Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hasplasztika tapasztalatok fórum

Hasplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


A fórumhoz képgaléria tartozik: hasplasztikázók képei
2008. aug. 19. 19:32

Sziasztok!

Végre itthon! 14-én volt a műtétem Kelemen dokinál. Tegnap 18-án már jöhettem is haza. Nem minden dicsekedés nélkül írhatom, megdicsért a doki, hogy bárcsak mindig ilyen páciensei lennének. Nem nyafogtam (persze, ő nem hallotta, de nyögtem nagyokat), nem lázasodtam, a kulacsomba is jól ürült a cucc, szóval minden rendben volt.

Hát akit érdekel nagyjából leírom a tapasztalataimat:

szerdán kellett menni délre, két ágyas szobába kerültem. Volt egy kedves szobatársam, ugyanúgy hasplasztikás. Őt hétfőn műtőtték, sajnos a vérhígító (vagy valami ilyesmi) injekciótól állandóan belázasodott, úgy hogy ijesztgették, hogy ha lázas nem mehet haza.

Na szóval, szerdán befeküdtem, félelmemet a beöntést nem kerülhettem el. A szobatársam ügyesebb volt, elötte való napon nem evett és vett be hashajtót, úgy hogy ő nem kapott beöntést. Na ott tojtam, hogy úristem, milyen is ez a beöntés. Nagyon aragyos nővérke volt, mondta, hogy csak egészen kis vékonyat ... Na megtörtént az eset, kellemessen csalódtam, egyáltalán nem volt vészes (jó, nem mentem késöbb, hogy még, még):)

Na másnap, csütörtökön, reggel berajzoltak, és utána toltak a műtőbe. Ott még annyira emlékszem, hogy elmondták, hogy mi fog zajlani, maszkot az arcom fölé tették, 3-4 mély lélegzet és káó. Már csak az ágyamban ébredtem, amikor az infuziót adták. Na az a napom ébrenlét és alvás között telt. Ja a másik rinyám az ágytál volt. Na azt is megkaptam még csütörtökön este.

Másnap (mivel mondta a doki, hogy keljek majd fel) na mondom, megpróbálom. Na az egy horror volt, a kedves szobatársam (Gitta) segített, majdnem elájultam. Na pont jött a nővérke, hát maga mit csinál? Mondom pisilni kell. Na erre rögtön lefektetett, újra a hőn imádott ágytál. Na szóval az első 1-2 még talán a 3. nap nem volt kellemes (egyáltalán nem), de utána rohamosan javult a helyzet. Én már a 2.nap oldalt fordultam este, mert egyszerűen nem tudtam már feküdni háton. Különben is mondta a doki, hogy ha tudok, nyugodtan fordulhatok oldalt. Sőt forogjak, sokat mászkáljak, emelgessem a lábam ha tudom.

Egyedüli negatívum, hogy éjszaka az alvás nem nagyon ment. Ha az egyik oldalamon feküdtem, rá nem tudom mennyi időre, begörcsölt az oldalam. A másik oldalon nem nagyon esett jól a fekvés. Az ágy nyikorgott. Volt egy kötelem az ágykeret végén, na az nagy segítség volt a felkelésben és a lefekvésben.

Szumma szumárum, nekem most hogy már itthon vagyok,nagyon pozítiv tapasztalataim vannak a kórházról. Jó persze, nem ment fájdalom, rosszullét nélkül, de hát nem is volt kis műtét. Amennyire féltem tőle, most már vége, itthon vagyok, túl vagyok rajta.

Tudjátok most mitől izgulok? Ma este végre zuhanyozhatok, le kell venni a kötést, kicsit ücsörögni (doki mondta, mert lemehet a vérnyomás) zuhany, Betadin krém) újra géz, és a haskötő. Na ettől a procedúrától tartok, nem bírom a sebek látványát. Na majd megoldom. A fiaim nem igazán szeretnék látni a sebemet, meg is értem őket.

Na majd még írok, szóval mindenkit bíztatok, hajrá csajok.

Ja és még egy hülyeségem! Mondták, hogy nagy dolgot is produkálni kell. Na előre látó voltam, vittem be szűztea kapszulát. Bevettem egyet, vártam, semmi. Na erre még egyet, hát ettől két napig rohangáltam (amennyire tudtam) a wc-re. Erre mondta a nővérke, hogy ők jóval humánusabb székletlazító bogyót adtak volna. Na erről ennyit.

Pusz mindenkinek!

4180. lehotaine
2008. aug. 19. 06:29

Sziasztok Lányok!


Azoknak a lányoknak a segítségét szeretném kérni, akiket TB-re műtöttek.

Lányok!

Ti mennyi pénzt adtatok a dokinak műtét után? Mikor? Műtétet követően vagy hazamenet előtt vagy varratszedéskor?

Köszönöm a segítséget.

4179. lehotaine (válaszként erre: 4135. - Ida14)
2008. aug. 19. 06:28

Szia Ida14!


Nekem is Kecskeméten lesz a műtétem, előreláthatóan okt. végén. Tegnap voltam a Dr. Svébis M-nál, s szerencsére vagy nem, a köldöksérvemen kívül talált egy hasi sérvet is, ezért megcsinála a plasztikát is TB-re. Megírod nekem privát üzenetbe, hogy Te mennyi pénzt adtál a dokidnak a műtét után? Nem tudom mekkora az az összeg amivel nem nevetnek ki? A császármetszéseken kívül nem volt nagyobb műtétem.

Veled már minden rendben?

Köszi a választ előre is.

4178. angels76
2008. aug. 18. 21:29
mondjuk láttam már egy munkáját.nagyon szép lett és varrták a hasizmokat is a lánynál..de viszont még nem láttam ilyn végeredményt plasztikai sebésztől..engem császároztak és alig látszik valami..nehéz döntés.de nagyon köszönöm a segitségeteket..jahh még egy kérdés..mennyire fájdalmas a műtét után??szerintetek 4 hetes sebbel lehet tengerbe fürdeni??
4177. Szmandi73
2008. aug. 18. 21:02
Ja, és a sebész-plasztikai sebész témához csak annyit, hogy nem véletlen, hogy a plasztikai sebészet egy másik szakma, másik szakvizsgát kell tenni hozzá. Minden plasztikai sebész sebész is, ugyanis először azt a szakvizsgát kell megcsinálni, utána mehet valaki tovább plasztikai sebész szakvizsgára! Tehát ez az ő szakmájuk, egy sima sebész sosem fog tudni úgy dolgozni, mint aki ezt tanulta éveken át!
4176. Szmandi73
2008. aug. 18. 21:00
Sziasztok! Múlt héten ismét voltam konzultáción, Kelemen doktornál! Azt javasolta, még próbáljak fogyni, inkább várjunk egy hónapot, mert a műtét után már nem lesz jó, ha sokat fogyok. Áttettük októberre a műtét időpontját, vagyis még nincs konkrét nap, csak így beszéltük meg. Már csak 3-4 kg, amit le kell adjak, sajnos egyre nehezebben megy, a 30 könnyebb volt, mint most ez a pár kg. Nagyon rendes volt, látni lehetett rajta, hogy azt szeretné, ha tényleg jól sikerülne:)
4175. bolyhostopi (válaszként erre: 4173. - Eszmi35)
2008. aug. 18. 16:36
A varrástechnikát tovafutó varratnak nevezik,melyet bármely orvos,aki müt meg tud csinálni.Nekem 18 éve volt egy nőgyógyászati nagymütétem és annak a hege szebb volt,mint a mostani hasplasztikámé,pedig ez sem csunya.De plasztikai sebészhez azért kell menni,mert Ő speciálisan képzett ezekre a dolgokra,tudja,hol-mit és hogyan lehet kimetszeni,hogy ne tünjön természetellenesnek.
4174. leddy27
2008. aug. 18. 14:38

Sziasztok!

Én is várom Gyöngyi jelentkezését :) jó, hogy már túl van rajta...

Kérdezhetnék megint? :) Aki tb-re, tehát úgymond ingyen csináltatta meg, az milyen ellátást kapott? nem érezte emiatt valami hátrányát az egésznek?


Angels: csak annyit tudok hozzáfűzni, hogy eddig olvasataim alapján a sebész máshogy csinálja pl. a varrást és nem lesz olyan szép, de elvileg bármelyik sebész meg tudja csinálni, de ha lehet, miért ne mennél az erre specializálódott sebészhez?

4173. eszmi35 (válaszként erre: 4170. - Angels76)
2008. aug. 17. 19:04
Szia!Nekem is lett volna sebész ismim,és azt mondta,ha izmot nem kell varrni ő is megcsinálja.Nállam izmot nem kell varni,de azért még is plasztikai sebészhez fordulok,mivel a varrás technika is más,és nem mindeggy,hogy egy vékony csík marad,vagy egy vastag heg.Nem mindeggy a végeredmény ezért keresem még mindíg én is a megfelelő orvost.Ne siesd el!
4172. Gitti112 (válaszként erre: 4170. - Angels76)
2008. aug. 17. 17:29

Szia.

Szerintem is egy plasztikai sebészt keress meg.

4171. Rita79 (válaszként erre: 4170. - Angels76)
2008. aug. 17. 10:54
Szia!Szerintem a hasplasztika a plasztikai sebész munkája.Valószínűleg egy plasztikai sebész munkájából eredendően napi szinten végez ilyen műtétet,viszont egy sebész nem valószínű.Helyedbe én keresnék egy plasztikai sebészt.Persze ez az én véleményem.Gondolom a többiek is fognak hozzászólást írni.
4170. angels76
2008. aug. 17. 00:37

Sziasztok!

én szeptemberben készülök egy hasplasztikára.igaz félek de katasztrófális a hasam...tudnátok nekem kicsit segíteni.?szerintetek egy sima sebész is megtudja csinálni ugyanolyan szépen mint a plasztikai sebész?a doki azt mondják nagyon profi.csak hát nem plasztikai..szerintetek nem csesszi el?köszi a segitségeket

2008. aug. 16. 22:32

Gyöngyi vajon mikor jön ki a kórházból, tudja valaki??

Remélem jól viselte a műtétet, és az azt követő kellemetlenségeket!

4168. macsekcica (válaszként erre: 4162. - Picur 74)
2008. aug. 16. 22:30

Szia Picur!


Még nincs időpontom, de nemsokára hívom a dokit.

Nem voltál még Kelemennél, igaz? Most mész hozzá először konzultációra?

Azt hittem, már túl vagy a műtéten!

4167. zselatin (válaszként erre: 4166. - Lehotaine)
2008. aug. 16. 14:04

Szia!

Én konkrétan nem tudok válaszolni, de az tuti, hogyha visszaolvasol, akkor találsz választ, mert ez már volt téma.

Szerintem támogatják sérv esetén, de inkább olvass utána!

4166. lehotaine
2008. aug. 15. 22:18

Sziasztok!


Jövő héten megyek konzultációra, de előtte lenne egy buta kérdésem hozzátok.

Két nagy babám született császármetszéssel, mindkettő terhességem alatt viszonylag hamar kifordult a köldököm. A kisfiam most lesz 10 hónapos, s még mindig kint van a köldököm. Lehet ez köldöksérv? Szeretném a kötényhasamat "ledobni", igaz, hogy köldöksérv esetén az OEP finanszírozza a műtétet?

Köszönöm a segítséget.

4165. Gitti112 (válaszként erre: 4164. - Verka0102)
2008. aug. 14. 20:23

Szia.

Nem a szülések száma számit, hanem a fogyás. Ezen a fórumon ha visszanézel pontosan le van irva mennyi a fogyási index.

Minden klinikának és orvosnak más és más a tarifája.

4164. verka0102
2008. aug. 14. 16:18

Sziasztok!

Lassan el kell szánnom magam a műtétre,pillanatnyilag az anyagi része érdekelne.Meg tudná valaki mondani,hogy hogyan lehet a legolcsóbban megúszni, számít-e, hány gyereket szült valaki, támogatja-e a TB? Köszi

4163. zselatin (válaszként erre: 4160. - Zsubab)
2008. aug. 14. 10:50

Szia zsubab!

Én is műtét előtt állok még, és úgy gondolom én is, hogy tényleg jó ez a fórum. Sokat tanul belőle az ember. Ha nem írnak részletesen választ Neked, akkor olvass vissza, mert szerintem minden kérdésedre megtalálod a választ. Tehetnél fel Magadról is képet, meg a hasadról is. Szépek a lányaid. Nekem is kettő van:)

4162. Picur 74 (válaszként erre: 4161. - Picur 74)
2008. aug. 14. 09:46
Bocsi,de elírtam..Mondcsak tudod már az ídőpontot,hogy mikor lesz a mütét??Milyen jó lenne ,ha egyszerre volna ,nem volnánk egyedül....Szerintem...
4161. Picur 74 (válaszként erre: 4159. - Macsekcica)
2008. aug. 14. 09:30

Szia.

Csak is a Kelemen dr-hoz...Már most izgulok,pedig nincs miért,tudod az eredmény a cél!!!Nagyon szép a pocid,s a többieké

is,gratulálok mindenkinek a nagy bátorsághoz s az eredményekhez....Talán jobban lesz időm,s többet tudok itt lenni,hogy erőt merítsek TŐLETEK.....

4160. zsubab
2008. aug. 13. 23:06

Sziasztok!


Klassz kis társaság van itt. :)

Még nem volt időm végigolvasni a topikot, de jó ilyen őszinte és dícsérő szavakat olvasni.

Az én hasam is katasztrófaövezet!

Ha van időtök, írnátok páran , hogy mennyibe került, hol csináltattátok, milyenek voltak a dokik, stb.?

Kicsit ilyesztőnek tűnik, hogy így kettészelik az embert!

Amint a csajszikáimtól tudok, jövök olvasgatom a fórumot, mert teljesen rákattantam. Örülök, hogy Rátok találtam!

:)

4159. macsekcica (válaszként erre: 4158. - Picur 74)
2008. aug. 13. 21:56

Szia Picur!


Valóban nagyon régen jártál erre!

Végül ki mellett döntöttél?

Kihez mész konzira?

4158. Picur 74
2008. aug. 13. 19:22
Sziasztok...Régen jártam itt nálatok,azóta nagyon soknak már "ÚJ" pocija van.Szept.10-én megyek konzira,már nem halogatom tovább,muszáj megcsináltatnom..Esetleg valaki nincs közületek akinek akkor van időpontja???
4157. macsekcica (válaszként erre: 4155. - Gyöngyi07)
2008. aug. 12. 23:51

Szurkolok Neked Gyöngyi!

Egy kalappal :)))))))

4156. Rita79
2008. aug. 12. 22:23

Sziasztok!Már rég jártam itt.Nyaralni voltam az új pocimmal.Már 8 hetes vagyok és nagyon jól érzem magam.Egyáltalán nem hiányzik a haskötő.Igaz egyik nap felemeltem a lányom és egy kicsit cipeltem,amiből az lett,hogy annyira megerőltettem a hasam,hogy már azt hittem az izomvarrásom elengedett.Rettenetesen fájt az izom,köhögni és tüsszenteni is alig tudtam.De egy pár nap múlva jobb lett.

Még elég sokszor érzem,hogy keményedik a hasam, de nem vészes.Van olyan is még,hogy ülés után csak nehezen tudok kiegyenesedni.Hason feküdni még mindig kellemetlen,de azért szoktam úgy is aludni.Hétfőn folytatom a nyaralást Görögországban,és olyan jó érzés,hogy nem kell takargatnom a hasam!Gondolom akit már műtöttek,mind így éreztek!Hülye vagyok,de egyfolytában azt néztem a strandon,hogy kinek volt hasonló műtéte.Egyet-kettőt fel is fedeztem.


Gyöngy07!

Szorítok neked,hogy minden rendben menjen.Gondolj arra,hogy a műtét után szép lesz a pocid.Igaz valóban rossz a műtét utáni pár nap, de mindenki túlélte eddig.Veled is minden rendben lesz.A képeket nézegettem,szerintem nem olyan csúnya a hasad,mint ahogy te látod.Izmot varrnak neked?Úgy nézem sok felesleges bőröd nincs, úgy ahogy nekem sem volt, így lehet hogy egy kicsit feljebb lesz a vágásod,nekem is feljebb van, de már nem zavar annyira.De megéri!!!!!!Sok sikert!

2008. aug. 12. 20:46

Hát sziasztok csajok!

Elérkezett a nagy nap, holnap megyek a kórházba és csütörtökön műtét. Izgulok nagyon. Tettem fel képeket a meztelen valóságról, és majd utána is fotózgatunk. Hát remélem úgy tudom majd bemutatni, mint Kelemen doki referencia munkája (pozitív értelemben).

Szóval szurkoljatok :O)

Mindenkinek puszi!

4154. Piszi
2008. aug. 12. 17:16

Sziasztok Lányok!

Hogy vagytok? Rég jártam itt, néha azért bepillantottam csak nem volt időm írni!

Tettem fel 6 hetes képet oldalról, egyre jobban szeretem, nem tudom mikor volt ilyen lapos a pocim utoljára. A vágás már helyenként nem is látszik, a két oldalán szerintem van egy ici-pici csücsök, de szépen csökken az is, azért a kontrollon megkérdezem érdemes e csinálni vele vmit.

Korábban téma volt, h mikor menjen vissza az ember dolgozni. Én is szívesen maradtam volna még itthon, de nem tudtam többet, többnyire ültem, ha úgy éreztem feltettem a lábam stb. A munkatársaim maximálisan kíméltek, nekem csak az agyamat kellett használnom. Az első két hétben pedig abszolúte pihentem, a családom maximálisan kiszolgált, szinte végig feküdtem azt az időt.

A haskötőt még nem vettem le csak fürdéshez, pedig már elmúltam 6 hetes, annyira megszoktam, h nem tudom, hogy bírom majd nélküle, a nyaralás alatt is végig rajtam volt,abban napoztam, vízbe meg nem mentem. Szóval ki hogy tudja megoldani, próbálok vigyázni magamra amennyire csak tudok.

A hasam a korábbihoz képest sokkal szebb, nincs logó bőr stb. Egyszóval nem bántam meg, hogy belevágtam és tudom, hogy mire teljesen helyrejövök az még hosszú hónapok kérdése. Én így tudtam megoldani, ez van!

Kívánok Mindenkinek további kellemes nyarat, mielőbbi és teljes felépülést, és aki még előtte van, annak kitartást és bátran vágjatok bele, mert megéri! Puszi Mindenkinek! És mégegyszer köszönöm a kedves szavakat, biztatást stb.!!!!

4153. leddy27
2008. aug. 12. 11:02

Sziasztok!

Nem nagy az élet errefelé, de azért elújságolom, hogy a harmadik konzimon is túl vagyok, egyre többet tudok meg az egész hercehurcáról, meg az állapotomról. Kiderült, hogy az izmaim vagy két ujjnyira vannak szétjőve, tehát varrni kell, a köldököm mélyén csak talált egy kis sérvet a 3. doki...

Tendenciaként meg megállapíthatom, hogy minél több infót és alaposabb tájékoztatást, ellátást kapok, annál drágább árajánlatokat is gyűjtök...

Műtéti idővel nincs gond, akár köv. héten is befeküdhetek, de szept elejére, okt-ra is bőven kapok időpontot, csak döntsem már el, hol és mikor és kivel és minek :))

Feltettem egy újabb képet, amin jobban látszik rondaságom.

4152. macsekcica (válaszként erre: 4127. - Zizibogyó)
2008. aug. 10. 22:11
Ja, és képet nem teszel fel a pocakodról?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook