17:53
Nekem is az volt a legkellemetlenebb , de a 2. szülésnél is hasonlóan járt el.....
18. Kolibri (válaszként erre: 15. - B393c24117)
2009. szept. 9. 17:46
Na, akkor mar megertem. Es, nem sikerult megegyezni?
17. chewy
2009. szept. 9. 17:45

Szerintem nem ...csak ha muszaly.

Nekem negybol kettonel.A masodiknal...nagy baba volt...es a negyedik...beakadt a valla es nem tudott mozdulni...na akkor negyen egyszerre ugrottak a hasamra...mert a szivhang rohamosan csokkent....Egeszseges szep nagy 4200grammos fiucska.Szoval ne izgulj miatta.Nem lesz megegyszer ugyanolyan.:-)

16. Kolibri (válaszként erre: 14. - OlíviaAnna)
2009. szept. 9. 17:45
Hat, nem tudom, a mehszaj eltunese utan az orvos elmondasa szerint elso babahoz kepest nagyon gyorsan kibujt. Nem a szulesz orvos nyomta, hanem valami zold ruhas, igazabol nem tudom kicsoda, mert a szulesnek csak erre a reszere jott be es nem is volt mas dolga.
15. b393c24117 (válaszként erre: 7. - Kolibri)
2009. szept. 9. 17:40

Nem hitték el nekem, hogy tolófájásaim vannak és beadták az edát, és csak utána nézték me,g hogy tényleg, eltünt a méhnyakam...

És igy nehéz volt megszülni, hogy nem reztem semmit, és ugy éreztem, hogy nem is haladunk a kitolással.. Ráadásul ott volt a köldökzsinor Domi nyakán és a keze a feje mellett volt... ezért kértem, hogy nyomja már ő is a hasamat, de azt mondta, hogy inkább azt szeretné, ha én tenném..

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook