Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hasplasztika tapasztalatok fórum

Hasplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


A fórumhoz képgaléria tartozik: hasplasztikázók képei
4331. gyöngyi07 (válaszként erre: 4328. - Hilda40)
2008. szept. 3. 19:34

Szia!

Kedves vagy, hogy megkérdezted a hasonfekvést. Szóval lehet? Na majd ma este kipróbálom. Ugye milyen jó varratok nélkül?

Nekem azt mondta, hogy még 2 hét haskötő és utánna 2 hétig szorítós bugyi. Nem csak a 6. héten. Igen, nekem 5 hetet mondott, hogy akkor hívjam időpont egyeztetés miatt.

Nekem még mondta a betadint a köldökömre, az még nem volt gyógyult, de most már alakul.

Bioptron lámpám nincs, úgy hallottam elég drága, most nincs pénzem venni.

Hogy alakulsz? Nem tudsz feltenni képet?

Nem tudod mi van Timkóczival? Vajon hogy van?

4330. bolyhostopi (válaszként erre: 4327. - Leddy27)
2008. szept. 3. 17:37
Az igazság az,hogy ha akkor nem csináltattam volna meg,legközelebb már csak jövőre tudtam volna.Suliba járok,igy is 2 napot hiányoztam,meg persze az a kis önző szándék is volt valahola lelkem mélyén megbujva,hogy az egyik gyerekemnek nincs iskola,a másik meg bölcsibe már nem mehetett a nyáron,de oviba meg még nem vették fel,csak stzeptember 1-től.szóval augusztusig meg volt oldva a gyerekfelügyelet,utánna meg éjszakáztam minden másnap és nappal otthon voltam velük.Más kérdés az,hogy 12 óra éjszaka után mennyit engedtek aludni.
4329. Timkó79
2008. szept. 3. 15:14

Sziasztok!

A második gyerekem megszülése után próbálom magam rávenni, hogy megcsináltassam a hasamat. Olvastam a hozzászólásaitokat, ami elég biztató, de mégis félelmetes. Az a vágás, amit tesznek, ugyanúgy elhalványodik idővel? Valakit műtött a Jósvay doktor? Mi a véleményetek róla? Nekem 9 hónapos a második gyerekem, gondoltam, hogy munka előtt csinálom meg, hogy legyen elég időm regenerálódni, de felmerült most bennem az, hogy mennyire tudok majd anya lenni a műtét után. Köszi a válaszokat

4328. Hilda40
2008. szept. 3. 13:01

Sziasztok!


Tegnap én is átestem a varratkiszedésen, tényleg nem volt annyira vészes. És az, hogy megszűnik a húzó, égő érzés a varrat szélénél, mindenképpen jó. :)

Most ismét egy fokkal könnyebb minden, főleg az oldalamon fekvés éjszaka, ahogy mindezt már Gyöngyi is írta.


Gyöngyi! Megkérdeztem a hason fekvést. Azt mondja a doki, hogy fűzővel lehet nyugodtan. Szóval hajrá!

Rákérdeztem arra is, hogy a belső varrat pontosan hol van, és hogy az felszívódó-e? Mondta, hogy végig középen van összevarrva, és ez nem felszívódó varrat, vagyis bent marad örökre. A bőr és az izom mellette viszont ki fog idővel simulni.

A fűzőt még 2 hétig kell éjjel-nappal hordani, utána lehet egy hétig éjszakára már a hasszorítós bugyit felvenni, de az olyan legyen, ami köldök felett ér. Ez utáni, vagyis a 6. héten pedig nappalra is mehet a bugyi.

Nekem pont 6 hetesen kell visszamenni felülvizsgálatra, te meg azt mondtad, hogy neked varratszedés után 5 hetet mondott. (?)


Azt is mondta, hogy most már nem Betadine-ozni kell, hanem kenni körömvirág, vagy aloe krémmel, illetve lehet Bioptron lámpázni is.


Más téma.

A vércsoport dologgal kapcsolatban azt tudom én is megerősíteni, hogy újat kellett csináltatni nekem is, hiába volt már korábbi műtét kapcsán meghatározva.

4327. leddy27 (válaszként erre: 4324. - Bolyhostopi)
2008. szept. 3. 11:51

Hát ez alapján meg nem kéne elfogadniuk a régit... na most már tényleg nem tudom, hogy mit csináljak :) nincs kedvem telefonálgatni.... ;)


A munkahellyel kapcsolatban meg én épp ezért gondoltam, hogy nem nyáron csináltatom, hogy ne szúrjam el a nyaram és persze másét se, aki a gyerekeket pátyolgatja... főleg, hogy akkor kettő van itthon...

4326. be52090d01 (válaszként erre: 4312. - Koves)
2008. szept. 2. 20:40

Szia!

Köszönöm a választ! Tényleg nagyon izgulok, de ahogy közeledik az időpont, egyre jobban! Bár lassan kezd átváltani türelmetlenségbe is.

Van ismerősöm, akinek mellplasztikát csinált a doki, az is nagyon jól sikerült, csak ez más.

4325. bolyhostopi (válaszként erre: 4318. - Leddy27)
2008. szept. 2. 18:39
Bár engem támogattak a munkatársaim,de azért volt olyan mellékzönge,hogy pont nyáron kell csináltatnom és otthon maradnom,amikor ugyis kevesebb ember dolgozik.
4324. bolyhostopi (válaszként erre: 4320. - Katicabogár44)
2008. szept. 2. 18:37
Azért kérnek mindig friss vércsoportpapirt,mert bár a vércsoport nem változik,de vannak benne alfaktorok és elllenanyagok,melyek miatt,ha vérátömlesztésre kerülne a sor nem bizots,hogy csoportazonos vért kaphatnál.Én is igy jártam.0 rh pozitiv a vércsoportom,soha nem volt semmi kirivó,moast meg az jött ki,hogy Anti E ellananyagot tartalmaz és csak olyan vért kaphatok,ami amellett ,hogy egyezik vércsoportilag az enyémmel még zet az ellenanyagot is kell tartalmaznia.Ezt nevezik keresett vérnek.Nekem sajna szükségem is volt rá a mütét után 6 egységet kaptam,mert nagyon kivéreztem.
4323. leddy27 (válaszként erre: 4322. - Gyöngyi07)
2008. szept. 2. 16:03

Hát ha ilyen egyszerű lenne :)

Persze első telefonbeszélgetésemkor elfelejtettem ezt is bejelöltetni, úgyhogy utólagos rohangálás lenne, ha most kérném :) főleg, hogy meg is van, ne vegyenek annyi vért, ha nem muszáj :)

4322. gyöngyi07 (válaszként erre: 4321. - Leddy27)
2008. szept. 2. 15:26

Köszönöm lányok a dicséretet, nagyon jól esik! :)

Bevallom nekem is tetszik, bár a köldököm még nem tökéletes, de az is gyógyulgat.


Leddy: azt nem értem, hogy miért kellett keresgélned a vércsoport miatt a régi papírt, nekem amikor a háziorvos kiírta a beutalót, bejelölte a vércsoport meghatározást és ennyi. Elmentem a vérvételre, vettek le több üvegcse vért, és másnap mikor mentem az leletért minden rajta volt.

4321. leddy27 (válaszként erre: 4320. - Katicabogár44)
2008. szept. 2. 11:21
A dokinak mondtam, hogy a születéskori papírokon az megvan, azt mondta az jó lesz. Meg is találtam szerencsére, úgyhogy remélem elfogadják...
4320. katicabogár44 (válaszként erre: 4309. - Leddy27)
2008. szept. 2. 11:14
A vércsoport eredményre kérdezz rá, mert bár furcsának hangzik( a vércsoport születés és halál között nem változik!), de nálunk az anesztes orvos 1 hónapnál nem régibb eredményt kér.
4319. katicabogár44 (válaszként erre: 4318. - Leddy27)
2008. szept. 2. 11:10

Na látod!? Ezért nem közöltem senkivel, csak elmentem, megcsináltattam és kész. A fenének hiányzott volna a sok fanyalgó!

Most is így csinálnám.

4318. leddy27
2008. szept. 2. 11:00

Hasi UH-ra neccesen kaptam időpontot, mert 15-én megyek és 16-án meg már az altatóorvoshoz kell vinnem a papírokat... a többit talán a héten és jövő héten el tudom intézni.

Csak az a rossz, hogy mindig valakitől szívességet kell kérnem, hogy vigyázzon a gyerek(ek)re, és így is másra leszek szorulva pár hétig utána, már most ki kell használnom...

Más meg azt mondja, hogy miért nem jövőre csináltatom, mikor már nincs sulim és még nem dolgozom... miért nem tudnak csak simán támogatni a döntésemben?? Ti nem futottatok bele ilyen reakciókba?

4317. Gitti112 (válaszként erre: 4300. - Gyöngyi07)
2008. szept. 2. 10:20

Szia Gyöngyi.

Nagyon szép a pocid. Gratulálok!

4316. wetty (válaszként erre: 4158. - Picur 74)
2008. szept. 1. 23:07

Szia Pucur 74!

Nekem szept 10-re van időpontom Kelemen dr-hoz. Te hányra mész?

4315. wetty
2008. szept. 1. 23:04

Sziasztok!

Akinek volt császáros szülése, -meg tudná írni, hogy hasonlít e a hasplasztika hozzá? Gondolom a haskötő viselése, vay a zuhany szempontjából biztos; de mi a helyzet például a fájdalommal??? Mert ahogy olvasom, erre nem annyira tértek ki.

És a császárosoknak a tb támogatja a műtétet? Vagy ne legyek optimista?

Köszönöm!

4314. leddy27 (válaszként erre: 4309. - Leddy27)
2008. szept. 1. 22:26
Gyöngyi bocsi :) most látom, hogy elírtam az előbb a neved ;)
4313. macsekcica (válaszként erre: 4300. - Gyöngyi07)
2008. szept. 1. 22:21
Nagyon szép a hasad Gyöngyi! Gratula:)))))
4312. koves (válaszként erre: 4294. - Be52090d01)
2008. szept. 1. 22:18

Szia!

Én eddig hozzászólás nélkül, csak olvasgattam a fórumot, mivel így is minden kérdésemre választ kaptam. De úgy látom rád fér egy kis bátorítás! Engem június 13-án műtött Veszprémben a Lóderer doktor, és csak jót tudok neked mondani róla és a munkájáról egyaránt. A műtétről pedig annyit, ha jól olvastam a korábbi hozzászólásodban, volt császármetszésed, 3 is?! Nekem csak 1 volt de a hasplasztikához képest az maga volt a pokol. Ja és nekem a hasfalamat is varrta, inkább az fájt egy kicsit. Úgyhogy ne izgulj, szép leszel és szerintem nem olyan vészes az egész. Ha esetleg vannak kérdéseid, szívesen válaszolok!

4311. Szmandi73 (válaszként erre: 4300. - Gyöngyi07)
2008. szept. 1. 20:23
Szia! Nagyon szép lett a hasad, büszke lehetsz rá! Bár csak már én is itt tartanék... Okt. elején remélem, túl leszek rajta. Szerintem egy 2-3 hetes heg már nem tud ilyesmitől szétnyílni, hogy rosszul mozdulsz, stb. Ezek a hegek azért néznek így ki, mert erősek, sokkal erősebbek, mint maga a bőr szövete! Tehát tartaniuk kell!!!
4310. zselatin (válaszként erre: 4306. - Lehotaine)
2008. szept. 1. 20:14
Köszi szépen. Az viszont elég elkeserítő, hogy ezek a dolgok csak így mennek. Ha nem szólsz, hogy hallottál ilyen lehetőségről, akkor ők nem mondják, pedig automatikusan kellene szólniuk.Ez Magyarország és az egészségügy:(
4309. leddy27 (válaszként erre: 4308. - Nyerges107)
2008. szept. 1. 20:04

Szia!

Én 29-én fekszem be, talán még találkozunk :)


Ma hívtam a háziorvosomat és rendesek voltak, csak oda kellett mennem a beutalókért. Már csak a vércsoport papíromat kéne megkeresni a régi szüléses időkből... de lehet, hogy plusz egy kör lesz, mert úgy el van már ásva... Aztán holnap kezdem az időpontkajtatást és vizsgálatokra járást.

Pénteken meg már a sulim is kezdődik... de legalább utsó év, ez éltet :)


Ja, Györgyi nagyon jó lett a pocid! Milyen furcsa, hogy mikor még benn van a varrat, úgy befelé húzza a csíkot, de ilyenkor már kezd azért egy szintbe kerülni :)

2008. szept. 1. 19:59

Sziasztok!

Engem okt. 2-án műtenek a Szent Imrében (hasplasztika). Van valaki erre az időpontra kiírva ? Nekem tb. támogatással lesz, mert 30 kg-ot fogytam, és nagyon lóg a hasam.

4307. gyöngyi07 (válaszként erre: 4304. - Zselatin)
2008. szept. 1. 19:23
köszönöm szépen :O)
4306. lehotaine (válaszként erre: 4302. - Zselatin)
2008. szept. 1. 17:17

Szia!


Nem tudom, hogy egy hasi sérv esetén megcsinálják-e TB-re a plasztikát. Nekem kicsit noszogatni kellett a dokit, mert először azt mondta, hogy a sérv helyrehozatala ingyenes, de a plasztikáért fizetni kell. Erre én "harcba szálltam" vele, mondván van itt Kecskeméten egy hölgy (Ida14), akinek köldöksérve volt és ingyen műtötték júniusban. Megkérdezte, hogy itt ebben a kórházban, s ki operálta. Én mint egy jól készült diák, adtam a választ. Pár másodperc gondolkodás után, beadta a derekát, s "megegyeztünk". A két sérv elég indok lesz a TB felé.

Remélem a műtét eredményén nem fog látszani, hogy ingyenes volt (hálapénz azért csúszik majd a dokinak)?!

A héten teszek fel képet a jelenlegi helyzetről, ami elég csúfos, de a pocómat illetően engem már csak a jövő izgat. Addig is igyekszem a fogyással.

szorítok, hogy Te is elérd a hőn áhított súlyodat!

Mindent bele!

4305. zsazso (válaszként erre: 4299. - Marcipan1)
2008. szept. 1. 14:23
Szia ! Nekem szerdán volt cici műtétem Győrbe , a Kővári Péter csinálta , én már beszéltem vele a hasplasztikárol is , de kb 2 hónap múlva lehet csak megcsinálni. Én úgy gondolom hogy nála maradok , csak kiváncsi lettem volna képekre , hátha van olyan esetleg akit ő műtőtt.
4304. zselatin (válaszként erre: 4300. - Gyöngyi07)
2008. szept. 1. 13:54
Nagyon szép lett. Gratula!
4303. gyöngyi07 (válaszként erre: 4296. - Szmandi73)
2008. szept. 1. 13:53
Én is köszönöm a válaszod. Mindig azon izgulok, hogy "jaj istemen, ha már eddig nem volt baj, csak nehogy most legyen" Attól félek, hogy valami hirtelen mozdulat, nyújtózás valamiért és tényleg ki ne nyíljon. Szóval ez nem történhet már meg?
4302. zselatin (válaszként erre: 4295. - Lehotaine)
2008. szept. 1. 13:53
De azért műtét után majd számolj be és képeket is akarunk:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook