Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hasplasztika tapasztalatok fórum

Hasplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


A fórumhoz képgaléria tartozik: hasplasztikázók képei
4693. hencsy (válaszként erre: 4690. - Lehotaine)
2008. szept. 30. 12:46

Szia Lehotaine!


Nekem még nincs műtéti időpontom. Én egy konzin voltam már, akkor megbeszéltük, hogy szerinte mi a helyzet a hasammal. Ott tudtam meg, hogy nem feltétlen háj(mert én mindig ezt hittem), hanem meg van szakadva a hasfal, elvannak csúszva az izmok, és még van egy köldöksérvem is.Azt tanácsolta, hohy próbáljak még fogyni és két hónap múlva újra talizunk. Fogynom azért kell, mert van egy vakbélműtétem, ami nagyon ronda és hogy azt ki tudják vágni teljes mértékben. De már úgy vagyok vele, hogy ha marad is abból a hegből valami az sem zavar, mert ugye a ruha ápol és eltakar. De még a heg is jobb ennél az állapotnál!

Pedig fogyizom - léböjt kúrán vagyok. A mérleg nem mozdul, pedig csak iszom a Neerát, meg vizet, meg teát...már tökre el vagyok keseredve:-( még egy 8 kg jó volna ledobni..


Ezért érdekel a műtét utáni fogyi, mert nem hiszem, hogy le fog ennyi meni október végére.


A gyerkőcökkel kapcsolatban.Amikor én kórházban voltam ( gyomrommal 2,5 hétig, nem rég pedig egy nőgyógyászati műtétem volt) nagyon nehéz volt a gyerekemet hátrahagyni, pedig tudtam, hogy jó kezekben vannak. De ez csak nekem volt nehéz, mert a gyerekeknek mindig mondták hol vagyok..és ha anya jobban lesz meglátogatjuk stb...és ők így nagyon könnyen viselték. gond akkor volt, amikor a fiamat behozták és nem akart hazamenni, mert, hohy ő az anyukáát nem haggya egyedül:-)

Szóval szerintem neked sokkal nehezebb lesz, mint nekik - bár lehet, hogy másnak más a tapasztalata.


Inkább a műtét után lesz szerintem nehéz amikor otthon leszel, mert nem emelheted fel őket. Így jó ha van segítség, annélkül nem lehet szerintem ezt végigcsinálni.


Nagyon sok sikert kívánok neked is. Ha esetleg megtudsz valamit a fogyiról értesíts.


Üdv: heni

4692. 494fcbfa12 (válaszként erre: 4691. - Katicabogár44)
2008. szept. 30. 11:33
Jól beszélsz, én pont így vagyok vele.
2008. szept. 30. 11:22

Annyira irigyellek benneteket, hogy ilyen fiatalon megcsináltatjátok a műtétet.Én az egészben csak azt a 20 évet sajnálom, amit ezzel a pocsék pocakkal töltöttem!

Tehát: ha tehetitek, minél hamarabb vágjatok bele!

4690. lehotaine (válaszként erre: 4686. - Hencsy)
2008. szept. 30. 11:11

Szia Hencsy!


Én már valószínűleg csak a befekvéskor talizok a dokival, de akkor mindenképpen meg fogom kérdezni ezt a fogyis dolgot.

Neked mikor is lesz a műtéted?

Nekem két hét múlva befekvés, elvileg másnap műtét, de éhgyomorra kell mennem, mert ha a műtéti rend engedi, lehet, hogy aznap megcsinálják a pocimat. (Most kezdek már izgulni, s egy kicsit félni is!)

Csütörtökön megyek vérvételre és mellkas RTG-re, jövő kedden EKG és Belgyógyászat, aztán egy röpke hét és irány a sebészet.

Nagyon aggódok a gyerekek miatt. A lányom most van 2.hete a bölcsiben (még beszoktatás), nemsoká indulok hozzá, mert ma alszik először ott. Neki biztos nagyon fog hiányozni az ANYA, mert egyébként is nagyon anyás és bújós.

A pici fiam (82 cm - nem is olyan pici már) okt. végén lesz egy éves, de biztos ő is érezni fogja az Anyuci hiányát!


Csajok!


Ti könnyen viseltétek lelkileg a gyerekektől való távollétet? Írjatok már valami bíztatót, hogy ne legyek emiatt ennyire elkeseredve!

4689. macsekcica (válaszként erre: 4687. - Szmandi73)
2008. szept. 30. 00:51

Szia!


Hol lesz a műtéted?? Esetleg nem a Szent Imrében?

Engem 14-én fognak műteni!

4688. macsekcica (válaszként erre: 4661. - Ildiko1977)
2008. szept. 30. 00:39

Szia Ildikó!


Juj, de szép karcsú vagy!!!

Egyre szebb a vágás! Nagyon szép a Te hasad is!


Örülök, hogy hallok Rólatok, régiekről is! Gyertek gyakrabban!!


Annyira szeretném, ha tennél fel olyan képet is, amin oldalról is látszik a hasad!!!!

4687. Szmandi73
2008. szept. 29. 21:52
Sziasztok! Az én időpontom is megvan, október 16.!!!
4686. hencsy (válaszként erre: 4680. - Lehotaine)
2008. szept. 29. 21:37

Szia Lehotaine,


Úgy látom téged is érdekel ez a fogyi dolog. Ha nem kapnánk választ, akkor ha mész esetleg megbeszélésre akkor rákérdeznél? Megtenném én is, de még fogyin vagyok és csak otober végén megyek vissza a dokihoz.


Kiváncsian várom, hogy milyen leszel, mert hasonló alkatok vagyunk, méga súllyunk is hasonló a mérlegelő szerint:-)

4685. Hilda40 (válaszként erre: 4683. - Nyerges107)
2008. szept. 29. 19:15

Szia!

Igen, annyi eltéréssel, hogy nincs súlymérés.

Sok sikert neked is! :)

2008. szept. 29. 19:12

Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kérni, főleg azoktól akik már túl vannak a műtéten hónapok óta! Én ápolónő vagyok elég sokat kell beteget emelni, mit gondoltok 2 hónap táppénz után már mehetek majd dolgozni? Nekemn januárban lesz majd a műtétem és úgy gondoltam eddig, hogy 2 hónapnál tovább nem kell otthon maradni de most, hogy olvaslak benneteket már nem nagyon vagyok ebben biztos!! Előre is köszi a véleményeket!!

2008. szept. 29. 19:01

Sziasztok!

Engem csütörtökön műtenek a Szent Imrében. Szerdán csak, mikor befekszem, csak annyit csinálnak, hogy adnak ágyat,beöntést és a vérhigítót? Műtét napján súlymérés, berajzolás, és alvás? Már nagyon izgulok, nem tudom elképzelni, hogy nem lesz ekkora hasam. Köszönöm a választ.

2008. szept. 29. 18:52

A műtétet nem hinném, hogy negatívan befolyásolná, ha fogysz, de talán az az érzés, hogy megszenvedtél a laposhasadért, és mégegyszer nem akarsz olyat,segít kordában tartani az étvágyad.

Na és itt van, amiről az lőbbiekben beszéltünk: hogy mit osztasz meg a nagyközönséggel,és mit nem az egyénfüggő. Én nem szeretnék elrettenteni, ezért Anevnek priviben válaszolok.

4681. Tünde41
2008. szept. 29. 17:57

Sziasztok Lányok!

Először is köszönöm a gratulációkat! Igazán nagyon-nagyon jól érzem magam a műtét óta. Az igazság az, hogy az én fájdalom küszöböm igen magas, de egy percig sem voltak nagy fájdalmaim (kivéve amikor röhögtünk a lányokkal), a műtét alatt és után nem volt semmiféle komplikáció. Nem tudom hogy a hozzáállás befolyásolja-e ezeket a dolgokat, de nekem is az a véleményem mint a Katicának, én akartam (de nagyon) odamenni, és nem betegként érkeztem, tehát JÓL VAGYOK, vagyis JÓL ÉREZTEM MAGAM (a műtét után is). Semmiféle negatív gondolatom, kétségem nem volt a beavatkozással kapcsolatosan (így utólag, lehet hogy túl bátor voltam?).

Én személy szerint a műtétről, a sebről, az utánna lévő lábadozásról semmi negatív dolgot nem tudok mondani.Azoknak a fórumozóknak kellene többet leírniuk a történeteikről, akiknek negatív eredményt hozott ez a műtét, és ők nem látják ennyire rózsaszínben a dolgot, hisz így (hogy csak dícsérjük) valóban úgy tűnhet, hogy ez nem is nagy műtét!!!! Valójában az!!!!


Én műtét után rögtön dolgozni mentem (ülő munkám van), persze azért vigyáztam magamra.

A kiegyenesedés az nagyon nehezen ment az elején, de én nem publikáltam a műtétemet, ezért az ügyfeleim előtt bizony ki kellett húznom magam (egyébként is nagyon egyenes a testtartásom), és nem is vettem észre de elég rövid idő alatt egyenes lett a tartásom.

A sebemet még most is kenem, de csak bepantennel, mert nagyon száraz a bőröm, és az jó zsíros.

A tornával kapcsolatosan annyit tudok mondani, hogy én nem igen tornáztam idáig (6 hó) de már most megint járok keengura, (ami igen nehéz) és jól bírom (bár az erőnlétem még nem a régi) de igyekszem :) A műtát után nagyon sokat sétáltam.

A fogyással kapcsolatosan: a műtét óta fogytam kb 2-3 kg-ot, ami igazán nem is látszik rajtam, de a hasam az nagyon lapos :) !!!!!!!! ja és a képen nem húztam be!!!!!!!!!

Azt hiszem talán egyenlőre ennyi, de ha kérdésetek van, válaszolok csak írjatok......

4680. lehotaine
2008. szept. 29. 17:54

Sziasztok!


Ez a műtét utáni pár kilós fogyás engem is érdekelne.(Nekem okt. 15-én lesz a műtétem, s nem egészen sikerült elérnem a hőn áhított súlyt. Jelenleg stagnál a súlyom. Most nem fogyózom, csak odafigyelek, mit eszem.)

Tehát a műtét utáni max. 5-7 kg fogyás ront a műtéti - remélhetőleg - szép eredményen?

Van köztetek, aki műtét után fogyott pár kilót még?

4679. Zsorzsika
2008. szept. 29. 17:52
Ruki, Tünde41, klassz, hogy tettetek fel képet, köszi, erőt adnak, hogy érdemes belevágni, mert nagyon szép lett a hasatok.
4678. Zsorzsika (válaszként erre: 4657. - Macsekcica)
2008. szept. 29. 17:43

Szia macsekcica!


Hétközben anyu segít, hétvégén meg aki majd ráér a sógornőim közül. Mondjuk, ettől tartok, mert nem szeretek kiszolgálatva lenni. De megpróbálom betartani a szabályokat, mert nem akarom, hogy egy ekkora műtétet, az eredményét a sietségem, felelőtlenségem miatt elrontsam. Két császáron már túl vagyok, csak eltelik ez az újabb hat hét is.

4677. Zsorzsika (válaszként erre: 4653. - Xleax)
2008. szept. 29. 17:38
Köszönöm xleax! Rám fér.
2008. szept. 29. 16:18

sziasztok!


Katicabogár!

Látom neked volt zsírleszívásod. Én most várok a soromra és félek. Mi tapsztalatod? Mennyi idő kellett a véraláfutás felszívódására? Milyen élmény volt, altatás,érzéstelenítés?

2008. szept. 29. 16:06

Leddy! Alszol egy nagyot, és mire felébredsz, csak tapogatod, hogy hova lett a pocakod!

Semmi para, Te akartad! Erre gondolj! Nem a mentő visz, nincs baj, csak szép leszel. Go!

4674. hencsy
2008. szept. 29. 16:03

Sziasztok,



Nekem is volna kérdése azokhoz, akik már túl vannak rajta.


Azt szeretném megtudni, hogy ha valakinek a hasát megcsnálják, akkor utánna, ha fogyózik az okoz e valamilyen problémát?( lógó bör...)Nem arra gondolok, hogy zsupsz le 30 kg, mert nyilván akkor kezdhetnék előröl. Hanem kb 5-10 kg, persze tornával egybekötve és nem éhezve,hanem diétázva.

Azt olvastam it a fórumon, hogy 3-4 hónap elteltével már lehet tornázni. Azt milyen mértékben? És vannak megszabott gyakorlatok?


Igazából ez érdekel, mert a többi kérdésemre már megadtátok a választ...


Leddy sok sikert, és mielöbbi felépülést majd a műtétből. Ez persze mindazoknak kívánom és is akiknek mostanság lesz...

4673. hencsy (válaszként erre: 4670. - Katicabogár44)
2008. szept. 29. 15:55
Ez aranyos.:-)
4672. zsazso (válaszként erre: 4660. - Lizi35)
2008. szept. 29. 15:19

Sziasztok !

Lizi35! Hasplasztikára megyek nov.05-én , de én Győrbe ,nem Pestre.

2008. szept. 29. 15:16

Komolyabbra fordítva ez kb.olyan, mint a várandós szex-kinek hogy esik jól. Felnőtt ember biztosan fel tudja mérni, hogy neki mi a jó. Nem most szeretném előadni a bibe és a porzó tanmesét...

Van arra lehetőség, hogy semmi baj ne lehessen belőle. 1.a seb összevarrva, leragasztva, annak baja nem lesz, ne parázzatok! A haskötő pedig megvéd amitől meg kell.Ha ez lesz a legnagyobb gondod, akkor örülhesz, minden rendben lesz!

4670. katicabogár44 (válaszként erre: 4669. - Timkó79)
2008. szept. 29. 15:10
NAGYON HAMAR!
4669. Timkó79
2008. szept. 29. 14:36

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek, aki ennyire részletesen leírja a műtét utáni tapasztalatait, sokat segít ezzel azoknak, akik most fognak belevágni a műtétbe. Én szerdán megyek a Kelemen dokihoz és szerintem megtudom, hogy mikor jön el számomra a nagy nap. Meglátogatom Leddy-t is, aki gondolom már az összes körmét lerágta a holnapi műtét miatt. Szeretnék egy kicsit indiszkrét kérdést feltenni. Mi újság a műtét utáni szex-szel? Mennyi idő után lehetséges és mennyi idő után jut el egy műtött nő arra, hogy meg is próbálja?

4668. Hilda40 (válaszként erre: 4667. - Katicabogár44)
2008. szept. 29. 13:24

Szia Katica!

Nagyon is jó, hogy te is itt vagy ismét! Műtét előtt eléggé sokat olvastam ezt a fórumot "némán", és sokat olvastam tőled is akkor. :)

Tudom, hogy egészségügyis vagy, és biztosan sokkal jobban belelátsz a dolgok mélyébe, mint én, aki csak páciensként vagyok kapcsolatban az egészségüggyel. A tapasztalataid, a szakmai tanácsaid sokat segítettek már nekem is, és gondolom sokaknak. És nagyon szeretem a pozitív hozzáállásodat! :) Csak így tovább! ;)

4667. katicabogár44 (válaszként erre: 4654. - Hilda40)
2008. szept. 29. 12:14

Sajnos tényleg az a helyzet, hogy eltellik egy idő, az ember meggyógyul, és akkor már nem igazán foglalkozik a műtéttel, nem jár ide vissza megosztani a későbbi tapasztalatokat.Egy ideig én is ezt tettem, de visszahozott a kiváncsiságom.

Állami vagy maszek téma mégegyszer:Meggyőződésem, hogy csak a körítés más, a szakmai ellátás nem!Egy orvos semmivel nem operál rosszabbul akkor sem, ha 0 ft-ot kap érte, s akkor sem jobban, ha valamilyen számjeggyel az elején sok 0-át. Csak a körítés más! Nekem nem igényem, hogy sok pénzért kényszerből naponta százszor megkérdezzék, hogy hogy vagyok, csak szakmailag korreten el legyek látva. Az államiban a protekciós helyet, a plusz mosolyt, kedvességet fizeted meg(ha fizetsz)mert szakmailag ugyanazt kapod. Nekem ezért szimpatikus az, ha tudom előre mennyibe kerül, és ezért mit kapok, s nem kell esetleg azt éreznem, hogy tartozom valakinek.

4666. Hilda40
2008. szept. 29. 11:41

Sziasztok lányok!

Nagyon örülök neki, hogy többen is jelentkeztetek ismét. A tanácsokat, tapasztalatokat köszönöm, és várom a többit is, bármi eszetekbe jut még!


Ildikó! Külön köszönöm a részleteket! Nagyjából én is ezt tapasztalom, amit mondasz, mármint pl. a görbeségre, nagyon kevésszer érzem, hogy igazán ki tudok egyenesedni, és sok ülés után sokkal nehezebben. A dagadás is így van, ha kicsit megerőltetem magam. Érzékeny is, de 6 hét után még hogy is ne lenne?

Reggel jobb minden, gondolom ezzel mindenki így van/volt.


Tényleg nagyon köszönöm a tapasztalatokat, tanácsokat, és írjatok még! További javulást kívánok mindnyájatoknak!


Eszembe jutott közben még egy kérdés. A Szent Imrében a 6 hetes után melyik a következő kontroll?


Lizinek.

Az altatóorvosnál csak vérnyomás mérésem volt, a magasságot és súlyt én mondtam be.

Borotválás, mint olyan van, de csak a műtét reggelén rajzoláskor, és a has felől csak egy kb. borotvafejnyi széles csíkban. A doki csinálta. Itt korábban többen is beszélték, hogy előre leborotválták magukat. Engem jobban zavart volna, ha nő, és szúr, és műtét után jó ideig nem akartam még a bikinivonalhoz sem nyúlni a seb közelében, ezért nem csináltam vele előre semmit. De ez egyedi kérdés szerintem. Biztos van, aki rutinosabb, és ügyesen megoldja. :)

Igazság szerint rákérdeztem a megelőző borotválásra a dokitól, hogy jobb lett volna-e, ha megcsinálom? Azt mondták, ők nem bánják, ha nincs előre borotválva, mert a borotváláskor apró sebeket is lehet ejteni, és ha ebből gond lesz, akkor a műtét is elmaradhat. De gondolom, ha ez annyira komoly lenne, akkor mondanák előre.

4665. lizi35 (válaszként erre: 4650. - Gitti112)
2008. szept. 29. 10:50
Szia Gitti! Neked mikor,ki és hol csinálta a pocidat!
4664. lizi35 (válaszként erre: 4659. - Leddy27)
2008. szept. 29. 10:48
Szoritunk neked leddy!!!!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook