Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hasplasztika tapasztalatok fórum

Hasplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


A fórumhoz képgaléria tartozik: hasplasztikázók képei
4121. sprint (válaszként erre: 4119. - Zizibogyó)
2008. aug. 5. 18:42

"Ha most valaki azt mondaná csináljak vele végig egy edzést körberöhögném.Kínomban."


ez azért nem olyan bíztató...


Mennyi ideje vagy túl a műtéteten?


Amúgy az érzéketlen rész nem hiszem, hogy zavaró. Én vagy 5 éve beszorultam egy sziklába, hónapok alatt állt vissza a láb formám, de még most is van rajta egy kb. 5cm-es átmérőjű kör, ahol érzéketlen. Tökre jól tudok vele együtt élni. Inkább mint ahogy kinézett az alsólábszáram a baleset után: bokám csuklóvékony az összes hús felnyomódott lábszárközépemig. Randa látvány voltam.

4120. sprint
2008. aug. 5. 18:38

Azt hiszem kezdem kapisgálni... ez olyan lehet, mint a szülés: egyikünknek semmi, a baba magától kibújik, aztán másnap már vígan rohangál, a másikunk meg még két hét múlva is haldoklik.


talán függ a kivágott darabtól is nem? Hogy csak tényleg a lógó bőrt vágták le, vagy volt egy kis (nagy) zsírfecni is, amit kikanalaztak...


Hogyan lehetne ezt megtudni?

4119. zizibogyó (válaszként erre: 4109. - Bolyhostopi)
2008. aug. 5. 14:59
Sziasztok!Egyetértek,a ,,sztárok" megtehetnek mindent,őket ezért irigylik,mi meg őrűltek,felvágósok vagyunk.Én személy szerint kettőt szültem,2-2 évig szoptattam,a mellemen nem látszik annyira,de a hasam szétment.És hiába volt kockahasam,izmos mint az állat,a bőrrel nem tudtam mit kezdeni.Ezek a kis sztárocskák meg kivetetik a babákat a 8.hónapban,nehogy lepukkanjanak,mert akkor mi lesz a szexi külsővel.Nekem is hiányzik az edzés,ráadásul én edző is vagyok.Gondolhatjátok,milyen nehéz volt magam nullára lefékezni.Még most is dühös vagyok,mert rosszabb a gyógyulási folyamat,mint vártam,de ha megdöglök szeptembertől akkor is melóznom kéne.Ha pl.a mosogatóhoz dőlök belehasít a fájás.A köldököm alatt zsibbad,sőt van egy kis rész, ami egy az egyben elhalt.Simán lehetne szúrkálni,nem érzem.Azt mondta a doki,talán visszatér az érzés,de az is lehet,hogy nem.Még jó,hogy lejjebb már érzem,partnerkapcsolatban élő lévén.:))Szex közben vacak azt hallgatni:-Drága,biztos nem fáj,nem akarok fájdalmat okozni!Mint egy szűz lány,csak ez tovább tart!Ezerszer meggondolnám,ha az utána jövő maceráról vki ilyen módon felvilágosított volna!Így is óckodtam,de most minden napom nyögés.Pedig jó kondim van,de folyton az az érzésem van,mintha izomláza lenne a hasamnak.Elfáradok,mint aki futkos egész nap.Hasra feküdni csak nagyon rövid ideig tudok,mert lihegni kezdek,légszomjam lesz és fáj tőle a hasam.Jóllehet már egyre tovább bírom,de nem az igazi.Néha már kocogtam,de olyan volt mintha baba volna a hasamban.Szóval tök gáz.Persze majd elmúlik,csak addig álljak féllábon.Ha most valaki azt mondaná csináljak vele végig egy edzést körberöhögném.Kínomban.
4118. sprint (válaszként erre: 4117. - Ida14)
2008. aug. 5. 10:11

Köszi a választ!


Én úgy gondoltam, hogy már négy hét után sétálok és hat hét után kezdem meg a futást, sétával tarkítva. Szted ez menni fog?

Úszásról nem tudsz valamit, vagy kerékpározásról?

4117. Ida14 (válaszként erre: 4104. - Sprint)
2008. aug. 5. 07:03

szia

7 hete volt a műtétem és a doki azt mondta hogy futni mehetek de egyenletes talajon például futópad vagy salakos pálya.persze azt is mondta hogy ne most akarjam megdönteni a régi rekordjaimat.már kétszer voltam futni futópadon addig felvettem a hasszoritomat.

4116. Ida14 (válaszként erre: 4097. - Piszi)
2008. aug. 5. 06:59

szia

nekem a jobb oldal duzzadtabb igaz hetente egyszer-kétszer még kiszivja a doki onnan a folyadékot. én 5 hetesen vettem le a haskötőt és helyette hasszoritos bugyit hordtam. már 5-6 naposan porszivoztam, felmostam.szex idejére (két hetesen) én nem vettem le hanem rávettem egy fűzőt hogy mégis jobban mutassak.

4115. Ida14 (válaszként erre: 4092. - Leddy27)
2008. aug. 5. 06:56

szia

én sem voltam belgyógyászati vizsgálaton a műtét előtt.én haskötőt hordtam kettőt vettem hogy legyen váltás, tudjam mosni. a kettő volt összesen 5200 ft. engem hétfőn műtöttek csütörtökön mentem haza két csővel de muszáj volt (két éves kisfiam nagyon sirt nélkülem). pénteken este kivette a doki a csöveket és szombaton mentem vásárolni igaz ki is kellett mennem a kocsiba mert szédültem. nekem annyit mondott a doki hogyha a cső kikerül már nem kell feküdni sőt mozogni kell.

4114. sprint (válaszként erre: 4105. - Szmandi73)
2008. aug. 5. 00:28

Nekem hetente 6-8x kellene edzenem...

még az elbeszélgetés előtt vagyok, nagyon vacillálok..

4113. Klau11 (válaszként erre: 4112. - Gitti112)
2008. aug. 4. 21:17

szia Gitti!

Mikor lessz a nagy napod?

4112. Gitti112 (válaszként erre: 4108. - Bolyhostopi)
2008. aug. 4. 20:46

Szia bolyhostopi!

Bocsika elirtam nem 2003 hanem 2005 decemberben volt a mütétem. Nincs köldököm. És a vágásom még mindig vörös és csunya. Az első mütétemnél egyáltalán nem féltem, de most nagyon félek a mütéttől. Muszály megcsinálni ujra mert igy levetkőzni sem merek.

4111. Klau11 (válaszként erre: 4106. - Katicabogár44)
2008. aug. 4. 20:43

Szia Katica!


Én is örülök, hogy benéztél,és hogy jól vagy.

1-2 kiló nekem is néha beköszön :(, aztán igyekszem szigorítani az étrenden, és taposok stepperen.Én már nem látom át hogy ki-ki, azért is ritkábban jövök.

Na még már letelik a gyesem is és munkába készülök, úgyhogy hallani nem nagyon fogtok rólam:(

Remélem mindenki jól van aki velünk egy időben végigszenvedte a nehezebb hónapokat, jobbulást kívánok a frissen vagy nem rég műtötteknek, és sok szerencsét a új elhatározottaknak.

Hidjétek el, megéri!

De utánna érdemes változtatni az életmódon.

Ezt azoknak írom, akik hajlamosak ripsz-ropszra felszedni egy pár kilót, aztán elkeserednek, hogy hiába szenvedtek.

Közéjük én is tartozom, azért írom, mert tudom, ha nem mozgok, és eszek mint azelőtt, akkor bizony megijedek, hogy ne hogy megint ugyan abba a hibába essek.

Másodszer már nem tudnék elmenni műtétre.

Meg kell becsülni a erőt, amit belefektettünk, hogy szebbek legyünk és tetszünk önmagunknak.

Kitartást mindenkinek!!!

4110. Gitti112
2008. aug. 4. 20:40

Sziasztok!

Bocsika elirtam nem 2003-ban hanem 2005 decemberben volt a mütétem.

4109. bolyhostopi (válaszként erre: 4105. - Szmandi73)
2008. aug. 4. 19:54

Szia!

Sorstársak vagyunk.Én intenziv osztályon dolgozom nővérként.

Mozogni tudni fogsz,de csak mértékkel.Ha adminisztrátori munkát végeznél,akkor sem tudnál sokkal hamarabb teljes időben és hozzáállással dolgozni,mert még 4 hét után is hosszu az egész napos ülés.Sok szerencsét neked.

Az emberek hajlamosak megbotránkozni,ha valaki elmondja,hogy valamiot szépitettek rajta,de természetesen ez a médiában szerplőknél teljes természetességgel elfogadják.

4108. bolyhostopi (válaszként erre: 4107. - Gitti112)
2008. aug. 4. 19:45

Szia!

Miben nyilvánul meg,hogy nem sikerült az első mütéted?

Nekem még mindig érzéketlen az egész hasam Időnként érzem,hogy belül viszket,de rossz érzés,nem tudom megvakarni.

Maga a heg tényleg szép,és biztosan meg is érte a dolog,de ha mégegyszer meg kellene csináltatnom,bizony elgondolkodnák rajta.

Persze szép és karcsu lett az ember,jobb,mint lánykorában,és ujra megfordulnak utánna az utcán,de nem szánnám rá magam mégegyszer.Hosszu a gyógyulás és én egy amugy hiperaktiv nő vagyok és most tiszteletben kell tartanom a korlátaimat.Persze én nem beszélek le senkit róla,engem sem lehetett annak idején.

4107. Gitti112
2008. aug. 4. 18:12

Sziasztok!

Nekem 2003 decemberben volt a pocimütétem, ami sajnos nem sikerült.Elég hosszu idő telt el már a mütét óta és még mostanság is - nagyon ritkán - de még nekem is bedagadgat és érzékeny a köldök körüli rész. Sőt még a vágásomnál is. Sportolni ugy mint a mütét előtt sajnos nem tudok. Bizony még ennyi idő után is nagyon kell vigyázni a pocira. November környékén lesz az ujabb mütétem.

2008. aug. 4. 17:29

Mindíg olvaslak benneteket, és látom, hogy szépen mindíg "kinevelődik" egy-egy új gárda, aki a következőkkel osztja meg a tapasztalatait.

Örülök, hogy Klau is be-be néz. Azt gondolom, hogy amikor már eltellik néhány hónap a műtét után és az embernek nem központi gondolata, hogy szét van vágva a hasa,ritkábban látogat ide. Csak az újaknak.November végén volt a műtétem, majd ápr. végén egy kis korrekció, tehát bőven gyógyultnak is nyilváníthatnám magam, de ez még most is korai.Bizony még most is dagadgat a hasam, a köldököm körül nagyon érzékeny, zsiborgó, viszont az eredeti heg már csak alig észrevehető.

A sportról: mihelyt letellt a 6 hét én elkezdtem futni(először haskötőben)a dokim engedélyével. Most nem látom, hogy hátránya lett volna.Igaz a második műtét óta nem csinálom, fel is jött 5 kg.

4105. Szmandi73
2008. aug. 4. 13:54
Zizibogyó, Bolyhostopi, teljesen igazatok van, és csak megerősíteni tudom,a mit írtatok. Én még nem vagyok túl a műtéten (szeptemberben lesz), de a munkámból kifolyólag tudom, miről beszéltek. Trauma ambulancián vagyok főnővér, de rendesen dolgozom, ügyelek, mint a beosztottak. A betegek sokszor szörnyülködnek, hogy miért tartjuk rajtuk 6 hétig a gipszet??? Mintha nekünk lenne valamiért ez fontos... holott mi csak a természetnek segítünk a gyógyulásban, nem értik, hogy mindennek megvan az ideje, mennyi idő alatt forr össze a csont, a seb, stb. Senki sem kezel beteget azon az idő túl, ameddig szükséges, ez igaz a plasztikai sebészekre is. A 6 hét simán bele kell, hogy férjen mindenki idejébe, aki erre rászánja magát, és utána is csak fokozatosan térhet vissza a megszokott tempóba. Ezt a 6 hetet a sporttal is ki kell várni, 4 hét teljes fizikai kíméletet javasolnak a műtéti tájékoztatóban. Nekem is nehéz lesz, mert hetente 3-4 alkalommal edzek, de majd fokozatos, egyre hosszabb sétával pótolom a mozgáshiányomat :)
4104. sprint
2008. aug. 4. 13:44

sziasztok, olvasom a hozzászólásokat, rengeteg van. Egyet nem látok, bár még nem olvastam végig, hogy mennyi időn belül kezdhet el újból aktív sportolni az ember?


A másik kérdés, hogy Egészségpénztárból történhet kifizetés, mint eü ellátás vagy eleve kizárt?

4103. Klau11 (válaszként erre: 4101. - Zizibogyó)
2008. aug. 3. 14:41

Sziasztok, én is egyetértek, én most vagyok 7 hónapja műtét után, és még mindíg zsibbadtnak érzem a hasam, és szintén bedagad ha túlhajtom magam.

Ha Neki dölök hasammal valaminek, igen kellemetlen, kímélni kell és vigyázni az új hasra mint a kisbabára.

És sajnos amikor rossz idő van, akkor a hegem is fáj egy-két részen, ahol még nem oszlott szét a csomó.

4102. bolyhostopi (válaszként erre: 4101. - Zizibogyó)
2008. aug. 3. 14:34

Szia!

Ugy gondolom,ezet a hozzászólást,amit te irtál ki kellene irni egy faliujságra,hogy mindenki mütét előtt el tudja olvasni.Maximálisan igazat adok neked.Tapasztalat?

Nekem azt mondta az orvosom,az igazi gyógyulás 1/2 év alatt következik be,amikor már valószinüleg minden rendben lesz.Nekem május 21-én volt a mütéte,most augusztus 9-én megyek vissza dolgozni.És még mindig nem vagyok teljesen jól.Emelések után és esténként bizony érzem,hogy van hasam.Minden este bedagad,időnként olyan érzésem van,mint amikor valaki terhes és fájáskor bekeményedik a hasa.

Pedig én tudtam kimélni magam,a haskötőt is 2 hónapig használtam.

Nagyon örülök,hogy ezeket a dolgokat mind leirtad.Remélem mindenkinek tanulságos lesz.Hiába lesz valaki szép és karcsu,ha nem tartja be az előirásokat.

4101. zizibogyó (válaszként erre: 4100. - Kikik77)
2008. aug. 2. 13:25
Igen,tudom,de gondolj bele,hogy egy csúnya pocaktól,ilyen-olyan okból meg szeretne vki szabadulni,kifizet az ember lánya egy nagy összeget,azután elcsesződik az egész,mert egyesek nem veszik tudomásul,hogy a gyógyulási idő IDŐ.Ezt is bele kell kalkulálni és még mielőtt vki kés alá fekszik,nem csak azt kell mérlegelni,hogy kibírja-e a fájdalmat,meg ki tudja -e pengetni ezeket a horror összegeket,hanem azt is,hogy utána lesz-e ember mellette,aki két hétig simán otthon támogatja,ha kell főz,mos, takarít,gyerekekről gondoskodik.Megeteti a kutyát,bevásárol stb.Ezek felett hajlamos az ember lánya átsiklani,mert annyira vágyunk arra,hogy szebbek legyünk,végre karcsúbbak,laposhasúak.Pedig sok múlik a 6 héten,és ezt mind tudjuk,csak mi már megszoktuk,hogy klassz csajok vagyunk,mindent kibírunk,mégha átmegy is rajtunk az úthenger,nosza rajta, felállunk,leporoljuk magunkat és megyünk tovább.De ennek nem kéne így lennie!Ugyan értem én, mindenki maga mérlegel,vannak is kivételes helyzetek,de aki megengedheti magának,tegye meg!Sokan kérdezik itt a Hoxán,mennyi a gyógyulási idő.És nem árt,ha mindenki tudja,hogy nem csak két hét.
4100. kikik77
2008. aug. 2. 10:30
Egyetértek, de nagyon nehéz ezt amit itt leírtál megvalósítani!
4099. zizibogyó (válaszként erre: 4098. - Piszi)
2008. aug. 2. 09:44
Sziasztok.Szerintem akinek izmot is varrnak,ott kell a 6 hét,mert belül tele van varrattal.Nyílván nem véletlen mondják az orvosok ezt az időt.A bőrnek is vissza kell tapadni és lehet,hogy látszólag valaki simán virgonckodhat, később lehet belőle gubanc.Mondjuk egy idő múlva megereszkedik a has megint.Az sem véletlen,hogy sokan estére bedagadnak,vagy feszül és fáj.Szerintem ajánlatos úgy időzíteni,hogy a maximális időt tudjátok otthon,munka nélkül tölteni.Persze tudom én,hogy melózni is kell,de ha már vki szétvágatja magát,senki ne várja el tőle,hogy két hét múlva ugráljon.Aki megteheti,legyen önző és legyen betegállományban.Le kell tojni a mások véleményét.Nem babra megy,ez nem játék!Egy egészségetek van!És ti érzitek!Menjenek a fenébe,ha ezt nem értik meg!Az,hogy plasztikai sebész műt,még nem jelenti azt,hogy ez kis műtét!Meg nem flancolás,amiért áldozni kéne!Ki nem ért egyet velem?
4098. Piszi (válaszként erre: 4096. - Be52090d01)
2008. aug. 1. 20:39

Szia!

Én két hét után már dolgoztam, persze attól is függ milyen munkát végzel. Most 5 hetesen már ügyeletet is vállaltam, hát délelőtt már éreztem a hasam, kevés volt a 3 óra vízszintes testhelyzet. De ez van.

4097. Piszi
2008. aug. 1. 20:34

Sziasztok Lányok!

Remélem mindenki jól van és szépen alakul!

Mikor kezdtétek el levenni a haskötőt és mennyi időkre és közben pihentetek vagy tevékenykedtetek?

Intimebb kérdés: sex idejére mikor vettétek le először?

Nekem szépen apad, de a bal oldal még mindig duzzadtabb sokkal??..

Kellemes hétvégét Mindenkinek!!

2008. aug. 1. 19:39

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenni, hogy mennyi idő után tudtak újra dolgozni? Táppénzen voltatok, vagy szabin?

Csak azért kérdezem, hoogy mégis hogyan készüljek.

4095. bolyhostopi (válaszként erre: 4094. - Leddy27)
2008. aug. 1. 07:32

Szia!

Én is járok suliba,160 km oda-vissza busszal + 6 óra helyben ülés.Nekem ez 4 hetesen sikerült csak,bár akkor is nehéz volt és nagyon elfáradtam a nap végére.

Én azért döntöttem Marcali mellett,mert 2 éve ugyanez az orvos korrigálta a melleimet is.Nagyon lelkiismeretes,amikor gond volt a mütét után egész estig ott ült mellettem és reggel arra ébredtem,hogy már korán bejött.Nemcsak a pénzt nézte,meg is dolgozott érte.Akkor is nagyon meg voltam vele elégedve,mellesleg az ár is nagyon elfogadható volt.Bár az a legjobb,ha teljesen tb-re meg tudnád csináltatni.

A plasztikai sebészek csodára képesek.De természetesen az eredmény a saját szervezeted reagálásától is függ.

4094. leddy27 (válaszként erre: 4093. - Bolyhostopi)
2008. júl. 31. 13:54

Köszi!

Az utána lévő mászkálási időt a sulim miatt kérdezem, hogy 3-4 órát mikortól tudok egy helyben ülni, meg bkv egy óra oda-vissza... szerintetek 2-3 héttel műtét után már van esély?

Még van két időpontom konzira, addig még gyűjtök talán hozzá, kérdezném, hogy ti mi alapján döntöttetek valaki mellett, az ár és a szimpátián kívül?

4093. bolyhostopi (válaszként erre: 4092. - Leddy27)
2008. júl. 30. 17:09

Szia!

Irtam neked privátban is.

Utcára mehetsz bármikor,amikor ugy érzed alkalmas vagy rá.

A haskötőt szinte észre sem fogod venni utánna,nem fog semmiben zavarni.Akkor lesz majd furcsa,ha már leveheted.

Belgyógyászhoz nem kell menni,viszont néhányan elmentek hasi ultrahangra,mert kellett a mütéthez az eredmény.Nekem nem volt rá szükség.Altatóorvosnál voltam,kellett egy friss mellkas röntgen ,vérkép és vércsoport eredmény.

4092. leddy27
2008. júl. 30. 16:39

Sziasztok!

Túl vagyok két konzin, de csak bizonytalanabb lettem és teli vagyok kérdéssel :)

Akik már túl vannak rajta, kérdezném, hogy hány nap után lehet rendesen mondjuk utcára, társaságba menni?

A haskötő helyett hordott valaki valami nadrágszerűt? mennyivel jobb, olcsóbb?

Ezeket nem lehet használtan, ill. kölcsönben venni? nem látom értelmét, hogy 20e-t kiadjak egy hónapos használatért, párat még esetleg, de ennyit... gondolom nem lesz sok baja, vagy rosszul gondolom?

Belgyógyászhoz nem küldött egy doki se?

Köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook