Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hasplasztika tapasztalatok fórum

Hasplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


A fórumhoz képgaléria tartozik: hasplasztikázók képei
4875. nyerges107 (válaszként erre: 4871. - Lizi35)
2008. okt. 13. 12:10

Szia Lizi!

A vágás mentén egy helyen utat tört magának a váladék.Sztem a köldököt is csinálják, mivel kivágnak egy darabot, az eredeti lejjebb kerülne.

4874. zsazso
2008. okt. 13. 11:27

Sziasztok !


Kérdezni szeretném , hogy mindenkinek adnak beöntést műtét elött ??

Nekem d.u 2-re kell mennem a korházba majd , és 1/2 4- kor műtenek,vajon akkor is kapok ?

vagy jobb ha már itthon megoldom ezt a dolgot ?

2008. okt. 13. 10:53
Sziasztok! oktober 2.-án mütöttek, 9.-én jöttem haza, sokat pihenek és természetesen zuhanyozni is tudok, viszont nem váladékozik a sebem ez normális?
4872. lizi35 (válaszként erre: 4858. - Macsekcica)
2008. okt. 13. 09:59
Szia Macsekcica! Köszönjük a jótanácsot! Nagyon sajnálom,hogy elmarad a műtéted,tudom,hogy elcsépelt ez e szó,(de mást nem tudok rá) viszont tényleg szívből jön!!!
4871. lizi35
2008. okt. 13. 09:53

Sziasztok lányok! Két kérdésem van! Az egyik,hogy mitől függ,hogy a köldököt is csinálják mindenkinek vágják azt is vagy nem??


Nyergestől és Leddytől kérdezném,hogy honnan folyik a váladék,ahonnan kivették a csövet vagy a vágásnál?

4870. nyerges107 (válaszként erre: 4869. - Zsorzsika)
2008. okt. 13. 08:53

Szia Zsuzsi!

Az altatóorvos csak a vitt erdeményeidet vizsgálja meg, kikérdezi a régebbi műtéteidet, ha volt. Vérnyomást mérnek csak.

4869. Zsorzsika
2008. okt. 13. 08:27

Szisztok!


Lenne egy kérdésem: holnap 9-re megyek altatás előtti vizsgálatra. Nem emlékszem, hogy az asszisztensnő mondta volna, hogy éhgyomorra kell menni, és ma nem dolgozik, nem tudom őt megkérdezni. Nálatok hogy volt?


Zsuzsi

4868. nyerges107 (válaszként erre: 4866. - Hilda40)
2008. okt. 12. 17:55

Szia!

A jégzselét a fagyasztóba teszem, de lehet mikróban is melegíteni. Törülközőbe teszem és úgy teszem a sebre, de csak 1-2 perc, és teszem arrébb. Kb. 10 percig használom, de a seb két végénél olyan jól esik.Du-ra nekem is elkezdett folyni a váladék, először elsírtam magam, aztán eszembe jutott Leddy, és a tanácsaitok. Úgy hogy nekem is marad a nyomkodás. Azt szeretném kérdezni, hogy célszerű-e naponta többször kibontani, és nyomkodni, vagy mondjuk csak reggel, este?

4867. poli36 (válaszként erre: 4785. - Zsazso)
2008. okt. 12. 17:31
Sziasztok!Túl vagyok a műtéten nagyon jó érzés laposnak látni a pocim)még a vele járó fájdalmat is feledteti.A puffadás a legkellemetlenebb A köldökömet nem is érzem mikor varrat ritkításon voltam észre se vedtem.Műtét után 3napig rossz csak de utána napról napra jobb.Minden jót és kitartást lányok akik ezután vágnak bele!!
4866. Hilda40 (válaszként erre: 4861. - Nyerges107)
2008. okt. 12. 16:36

Szia!

Az a jégzselézés micsoda? Olyan zselészerű izé egy tasakban, amit lehet hűteni? Vagy esetleg be is kell fagyasztani?

És nem fázik meg tőle semmid?


A keményedés még sokáig kísérni fog. A lányok írták már sokszor, hogy idővel leginkább a köldök fölött szokott, hát ezt én is nagyon alá tudom támasztani. A műtét után nem volt annyira bedurranva, ahogy manapság tud néha, de ugye már nem hordok semmit, ami fogná.

Amikor majd kiveszi a varratot az orvos, akkor a heg és környéke biztosan fog puhulni egyrészt azért is, mert onnantól kenheted körömvirággal, vagy aloe-val, és ez remekül puhán tartja majd, másrészt meg azért is, mert azt a damilszerű izét kihúzza belőle, ami most még ott van a bőröd alatt. És végre kikerül majd az a két csomó is a széléről, ami annyira bír húzódni. :)

Pihengess továbbra is, ez az időszak most erről szól. ;)

4865. Hilda40 (válaszként erre: 4860. - Leddy27)
2008. okt. 12. 16:22

Szia!

Az a nagyobb gézes cucc hosszában, csak a varratszedésig lesz, onnantól már nem teszi vissza a doki sem. Addig meg már biztosan kitart. ;)

Nem hiszem, hogy az orvos úgy érzi, hogy zargatnád. Ha így lenne, biztosan titokban tartaná a mobilszámát, de nem teszi. Bármi van, hívd nyugodtan, neki is az az érdeke, hogy a betegeinek a lehető legsikeresebb és leggyorsabb legyen a gyógyulásuk. Örüljünk neki, hogy ilyen orvosunk van. :)

Az valóban nekem sem jutott rögtön eszembe, hogy úgy engedett haza a kórházból, hogy minden nap mérjünk lázat, és 38 fokig belefér, de ha afelé megy, akkor hívjuk. A váladékozás biztosan egyéni jellegzetesség, van, akinek sok van, van, akinek kevés. Ez nem baj. A fontos tényleg az, hogy aminek ki kell jönni, az kijöjjön. És szerintem az is szerencse, ha magától indul el, és nem a dokinak kell beleavatkozni. Nyomkodni tényleg jó lenne, ha tudnád, gondolom azért javasolja zuhanyzás közben, mert akkor rögtön le is tudod mosni. De biztosan jó az a kötözések alkalmával is, csak az a lényeg, hogy ürüljön. Nem emlékszel Rita79-re? Neki nem akart megindulni, csak dudorodott, és fájt, és akkor kellett hozzá az orvos, de utána mennyire tudott neki örülni, hogy elkezdődött a tisztulás. Nálad mindez magától beindult, és ez már jó. ;)

Gyors jobbulást kívánok!

4864. Klau11 (válaszként erre: 4858. - Macsekcica)
2008. okt. 12. 13:40

Szia macsekcica, nagyon sajnálom, hogy beteg lettel, úgy örültem már, hogy január óta várakozol, gondoltam, óóó végre meg jött az ő ideje is, reméltem minden simán megy majd neked is, végig izgultad a műtéteket nem egyikünkkel.

De nem búsulj, a szép poci annál értékesebb lessz számodra, és tudod, műtét utáni köhécselés, tusszentés okoz legnagyobb fájdalmat, nagyon oda lennél, ne adj Isten még tüdőgyulladásod lenne amiatt, hogy nem tudsz a hasi fájdalmak miatt felköhögni, vagy kifújni az orrodat.

Ez mind fokozná a kellemetlen tehetetlenségedet első napokjban.

Mielőbbi gyógyulást kívánok Neked, vedd pozitívan, MINDENNEK MEG VAN AZ OKA!

Puszi.

Klau

4863. Szmandi73 (válaszként erre: 4858. - Macsekcica)
2008. okt. 12. 13:01
Szia! Annyira sajnálom, hogy pont most lettél beteg :(!!! Ezek szerint akkor nem fogunk találkozni, pedig úgy bíztam benne, hogy legalább lesz egy "ismerős" a közelben. Én már hetek óta szedem a C vitamint, kicsit meg voltam fázva 1 hete, de elég enyhe volt, mondtam az altatós orvosnak is, de azt mondta, nem gond. Hát, gyógyulj meg mihamarabb, és vigyázz magadra!!!
4862. leddy27
2008. okt. 12. 09:35

Jó reggelt!

Na felhívtam a dokit, hogy mit csináljak.

Szerinte akkor a cső nem szedte ki onnan a váladékot, tusolásnál nyomkodjam...(hehehehe:)

Abban maradtunk, hogy ha nincs lázam, akkor elég kedden bemennem a varratszedésre, ha baj van, hétfőn menjek be hozzá.

Picit megnyugodtam, de este óta megint átázott, úgyhogy ma megint kétszer lesz csere úgy látom.

Jó lenne egyet tusolni, de még nem érzem elég erősnek magam hozzá (hát még hogy közben nyomkodjam a sebem....:)

4861. nyerges107 (válaszként erre: 4857. - Hilda40)
2008. okt. 12. 07:51

Szia Hilda!

Köszi a választ. Sokat pihenek, nem sok házi munka marad rám. A fürdéshez még nincs lelkierőm. A tegnapi kétszeri jégzselézés úgy néz ki, hogy használt. az oldalamon is tudtam aludni.Most jobban érzem magam, és remélem ez napról napra jobb lesz. Nekem nem váladékozik a sebem, csak a varrat felett, és alatt kb 1-1cm-rel kemény a hasam, de nem fáj.Betadinet minden nap használom.

4860. leddy27 (válaszként erre: 4855. - Hilda40)
2008. okt. 11. 23:24

Szia Hilda!

Köszi a nyugtató szavakat, legalábbis nekem most picit sikerült megnyugodnom, hogy tudom, jobb, ha kijön, mint benn marad :)

De azért holnap délelőtt felhívom dokit és közlöm vele a tényállást, amennyire tudom telefonon, hogy mondjon ő véleményt (csak én mindig olyan kis visszahúzódó voltam, nem szeretek zargatni mást a bajaimmal...).


Van még egy kérdésem, akinek izmot is varrtak, azok kapnak egy ilyen vattaszerű nagyobb gézes cuccot hosszában. Na ilyet szeretnék beszerezni, de a gyógyszertárban sok marhaságot mutattak helyette :) Kedden majd kunyizok a dokitól, de későbbre se ártana, ezért kérdezem, mert már most az alja elég ramaty és azt mondta a doki, hogy ezt tegyük vissza mindig, hogy tartson, ami jól is esik persze.

Na most már megyek aludni :) Jóéjt!

4859. Hilda40 (válaszként erre: 4848. - Lurtaki)
2008. okt. 11. 22:31

Szia!

Sokan kérdezik, hogy ez a műtét, és a császár milyen egymáshoz képest? Erre én csak azt tudnám mondani, hogy egészen más.

A császárnál hasfalat is vágnak, no meg a méhet is, itt ezeket ugye nem. Ebből a szempontból "egyszerűbb". Viszont itt meglehetősen sok hasfali bőrt preparálnak fel, aminek a gyógyulása 3/4 - 1 év is lehet. Mármint a visszatapadásé. És ezzel a preparálással együtt sok mindent megbolygatnak belül, ami miatt aztán vizesedés, puffadás, érzéskiesés lesz tapasztalható sokáig. Ezeket a dolgokat Katica - katicabogár44 - írta már le párszor nagyon szemléletesen. Ha pedig hasizmot is fognak neked varrni, az egy külön érzésvilág.

Nekem volt császárom is, ami után én is hamar voltam ismét "virgonc", de nem mondanám el ugyanezt most is. A szülés igazából az alhasi részeket érintette, míg most az egész törzsemet. Itt a heg gyógyulása számomra teljesen másodlagos probléma volt - főleg, ha nincs vele szövődmény -, inkább a törzset érintő érzések azok, amiket nehezebb elviselni. A duzzadás, a hasizom húzódása, a görnyedtség, az érzéskiesés, a belső szúrkálások, a mozgásban való korlátozottság. A heg ideális esetben valóban hamar válik széppé, de ez véleményem szerint csak a külsőség. A műtéttel kapcsolatos dolgok legtöbbje belül zajlik, ráadásul elég nagy területen.

Visszagondolva én 4 hetesen még biztos, hogy nem tudtam volna egy karácsonyi sütés-főzés, bevásárlás "rohamot" elvégezni. Hasizom varrottan emelni sem lehet hónapokig csak néhány kg-nyi súlyt, és egy fém bevásárlókosár tologatása - főleg, ha a fránya állandóan valamelyik irányba akar menni, és mindig ellentartani kell - is igen megterhelő bír lenni. De vannak itt olyan lányok, asszonyok, akik tényleg hamar csináltak sokmindent, viszont többen mondták utólag azt, hogy rájöttek, korai volt. Szerintem szerencsésebb lenne, ha nem terhelnéd magad túlságosan te sem az első hetekben.

Az, hogy hol tudnak majd vágni, tényleg alkattól függ, ahogy az Leddy is írta. Távolságoktól, bőrrugalmasságtól, de a doki akkor látja majd igazán, amikor elaltatva, ezáltal teljesen elernyedve a műtőasztalon fogsz feküdni. Valószínűleg jobb eredménnyel nem kecsegtet, mint amit biztosra tud mondani, de meglehet, hogy végül mégis jobb helyre sikerül majd az a vágás. ;)

Sok sikert hozzá! :)

2008. okt. 11. 22:08

Sziasztok Lányok!


Teljesen el vagyok keseredve, mert a 14-i műtétem elmarad!!!!


Nagyon náthás vagyok még mindig, sőt egyre pocsékabbul érzem magam.

Ha meggyógyultam várni kell még 2 hetet, azt mondta Kelemen doktor, és csak aztán jöhet a műtét.

A cső ledugásakor tovább vihetik a bacit.


Műtét előtt állók!

Szedjetek nagyon sok vitamint, nehogy úgy járjatok, mint én, mert hihetetlenűl rossz érzés!

Már jól kisírtam magamat:( Sokat nem segített, annyira szomorú vagyok!!!!

4857. Hilda40 (válaszként erre: 4849. - Nyerges107)
2008. okt. 11. 21:53

Szia!

Én lelkesen biztatlak benneteket mindig a zuhanyzásra, de ez természetesen nem jelenti azt, hogy kötelező lenne. :)

Emlékszel esetleg még rá, hogy Gyöngyi is mennyire tartott tőle? Aztán, talán a varratszedés előtti napon ő is belevágott. Ha úgy érzed, nem megy, akkor nem kell erőltetni. Ez csak egy lehetőség. A zuhanyzás igazából úgysem a sebnek szól, hiszen azt áztatni nem szabad, és biztos, hogy én is csak kicsit meglocsoltam, de nem értem hozzá még eleinte. Szerintem a Betadine-os kezelés a lényeg, hogy amennyire lehet fertőtlenítse.

Haskötő nélkül lenni tényleg borzasztó kellemetlen érzés, számomra elsősorban azért volt az, mert addig soha nem tapasztalt érzésekkel találtam szembe magam. És eléggé nehéz is megszokni őket, nekem közel 8 hetesen már nem a mellkasom, hanem inkább a hasam akar néha kiszakadni a köldök környékén, és hiába "régi", még mindig nem mondható megszokott érzésnek mindez. O:)

A varrat oldalsó húzódása, és az oldalfekvés kellemetlensége igazából a varratszedés után fog csak javulni, addig kitartás! Már nem kell sokat várni! ;)

Senki sem gondolja itt, hogy nyafka liba lennél. Akik már túl vannak rajta, azok azért, akik meg még nem, nekik nincs mihez viszonyítani, és ezért. Sokszor hangzott már el, hogy ez egy nagy műtét. És sok idő, míg az ember felépül belőle. Nem véletlenül mondják azt is a "régi" lányok, hogy az elején különösen fontos, hogy vigyázzunk magunkra. Tedd te is ezt! :)

4856. Fish (válaszként erre: 4848. - Lurtaki)
2008. okt. 11. 21:43

hello pont ezt kerdeztem par oldallal elobb

mert nekem is servem van es harmas ikreim

szval ugy tudtam az uj szabaly szerint nekem is tamogatna a tb

4855. Hilda40 (válaszként erre: 4850. - Leddy27)
2008. okt. 11. 21:31

Szia!

Nem tudok igazán okos lenni, de a fórumon korábban olvasottak alapján úgy gondolom, hogy ha kifelé váladékozik, az sokkal jobb, mint ha nem tenné, és belül gyűlne az, aminek ki kell jönnie. Így legalább kiürül, és ez biztos, hogy jó.

Nekem szerencsére nem volt ilyen gondom, pedig a kórházban nekem is nagyon kevés trutyi ürült, de valószínűleg ez így maradt azután is, amikor már nem volt csövem.

Arra viszont határozottan emlékszem, hogy a csőkivétel után az orvos kifejezetten azt javasolta, hogy ne sokat feküdjünk, hanem inkább a lakásban mászkáljunk, de a lényeg, hogy mozogjunk. Nem tudom, ennek mi a jelentősége, de biztosan van.

Én a neked korábban leírtak szerint kezdettől fogva zuhanyoztam is, sőt az orvos azt is mondta, hogy ha jól esik, naponta akár többször is megtehetjük. Szerintem a Betadine-ozást is lehet naponta többször, főleg, ha váladékozás van. Nekem a józan ész is azt diktálja, hogy ne hagyd a sebet 2 napig "ázni" a váladékban, amiben talán van némi baktérium, vagy hasonlók is, hanem kezeld le többször.

Mindenesetre hívd fel az orvost, gondolom nem laksz nagyon messzi, ő tudtommal meg szokta nézni az ilyen eseteket, és legalább megnyugtat.

Biztosan minden rendben lesz. ;)

4854. bjudo
2008. okt. 11. 21:17

sziasztok!

örülök, hogy rátok találtam. jövő hónapban megyek a Telkibe műtétre. milyen tapasztalataitok vannak róla?

4853. leddy27 (válaszként erre: 4848. - Lurtaki)
2008. okt. 11. 20:46

Szia!

A vágás lentléte attól függ, hogy elég nagy darabot vágjanak ki és hogy a köldök-szeméremdomb rész minél kisebb legyen, akkor jól le tudja húzni, legalábbis nekem ilyeneket mondtak és jó alkat voltam hozzá, tehát egész lent van.

Hát én lassan 2 hetes leszek, de még görnyedten járok és cipelni eszembe se jut, sütni már sütöttem felügyelettel :)


Hát most már nem hívom a dokit, este megint átcseréljük a kötést, de elég rondán szivárog... ha egész nap fekszem akkor kevésbé fog szerintetek?

4852. lurtaki (válaszként erre: 4850. - Leddy27)
2008. okt. 11. 20:20
egy telefont megér, hogy megnyugodjál! a képen nem látszik nagyon vészesnek.
4851. leddy27
2008. okt. 11. 18:05
Feltettem képeket, bár nem nagyon látszik, miről beszélek...
4850. leddy27
2008. okt. 11. 17:38

Sziasztok!

Nyerges mingyá írok neked is, csak nekem is van sürgős kérdésem, ezért gyorsan felteszem, hátha tapasztaltabbak okosabbak!

Én kétnaponta nyitom ki és kezeljük betadinnal, picit törölgetem vizes szivaccsal, de csak a látszat kedvéért, nem nagyon merek hozzányúlni.

A bajom a következő, a köldök alatti résznél az alsó vágásnál, ahol a két cérna összeér, ott piros a seb körül és váladékozik is rendesen, jó nagy trutyit hagyott a gézen és eléggé aggaszt.

1 előtt cseréltük le a kötést és már most látom, hogy átázott... Szerintetek hívjam a dokit, hogy csináljon vele valamit vagy nem lesz gond vele keddig, amikor megyek varratszedésre????

A köldököm is váladékozik még, azt picit kitakarítottam, amennyire tudtam....

Segítsetek, mit csináljak, nektek is volt ilyen???

2008. okt. 11. 16:24

Sziasztok!

2-án műtöttek a Szent Imrében, és 9-én jöhettem haza. Első napi(1 hetesen) fürdésnél nem mertem felállni, csak sírtam a félelemtől. Tegnap egész nap azt figyeltem, hol bizsereg, hol szúr. Ma a vágás két vége gyakran belenyilall, nem tudok oldalt feküdni, csak kínlódok. Eddig strapabírónak gondoltam magam (volt már 2 császárom is), de katasztrófa vagyok. Az egyik ismerősömet Telkiben műtötték 5 éve, és 3 hétig nem fürödhetett. Csüt-ön megyek varratszedésre, és gondoltam addig nem zuhanyzok, csak törülközővel a hasamon. Szerintetek jó ötlet, vagy nem? Félek haskötő nélkül lenni. A kórházban könnyebb volt, mert direkt hajolgatni, mozogni kellett, hogy ürüljön a váladék, most meg nem merek hajolgatni, hogy ne hogy összegyűljön. Itthon nehezebben viselem a dolgokat, pedig sok segítséget kapok, és nem vagyok egy nyafka liba, komolyan. Mikor fürödjek? Segítsetek, meddig húzhatom? A sebnek jobb, ha zuhanyzom, vagy még egy darabig elég a betadin? Köszi

4848. lurtaki
2008. okt. 11. 14:27

sziasztok!

Most találtam rátok és én is a nagy dobás előtt állok.

Műtöttek valakit a SOTE I. sz. sebészetén????

Jó lenne, ha valakitől hallanék az ottani szokásokról.

Nekem 3 gyerekem van, a nagyok ikrek, és hát ők intézték el a hasam, szétvált a hasizom, a doki azt írta a papíromra, hogy hasfali sérv... mindenesetre és szerencsére így TB-re megy a dolog.

Szóval ilyen indokkal is TB támogatott, akit érdekel, de ezt a dokinak kell eldöntenie. Egyébként nov. 26-án lesz a nagy nap, feltéve ha valami betegség bele nem szól. Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy Karácsonyra (4 hetesen) ugye már fogok tudni sütni-főzni vásárolni????

Nekem is 2 császárom volt, főleg a 2. után nagyon hamar rendbe jöttem, szerintem 2 hét múlva már vígan csináltam mindent. Na jó a nagyokat nem emelgettem. Láttam sokatoknak már egész halvány volt 4 hetesen a sebe, alig látszott. Meséljetek lsz. hogy mikor tudtatok már emelgetni, tornázni stb.

Nem tudja valaki, hogy mitől függ, hogy mennyire fent vágnak? Nekem sajnos azt mondta a doki, hogy túl lent van a császár hegem, nem tudja addig levinni, így 2 heg marad, pedig az nem lett túl szép... előre is köszi a válaszokat és mindenkinek gyönyörű lett a hasa, na de csak 1 plasztikai sebész van a vidéken???? :-))) (illetve a fővárosban)

Üdv.

Dóri

4847. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 4846. - Ani32)
2008. okt. 11. 14:19
Dr Molnár Csaba! Én személy szerint nem ismerem de egy ismerősőmet ő műtötte és nagyon meg volt vele elégedve! Azt mondják nagyon jó és nagyon rendes!!
4846. Ani32
2008. okt. 11. 12:22
Vagy bárki más aki Debrecenben praktizál...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook