Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hasplasztika tapasztalatok fórum

Hasplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


A fórumhoz képgaléria tartozik: hasplasztikázók képei
4663. lizi35
2008. szept. 29. 10:46
Szia Hilda és sziasztok csajok! Mivel a múltkor mondtam,hogy nagyon sok kérdésem van ma is felteszek egyet! A beöntést már emlitettétek, van borotválás is alulról?Na és mégegyet, mikor az altató orvosnál voltatok akkor voltak mérések?(gondolok testsúly,vérnyomás?) Ja és még mindig keresek olyan csajszit akinek 11.05.-én lesz hasműtéte a Szent Imrébe!!
4662. ildiko1977 (válaszként erre: 4644. - Hilda40)
2008. szept. 29. 10:43

Szia Hilda,


mint régi lány leírok neked pár tapasztalatot:

a sok pihenés nagyon fontos szeritem, ezalatt nem az ágyban fekvést értem, hanem a nem emelgetést, lightos házimunkavégzést például. Ha ezeket betartod szerintem szebb, vékonyabb lesz a heged. Sport: három hónap elteltével próbáltam a hullahopp karikázást, de nem tudtam csinálni,mert nagyon érzékeny volt még a hasam.. két hónap múlva próbáltam újra, akkor már könnyebben ment.

Nekem még mindig érzékeny a hasam, pl. ha véletlenül de hirtelen hozzáérnek, meglöknek..

Dagadni már nem szokott, de a keményedés még ritkán előfordul. Krémet már nem használok, de sokáig kenegettem. Főleg körömvirág krémmel, és contractubex-szel.Kiegyenesedés: nekem nehezen ment..két hónapig biztosan görnyedten jártam..

2008. szept. 29. 10:33

Sziasztok Lányok!


Tünde, Edit!

Örülök, hogy írtatok!! Megnéztem én is a képeiteket, nagyon szép a hasatok, rengeteget változott!!

Ma én is lefotóztam magamat, majd felteszem a képeket.

4660. lizi35 (válaszként erre: 4645. - Zsazso)
2008. szept. 29. 10:28
Szia Zsazsó mit csinálnak veled nov.5.-én? Én is ekkor megyek hasra a Szent Imrébe!
4659. leddy27
2008. szept. 29. 09:02

Sziasztok!

Már készülődök a deles találkára. Remélem megtudok mindent, hogy mikor kerülök műtőbe holnap és mit, hogy kell tennem.

Nagyon sokat segített, hogy megtaláltam ezt a fórumot, enélkül tuti nem vágtam volna bele, de mindenki csak biztat és ez erőt adott.


Persze nagyon félek és izgulok a holnap miatt, de már nagyon várom is az új életemet és hogy minél hamarabb visszakapjam a mozgékonyságomat :)

4658. macsekcica (válaszként erre: 4646. - Bolyhostopi)
2008. szept. 28. 23:41

Szia Bolyhostopi!


Mit értesz az alatt, hogy megromlott az egészséged??

Ez elég ilyesztően hangzik!

4657. macsekcica (válaszként erre: 4652. - Zsorzsika)
2008. szept. 28. 23:37

Szia Zsorzsika!


Lesz segítséged? Hat hétig semmiképp se emeld fel a picikéidet!!!

Szerintem a nagyfiad meg fogja érteni, a picikben meg nem hagy nyomot lelkileg, hisz még nagyon aprócskák :)

Ez inkább neked lesz rossz érzés.

Nem lesz könnyű, de hamar túl leszel/leszünk rajta:))

4656. macsekcica (válaszként erre: 4648. - Ruki)
2008. szept. 28. 23:28

Szia Ruki!


Okt. 14-én lesz a műtétem, és nekem is Kelemen doki fogja csinálni!

Már várom, de egyre jobban izgulok!

4655. macsekcica (válaszként erre: 4643. - Tünde41)
2008. szept. 28. 23:23

Szia Tünde!


De szép a te vágásod, no és persze a hasad is!

Az előrehajlós képeden nem húztad be a hasadat?????

Hihetetlen, milyen klassz!

4654. Hilda40
2008. szept. 28. 21:44

Sziasztok!

Kicsit annyiból valóban csalóka ez a fórum, mert ide olyanok, akiknek esetleg komolyabb problémái lettek, nem nagyon írnak, esetleg utólag, amikor már egy másik műtétre készülnek, vagy beletörődtek a helyzetükbe, esetleg megoldódott a problémájuk, csak sokkal több szenvedés árán. Biztosan nem szeretnének elijeszteni senkit, pedig már többször, és többen megfogalmazták azt is, hogy nagy műtétről van szó, ami nem kockázatmentes. Ne várjon senki csodát, ne higgye senki, hogy műtét után akár pár héttel ugyanolyan aktív és erős lesz, mint előtte volt, mert ha van is ilyen, valószínűleg nem ez a jellemző. Vigyázni kell magunkra, és komolyan venni a pihenést, és a kíméletet. Csak tudom, ez nem olyan könnyű, nőként, háziasszonyként, anyaként.


Katica igazad van, rengeteg érv szólhat mindkét oldalon - maszek vagy állami -, nincs sok értelme ezen vitatkozni. A lényeg az, hogy a műtétek sikerüljenek, és lehetőleg a páciens megelégedésére szolgáljanak.


Sokan írjátok még hónapokkal műtét után is a dagadást. Vajon mennyi idő az, amikor már úgy lehet használni a hasizmunkat újra, mint régen? Van ilyen egyáltalán? Vagy most, hogy szép lett, erős már nem lesz soha? Még mindig nem világos számomra sem, pedig jó ideje olvasom a fórumot, hogy inkább kímélni kell, vagy el lehet kezdeni terhelni, csak nem mindegy, hogyan? Vagy ez is teljesen egyénfüggő? És az, hogy hány hónap után nem fog már dagadni, vajon min múlik?

Az egy dolog, hogy szép, de azért más funkciója is lenne még egy hasnak, törzsnek, izomzatnak. Jó volna belátható időn belül megfeledkezni arról, hogy átestünk ezen a műtéten. Az igaz, hogy a műtét utáni állapothoz képest rengeteg változás, javulás mutatkozik idővel, no de csak türelmetlen az ember, hogy mondjuk egy év valóban elég lesz-e a teljes regenerálódásra, nem?

4653. xleax (válaszként erre: 4652. - Zsorzsika)
2008. szept. 28. 21:43
Szia! Jó pihenést! Szorítunk.
4652. Zsorzsika (válaszként erre: 4615. - Macsekcica)
2008. szept. 28. 21:39

Szia macsekcica!


Bocsánat, hogy csak most válaszolok, nem szoktunk itthon lenni péntek délutántól vasárnap estig.

A nagyfiam 4 és fél éves, a picik meg a műtétem napján lesznek 7 hónaposak... Szóval félek, mi lesz.

4651. kikik77
2008. szept. 28. 21:05
Sziasztok! Az enyém is gyönyörűen javult, de azt el kell mondanom, hogy a műtét után nagyon hamar takarítani, főzni, mászkálni s majd 3 hetesen dolgozni mentem, nem tett túl jót (a mosogatás a nehéz Z...r edényekkel eléggé nehéz volt)! A bal oldalamon még mindig van egy kis "dagadás", de nem tudtam visszamenni a 3 hónapos kontrollra még. Meg más egyéb problémám is akadt az elmúlt hetekben (nem vált be a módszer újbóli terhesség ellen..:( úgyhogy most egy kissé nagyobb a hasam és a vágás érzékenyebb és vörösebb lett...
4650. Gitti112 (válaszként erre: 4649. - Katicabogár44)
2008. szept. 28. 20:39

Szia Katicabogár!

Sajnos látni olyat is mert az enyémet nagyon elrontották.

2008. szept. 28. 20:35

Az biztos, hogy egy nagyon bonyolult témába futottunk bele, és volna annyi pro- és konta érvem, de itt ennek a fórumnak nem ez a fő témája, és nem szerződtem én az ördög ügyvédjének, csak maradjunk abban, hogy meglehetősen régen, és mélyen belelátok az egészségügy anyagi bugyraiba.Mindenesetre ha a saját zsebemet tapogatom, akkor én is azt mondom, hogy jobb lett volna olcsóbban megúszni, de ez már veszett fejsze nyele!

Én mindamellett, hogy még most sem vagyok megelégedve az eredménnyel, és szándékomban áll összeszedni magam, és mégegyszer igazíttatni a művön, nem hiszem, hogy nem tettem meg mindent a gyógyulásomért. Igaz az is, hogy nem kenegettem semmivel a heget,ennek ellenére a heg kifogástalanul gyógyult.Ki-ki meggyőződése és hite szerint tegyen, és az a döntés lesz a jó, amit meghozott!Feküdtem(homokzsák alatt) amíg szükségesnek éreztem, elég hamar( jó egy hónappal a műtét után) elkezdtem futni. Másképp talán nem tennék semmit. Amikor én belevágtam, ez a fórum csak indulgatott, és nem lehetett ennyi információt összegyűjteni, vagyis csak nagyon egyoldalút. A klinikák oldaláról reklámokat, leírásokat igen, de a műtéten átesettek részéről nem sokat. Ezt már ez a fórum is nagyon sokban pótolja,de azért még ez sem teljesen hiteles, hiszen az ember a negatív tapasztalatait nem mindíg propagálja. Olyat is keveset látni, hogy "nézzétek, hogy elrontották a műtétem!"

4648. ruki
2008. szept. 28. 20:24
SZia macsekcica! Nagyon jól érzem magam én épp, hogy letelt a hat hét már emelgettem a kisfiamat. SZerintem óvhatatlan, hogy ne emelje fel az ember, akinek van kis gyerek az tudja. Neked mikor lesz a műtéted? Ki fogja csinálni neked is a kelemen? Van olyan nap amikor még bedagad ha többet dolgozok, de ez természetes még 7 hónap után is azt mondta a doki.Sok sikert a mütéthez ha van kérdésed irj nyugodtan.
4647. fittnes
2008. szept. 28. 20:05
Szia Tünde!Nagyon szép lett a hasid,és a vágásog is elvan már halványodva! Büszke lehetsz rá! Kösz,hogy te is tettél fel új képeket!!
4646. bolyhostopi (válaszként erre: 4644. - Hilda40)
2008. szept. 28. 18:35

Nekem 4 hónapja volt a mütétem,ha nem veszek fel szoritó bugyit,akkor bizony elég sokat " keményedik" a hasam.Bár ez csak munka közben van.

Én nem kentem semmivel sem,nem is mondta a doki,bár soknál olvasom,hogy milyen krémekkel kenik.Szerintem a gyógyulási folyamat,amugy is egyénre szabott és függ a szervezuetedtől.Bár ártani bizotsan nem fog semmi.

Megbánni nem bántam meg a mütétet,de ha ujra kezdhetném,nem biztos,hogy belevágnék,ugyanis én nem csak a kötényhasamat vesztettem el vele,hanem az egészségemet is.Túl sok volt a szövődmény és maradandóvá vált pár dolog,amivel mondjuk együtt lehet élni ( jobban mint a kötényhassal ) de éppen nem hiányzott.

De ez senkit ne riasszon el,egyéni helyzetek mindig kialakulhatnak és persze az orvosok elmondják a szövődményeket is,de az ember lánya a szépség reményében hajlamos átsiklani felette.

4645. zsazso (válaszként erre: 4643. - Tünde41)
2008. szept. 28. 18:25

Szia Tünde 41 !

Nagyon szép a hasad , gratulálok hozzá.

Imádom ezt a forumot , mert rengeteg erőt és információt kap az ember.

Nov.05-én már én is alakulni fogok.

Holnap is lesz új poci műtétes, szoritunk neki, hogy minden rendbe legyen.

4644. Hilda40
2008. szept. 28. 17:54

Sziasztok "régi" lányok!


A ti tapasztalataitokra én "éhezek" úgy, mint a mieinkre azok, akik még előtte vannak. :)


Írjátok meg légyszi, hogy hogy érzitek magatokat az eltelt hónapok után? Dagadás, fájdalmak, henézségek, terhelhetőség, esetleg sportolás? Mikortól tudtatok teljesen kiegyenesedni?

Közel 6 hetesen az a tapasztalatom, hogy ilyenkor még mindenki olyan egységesen hordószerű, de a ti képeitek azért már nem erről árulkodnak. Ugye nem tévedek?

Kenitek még a heget valamivel, vagy már egyáltalán nem?

Volt valami, amit szerintetek másképp kellett volna csinálni, hogy még gyorsabb legyen a gyógyulás?

Katica, ezek a kérdések rád is vonatkoznak!

És előre is köszönök minden választ! :)

4643. Tünde41
2008. szept. 28. 17:12

Sziasztok!

Én is tettem fel képeket, a félév elteltével így néz ki most.

Engem is a Dr Kelemen műtött, én csak dícsérni tudom a szaktudását, munkáját, emberségét. Szerintem ha megnézitek a képeket az magáért beszél.

Az újaknak írom, azoknak akik csak most fognak késalá feküdni, hogy ne gondolkozzatok rajta, mert nagyon megéri megcsináltatni!!!!!!!!!!

Gyűlöltem tükörbe nézni, felöltözni stb..., de most minden megváltozott. Az emberek észreveszik a változást, dícsérgetnek, megfordulnak stb..., és nem utolsó sorban sokkal nagyobb lett az önbizalmam, és így már tükörbe tudok nézni:)

4642. Hilda40 (válaszként erre: 4637. - Leddy27)
2008. szept. 28. 15:38

Szia!

Nem kell hétfőn kimenned a kórházból, ha nem akarsz. Be is fekhetsz az ágyadba, vagy körbejárod a kórházat, ha nem ismered még - kész labirintus -, vagy tv-t nézel a szobádban, vagy olvasol, sok mindent csinálhatsz. Biztosan lesznek bent frissen műtöttek is, velük is nagyon jó beszélgetni.


Gézlapot, ha szükséged lesz rá, szerintem ott is adnak. Én nem vittem.

Hogy milyen a fájdalom? Talán mindenkinek más. Van, akinek szinte nincs is, van, akinek erős. Én leginkább a háton fekvés miatt kértem fájdalomcsillapítókat, mert egyébként is hátfájós vagyok, és tudtam, hogy az kikészíti. De az első felkelés utántól már lehetett oldalt feküdni. Amikor mozogni próbáltam az ágyban, azt tudom, hogy a varrott hasizom fájdalmasan reagált, de az csak időszakos érzés volt. Fájni tud a nevetés, a köhögés, a tüsszentés, no ezek durvábbak, de igyekezni kell, hogy elkerüld. Talán nem is a fájdalom az, ami a legkellemetlenebb, hanem az egész bedunsztolt helyzet. Hogy kevés a levegő, hogy össze vagy nyomva, hogy kaparhat a torkod, és ott a cső is benned, amit nem érezni, csak amikor mozdulni akarsz kell vigyázni rá, hogy ne húzódjon. Nem jó ülni, sem állni, sem feküdni sokáig.

Nem hiszem, hogy fel tudsz készülni rá. Ez az állapot valószínűleg olyan, amilyet még sosem éreztél. Egyáltalán nem jó, de ha túl leszel rajta, akkor már tudni fogod, hogy attól csak jobb lehet. El leszel foglalva magaddal. És a nyűgök mellett mindig lesz valami apró öröm: túl vagyok rajta, végre ihatok, végre felkelhetek, végre oldalra fordulhatok, végre kimehetek a mosdóba, végre kapok enni, ... végre kiveszik a csövet, végre hazamehetek, sok-sok minden. ;)


Az biztos, hogy sok addig alapvető dolgot nehéz lesz megcsinálni egy darabig, de hidd el, nagyon gyorsan válnak a kellemetlen emlékek szinte jelentéktelenekké.

4641. fittnes
2008. szept. 28. 15:20

Szia Hilda!

Nem küldesz nekem fotót,milyen lett a pocid?

Nincs fent fotód neked sem.Az enyém még be van kötözve ezért nem teszek fel, majd ha kiszedi a varratokat.

4640. Hilda40 (válaszként erre: 4638. - Katicabogár44)
2008. szept. 28. 14:38

Szia Katica!

Próbáljuk meg megvitatni, rendben?

Szerinted mi a kevésbé tisztességes abban, hogy állami alapon 270 ezer plusz 2600 (a haskötő), és vagy adsz a dokinak még, vagy nem? Ha szánsz rá, akkor azt is előre el tudod dönteni, hogy mennyit adsz majd utólag (!), és ha úgy gondolod, vagy nem tudod megtenni, akkor akár nem adsz semmit. A lelkiismeretesség, a kedvesség, és nem utolsó sorban a műtéti munka minősége ugyanolyan lesz, hisz szó sincs arról, hogy előre lefizetnénk az orvost. És a fix végösszeg is tudható előre, nem mi állapítjuk meg az orvos szaktudásának árát. (270 ezer + 2600 + 0 vagy X, amennyit gondolok). Annyi a különbség, hogy ez az összeg sokkal kevesebb, az elvégzett munka pedig minimum ugyanaz a minőség. Nem lehet keveset adni. 270-ért is ugyanazt kapod, mint máshol sokszázért. Én így látom. Arról nem beszélve, hogy nem akarják elhallgatni, hogy sokaknak ingyenesen is elvégezhető ez a műtét.

Az általam említett 5000 ft-os konzultációs díj történetét nem szeretném itt részletezni, de nem kellett szaktudás ahhoz, amit kaptam érte. Ne egy műtét előttivel azonos rajzot képzelj el, kár, hogy nem fotóztam le. És a golyóstoll, egyszerűen nem akartam elhinni. Az egész inkább egy pénzügyi tárgyalás volt, hogyan tudok kölcsönt felvenni a műtéti díjra - annak ellenére, hogy nem is kérdeztem ezt a lehetőséget -, és a 400 ezres díjért bennem inkább az maradt meg az egész tájékoztatás alapján, hogy mit nem kapok meg érte, mint az, hogy mit igen? A szaktudást igénylő része valószínűleg egy újabb 5000-es konzultáción történt volna.

Ha már tisztességről beszélünk, Kelemen doki a konzultáción sem kért egyetlen forintot sem. (Nem is adtam.) Annak ellenére, hogy a konzultáción a maszek rendelésén voltam, és a hétvégi idejét "raboltam". És akkor látott engem először.

Végül szerinted egészen biztos, hogy a 400 vagy sokszázezerben valóban minden benne van? Az esetleges 3-nál több napig tartó kórházi benntartózkodás is? Mert én nem így értesültem róla. A Szent Imrében viszont ha 10 nap, akkor sem kellett volna többet fizetnem. (Szobatársam így járt, tehát nem légből kapott az információ.) A doki eleve azt mondta, nem engednek ki addig, amíg a csövet ki nem tudják venni úgy, hogy a távozó folyadék mennyisége nincs egy előre meghatározott szint alatt. És számomra már előre is megnyugtató volt az, hogy kórházban tudok lenni, amíg szükséges.

Összefoglalva tehát, a fentiek alapján én cseppet sem tartom tisztességesebbnek a maszek műtétet.

4639. fittnes (válaszként erre: 4634. - Ruki)
2008. szept. 28. 14:36
Nagyon köszönöm,hogy raktál fel 7,hónapos képet.Ezt is szeretnénk látni,mire számithatunk a későbbiekben. Még több képet kérnénk lányok!
4638. katicabogár44 (válaszként erre: 4630. - Fittnes)
2008. szept. 28. 10:18

Na ezért tartom sokkal tisztességesebbnek a "maszek"műtétet. Mond egy árat,kifizetem,és le van tudva! Az "állami eü-ben"ez a rettenet, hogy nincs szabott ár, s ki, mennyit gondol!

Kevés lesz?

Sok lesz?

Elég lesz?

Mihez képest?

Írtátok előbb, hogy a vonalazás 5000. Nem!!!

A tudás, a praxis, az orvosszakma ára 5000 ft.Mindenki tudja, hogy semmi nincs ingyen, csak ez egy álszent helyzet- dugjuk a zsebébe, mert "olyan kedves volt"

Ha a doki azt monda, hogy ez a műtét x ft, akkor abban benne van az utolsó lepedő mosatásától, a nővérkék pénzéig minden! Ha nem lenne erre elég, mondjon többet, és én majd mérlegelek, hogy van-e ennyi pénzem-vagy nincs. Mégiscsak borzasztó, hogy egy ilyen súlyú dolognál egy laikus állapítja meg az orvos tudásának árát!

4637. leddy27
2008. szept. 28. 08:37

Jó reggelt!

Veletek álmodtam :) tovább fórumoztam álmomban...

Köszi az eddigi kimerítő válaszokat!

Ruki nagyon szép a pocid, jó egy régebbit is látni!

Na olyat akartam még kérdezni, hogy mi az, amit vittetek volna a kórházba, de csak utólag tudtátok, hogy jó lett volna?

Hilda vigyek gézlapot a hajlatokhoz?

Azon is morfondírozok, hogy mit csináljak hétfőn 12-6-ig... kapok egy ágyat meg egy levest, de aztán mi lesz? elmenni nem nagyon akarnék, hiszen már elbúcsúztam, max. elmegyek vásárolni :) na de mit... hova tenni nem tudom. Áááh :)

Meg azt se tudom milyen fájdalomra készüljek utána? Hol lesz? a varratnál vagy az egész hason?


Közben olyan hülyeségeken jár a fejem, hogy most kéne hasizmoznom, futnom, nyújtózkodnom, oldalt feküdnöm... stb. amit később egy darabig nem tudok csinálni :)

4636. macsekcica (válaszként erre: 4634. - Ruki)
2008. szept. 27. 22:34

Szia Ruki!


Örülök, hogy ismét itt vagy!

Megnéztem a képeidet, és még mindig csak azt tudom írni, hogy gyönyörű a hasad!!!!!!


Fizikailag, hogy érzed Magad?

Már jól tudsz mozogni teljesen?

Van még valami nehézség, ami a műtétből ered?

4635. macsekcica (válaszként erre: 4633. - Hilda40)
2008. szept. 27. 22:30

Szia Hilda!


Szuper, hogy ilyen részletességgel írsz le mindent, legalább én is tudom, mi fog rám várni a műtét előtt, és után:)


Ha még eszedbe jut valami szívesen veszem, ha leírod, és szerintem a többi lány is nagyon fog neki örülni!!

4634. ruki
2008. szept. 27. 21:26
SZiasztok! Raktam fel képet akit érdekel megnézheti október 14én lesz 7 hónapja, hogy megcsinálta a Kelemen DR. Igy kicsit pirosnak tünik, de élőben még szebb.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook