Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hasplasztika tapasztalatok fórum

Hasplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


A fórumhoz képgaléria tartozik: hasplasztikázók képei
4273. 175c71a378 (válaszként erre: 4270. - Leddy27)
2008. aug. 29. 13:49
Azt hogy lehet bizonyítani ki mennyit fogyott?
4272. zsazso
2008. aug. 29. 13:14
Sziasztok ! Itt új vagyok. Szeretném kérdezni volt-e valakinek méheltávolitása, és utánna valamikor hasplasztikája ?? Az érdekelne mennyivel rosszabb a hasplasztika ?? Nekem oktoberre van tervezve, szerdán voltam mellplasztikán és kb 2 hóra lehet a hasplasztikát csinálni, méhkivétel az 2004-ben volt. Amit videot ajánlottatok az nem semmi, de tanulságos. Gratulálok minden tul esett hasplasztikásnak.
4271. Hilda40 (válaszként erre: 4270. - Leddy27)
2008. aug. 28. 19:07

Leddy!


Kelemen dokiról csak ennyit: naugye! :)


A kérdésedre reagálva, nekem "bekavart". Pontosabban nem csak nekem, hanem a velem együtt műtött lánynak is. :) A dolog úgy indult, hogy nagyjából sejtettem, hogy a kapott időpont nem túl szerencsés. Kelemen doki mondta is a konzultáción, hogy a menszesz előtti két nap, és az első két nap nem nagyon szoktak műteni, mert olyankor vérzékenyebb a test.

Nos én próbáltam természetes módon beszabályozni a menstruáció időpontját, ami azt jelentette, hogy 3 hónappal korábbi ciklusnál megcsináltam az Aviva féle pánikgyakorlatot, ami meghozza a vérzést. Így is volt, örültem, hogy remek, ezzel majd mindig kicsit előrébb hozom, mert máris nyertem 4 napot. De nem így lett. A következő hónapban már csak egy napot tudtam lecsípni vele, és mire a műtét jött, úgy döntött a szervezetem, hogy ne csináljak belőle bolondot, és szépen visszaállt az eredeti rend. Az orvossal nem tudtam beszélni, Zita mondta, hogy azért menjek be nyugodtan, majd meglátjuk. És nagyon rendesek voltak, mondjuk csaltunk picit az időponton, mert 1 napot hozzáfüllentettünk, és a műtét napján tamponnal minden oké volt. Ébredés után megoldható az ágytálazás - amúgy is az van -, és az itt sokat emlegetett nedves toalettpapír, és intimkendő nagy segítség.

Arra persze rögtön rájöttem, hogy kár volt előre Avivázni, mert ha a műtét előtt csinálom csak meg azt a tornát, akkor éppen a kívánt időeltolódást kaptam volna. O:-)


Tényleg azt nem írtam még, hogy a műtét előtt reggel berajzol az orvos a kezelőben, és előtte le is fényképezi a pocakot. Nem tudtam, miért kell, de gondolom nekik talán kötelező felvételt csinálni.(?)

4270. leddy27
2008. aug. 28. 15:44

Sziasztok ismét :)

Tegnap voltam Kelemen dokinál és aláírok mindent, amit eddig hallottam róla :) Hilda igazad van, meggyőző egy pasi :)

Jó, hogy ennyi mindent leírtok az ellátásról és az utána érzetekről, főleg a testhelyzetek érdekelnek és a különböző érzetek egy-egy mozdulat elvézgése közben :)

A videót nem merem megnézni, még elmenne a kedvem, de talonba teszem, majd utána (mint a filmeknél az előzetest...:))

Szóval most már én is időpontegyeztetésen vagyok fenti dokinál. Szept vége a cél.

Kérdezném, hogy valakit nem kavart-e be a mensi és a kiírt időpont találkozása?


A TB-vel kapcsolatban meg tegnap annyit mondott a doki, hogy ne is reménykedjünk, nekik mindent képpel kell igazolni, abban a két esetben lehet tb-re csináltatni, ha jól látható nagy sérve van az embernek, vagy kb. 50 kg-t fogyott :) 2006 óta már nem támogatják különben (nyers fordítás, de ez a lényege).

4269. magdolna23 (válaszként erre: 4265. - Hilda40)
2008. aug. 28. 12:14
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat sokat segítettél :)
4268. Hilda40
2008. aug. 28. 12:09

Gyöngyi! A zuhanyzáshoz gartulálok! Ma szedik a varrataidat, kíváncsi vagyok az élményeidre.


Katicával teljesen egyetértek abban, hogy ez a műtét nem semmi. Ez egy nagyműtét, nagy területet érint, meglehetősen nagy belső és külső sebbel, és mint minden műtétnek, ennek is kockázata van. Aki nagyon elszánt, az belevág, nekem pl. nem volt kötényhasam, csak megnyúlt a bőröm, és inkább a szétment hasizom miatti kinézetem zavart nagyon közel 10 évig. Nem féltem a műtéttől, hiszen volt már műtétben, altatásban részem korábban, de azért volt bennem izgalom. És jobb rajta túllenni, bár tudom, hogy sok múlik most azon, hogy mennyire vigyázok magamra.


Magánklinikával kapcsolatban nekem is van egy ismerősöm, aki semmilyen papírt nem kapott az egész műtétről, sem a befizetett többszázezer forintjáról. És őt is újra kellene műteni. Persze ez nem jelenti azt, hogy minden magánklinika ilyen - az említett nem is Budapesten van -, de aki magánba megy, az érdeklődjön előre mindenről. Főképp, hogy milyen papírokat kap majd?

A táppénz szerintem is jár, Kelemen doki is azt mondta, hogy ez a műtét keresőképtelenné tesz, ezt az orvosoknak tudomásul kell venni, vagyis jár a táppénz. Mivel vagyunk mi rosszabbak, mint akit mondjuk egy luxusnyaraláson ér baleset, és amiatt van utána táppénzen? Neki lehet?


Gitti, igen, a Szent Imre rendes zárójelentést ad, kórházi benntartózkodási igazolással, és OEP-es betegségkóddal. Ez alapján írt ki engem is a háziorvos táppénzre.


Magamról annyit, hogy ma vagyok 9 napos, és nincsenek panaszaim. Azon kívül, amit eddig is írtam: varrathúzódás - érdekes, mert olyan, mintha egyre beljebb akarna húzódni a két szélső varrat, de gondolom ez normális, mert fájni nem fáj -, ezen kívül a hasizom érzékenysége, a kötő szorításától nehéz légvétel, ami már annyira nem is nehéz, mint eleinte volt, és alváskor a szokásos hátfájás. Ma éjszakára már betapaszoztuk a hátam olyan kínai reumás tapasszal, ami valami mentolos-kámforos dolog, de hajnalra csak megtalálta az izom, hogy hol nincs tapasz, és ott mindent megtett, hogy görcsöljön. Ekkor párnás alátámasztásos hátonfekvés következik, és legyőztem a görcsöket. :)

A mellkasomon egyébként - gondolom a felpreparált bőr alatt - kezdettől fogva olyan érzés, mintha nagyon bevertem volna, és kék-zöld lenne. Nincsenek rajtam ilyen zúzódás nyomok, de az érzés teljesen olyan. Ha viszont nem nyomkodom, akkor nem is fáj. :)


A zuhanyzás nekem remekül megy, igaz a fűző levétele után mindig pihenek, mielőtt felállnék hozzá. Fűző nélkül a fekvés oké, csak olyan, mintha a mellkasomon egy tégla lenne, ülve azt érzem, hogy az egész hasam le/ki akar szakadni, és felállva kicsit jobb a helyzet. Zuhanyozás alatt pedig fel sem tűnik.


Ja, még egy érdekesség: én azt hittem, hogy a műtét után a kezemet is nehéz lesz felemelni a húzódástól, de simán tudtam kezdettől fogva pl. a fejem alá tenni alváskor. Ami rossz, pl. ülve oldal irányban elfordulni. Olyankor tekeredik a hasizom, de ez is napról-napra egy fokkal jobban megy.

A felülést nem tudom ki, hogyan csinálja, én megfogom két kézzel a behajlított térdemet, és felhúzom magam. Vagy oldalfekvésből segítek kézzel. Ha a lában leteszem az ágy mellé, akkor természetesen könnyebb, de anélkül is megy. És aki szeret, és tud törökülésben ülni - nekem ez alapvető ülésforma -, annak üzenem, hogy már a műtét másnapján ebben a pózban reggeliztem meg a tejbepapit. Nem húzódik így a varratom egy cseppet sem, csak a hátam fárad el a fűző miatti karótnyelt testtartástól. Ezt a karótnyelt pózt inkább olyan enyhén görbe karót nyelten kell elképzelni.


Ami néha nagyon jólesne, egy jó kis előre, majd hátrahajolás, ami a hátat megmozgatná, de ez egyelőre még álom. Mondjuk egy jó kis hátmasszírozós ágyat vagy fotelt is el bírnék képzelni, bár nem tudom, mennyire tudnék kifeküdni benne. No befejezem az álmodozást... Szép napot mindenkinek! :)

4267. zselatin (válaszként erre: 4265. - Hilda40)
2008. aug. 28. 11:49
Köszi szépen ezt a videót. Nekem nagyon tanulságos volt. Mostmár van fogalmam min fogok keresztülmenni, de ez nem baj. Sőt!
4266. zselatin
2008. aug. 28. 11:38
Megírnátok, hogy Kelemen doktort hogy lehet utolérni? A kórházon keresztül kell hívni, vagy esetleg van mobilszáma? Konzultációra is a kórházba mentetek hozzá?
4265. Hilda40 (válaszként erre: 4251. - Magdolna23)
2008. aug. 28. 11:20

Sziasztok!


Magdolna: A Szent Imre kórházban mindegyik plasztikai sebész szépen műt. Én láttam Regőczy doktor munkáját is élőben 7 hetesen, ugyanolyan szép volt, mint Kelemen doktoré. Nekem Kelemen doktort személyes ismerőse ajánlotta, ezért is mentem eleve hozzá.

A műtét ára nem támogatott esetben egységesen 270 ezer Ft. Támogatottra az ingyenest értem. A fenti összegre még a haskötő költsége kerül, amit ott a kórházban adnak, darabja 2600 Ft. Átlag 5 nap a benntartózkodás, ha a csövet addigra ki tudják venni. Ha nem, akkor több, ez a folyadék ürülésétől függ. Lehet, hogy olyanokat írok, amiket már tudsz is. A szobák két ágyasak, saját fürdővel, és tv-vel. A legtöbbjük teraszos, mi pl. a tűzijátékot onnan néztük. Én nem tudom elképzelni, hogy egy maszek klinika ettől többet tudna nyújtani. A személyzet nagyon kedves volt, a kaja is finom, már amennyit az ember ezsik egy ilyen műtét előtt-után. :)


Leddy: a fentieket neked is írhattam volna. Kelemen doktor olyan ember, aki mindenkinek szimpatikus. Legalább is szerintem. Én őt csak mosolyogni láttam, és ez nem olyan műmosoly. Az a lényeg, hogy első látásra is képes elnyerni a bizalmat, és nála éreztem egyedül úgy a konzultáción, hogy nem én vagyok érte, hanem fordítva.


Katica: köszi a zsibbadásos választ. Ezek szerint lesz időm megszokni. És a varratos infót is köszönöm, jó tudni, mire számítson az ember. Azt tudom, hogy felpreparálták az egész hasfalat, én találtam a neten egy diveót ilyen műtétről, és nagyjából képben voltam róla. Bár nem tudom, hogy nálunk is úgy zajlik-e, de gondolom nem lehet nagyon eltérő a módszer. Aki bírja az efféléket, esetleg nézze meg: [link]

Számomra azért volt megnyugtató, mert azt láttam benne, hogy nem olyan vérengzős műtét ez. Viszont ha látom, mi történt velem, talán könnyebb vigyázni magamra ennek tudatában.

4264. Gitti112 (válaszként erre: 4261. - Katicabogár44)
2008. aug. 27. 21:40

Sziasztok!

Az első pocimütétem egy magánklinikán volt. Ami sajnos nem sikerült. A mütétről, az utána lévő kezelésekről semmilyen dokumentációt nem kaptam. Ugyhogy még a háziorvoshoz sem tudtam elmenni, mert nem volt papirom. Az első mütétemet ugy oldottam meg hogy a munkahelyemtől szabin voltam.

Most jelenleg a szt.imrébe járok a Kelemen doktorhoz . Ő fogja rendbe rakni a másik doki elcseszett munkáját. Remélem sikerülni fog. Ezt a lábadozást már táppénzen szeretném tölteni. Innen ugy tudom lehetséges.

4263. Szmandi73 (válaszként erre: 4261. - Katicabogár44)
2008. aug. 27. 20:41

Szia! Szerintem teljesen igazad van, a táppénz mindenkinek ugyanúgy jár, a műtét az műtét, bárhol végezzék is.

Az, hogy valaki magánklinikán operáltat, az csak pénz kérdése... Az állambácsi pénzéről csak annyit, hogy a te, és a többiek fizetéséből bőven levonja az OEP azt az összeget, amit a táppénz alatt rád fordít. Állami kórházban, tb támogatással operáltatni mindenkinek szíve joga, ha megfelel a kritériumoknak (aki ennyit fogy, szerintem az simán megérdemli, valószínűleg, ezért is kapta vissza ez a műtét típus a tb finanszírozást).

4262. zselatin
2008. aug. 27. 19:09
Köszi mindenkinek, hogy leírjátok a tapasztalatokat. Nagyon hasznos dolgok vannak benne.
2008. aug. 27. 18:38

A félreértések elkerülése végett szeretném megjegyezni, hogy ez egy MŰTÉT!!! amiről itt beszélgetünk, tehát nem kellemes dolgot kell várni, mert akkor nagy csalódások várhatnak ! Sem a műtét,sem a varratszedés, sem az egész körülötte levő tortúra nem leányállom! Igenis fájdalommal, gyötrelemmel, lemondásokkal, stb. jár. Ezt vállalja fel aki benevez egy ilyen műtétre. Nem ijesztgetni szeretnék, csak azt, hogy reálisan mérje fel mindenki, mire vállalkozik.

Másik dolog: Még magánklinikán is kötelesek dokumentációt adni az elvégzett műtétről! Hiszen bármikor bármilyen szövődmény felléphet, vagy későbbiekben egy másfajta műtét során az orvosnak tudni illik, hogy mi volt az előzményben(érzéstelenítés, a műtét fajtája stb.)

Ez ugyan nem elég a táppénzhez, de ezzel a papírkával el kell ballagni a házidokihoz, és neki a műtét miatt kötelessége táppénzre venni. Miért kéne duplán bűnhődnie annak aki fizet egy raklap pénzt a műtétért, azzal szemben akit államipénzből operálnak, és még állambácsi pénzéből is pihengethet utána?

4260. gyöngyi07 (válaszként erre: 4237. - KingaBaBa10)
2008. aug. 27. 15:59

Szia!

Gratulálok, nagyon ügyesen megcsinálták. Tényleg érdemes volt, ügyi vagy!

Jobbulást!

2008. aug. 27. 15:55

Sziasztok!

Hát megvolt az első teljes zuhanyzás :)

Tényleg nagyon nehezen vettem rá magam, de mivel sokan bátorítottatok, na mondom magamnak "nem lehetek ilyen nyámnyila, Gyöngyi ne vacakolj már". Szóval szépen levettem, bemásztam a kádba és megtörtént.

Úgy mesélem nektek mintha milyen nagy dolog történt volna, de tényleg olyan büszke voltam magamra utána.

Azért én mégis azt mondom, jó hogy ennyi idő után vállaltam be mint rögtön a második nap, így legalább már megszoktam a hasam a napi kötözgetés mellett.

Hisz a második nap is belevágtam, fürdőbe szék, haskötő levetése, és mivel akkor láttam elöször rögtön rosszul lettem. Kétszer is rám tört az ájulás. Már írtam, hogy nem bírom a sebek látványát. A gyerekeimmel is mikor voltak balesetek, nem bírtam oda nézni gyengeség nélkül.

Idétlen vagyok mi? A fájdalmakat tűröm, lásd túlvagyok már egy lézeres szemműtéten és a hasplasztikán, persze volt benne egy kis pityergés stb., de bevállaltam, nem vacakoltam egyikkel sem, erre a sebektől meg rosszul vagyok.

Na de hát ilyen vagyok, ez van.

Na de most már üde vagyok és kívánatos :) (na ezt azért nem mondanám)

4258. ildiko1977 (válaszként erre: 4253. - Leddy27)
2008. aug. 27. 15:30

Szia,

nekem három gyerekem van, a lányom hat éves, a fiaim 3,5 évesek voltak márciusban a műtétkor.

Igazából azt az öt napot simán kibírták nélkülem, attól eltekintve hogy elkaptak egy jó kis hányós-hasmenéses vírust.. Az jó ha van segítséged, egész napra, főleg az első hat hétben. A nem emelgetést pedig el lehet magyarázni a gyerekeknek, okosak ők, megértik. Én mindent elmondtam nekik, a sebemet is megnézték.

4257. Gitti112 (válaszként erre: 4256. - Szmandi73)
2008. aug. 27. 15:13

Sziasztok!

Magánklinikán nem adnak semmilyen igazolást. Azt vagy szabiból vagy ahogy tudod neked kell megoldani.

4256. Szmandi73 (válaszként erre: 4232. - Hilda40)
2008. aug. 27. 11:58

Szia Hilda!


Szerintem a zuhanyzással nem tudsz ártani a varratoknak, csak nem minden orvos meri vállalni ezt a felelősséget, hogy megengedje. Gondolom attól függ, kinek milyen a tapasztalata. Persze áztatni nem szabad, ezért nem kádfürdő, hanem zuhany.

Amit a kórház ad papírt, az egy igazolás arról hogy bent feküdtél, milyen diagnózissal, és ez alapján vehet fel táppénzre a háziorvos. Magánklinikán nem tudom, hogy működik, még nem volt vele tapasztalatom.

Jó, hogy leírtad a fájdalommal kapcsolatban is, amit tapasztaltál, szerintem sokakat ez tart vissza a műtéttől. Persze nagyon egyéni, kinek milyen a fájdalomtűrő képessége! Van akinek hónapok múlva is fáj az, ami másnak már az elején sem volt vészes (munkám során tapasztaltam :) ).

4255. Szmandi73 (válaszként erre: 4240. - Magdolna23)
2008. aug. 27. 11:43
Szia! Érdemes elmenni a háziorvosodhoz, és tájékozódni előre, hogy ő hogy áll ehhez a dologhoz. 6 hét táppénz mindenképp jár, persze ez alapesetben, ha bármi szövődmény jön közbe, ez hosszabbodhat!
4254. Szmandi73 (válaszként erre: 4231. - Gyöngyi07)
2008. aug. 27. 11:41
Köszönöm!!! Ő egy igazi kis tündér!
4253. leddy27 (válaszként erre: 4248. - Hilda40)
2008. aug. 27. 09:46

Hilda!

Hát már az ilyen vélemények miatt is kíváncsi vagyok erre a Kelemenre :) a többiek is őszinték voltak, de tény, hogy egyre többet mondtak, ahogy komolyabb helyekre mentem...

A varratszedésről van élményem az első szülésem után, nagyon nem volt kellemes...

Kisgyerekes témában azért még várom a tapasztalatokat :)

4252. leddy27 (válaszként erre: 4250. - Katicabogár44)
2008. aug. 27. 09:42

Katica: csak mert dokim kívülre is azt rak, mondván, hogy jobban és tovább tart. Szóval ezért kérdezem a tapasztalatokat, ha van ilyen.

Ez a fel volt tépve az egész hasfal nagyon hülyén hangzik... tudom, hogy igaz, amíg bele nem ástam magam a dolgokba azt hittem csak simán kiszednek egy adag bőrt vagy mittomén aztán kész, de hogy lefejtik az egész hasamat az azért durva... még mindig nagyon parázok, pedig lassan véglegesítenem kell a dolgot...

2008. aug. 27. 09:33

Melyik a legjobb orvos a Szent Imre kórházban ?

És kb mennyi egy ilyen haspalsztika?

2008. aug. 27. 09:17

Leddy! Miért olyan fontos kérdés neked az a felszívódó varrat? Megvan annak az oka, hogy hova miért milyet tesznek.Egyébként a bőr alatti varrat(ami bent marad) kb 120-180 nap alatt szívódik fel, amit meg ki kell szedni, az azért olyan, mert nem kell neki tovább tartani. A seb gyakorlatilag 1 nap után össze van tapadva. Ne félj attól, ha kiszedik szétjön a varrás.Ha szét akar menni , szétmegy akkor is, ha össze van varrva!. Annak mindíg oka van.

Zsibbadásról: nekem 9 hónapos a hasam, de még mindíg zsibbad, érzékeny- de hiszen fel volt tépve az egész hasfal, ott az ideg-, nyirok-, érrendszernek regenerálódnia kell, és az idő!Nyugi!!!

4249. macsekcica (válaszként erre: 4243. - Gyöngyi07)
2008. aug. 27. 00:44

Szia Gyöngyi!


Már nagyon vártam a friss fotókat:)))

Szuper lapos hasat mondhatsz a magadénak!

Gondolom boldog vagy?!

A puffadást én nem látom, nagyon szép lett!

Milyen szuper, hogy nem lóg a fölösleges bőr :))))))

4248. Hilda40 (válaszként erre: 4244. - Leddy27)
2008. aug. 26. 19:25

Szia Leddy!


Szerintem nem vagyok egyedül azzal a véleménnyel, hogy ha beszélsz Kelemen dokival, talán nem is akarsz majd máshoz menni. Ő szerintem senkit sem akar meggyőzni arról, hogy hozzá menjen műtétre, inkább elmondja teljesen őszintén, hogy mit tud kihozni abból, ami van.

A műtéti munkái nagyon szépek, és nagyon hasonlítanak egymásra. Nekem úgy rémlik, azt is írták a lányok, hogy ő a köldököt is igyekszik mélyen varrni, vagyis úgy, hogy ne legyen annyira feltűnően kint a varrások nyoma. Én a sajátomon ezt maximálisan igazolva látom.

A felszívódó varratról nem tudok sokat mondani azon kívül, hogy a belső hasizmunkat biztosan azzal varrták. Nekem vannak olyan régebbi emlékeim, hogy nem mindenkiből szívódik fel igazán az ilyen fajta varrat, ez mintha egyéni reakció kérdése lenne. Itt is írták a lányok, hogy volt, akiből hónapokkal később bukkant ki egy-egy szál, amit ők maguk, vagy az orvos húzott ki utólag. Számomra ezek meglehetősen horrorisztikusan hangzó dolgok, de ilyen is van. Lehet, hogy velem is elő fog fordulni, bár remélem nem.

A kisgyerekes kérdéshez én már nem igazán tudok hozzászólni, mert engem már annyira nem érint. De szerintem a pici gyerekek sem fordulnak el az anyjuktól egy ilyen műtét miatt, hiszen ott vagy velük, és biztosan megértik, hogy neked most bibid van, amire vigyázni kell. Amit mondjuk az én közel 10 éves fiam is elfelejt néha, hogy az sem igazán esik jól, ha ugrál mellettem az ágyon, vagy mondjuk frissen műtött hassal akárcsak még sokat mocorog is. És az "anya csak átlépek rajtad" típusú próbálkozásoktól is szívbajt szoktam kapni. :) A kicsi gyerekek reakcióiról biztosan írnak majd neked a többiek is.

4247. Gitti112 (válaszként erre: 4237. - KingaBaBa10)
2008. aug. 26. 19:24

Szia.

Hol mütöttek? Hol vetted és mennyibe került a fekete haskötő?Kórházban vagy még?

4246. Hilda40 (válaszként erre: 4243. - Gyöngyi07)
2008. aug. 26. 19:07

Szia Gyöngyi, és lányok!

Ha már állva levetted a haskötőt, az fél siker. :) Hidd el, zuhanyozáskor nem az kötne le, hogy nincs rajtad. ;)

A kicsi sétálgatás biztosan nem árt, főképp, ha jólesik. Én is tettem már affélét.

A zsibbadást én is kérdezném a többiektől, hogy vajon meddig tart?

Azt mondod, úgy érzed magad, mint egy lufi, pedig nem úgy nézel ki. A fogyás pedig könnyen lehet, hogy megvolt - bár neked szerintem nincs is rá szükséged -, mert az biztos, hogy ami bőrt kivettek, az azért nem volt több kiló. És szerintem ilyenkor még folyadék is több van bennünk, amit a szervezet visszatart valamiért. A puffadás érzés pedig nem inkább csak azért van, mert feszül a bőr? Gondold el, azért kinyújtották azt rendesen.

A görnyedtségről még az a nővérke is azt mondta nekem a kórházban, hogy normális, aki kiszedte alólam fekvéskor a párnákat, mondván, hogy kinyújtva, egyenesen kell feküdni.

Viszont az jutott eszembe, hogy ha kiszedik a varratokat, akkor nem kezd majd el ez a nagyon húzódó bőr a varrás mentén itt-ott szétnyílni? Most még biztonságérzetet ad az, hogy összetart a varrat, no de akkor már csak az én szervezetemen múlik minden.

4245. gyöngyi07 (válaszként erre: 4235. - Hilda40)
2008. aug. 26. 16:39

Hát akkor lehangoltál :O)

Már azt hittem, hogy ilyen ügyi vagyok és ennyit fogytam. :O)

Hát szerintem cm-ben nekem nincs nagy különbség, nekem különféle testhelyzetekben volt szörnyű. Nem az volt a célom, hogy pl. kisebb gatyát hordjak a jövőben, hanem, hogy ne takargassam a hasam pl. a strandon vagy oldaltfekve, vagy intim helyzetekben, stb. :O)

4244. leddy27
2008. aug. 26. 16:29

Sziasztok!

Örülök, hogy van mit olvasni, jó tudni mi vár ránk utána...

Nekem lassan körvonalazódik a dolog, szept. 24 a célidő egy magánnál, de még nem vagyok benne 100%, holnap van látogatásom még Kelemennél, hátha meg tud győzni :)

A kérdésem még mindig arra vonatkozik, hogy valakinek van-e tapasztalata felszívódó varratról?

A másik pedig a családosokhoz szól, a gyerekeitek hogy viselték azt a pár hetet, amíg nem tudtátok babusgatni? Én félek, hogy eltávolodnak tőlem, ill. más nem tudja őket úgy megnyugtatni (főleg a majdnem 2 éves pasimra gondolok) :)

Hogy oldottátok ezt meg? remélem van itt akit ugyanígy érint ez a téma.

Köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook