Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hasplasztika tapasztalatok fórum

Hasplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


A fórumhoz képgaléria tartozik: hasplasztikázók képei
4245. gyöngyi07 (válaszként erre: 4235. - Hilda40)
2008. aug. 26. 16:39

Hát akkor lehangoltál :O)

Már azt hittem, hogy ilyen ügyi vagyok és ennyit fogytam. :O)

Hát szerintem cm-ben nekem nincs nagy különbség, nekem különféle testhelyzetekben volt szörnyű. Nem az volt a célom, hogy pl. kisebb gatyát hordjak a jövőben, hanem, hogy ne takargassam a hasam pl. a strandon vagy oldaltfekve, vagy intim helyzetekben, stb. :O)

4244. leddy27
2008. aug. 26. 16:29

Sziasztok!

Örülök, hogy van mit olvasni, jó tudni mi vár ránk utána...

Nekem lassan körvonalazódik a dolog, szept. 24 a célidő egy magánnál, de még nem vagyok benne 100%, holnap van látogatásom még Kelemennél, hátha meg tud győzni :)

A kérdésem még mindig arra vonatkozik, hogy valakinek van-e tapasztalata felszívódó varratról?

A másik pedig a családosokhoz szól, a gyerekeitek hogy viselték azt a pár hetet, amíg nem tudtátok babusgatni? Én félek, hogy eltávolodnak tőlem, ill. más nem tudja őket úgy megnyugtatni (főleg a majdnem 2 éves pasimra gondolok) :)

Hogy oldottátok ezt meg? remélem van itt akit ugyanígy érint ez a téma.

Köszi!

4243. gyöngyi07 (válaszként erre: 4234. - Hilda40)
2008. aug. 26. 16:07

Sziasztok, szia Hilda!

Na már annyival megpróbálkoztam, hogy állva levettem a haskötőt. Csináltunk képeket, hát szerintem még nem az igazi a hasam formája. Szerintem fel van puffadva egy kicsit, de majd biztos jó lesz.

Képzeljétek, ma már voltam olyan bátor, és lementem (igaz anyukámmal) egy kicsit sétálgatni. Eddig mióta kijöttem a kórházból (1 hete) még nem voltam sehol. :O)

Hát persze, nem érzem se a köldökömet sem a hasamat. Egy zsibbadás az egész. Épp mondtam anyunak, hogy remélem ez kitart csütörtök estig, és akkor a varratszedésből nem érzek semmit :O)

Szerintetek?

A hasamat most is úgy érzem mint egy lufit.

Más problémám tényleg nincs, nem bántam meg, és nagyon örülök, hogy túl vagyok rajta. Remélem nem jön most már közbe semmi bibi. Azért nagyon kiváncsi vagyok már a végeredményre, ez az állás még nem mutat meg nekem semmit. A képeken tisztán látszik, hogy puffadt a hasam és persze kicsit görnyedten állok. Valahogy nem tudom teljesen kihúzni magam.

4242. Hilda40 (válaszként erre: 4229. - Magdolna23)
2008. aug. 26. 16:00

Szia!


Igen, létezik, csak vannak kritériumai. Itt korábban már többen leírták, utoljára a 4201-es beírásban idézte be Szmandi. Pontosan nem tudom, melyik jogszabályban van ez benne, de mintha azt is említették volna a lányok, hogy a Szent Imre kórház honlapján is megtalálhatóak a feltételek. Ott végeznek is TB alapon ilyen műtétet.

4241. médea0319 (válaszként erre: 4235. - Hilda40)
2008. aug. 26. 15:34
KEDVES HILDA40! NEKEM 6 HÉTIG TILOS A HASKÖTŐT LEVENNI TEHÁT ÍGY A ZUHANY IS TABU. AZ ORVOSOM HETENTE KÉTSZER(KÖTÖZÉSNÉL) ÁTTÖRÖLGET ALATTA. NÁLAM AZ IZMOS HASFALAT KORRIGÁLTÁK. A HASKÖTŐ VISELÉSE 6 HÉTIG SZÜKSÉGES AZ IZOM,ZSÍR ÉS BŐRSZÖVETEK LETAPADÁSÁNAK ELŐSEGÍTÉSÉRE.
2008. aug. 26. 13:52
Szerinted először a háziorvoshoz menjek ?
4239. KingaBaBa10 (válaszként erre: 4229. - Magdolna23)
2008. aug. 26. 13:43
biztos hogy létezik..mert TBre van cici is..ha olyan mi az egészségedre valamien módon ártalmas..szerintem egéri utánajárni:)(1 ismerősömnek Tbre kisebbítették a cicijeit mert kezdett a gerince tönkremenni a nagy súlytól)
2008. aug. 26. 13:40
Nem kapok választ senkitől?
2008. aug. 26. 13:17
sziasztok!tegnap műtötek meg..nagyon jól viseltem,nincsenek fájdalmaim,ma reggeltől már kovájgok stb:)tettem fel képeket:)
2008. aug. 26. 13:09

Helló Mindenkinek!

Nekem május 21-én volt a mütétem,augusztus 3-ig voltam táppénzen.Most már dolgozom,igaz csak éjszakai müszakban,mivel kórházban dolgozom ez a müszak igénybevétele nem annyira megterhelő ,mint a nappalosé.Hát 2 hét után vissza kellett vennem a haskötőt,pedig már 1 hónapja levettem.Igazándiból nem tudom elmondani,mit éreztem,csak azt,hogy hasi diszkomfortérzésem volt.Rettenetesen nagynak és keménynek tünt,haskötő felvétele után viszont javult a helyzet.Van valakinek erről valami hasonló tapasztalata?

4235. Hilda40 (válaszként erre: 4233. - Gyöngyi07)
2008. aug. 26. 13:05

Akkor megint szia!


Jól elbeszélgetünk itt, de hátha másoknak is vannak benne hasznos dolgok.


A fogyásba vedd bele a kivágott bőr súlyát is. Tudom, hogy nálad sem volt túl sok, de akkor is. Én hazajövetelkor 1 kg-mal voltam kevesebb, persze ebben a bőrön kívül a közel két nap nem evés, és az utána lévő eléggé diétás étkezés is közre játszik.

Ruházkodásról még nem írtunk, bár idehaza nincs is nagy jelentősége, de van, aki korábban kérdezte. Nem tudom, neked milyen tapasztalatod van, de én tutira nem tudnám felvenni szerintem az eddig hordott farmeromat. Már csak azért sem, mert nagyon nem lenne kényelmes. A derekam körfogatát kíváncsiságból megmértem, most haskötővel annyi, mint műtét előtt anélkül volt. De gondolom az esti órákban plusz centi irányában változhat a helyzet a has feszülésétől függően. Szerintem az, hogy mindenféle támasz nélkül emberi módon kezdjük érezni magunkat, még meglehetősen messze van. Számomra a végleges komfort elérése jövő tavaszra van kb. előirányozva. Úgy rémlik, hogy a komolyabb mozgás megkezdését izomvarrásosoknál 3 hónap utánra javasolják. Hát az biztos, hogy amí nem érzem, hogy tényleg jólesik, addig nem fogom erőltetni.


A két hét nem-zuhanyzást médea írta nemrég, és számomra az volt nagyon meglepő. A többit értem, hogy van, akinek csak a varratszedésig nem szabad. :)

Kelemen doki azt mondta, hogy az 5. naptól, vagyis amikortól már zuhanyozni lehet, minden nap lehetünk a haskötő nélkül a zuhanyzás idejére olyan 15-20 percet. Mondom, nekem akkor is olyan érzés, mintha rajtam lenne. Valamivel szabadabb a mozgás, de a hasizmomon végig olyan, mintha egy tégla nehezedne rá. És amikor felállok kötő nélkül, akkor van egy olyan, mintha az egész hasam ki, vagy inkább le akarna szakadni, de ez az érzés elmúlik hamar. Ezután már kifejezetten jólesik a kádba beállni, és a mosakodás annyira leköt, hogy nem is tudatosul, hogy most nem tart semmi.


A haskötő lehajtása szerintem jó ötlet, én néha a kórházit lentről szoktam felfelé hajtani, amikor szükséges. A Thuasne sokkal nem másabb, mint a kórházi, csak annyi, hogy a végei le vannak kerekítve, és a hátában van két merevítő. Ez 4990 Ft-ba került, és én is csak úgy vettem, hogy még nem tudtam, milyen...

4234. Hilda40 (válaszként erre: 4230. - Gyöngyi07)
2008. aug. 26. 12:36

Szia Gyögyni!


Látom még mindig halogatod a haskötő levéletél. Hát ha veled lennék, tutira megfognálak, és velem biztosan el mernél indulni! :) Ketten kitennénk egy felet, és az már nem semmi! :)

Tudom, hogy mondani könnyű, hogy ne félj tőle, de ha szédülsz nagyon, akkor tényleg csak óvatosan.

Neked hamarosan varratszedés, igaz? Nekünk Timivel csak jövő kedden lesz. Kicsit parázok tőle, főleg a köldökömnél, mert ott nagyon tele van cérnával. Bár azt mondták itt a lányok, hogy utána megszűnik a húzódás, és kellemesebb érzés lesz.

A köldök körüli érzéskiesésed változatlanul megvan? Meddig marad ez vajon így?


A délutáni puffadás gondolom normálisnak mondható. Én nem fekszem napközben, csak max. 10-20 percet, mert nem tudnám akkor az éjszakát végigfeküdni. Ülni sokat szoktam, és mászkálok, amennyit a lakás mérete megenged. Tegnap már az udvarra is kimerészkedtem kicsit a mamám kíséretében néhány percre. De ha végiggondolom, délutánra nekem is olyan érzés, mintha jobban szorítana a kötő, és el is fáradok estére elég rendesen.

No vigyázz magadra! És irány a zuhany! ;)

4233. gyöngyi07 (válaszként erre: 4232. - Hilda40)
2008. aug. 26. 12:26

Szia!

Á, nem arról van szó, hogy addig nem lehet nekik zuhanyozni amíg a haskötőt hordják (mármint azoknak akiknek a doki tíltja), hanem varratszedésig, az kb. 2 hét. Hogy a varratot ne érje víz. Ezért bizonytalanodtam el én is, hogy akkor mi miért? Anyukámnak, és a páromnak is amikor varrták őket, tilos volt addig víznek érnie a varrást.

Na de tényleg a doki tudja, nem most kezdte :O) Ha azt mondta zuhany, legyen úgy, pláne, hogy azt mondjátok lehet haskötő nélkül is mozogni, bemászni a kádba, kiszállni.

Ugye, hogy kényelmesebb úgy az oldaltfekvés, hogy párna van a lábad között? Én háton is úgy fekszem napközben, hogy fenekem és a lábam alá teszek, ez a testhelyezet nagyon jó.

Én a haskötőmet fent behajtom, mivel felcsúszik a mellemig, sőt. A csípőm feltolja, akkor milyen lentre teszem. Már gondoltam levágom mint Hédike, csak akkor gondolom kinyújtva kéne beszegni, még nem érzek hozzá lelkierőt.

Mennyi volt a Thuasne féle, és az mitől más, azon kívül, hogy rövidebb. Mondjuk nem akarok már többet költeni, vettem ezt a kettőt, kibírom azt a 6 hetet. Legfeljebb tényleg levágom, mert így csúnya visszahajtva (csak így kényelmes, és itthon nem számít)

Hát én se nagyon eszek, bár most már elértem oda, hogy néha megkívánok valamit, de csak csipegetek. Fogytam a műtét óta kb. 4-5kg-ot, mondjuk ezt nem is bánom.

4232. Hilda40 (válaszként erre: 4228. - Szmandi73)
2008. aug. 26. 12:10

Szia Szmandi73! Sziasztok lányok!


Köszönöm a pontosítást a varrattal kapcsolatban. Arra esetleg nincs tipped, hogy miért lehet valakinek 5 nap után zuhanyozni, míg másoknak miért nem? Vagy ez egyszerűen csak orvosfüggő?

Én szerencsére a "zuhanyozhatnak" kategóriába tartozom, és a kötőtől már a zuhanyzások ellenére is viszket a hátam, ezért el sem tudom képzelni, hogy valakin 6 hétig egyfolytában rajta kell hogy legyen a hasfogó úgy, hogy nem tud tisztálkodni. Nekik csak azt tudom üzenni, hogy kitartás!


Táppénz téma: én kérdeztem rá, ezért leírom a tapasztalataimat is. A Szent Imre kórházban mint kiderült kaptam táppénzes papírt a benntartózkodás idejére, és ezt látva a háziorvos is egy szó nélkül táppénzre vett, hiszen az elvégzett műtétről valami OEP-es kódot is ad a kórház, és ennek alapján lehet. Persze logikus is, hogy ha ez OEP támogatott műtét bizonyos esetekben, akkor van kódja. Azt nem tudom, hogy magánklinikánál is így van-e, de tudtommal ők nem tudnak táppénzre venni.

A reakciókat még egyszer köszönöm, és akit még érint, annak remélem megnyugtató választ sikerült adnunk.


Én ma vagyok épp egy hetes, de szerencsére nem nagyon gyűlnek a tapasztalataim, pontosabban a rossz tapasztalatok nem. Az oldalfekvésnél már én is kispárnát kényszerülök a térdeim közé tenni, mert ha oldalra sikerült fordulni, akkor az ember szerintem "úgy marad", amíg tudatosan testhelyzetet nem vált, és a két térdem már nyomja egymást.

Fájdalmaim egyébként nincsenek azokon kívül, ami ilyenkor szerintem természetes: húzódások a csípővarratnál, eleinte a cső helyének csípése, de az már elmúlt, a varrott hasizom bizonyos mozdulatoknál fájdalmas, és úgy az egész persze érzékeny. A hasfogó szorít, de már megszoktam, a levegővétel nehéz, de azt is megszokja az ember.

Én kétféle haskötőt váltogatok, az egyik a kórházi, ami nekem hosszú, a másik egy Thuasne márkájú, ami rövidebb. Mindkettő máshol nyom, így jó érzés, amikor egyikről este a másikra váltok. A hosszabbtól nem dagad úgy a szeméremdomb, viszont jobban nyomja a combom tövét, és a cicimnél is eléggé. A másik meg éppen fordítva.

Fájdalomcsillapítóra nincs szükségem, de azt hiszem itt sokan írták már előttem, hogy szintén nem szednek. Nekem a műtéttől függetlenül is csípőizületi gondjaim vannak már évek óta, de arra most "Tigris" tapaszt használok. Az ízületes gyógyszereket amúgy sem nagyon bírná a gyomrom. A viszonylag kevés mozgástól viszont sajnos sokszor elkezd fájni a csípőm.

Inni változatlanul sokat iszom, enni viszont egyszerre nem sokat bírok, mert olyan érzés, mintha nem férne el a tele gyomor az összevarrt izom alatt. Ez is fura érzés, van ilyen másnak is?


Mindenkinek, aki már túl van rajta gyógyulást kívánok, akiknek pedig már van időpontjuk, azoknak az idő gyors múlását! ;)

4231. gyöngyi07 (válaszként erre: 4228. - Szmandi73)
2008. aug. 26. 11:40
Milyen szép a keresztlányod!!!! :O)
4230. gyöngyi07 (válaszként erre: 4224. - Hilda40)
2008. aug. 26. 11:38

Na halihó!

Hát akkor már csak én vagyok bűzös borz? Én még mindig nem zuhanyoztam, felülröl mosakodás, alulról zuhany esténként. Szóval haskötő nélkül is megtudjuk tartani magunkat. Na hát akkor már tényleg nem lehet kifogás, ma megpróbálom.

Hát úgy értem a befeszülést, hogy minden du-án olyan mint mikor valamilyen kajától felpuffadsz.

Hát én azért sokat fekszem, meg ücsörgök.

Én is elég sokat iszom, ha kimegyek a konyhába akkor mindig. A szénsavast nem bírom, én inkább teázom.

Szerencsére a torkommal nincs gond, eleinte a kórházba volt, hát nem kellemes amikor úgy érzed köhögni kell, de nem lehet.

Én is szedek C vitamint, napi 3x 1000-est. Szerintem is nagyon fontos!!!!

Azért az alvás még nem az igazi, de az nagyon jó, hogy tudunk oldalt feküdni, háton nem menne az alvás.

2008. aug. 26. 11:14

Sziasztok

Lenne egy kérdésem

Létezik olyan hogy Tb álltal finanszírozott hasplaszitka?


VAgy ezt felejtsem el :D

4228. Szmandi73 (válaszként erre: 4224. - Hilda40)
2008. aug. 24. 23:59

Szia! Ezt a fajta varratot tovafutó varratnak hívják (intracutan, azaz bőr alatti varrat), aminek az a lényege, hogy szebben gyógyuljon, mint a csomós öltések. Itt elvileg csak a vékony heg marad, a csomós öltéseknél ott maradnak a pontok, ahol a tűt átszúrják a bőrön. Általában ezt használják, ha látható helyen varrnak.

Jó, hogy leírtad a tapasztalataidat, ebből sokat lehet okulni. A C vitamin szerintem teljesen jó így, ahogy szeded, ártani semmiképp nem fog, csak növeli az ellenálló képességed, és a műtét körüli nehézségeken is sokat segít.

4227. Szmandi73 (válaszként erre: 4226. - Hilda40)
2008. aug. 24. 23:48
Sziasztok! A táppénz jár erre a műtétre is, sőt, ez nagy hasi műtétnek számít!! A háziorvosnak kötelessége kiírni, ha nem teszi meg, akkor lehet betegjogi képviselőhöz fordulni!
4226. Hilda40
2008. aug. 24. 20:38

Köszönöm a táppénzzel kapcsolatos beírásokat. :)

Időközben kiderült, hogy a kórházban már eleve adtak az ott töltött időre keresőképtelenséget igazoló papírt, csak én valami rózsaszínűt vártam, de ez nem egy nyomtatvány kitöltve, hanem maga egy kompletten kinyomtatott papír.

Hát majd holnap kiderül, hogy a továbbiakra a helyettesítő háziorvos mit mond, de remélem pozitív lesz.

4225. Gitti112 (válaszként erre: 4218. - Hilda40)
2008. aug. 24. 20:36

Sziasztok!

Én 21-én voltam Kelemen dokinál. Majd november környékén lesz a pocimütétem. Rákérdeztem nála a táppénz dologra, mert én is csak ugy tudom vállalni a mütétet ha megkapom a táppénzt. Azt mondta a Kelemen, hogy jár a táppénz, de háziorvos függő.

4224. Hilda40 (válaszként erre: 4222. - Gyöngyi07)
2008. aug. 24. 20:33

Szia Gyöngyi! Sziasztok lányok!


Kezdem a lényeggel: a zuhanyzás remekül sikerült! :) Mondjuk nem áztattam magam agyon, csak szappanos szivaccsal mosogattam végig a testem. Inkább a hátamra hagytam folyni a vizet, a hasamra nem olyan nagyon. A haskötő levétele után - visszatérve a dolgok elejére - megint feküdtem egy kicsit, majd felültem, és csak ezután álltam fel. De simán lehet mozogni kötő nélkül, mondom, nekem olyan érzés, mintha továbbra is rajtam lenne. Ne várj vele, bízz magadban! Nem lesz semmi gond! ;) Én úgy voltam vele, hogy úgysem tudom elkerülni, maximum elodázni, de azt meg minek? :)


Írtok itt arról, hogy van, aki zuhanyozhat, és van, aki nem. Csak most jutott eszembe az a lehetőség, hogy talán nem mindenhol egyforma módon varrnak, és az egyiket érheti víz, míg a másikat nem. Szerintetek ez butaság? Mindenkinek, aki átasett már a műtéten olyan volt a varrat, hogy csak a két szélén és középen volt egy öltés? Bár nem értek hozzá, de a mamám szerint ez valami géppel varrott dolog, és azt tudom, hogy korábban már volt bennem ilyesmi varrás, és azzal is szabad volt zuhanyozni. A varratok közötti szakasz sima, ott csak a bőr van, ez olyan belső varrat féle valami. És úgy emlékszem, amikor kiszedik, akkor elvágják a végét, és kihúznak belőle valami szálat. Tehát ez a típusú varrás szerintem víz szempontjából tényleg nem lehet veszélyes. Segítsen valaki, aki ért hozzá, nem lehet logika abban, amit mondok?

Befeszülés: én még nem tapasztaltam. Azt mondták a kórházban, hogy ne nagyon feküdjünk, inkább mozogni kell, csak erőltetni, emelni nem szabad. A befeszülést hogyan érzed? Jobban szorít a kötő? Amikor nekem a doki a csőkivétel után visszatette, szabályosan ellilultam. Mondtam is neki, hogy nem lehetne engedni rajta? Alányúlt, és azt mondta, nem, ez így jó. Úgyhogy itthon is eléggé szorosra húzzuk, de érdekes módon már nem lilulok tőle. Persze lehet, hogy pár nap múlva én is jobban fogom érezni a feszülést, te Gyöngyi, azért előttem jársz időben.

És még valami, ami nem tudom összefügg-e ezzel? Én rengeteget iszom. Nem tudom, miért mondták a kórházban, hogy sokat igyunk, de ezt én itthon is betartom. Sima ásványvíz, vagy gyümölcstea. És még mindig a szívószálas sportkulaccsal iszok, mert azzal tudok éjszaka fekve is, és mivel muszáj belőle szívni, szerintem ezzel mozgatok valami olyan izmot is, ami ott van bent a megbolygatott területen. A kulacs mindenhol velem van, és ha valami megcsiklandozza a torkomat, a köhögés elkerülésére azonnal kortyolok belőle. Nekem 5 nappal a műtét után még mindig van trutyi a torkomban, de sikerül felhörögni. Érdekes hangokat tudok ám kiadni olyankor magamból! :)

Nem szeretnék a vitaminokról vitatkozni senkivel, de én általában szedek C-vitamint, és a műtét óta felemeltem az adagot napi 3000 mg-ra. Ez az én döntésem, eddig is csak jó hatását tapasztaltam, de senkit sem beszélek rá, csak leírom.

A fekvéssel kapcsolatban nekem talán annyi szerencsém van, hogy mindig is oldalt szoktam feküdni, vagy háton, amíg úgy nem érzem, hogy kettészakadok. Akkor jönnek a párnatámaszok. :)

Azt tudom, hogy a varrás helye neked nem volt elsődleges szempont, és ez egyéni megítélés kérdése. Az a lényeg, hogy akinek tetszeni szeretnél, annak tetszeni fogsz. ;)

A képem ugyanolyan lenne, mint minden Kelemen féle kép. Tényleg szinte megszólalásig egyformák vagyunk. :)

Szép estét!

2008. aug. 24. 18:18
Táppénzes dologhoz nem nagyon tudok hozzászólni. Amikor odaadták a zárójelentést, mondták, hogy le kell adni a háziorvosnak és kiír táppénzre. Ez szerintem így természetes, elvégre nem tudsz dolgozni. Én szabin vagyok és még maradok a jövő héten (az utána való hetet még nem tudom).
4222. gyöngyi07 (válaszként erre: 4216. - Hilda40)
2008. aug. 24. 18:16

Szia!

Úgy örülök, hogy nem gond az, hogy itt írogassunk :O)

Írd majd meg légyszi, hogy hogy sikerült a zuhanyzás. Inkább megvárom a tapasztalataidat ezen a téren. Azért tényleg érdekes, hogy a dokink kifejezetten javasolja a zuhanyzást, másoknak meg a saját dokijuk pl. tiltja. Nem értem hogy van ez.

Én csak a kórházban vettem 2db kötőt, hát igen, felcsúszik, ezért a tetején visszahajtom. A kedves szobatársnőm levágta, de megbánta, mert nagyon iritáló így, aztán varrt a tetejére valamit.

Tegnap amikor levetted a haskötőt felálltál, nem semmi. Én a fürdőszobában rosszullettem, persze lehet, hogy felstresszeltem magam.

Hát remélem nincs semmi más cucc a betadin krémben mint a folyadékban, eddig legalábbis nem lett semmi baj.

Csajok, nektek nem feszül be sok üldögélés után, vagy estére a hasatok?

Hát nekem csak úgy kényelmes a fekvés ha teszek a fenekem és a lábam alá kispárnát.

De jó neked, hogy mélyre került a varrás, akkor biztos takarja a bugyi. Nekem szerintem nem fogja, de nem érdekel különösképpen.

Tegyél majd fel képet, hogy hogy sikerült. Majd én is fotózok.

Pusz

4221. médea0319 (válaszként erre: 4218. - Hilda40)
2008. aug. 24. 17:54

Nekem sikerült elintézni. 4 hetet adnak rá.először az én dokim is szívózott,hogy minek táppénz ha ki tudtam

fizetni a műtétet.de ez jár. a kórházban töltött napokat a kórház fizeti(ha csak nem magánklinika),15 napot a munkáltató,a többit a tb.

4220. médea0319 (válaszként erre: 4211. - Gyöngyi07)
2008. aug. 24. 17:41

Kedves Gyöngyi!

köszönöm kérdésed szerintem egész jól viselem. egy kicsit köhögök ami nagyon megnehezíti a napjaimat.

Kaposváron műtöttek a Seffer-Renner magánklinikán. Képeket csak 6 hét után tudok feltenni, mert addig a haskötőnek rajtam kell lennie. csodálkozva olvastam a hozzászólásokat, mert az én sebem 6 hétig nem érhet vizet.a kötőt csak az orvosom veheti le kötözés idejére.nem járok kihúzott háttal, bár nekem az izmos hasfalat is korrigálni kellett.

zuhányzás? még 4,5 hétig álom. kikapcsolom a haskötőm a lábam között,alul tusolok. Felül:a törölközőt mell alatt magam köré tekerem,"belehajolok" a kádba. persze úszik minden.

4219. cfe91a5448 (válaszként erre: 4218. - Hilda40)
2008. aug. 24. 17:26
szia:)nekem cici mütétem vlt no kértem a dokitol elfelejtettem és a körzeti adott probálj ott a tiedtöl kicsikarni 1et v a sebéxtöl vixamenöleg.
4218. Hilda40
2008. aug. 24. 17:14

Sziasztok!


Természetesen nem csak Gyöngyivel szeretnék ezen a fórumon társalogni, hiszen mindnyájan sorstársak vagyunk, csak vele a kórházban pont váltottuk is egymást.

Szeretnék minden érintettől kérdezni valamit, ami engem nagyon aggaszt. Én a háziorvosomtól a műtét előtt úgy értesültem, hogy lehet majd a műtét után táppénzre menni akkor is, ha nem tartozok a tb támogatottak közé a műtét szempontjából. A háziorvos viszont sajnos éppen külföldre ment dolgozni, és az, aki helyettesíti jelenleg, meglehetősen elutasító volt. A kórházban Kelemen doktor teljesen természetesnek vette, hogy ezután a műtét után jár a táppénz, hiszen az ember keresőképtelenné válik.

Tehát az érdekelne, hogy ki, hogyan tudott a munkából otthon maradni? Ez a táppénz dolog vajon orvostól függ, vagy mi a helyzet? Meglehetősen el vagyok keseredve, mert nem készültem arra, hogy esetleg fizetésnélkülin kelljen itthon lennem. :(

A válaszokat előre is nagyon köszönöm.

2008. aug. 24. 17:07
sziasztok lányok:)a tb-alapu hasplaxtikrol tudtok infot adni??(ugytom aki xült annak lehetséges..)melyik korház csinja azonbelül melyik az az orvos aki tuti melot végez?
4216. Hilda40 (válaszként erre: 4208. - Gyöngyi07)
2008. aug. 24. 17:02

Szia Gyöngyi!


Természetesen semmi gondom nincs azzal, hogy itt válaszoljak.

A combplasztikás hölgynek sikerült a műtétje, és másnap haza is engedték.

Szeméremdomb dagadás: te 5 nap előnyben vagy hozzánk képest, vagyis öt nappal régebb óta vagy ebben a szorítóban, tehát gondolom nagyobb a dagadás is. Én vettem a kórházi mellé egy másik haskötőt, amit talán itt ajánlott valaki, Thuasne márkájú, ami valamivel rövidebb, mint amit a kórházban adtak. Ettől érzem, hogy kezd dagadni, mert fentebb szorít. A kórházi viszont a combomat nyomta lilára, no meg felül. Szóval nem tudom, melyik jobb, majd cserélgetem, és akkor talán kiegyenlítik egymás hatását. O:)

Zuhanyozás: Kelemen igenis mondta, hogy lehet, sőt napjában többször is, ha jólesik. A cső sebének biztosan nem árt, a vágáson meg nem tud kárt tenni. Nekem ma lesz az első nap, amikor lehet, de nem hiszem, hogy kihagyom. Szóval hajrá Gyöngyi! :)

És ezzel kapcsolatban amitől még félsz, a haskötő levétele, és rosszullét. Hát én meglehetősen alacsony vérnyomású vagyok, és ebből kifolyólag tegnap nagyon féltem az első levételtől, és a felüléstől, felállástól. No meg tegnap láttam először a "művet", mert a csőkivételnél még nem mertem megnézni. És képzeld, semmi, de semmi rossz nem történt. Simán felültem, felálltam, semmi szédülés, és végig úgy éreztem, mintha a haskötő rajtam lenne. Talán picivel szabadabb a mozgás, de persze csak óvatosan, és szigorúan a mosakodás idejére. Mivel izomvarrásosak vagyunk, gondolom nekünk más érzés a haskötő nélküliség, hiszen a varrt izom nekem is nagyon tud fájni mondjuk köhögéskor. De ezeket a dolgokat igyekszem nagyon elkerülni. De annyira feszül jelenleg ott a hasnál minden, hogy nem érzem, hogy nincs rajtam a nyomókötés. Olyat viszont éreztem rövid ideig, mintha le akarna szakadni a hasizmom úgy komplett. Erről is írt már itt korábban valaki. De mindenképpen arra szeretnélek bíztatni, hogy ne félj tőle! ;) Úgyis át kell esned rajta, és jobb előbb, nem?

Az érzéskiesés nálam is éppen úgy van, ahogy te írtad. A köldököm környékén elég nagy helyen semmit sem érzek, a varratmatatáskor is csak tompa dolgokat éreztem. Azt én is látom, hogy nem lettek kiszedve a varratok, így fogalmam sincs, mit csinált velük a doki?

Betadine krém: Timi kérdezett rá, és Kelemen csak annyit mondott, hogy ő az oldatot ajánlja. Tudtommal semmivel nem indokolta, úgyhogy nem tudom, miért? Talán a krémben lehet valami segédanyag, ami ilyen korai sebnél még okozhat gondot? De ez csak egy kósza tipp a részemről.

Alvási pózok: a kórházban először én is feltámasztottam magam, meg a térdem is, de első este, amikor meglátott a nővér, rögtön kiszedett mindent alólam, hogy szigorúan egyenesen kell feküdni. Hát nem tudom, mert olvastam én is olyanokat, hogy akkor feszül a varrat, és nem lesz olyan vékony a heg, de olyat is olvastam, aki 3 hónap után sem tudott még kiegyenesedni. Én úgy gondolom, hogy akkor inkább legyek egyenes. A vágásom nagyon mélyre került, és egyelőre nem tartom elsődleges szempontnak a heg hajszálvékonyságát. Amúgy is hátfájós vagyok, így a görnyedés nagyon nem esne jól hosszútávon.

Hát nagyjából ennyi a jelenlegi helyzet nálam. De írjál te is, érdekel minden!

Szia! Hilda

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook