Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hasplasztika tapasztalatok fórum

Hasplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


A fórumhoz képgaléria tartozik: hasplasztikázók képei
4783. zsazso
2008. okt. 7. 12:25

Szia Fitness !

Ezt találtam róla:

Csökkenti-e a Curiosagél a hegesedést?


Tudományosan alátámasztott tény, hogy a hialuronát mérsékelheti a hegképzodést, mivel a sérült szövet hasadékát kitöltve támogatja a bőr élettani gyógyulását a seb legmélyétol a bőr felszínéig.

A magzati korban szerzett sebek hegesedés nélkül gyógyulnak, mivel a magzati bőrben rendkívül magas a hialuronát tartalom.

Egy kontrollált klinikai vizsgálatban a cink-hialuronát tartalmú Curiosaalkalmazása után a műtéti hegek kevésbé látszottak, kevésbé voltak fájdalmasak, mint a kontroll csoportban használt termék alkalmazása után.

Mindazonáltal nincs olyan termék, amely teljesen megelőzné a hegesedést, ha a bőrsérülés elér egy mélyebb réteget (dermis), vagy ha Ön hajlamos a hegesedésre.

4782. poli36 (válaszként erre: 4742. - Leddy27)
2008. okt. 7. 12:21
Szia! látom te is frissen műtött vagy)én is tegnap jöttem hata Szerda óta.A nevetés trüsszentés nekem is fáj)Neked is püffed a gyomornál?szép napot Poli
4781. fittnes
2008. okt. 7. 12:17

Sziasztok!


Hallott már valaki vagy használt körömvirág helyett Curiosa gélt?

A gyógyszertáros azt mondta,hogy az jobb mint a körömvirág?

4780. 494fcbfa12 (válaszként erre: 4779. - Elfogyohold)
2008. okt. 7. 08:49

Szia!

Sok kitartást kívánok, szükséged lesz rá.

Ne bántódj meg, de nem hiszek az ilyen drasztikus módszerekben. Ezt nem lehet hosszú távon bírni.

Itt a Hoxán vannak fogyis naplók, igaz lassúbb módszerek, de betartható és nem agyonéheztetéses. Egy életen át nem lehet éhezni. Sok sikert! ! !

2008. okt. 6. 21:42

Azt nem mondtam, hogy gyalog-galopp! :D


Az sem az, hogy szeptember 21.-én ette utoljára..., de remélem, megéri! :))))

4778. hencsy (válaszként erre: 4777. - Elfogyohold)
2008. okt. 6. 21:03
CSATLAKOZOM...DE NAON NEHÉZ:-)))
4777. Elfogyohold (válaszként erre: 4774. - Vasmacska)
2008. okt. 6. 19:55

Köszönöm szépen!


Ez például remek motivációóóóó! :)


A BMI - sajnos- még jelenleg is meghaladja a 35-öt, fogyni mindenképpen többet szeretnék, mint az "előirányzott"... :) - Nagy optimistán... :)


Ha kell fél vé, akkor kell! Akkor őszi műtét lesz, sebaj! :)

Legalább addig is átállok... :))))

...és SZÉÉÉÉÉP hasam lesz majd!

4776. gyöngyi07 (válaszként erre: 4771. - Leddy27)
2008. okt. 6. 19:48

Szia!

Persze, neked kell mindennap reggel, este lekenned betadinnal, friss gézlap és haskötő. Feltétlen csináld meg.

Épp azért is kenegesd mivel írod, hogy bepirosodott és váladékozik.

Én betadin krémet vettem azt kentem a hegre és a köldökbe, de a doki (utólag) a folyadékot ajánlotta.

Szóval bátran, fekszel, bajod nem történhet ha elgyengülsz a látványtól, de csak a sebedet gyógyítod vele.

Nem kell a köldököt tisztogatnod szerintem, csak folyass bele egy kis fertőtlenítőt, és annyi.

Pusz

4775. lehotaine
2008. okt. 6. 19:18

Sziasztok!


Jövő héten szerdán lesz a műtétem, s felmerült bennem egy fontos kérdés.

A műtét után a becsövezés miatt nem lehet fürdeni? Hogy kell elképzelni ezt az időszakot?


Sétálni lehet ezekkel a palackokkal? Még egy buta kérdés! Lehet rögzíteni valahova magamon?


Köszi a választ!

4774. vasmacska
2008. okt. 6. 18:31

Sziasztok!

A következő kritériumok vannak, hogy finanszírozza az OEP:


Hasplasztika:


BMI: súly (kg) osztva a magasság (m) négyzetméterével

1. ) súlyvesztés előtti BMI nagyobb, mint 35 kg/m2

2. ) adott mértékben kell lefogyni, azaz:

- ha a kezdő BMI: 35-45, ebben az esetben minimum 10 BMI legyen a súlyvesztés

- ha a kezdő BMI: >45, súlyvesztés min. 12 BMI

3. ) és a 3. feltétel, hogy stabil legyen a súlycsökkenés, tehát legalább fél évig tartsa a beteg a csökkent testsúlyát!!!

4773. f49b726144 (válaszként erre: 4772. - Poli36)
2008. okt. 6. 18:14

Gratulálok!! Irigyellek!! Én nem merek belevágni.Pedig szeretném. Sok olyan műtétet láttam ami nem lett szép. Főleg az olyanok ami bugyi fölött lévő vágások, és deréktól-derékig tart.

Nézelődtem a net-en is a Sikos plasztikai sebész honlapján láttam csak szép műtétet de az is csak egy...

Annyira érdekel ez-az egész. Irnál még róla, ha nem nyűg?!

4772. poli36 (válaszként erre: 4604. - Poli36)
2008. okt. 6. 18:04
Sziasztok!végre itthon vagyok vége a rémálomnak)A hasam szép lapos végre)csak a gyomornál olyan püfedt lehet azért mert frissen vagyok műtve?szép estét mindenkinek!
4771. leddy27
2008. okt. 6. 17:22

Kérdezhetek lányok? :)

Ma szépen lefertőtlenített a doki, mikor elengedett, ugye nem muszáj minden nap nekem is betadinoznom? Lehet, hogy csak holnap kezdem el?

Őszintén nincs sok kedvem minden este fel-le szenvedni és piszkálgatni a sebet és környékét (elég ájulós típus vagyok, alacsony vérnyomással fűszerezve), de persze ha muszáj, akkor megpróbálom... Meg azt se tudom, hogy a betadine-t hogy kell felvinni a varratokhoz? hogy tisztítsam a köldököt? Picit bepirosodott és váladékozik is, ezért azt kell mindenképpen, de gondolom a többit se árt betadinozni...

Ma még félek hozzányúlni... Mit tegyek?

4770. Elfogyohold (válaszként erre: 4769. - Katicabogár44)
2008. okt. 6. 16:05

Nagyon köszönöm, ezzel a bizalommal és reménnyel írtam Nektek!


Üdv: Eszter

4769. katicabogár44 (válaszként erre: 4767. - Elfogyohold)
2008. okt. 6. 15:59

Meghatódva olvastam a válaszodat,és őszintén bízom benne, hogy sikerül önmagad legyőznöd.

S eszemnbe jut, milyen könnyen ítélkezik az ember, s elfelejti sokszor azt a szabályt, hogy ne ítélkezzen, főleg úgy, hogy nem lát bele a dolgok hátterébe.

Ezen a fórumon remélem segítő tanácsokat kapsz majd,hiszen a kés alá fekvők többsége is átélte azokat a dilemmákat, amiket Te.

4768. Elfogyohold (válaszként erre: 4766. - Katicabogár44)
2008. okt. 6. 15:50

Még egy gondolat erejéig... - miközben elnézést kérek az elgépelésekért! - a blogom nem tart vissza senkitől és semmitől, de még csak erőt sem ad.

Azért készítettem, hogy ha bármilyen kicsi-apró eredményt el tudok érni és rátalál valaki, aki hasonló cipőben jár, erőt meríthessen belőle, hogy íme, neki is sikerült felállni!

- De engem nem kötelez semmire, nem érzem, hogy az, a "adott szó" lenne.


Túl sokszor eljátszottam én már ezt az adu ászt ehhez... nincs szüksége arra, hogy másoknak bizonyítsak.


A magam életét élem, a magam terhével, a magam örömére.


...és talán az bosszantott fel egy kicsit, hogy annyira naívnak, vagy butának nézel valakit, hogy feltételezed, Ő nem akart "az 5.,10., 20.," kiló után megállni és szép, vonzó, kívánatos NŐ maradni huszonévesen.


De az emberek többsége - és bocsánat, de feltételezem Te is,- nem tapasztalt ilyet a környezetében, így eleve egy pejoratív megközelítéssel szemléli a telteket.


Nekem már mondták a szemembe is, hogy a kövérségem: "IGÉNYTELENÉG".

4767. Elfogyohold (válaszként erre: 4766. - Katicabogár44)
2008. okt. 6. 15:39

Kedves Katica!


Nos... A blogomban még nem sok szó esett róla, hogy a kilók mitől és hogyan jöttek.

A "pályafutásomat" megközelítőleg 52 kilóval kezdtem, a kilencvenes évek közepén még ennyi voltam! Egy év alatt 40 kilót híztam! Nem ettem többet, nem mozogtam kevesebbet!!!!!!! Egyszerűen feltartózhatatlanaul jöttek a kilók, miközben még stresszből is akadt bőven, hiszen akkor kezdtem a felsőfokú tanulmányaimat.

A végeredmény kb. 3-4 évvel ezelőtt a 127 kiló volt. Abból sikerült már 97 kilóra is lefaragnom, de mégis vissza-visszacsúszott 110-ig.

Ez a mostani egy olyan elhatározás, amely remélem megingathatatlan és megfelelő eredményekkel zárul.


Amikor észrevettem, hogy zsuppsz, röppennek a kilók először a tablettára kedztem gyanakodni, 3 kerek hónapig szedtem. Az kb az első 10-15 kiló volt nagyhirtelen!!!!!!!

Innen vált megállíthatatlanná... és egyben a történet is!


Több kórház belgyógyászatát, endokrinológiáját és nőgyógyászatát kipipáltam mára.

A kezdeti években a válasz: ne egyen, fogyjon!

Az értékeim -állítólag- alig tértek el az abszolut ideálistól, így semmi másra nem számíthattam, mint arra, hogy a következő orvos is ezt mondja nevetve az arcomba: Auschwitzban nem voltak kövér emberek!!! - Ettől a mondattól a mai napig kiráz a hideg......

Közben elkezdtem én fogyókúrázni, mozogni, de mindig történt valami, amikor ha csak kis mértékben is, de lazítottam és bekövetkezett a jo-jó effektus...

Gondom persze volt csőstől és mindenre egyedül voltam. Nehéz vinni a terheket, hogy kínlasztja is magát az ember, tuti, hogy úgy belerokkantam volna az elmúlt évekbe!


Az elmúlt 4-5 év alatt kb. 5x volt spontán menstruációm, az endokrinológus sem mondott mást: fogyjon!!!!!

Ezért kedztem én el a Breuss-kúrát, hogy talán így, kitisztulva a szervezetem is változik, regenerálódik.



Tudod..., nem hülye vgayok, nem lusta, nem ostoba, nem buta, de veszettül tehetetlen!!!!!!



Tudod, ha nem fogyok le 60 kilóra, ha a mostani súlyomat tartom meg, én akkor IS becsülni fogom és becsülöm magamat, mert tudom, hogy mikor és mit tettem, teszek meg azért, hogy - a sztereotíp elvárásokat mellőzve és letojva- magammal legyek harmóniában!!!!!


A pár-,kereséssel és kapcsolattal hasonló idát érzünk magunkénak, de hidd el, a mögöttem lévő 3 év távlatából, ma már látom, hogy ezzel a súlytöblettel maximum megalkuvó lehet Valaki, de szerelmes nem...

Pedig én (is) vágyom rá, hogy ne csak szellemi-, lelki társra és barátra leljek, hanem őszinte szemmel ragyogó szeretőre is abban a Férfiemberben, Aki a gyermekeimnek még esetleg Édesapja lehet.

Ha megadja a Gondviselés...


Most összeszedtem magamat és úgy döntöttem, amit lehet, beleadok. Hála Istennek nem látom reménytelennek, bár, amiért ide is írtam, a konzekvenciáival előre és józan ésszel számolok, számolnom KELL!!!!!!!

4766. katicabogár44 (válaszként erre: 4764. - Elfogyohold)
2008. okt. 6. 15:15

Kiváncsivá tettél, s belenéztem(felületesen) a blogodba)Felvetett egy kérdést, amit alig merek feltenni, mert félek , hogy félreérthető lesz, pedig abszolút jószándékkal kiváncsiskodnék: amikor ezek a kilók így felcsusszantak, az 5.,10., 20., után nem vetődött fel, hogy ezzel kezdj valamit? Mert magamból kiindulva tudom, hogy amíg van +1-2 kg, addig azt az ember ledobja, de amikor már sok van, nagyon nehéz belefogni, mert olyan reménytelennek látszik az egész.

Attól eltekintve, hogy hogy jutottál erre a súlyra, nagyon becsülni fogod magad(és meglátod, hogy a környezeted is!), ha sikerül a célodat elérni.

Még egy gondolat(ez az én ideám)ha egy férfi téged így is elfogad, az TÉGED, a LELKEDET, a SZEMÉLYISÉGEDET fogja szeretni, s ez talán a legőszintébb szeretet.Kívánom, hogy ezt minél előbb megtapasztalhasd!

Ja és nekem a célkitűzéseimnél az vált be a legjobban, hogy elmondom a tervemet egy csomó embernek, utána már magam előtt sincs pofám nem betartani! Erre is kiváló a blogod.

4765. mese
2008. okt. 6. 14:05
nem volt időm elolvasni a hozzászólásokat, ezért megkérdezném, mennyibe kerül egy ilyen műtét, és vannak e kockázatai?
4764. Elfogyohold (válaszként erre: 4763. - Fish)
2008. okt. 6. 13:58

Kedves Fish!


Köszönöm szépen az első hozzászólást! :)

Igen, két év alatt bizonyára sok-sok minden változott...


Mondjuk relatíve sűrűn járok a Fővárosban, az utazás nem jelent gondot, inkább csak azt szeretném a szervezésemmel elkerülni, hogy a tavasz helyett ősz legyen belőle... - hiszen nyáron nem javallják a beavatkozást.


Aki tud elérhetőséget és doktort javasolni, örömmel veszem a hivatali, vagy magánrendelői számát is! ( elfogyohold@gmail.com)


Köszönettel!!!!!!! :)

4763. Fish (válaszként erre: 4762. - Elfogyohold)
2008. okt. 6. 13:47

szia

a szent imreben par eve nagyon sokat kellett varni anno meg videkrol mentem fel es nem kerultem sorra ugy hogy 9 re ertem be, lehet hogy mar azota sok minden valtozott, de lehet erdemes maganrendelesen beszelni elobb a dokival es elmondani hogy tb vel akarod a mutetet

mert igy elobb kapsz idopontot

en egy olyan dokihoz kerultem anno aki kozben mar nem is praktizal, masodik alkalommal mentem oda es kiderult hogy arra az evre mar nem adtak idopontot es total kikeszultem, mert akkor mar ketszer is felutaztam :D szval erdemes oket felhivni de gondolom itt a lanyok jobban tudnak segiteni mert amikor en voltam az 2 eve volt...

2008. okt. 6. 13:35

Kedves Mindenki!


Örömmel olvasgatom ezt a blogot és szintén kezdő "zenészként" kérnék információt Tőletek!


Elég sokmindent visszaolvastam, senkit sem szeretnék terhelni azzal, hogy huszadjára is beíratok vele valamit, de minden bizonnyal elsiklottam magam is 1-2 dolog felett. :)


Tehát.

Bp.-től 200km.-re élek én is, mint azt hiszem Hilda, remélem, nem keverek össze senkit, ha mégis, mea culpa! :)

Nem azonnali lépésre készülök, hiszen a 163-4 cm-hez jelenleg a 100 kilónál tartok, de kemény diétával és tornával a tavaszra szeretnék 60-65 kiló lenni, amivel magamhoz képest én már nagyon elégedett leszek majd!

Elkezdtem blogot írni,(www.elfogyohold.blog.hu ) de ritkán marad rá időm sajnos, ott láthattok képeket a jelenlegi, áldatlan "állapotról", aminek fogyás után egyenes következménye lesz a zsíros kötényhasból a lógó kötényhas...

Ennek okán már most készülök információkat bespájzolni és amennyiben szükséges, megtenni a kezdő lépéseket is!!! - Ez minden bizonnyal egyféle elkötelezettséggel ruház fel a kitartásra és az életmódváltásra is és ez nem mellékes!


Elváltam, nincs gyermekem, s bár tudom, hogy a hasplasztikát inkább szülések utánra javasolják, ezzel a "gyönyörűséggel" élő férfiembert nem fogok elcsábítani, másmilyenre pedig nem hajtok... :))))))


( Kicsit szétszórt vagyok..., elnézést! )


Tehát érdekelne, hogy hová mehetek első lépésben, hová kérjek beutalót, esetleg mennyivel előtte, vagy egyáltalán érdemes-e addig, amíg mozogni fog a súlyom, vagy, csak utána?

Szívesen utaznék a Szent Imrébe, nem jelentene gondot, ha vidékről is fogadnak pácienst, szívesebben tenném, mint a magánpraxis eshetőségében reménykedve... - nem mellékesen az anyagiakról!

Egyébként van-e Valakinek bármilyen információja arról, hogy milyen esetekben támogatja a TB a hasplasztikát, bármilyen mértékben is?

( Nekem bőrgyógyászati problémát okoz néha a lelógó pocak... , de nem hiszem, hogy ezzel számolhatnék. Sajnos.)


Bármilyen információt örömmel és köszönettel veszek és boldogan olvasok, mint zöldfülű, de elszántan - mint egykor volt, - szép hasra vágyó!


Szép napot Nektek!


Eszter

4761. Fish
2008. okt. 6. 12:09
vagyis az o szemhejat nem az enyemet, elirtam :D
4760. Fish (válaszként erre: 3680. - Kikik77)
2008. okt. 6. 12:09

hat ebbe telleg nem tartozok bele:D

amugy regebben volt egy szabaly amikor meg szultem hogyha valaki harom gyereket szult es szet vannak csuszva az izmai (min 3.5 cm re) illetve serve is van akkor elvileg jar ingyenes mutet de lehet ez mar nem el mert ez asszem 2005 ben meg megvolt

:( a pasim akarja a szemhejam megmuttetni ez a masik ok amiert megyunk :D

hiu ferfiak

4759. Fish (válaszként erre: 4740. - Kikik77)
2008. okt. 6. 12:05

koszi szepen

eleg sokat edzettem hogy lemenjen a hasam mert amikor megszultem baromi csunya volt es elkuldott a doki mondvan hogy fogyjak meg...

szval akkor eldontottem hogy nem is kell plasztika

nem is kene, de a hasamban az izmok total szet vannak csuszva, es amikor edzem kijon valami a hasam kozepebol teljes hosszaban es baromira idegesit

tehat szet vannak csuszva teljesen az izmok, masreszt nagy csunya koldok servem is van

itt anlgiaban elmentem az orvoshoz es azt mondta hogy ehhez inkabb plasztika kene..

szval megint itt tartok hogy megiscsak meg kene muttetni es ugy tudom o jo orvos!

vissza fogok olvasni nagyon koszonom meg egyszer:D

4758. leddy27
2008. okt. 6. 11:31

Hali csajok!

Már itthon vagyok, picit beleolvastam, de inkább még megyek ledőlök a kanapéra egy könyvvel :)

Aztán majd amint tovább tudok a gép előtt ülni, jövök mesélni.

Meg persze kérdezni :)

Varratszedésre jövő hét kedden megyek.

2008. okt. 6. 07:34

Talán csak egy picit szépítenék az előző hozzászóláson: azért akinek nem jön ki 2-3 palack lötty, az ne essen kétségbe, attól még meg fog gyógyulni!Van akinek nem termelődik sok, és van akinek igen. A dréneltávolítás is függ ettől. Nem vagyunk egyformák, és abben az esetben sem lehet sablonokat használni.Azért ne hibáztasd magad , hidd el, nem a sétán múlott!

A lényeg az, hogy rendbejöttél Ildikó, és ha megnyugodtál, örömmel viseled új pocidat.

2008. okt. 5. 22:46

Sziasztok lányok!

Én nagyon ritkán szólok hozzá a forumhoz,de mindig olvasom a hozzászólásokat.Én csak annyit a hasi műtétről,hogy én szept.2 -án lettem műtve és sajna nagyon megjártam de hála már jól vagyok.A lényeg hogy nagyon sokat sétáljatok akármennyire is fáradtak vagytok,mert ha nem jőn ki belőletek sok trutyi (2-3 palack),ugyjártok mint én.Nekem csak 1 és 1/2 jőtt le műtét után egy héttel,hazaengedtek hétfőn,szerdára belázasodtam,vasárnap az ügyeleten kőtőttem ki mert a hasamból a varrásnál őmleni kezdett a trutyi.A dokim megnyitotta kb.3-4 centire,de most egy hónap után is még jőn a trutyi de már nem olyan sok.A hasam győnyőrű lett ezt a kicsi nyilást kivéve.

nekem tb-re csinálta,én 5 tőrpét hoztam a világra abból az utolsó császár és ikrek.Utánnuk már nem tudtam lefogyni a hájamat mert az izmokat a hasamba elvágták.116kg-val hoztam őket világra és lefogytam 74kg-ra.Igy mehetett tb-re.Bno kódot nézik és nagyon figyelnek arra hogy tartos-e a fogyás vagy csak pár honapos.(legalábbis nálam tőbbszőr kérdezték)

A példámmal senkit nem akarok elrettenteni,de sajnos ilyen is van.Én nem hibáztatok senkit,mert igy alakult pedig sétáltam is.engem a Szt.Imrében A Regőczy T. műtőtt nagyon tudom őt ajánlani nagyon kedves figyelmes doki.Csak ennyit szerettem volna irni!Sziasztok!

4755. ruki
2008. okt. 5. 20:29
SZia Ildik! Nagyon szép a pocid, te szoktál hasazni? Mert én már egy ideje nem hasazom eleinte csináltam de most valahogy leáltam vele, meg idöm sincs nagyon.
4754. Kariszti
2008. okt. 5. 20:02

Sziasztok!


Az eddigi válaszokat is nagyon szépen köszönöm és esélyes, hogy én fogalmaztam rosszul, de természetes módon nem várom el senkitől, hogy ellene vagy rábeszéljen a dologra. Én már úgy érzem ezt eldöntöttem szeretném meglépni ezt a dolgot csak tényleg az érdekelne, hogy mit gondoltok arról, hogy 20 éves vagyok vagy itt hallottatok erről vagy "szakvélemény" vagy ilyenekre gondoltam. De tényleg leginkább az árak érdekelnének, hogy legalább nagy vonalakban feltudjak készülni erre. Évek óta erre spórolok úgyhogy remélem elegendő tartalékom van, de tényleg érdekelne a dolog.A további kérdéseimmel majd késöbb zaklatom a nagyérdeműt mert biztosan még millionyi kérdésem lesz mire eljutok odáig, de tudom hogy eljött az idő, hogy végre nagyon koolyan kezdjek intézkedni efelé volt egy lépés, hogy erre a fórumra is feljöttem úgy gondolom itt testi-lelki társakat találhatok:P

Előre is Nagyon Szépen Köszönöm a segítségeket.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook