Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hasplasztika tapasztalatok fórum

Hasplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


A fórumhoz képgaléria tartozik: hasplasztikázók képei
4723. ildiko1977 (válaszként erre: 4721. - Lizi35)
2008. okt. 2. 14:30

Szia,

zárható szekrény nincs, illetve van egy számkódos széf,de az amikor én voltam bent nem működött...

Viszont ált. ha egyedül vagy egy szobába, a nővérke bezárja addig amíg vizsgálaton vagy, vagy műtenek.

A szobatárs meg jó esetben inkább vigyáz a holmidra:-)

4722. ildiko1977 (válaszként erre: 4720. - Zselatin)
2008. okt. 2. 14:28

A műtét utáni napokban a nővérke megkérdezi majd hogy volt-e már székleted.. és ha nem volt( általában nem a válasz:-)), akkor ad valamit rá.

Ettől nem lesz hasmenésed sem, elég kíméletes.

4721. lizi35
2008. okt. 2. 11:04
Szia Hilda! Sziasztok lányok! Azt szeretném kérdezni,hogy a Szent Imrében van zárható szekrény,ahol a dolgaim biztonságban vannak? Na nem azért,mert nagy értékeket akarok ott tartani,de azért valamennyi pénz csak van mindenkinél??!!
4720. zselatin
2008. okt. 2. 09:39
Nekem is eszembe jutott ma egy kérdés. A műtöttektől kérdezném, hogy mi a helyzet a "nagydologgal" (wc) a műtét utáni napokban és utána? Ahhoz is kell hasizom:)))) Gondolom eléggé fájhat, ugye?
4719. Hilda40 (válaszként erre: 4716. - Szmandi73)
2008. okt. 2. 07:43

Szia!

Bármikor mehetnek hozzád! Soha senkit sem küldtek el. A műtét napján is mehetnek nyugodtan.

Műtét után van egy fél órás megfigyelés a műtő mellett valahol - nem tudom pontosan a kórházi helyiségek neveit :) - , ezután vissza is visznek az ágyadba.

Engem elsőként műtöttek, vagyis fél 9 körül jött értem a műtős fiú, és fél 11 körül már ismét az ágyamban voltam. Innentől szunya tovább, vagyis még pár óra az, hogy magadhoz térj. ;)

4718. Hilda40 (válaszként erre: 4715. - Timkó79)
2008. okt. 2. 07:33

Szia!

Nekem is kedden volt a műtétem Kelemennél, és pénteken reggel kivette a csövet, és haza is engedtek. Ha nem ürül túl sok folyadékod, akkor tudtommal így szokott lenni.

Mivel hétfőn kell bemenni, péntek az 5. nap, és szerintem erre mondják az 5-6 napot.

4717. Szmandi73 (válaszként erre: 4715. - Timkó79)
2008. okt. 1. 22:02
Szia! Nekem ea múltkor a doki 4-5 napot mondott, most kb. 1 hetet. Elvileg, ha kiveszik a csövet, akkor haza lehet jönni. Remélem, a 4 napos ünnep előtt hazaenged, olyankor úgysem történik semmi.
4716. Szmandi73
2008. okt. 1. 22:00
Sziasztok lányok! Lassan közeledik 16-a és egyre több kérdés merül fel bennem, most pl. az, hogy mikor jöhetnek hozzám látogatók? Gondolom, a műtét napján nem nagyon érdemes, vagy beengedik a látogatókat? Persze nem nagy társaságra gondolok, csak a lányom és a férjem szeretének jönni hozzám.
4715. Timkó79
2008. okt. 1. 21:52

Sziasztok!

Ma megtudtam, hogy okt.28 lesz a nagy nap, akkor műt a Kelemen doki. Nagyon szimpatikus volt. Kérdezte, hogy mit tudok a műtétről, mondtam, hogy szinte mindent, hisz van a fórum, ahol nagyon sok segítséget kapunk. Ha esetleg van valaki, akit aznap, vagy előtte-utána pár nappal műtenek, akkor üzenjen. Azért mégis jobb, ha ismersz valakit. Voltam Leddynél is, nagyon jól néz ki, és ahhoz képest, hogy tegnap műtötték, nem panaszkodott nagy fájdalmakra. Mindenkit üdvözöl.

Egy kérdés, ha kedden műtenek, akkor egész héten bent kell maradnom a kórházba? Nekem azt mondta a doki, hogy 5-6 nap a bentlét, de ha jól emlékszem valaki azt írta, hogy 3 nap után hazament.

Köszi

4714. lizi35
2008. okt. 1. 15:27
Szia Hilda! Örülök,hogy a kontrollon minden rendben volt! Már én is várom ezt a napot!!!
4713. Hilda40 (válaszként erre: 4710. - Lizi35)
2008. okt. 1. 14:39

Szia!

A dolog úgy megy, ahogy Ildikó leírta.

Én sem a műtős ébredésre, sem arra nem emlékszem, hogy az ágyba betettek.

Szerintem olyan 2 óra múlva keltem fel, az infúziós állvány ott mosolygott rám. Próbáltam inni, hányingerem volt, de ahogy mondtam is már többször, kaptam rá valamit az infúzióba, és akkor el is múlt szépen. Szerintem ezután az alvások és ébrenlétek váltakoztak. Olyan délután 3-4 körül már tutira teljesen magamnál voltam.

Katétert biztos, hogy nem fogsz kapni úgy, hogy ne lennél magadnál. Én kifejezetten kértem, ezért kaptam. De ez is már akkor volt, amikor teljesen ébren voltam. Nekem nem ment az ágytál. O:)


Ez a félkómás dolog egyébként olyan, hogy lehet simán beszélgetni olyankor a frissen műtöttekkel, csak utólag nem emlékeznek ők maguk semmire. :)

4712. Hilda40 (válaszként erre: 4706. - Ildiko1977)
2008. okt. 1. 14:28

Szia!

Kép van, csak máshol. De már tudod. ;)

A kontrollon nem volt semmi gond. Előtte én naivan azt hittem, hogy most is a vágásé lesz a "főszerep", de az orvos az összképet nézte. Az pedig ott duzzadt még, ahol kell, vagyis a köldök körül. :)

Azt mondta, hogy most már vegyek le mindenféle kötőt, és gumis cuccot magamról. Ma megtettem. Furcsa, de annyira nem rossz. Persze, ha majd nem itthon fogok ülni, akkor nem tudom, mennyiben változik a véleményem? O:) Hamarosan ez is kiderül.

4711. ildiko1977 (válaszként erre: 4710. - Lizi35)
2008. okt. 1. 10:53

Szia Lizi,

gratula a leadott kilóhoz, büszke lehetsz magadra!!

A műtét után rögtön felébresztenek,még a műtőben, de én erre nem emlékszem.. Az első emlékem az volt, hogy a szobámban voltam és a műtősfiú felemelt hogy átrakjon az ágyamra, még arra emlékszem hogy akkor mondtam is hogy fáj a hasam..

Ágytál: azt hiszem estefelé kellett egyet pisilni bele:-) Először azt hittem hogy nem fog sikerülni de aztán mégis csak..

4710. lizi35
2008. okt. 1. 10:34
Most pegig jön a mai kérdésem!!! Nagyon izgat engem ez a műtét utáni ébredés,kb.mikor ébredünk fel?? Na és ez az ágytálazás is felkeltette az érdeklődésemet,ez mikor van,amikor még fél kómában vagyok vagy amikor már kicsit kezdek észhez térni,mert én a katéterezést inkább kihagynám????!!!!!
4709. lizi35
2008. okt. 1. 10:29
Lehet ,hogy igazad van Katicabogár,de az sem elhanyagolható,ha van egy plussz erősités vagy ,hogy mondjam,de biztos érted mit akarok irni!!!!
2008. okt. 1. 10:21
Te csak legyél hálás ÖNMAGADNAK, mert a Te akaraterőd, kitartásod nélkül egyetlen csodamódszer sem működik!
4707. lizi35
2008. okt. 1. 10:13
Sziasztok csajok! Elöszőr is szeretném megköszönni a sok segitséget,másodszor nagyon sok energiát és erőt tudok meriteni belöletek! Csak egy példa,elhatároztam amikor a műtét időpontját megkaptam a dokitól,hogy még 4-5 kg-tól megpróbálok megszabadulni,ezért azt tettem,hogy minden nap a 15-20 perces tornagépen való kinzást felemeltem 30 percre,de amikor olyan jókat és lelkes dolgokat olvastam tőletek már több nap is még plussz 15-20 percet kinoztam magam!!!!! Az eredmény is meg lett,mert már 1 hét elteltével mínusz 2 kilónál tartok!!!!!! Nagyon hálás vagyok nektek csajszik!!!!!
4706. ildiko1977 (válaszként erre: 4704. - Hilda40)
2008. okt. 1. 09:00

Szia Hilda!


Hogy hogy nincs rólad egy kép sem???

Tegyél fel légyszi! Kíváncsi vagyok a régi és az új hasadra is!

Minden rendben volt a kontrollon?

4705. Hilda40
2008. szept. 30. 21:03

Műtét előtt álló lányok!

Valamit még elfelejtettem, és tegnap éjszaka jutott eszembe. O:)

A Szent Imrében, de gondolom máshol is műtét előtt a berajzoláskor úgynevezett köldöktisztítás is van. Amikor meghallottam, kicsit megijedtem, mert fogalmam sem volt, mit lehet vele csinálni? Az egész annyiból áll, hogy egy fültisztító pálcika szerűséggel, és gondolom jóddal áttörlik, semmi vészes.

Csak hogy teljes legyen a kép az előkészületekről. :)

4704. Hilda40
2008. szept. 30. 20:53

Sziasztok!

Kicsit későn jutok ide, mert ma voltam 6 hetes kontrollon, és még nem kerültem gépközelbe eddig.

Remélem nem fog haragudni érte Leddy, ha elárulom, hogy a műtéte ma szerencsésen lezajlott. Megkérdeztem Kelemen dokit, minden rendben ment, úgy, ahogy eltervezték. Személyesen nem voltam nála, mert biztosan aludt, amikor én ott jártam, de remélem jól van.


A súlyvesztésről én is azt tudom mondani, hogy nem volt jelentős. Bár ez tőlem nem hiteles, mert műtét előtt kb. 48 kg voltam, a kórházból kikerülve pedig 47,2. O:) De szerintem a folyadék, ami képződik bennünk a felpreparált bőr alatt, az is plusz súly, nem? Lehet, hogy ez butaság, de tényleg sokan mondták már, hogy nem volt igazán kilóban mérhető súlycsökkenésük, ennek meg biztosan van is valami oka.


Hazaengedés a Szent Imréből: 9-10 óra között adják ki a zárójelentést, és ezután lehet menni haza.


Én ma voltam ott harmadszor - műtét, varratszedés, 6 hetes kontroll -, és furcsa, de olyan nosztalgikus érzés volt. No nem, mintha visszavágynám azt a pár napot, de mégsem mondhatom, hogy rossz emlékeim vannak. :)

2008. szept. 30. 18:51

Sziasztok Lányok!

Csak olvasom a sok jó tanácsot, rengeteget segít a bíztatás is, amit egymásnak adtok.Tényleg erőt ad! Hát már én is készülök, mert most pénteken lesz a műtétem!!! Szorítsatok!

4702. Szmandi73 (válaszként erre: 4689. - Macsekcica)
2008. szept. 30. 18:25
Igen, a Szent Imrébe megyek, 15.én fekszem be, Kelemen doktor operál! Tegnap voltam nála, nagyon rendes volt, elmondott mindent, amit tudni akartam. 9-én megyek anaesthesiológiai vizsgálatra, előtte itthon mindent megcsináltatok. Örülök, hogy végre eljutottam idáig :). Szerintem biztos találkozni fogunk, te akkorra már 2 nappal túl leszel rajta!
4701. hencsy (válaszként erre: 4698. - Katicabogár44)
2008. szept. 30. 17:31

Igen ez a fórum nagyon hasznos és nagyon sok infót kapunk tőletek.


Érdekes, hogy nem változik a súly. Így magamból kiindulva olyan nagy a hasam, hogy elég hihetetlen, hogy nem fog változni.


Az biztos, hogy ma a "Bőség zavarában" szenvedünk!

4700. zsu09 (válaszként erre: 4612. - Hilda40)
2008. szept. 30. 15:28
Nagyon szépen köszönöm a válaszod, nagyon értékesek a hozzászólásaid.
4699. hencsy (válaszként erre: 4696. - Lizi35)
2008. szept. 30. 13:58
Ez engem is érdekelne
2008. szept. 30. 13:54

Ja! és nem minden esetben szívnak zsírt. Ezt műtét előtt biztosan tisztázod a dokival.

Én pl. érdekes, de egy dekával nem lettem könnyebb, pedig egy fél lapméter cuccot kihajítottak belőlem.

Hencsy! Nem feltétlenül a mi dőreségünk, hogy ez így alakult. Szerintem 10 évvel ezelőtt nem is volt rá ennyi lehetőség. (Én speciel csak most jutottam el anyagilag odáig, hogy meg tudtam fizetni)Nem is volt úton-útfélen ennyi klinika, ahol csináltak ilyesmit. Most viszont válogathatsz a sok közül!De ez a fórum is nagyon sok segítséget ad, mert előtte nem volt kinek feltenni a benned bizonytalanságot okozó kérdéseket.

4697. katicabogár44 (válaszként erre: 4694. - Hencsy)
2008. szept. 30. 13:46
két külön műtét volt 5 hónap különbséggel, mert a plasztika eredménye nem tetszett maradéktalanul.
4696. lizi35
2008. szept. 30. 13:35
Sziaztok csajok megint én!! Mai kérdésem.hogy a műtét után kb hány kilóval könnyebben mentetek haza??? A másik kérdésem,hogy amikor hazaengednek az melyik napszakban van( délelőtt vagy délután?) a Szent Imréből!!!!
2008. szept. 30. 13:16
Sziasztok! Sokáig húztam, halogattam, de most rájöttem, hogy jövő nyárig muszály megműttetnem a hasam. 37 éves vagyok, két gyermekem van és hülyeség lenne azt mondani, hogy a fiatal koromban szép lapos hasam volt, mert akkor sem volt az, de a gyermekek még alaposabban elintézték. Próbáltam sporttal (minden nap futok és tornázom) szebbé tenni, de sajnos ez kevés. Sokat olvastam a fórumot, de azért mégis ha tudtok segítsetek és pár doki nevet- Kelemen dokin kívül- légyszi soroljatok fel. Árakat esetleg tudtok? Előre is köszi.
4694. hencsy (válaszként erre: 4691. - Katicabogár44)
2008. szept. 30. 12:56

Szia Katica!


Egyet értek veled, tényleg borzasztó, hogy így kell élni, ilyen hassal. Nekem is egy jó idelye katasztrófa, de legfőképp a második gyerek óta. Bár én azt sem tudtam hová forduljak ezzel a problémámmal, mert mindig azt hitem, hogy olyan orvosba akadok aki azt mondja: csodálkozk, hogy ilyen fogyjon le..


Szóval iylen gondolatokkal az ember a fejében nem igen mer lépni.

Én is csak azóta vagyok ilyen jól értesült mióta rátaláltam erre a fórumra és olvasom a tapasztalaitokat. Nagyon jó, hogy a bátrak - sajnos nem mindenki -vállalja, hogy milyen volt és milyen lett. Ez egy nagyon jó dolog mert így még ha az ember laikus is kb tudja, hogy mire számíthat.


Nos miután néztem a képeket és hallgattalak benneteket régieket itt jöttem rá, hogy lehet, hogy egy sebészhez kellene tényleg menni? És lehet, hogy ez nem is csak a köztudatban értendő plasztika...és hála most már elszánt vagyok és nagyon várom, hogy én is villoghassak a szép pocimmal:-)


Köszönöm neked és a többi lánykának:-)


Végezetül engedj meg egy kérdést. Minden esetben szívnak le zsírt, vagy neked két külön műtéted volt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook