Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hasplasztika tapasztalatok fórum

Hasplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


A fórumhoz képgaléria tartozik: hasplasztikázók képei
4903. marótiné (válaszként erre: 4902. - Zsorzsika)
2008. okt. 14. 20:34
kitartást!!!izgulunk érted:D ha kész van remélem képeket raksz fel hogy lássuk a végeredményt!
4902. Zsorzsika
2008. okt. 14. 20:29

Sziasztok!


Ma megvolt a műtét előtti vizsgálatom, pénteken nyissz-nyissz, ha nem járok úgy, mint macsekcica, mert mostanra már mind a három gyerkőcöm köhög. Kapkodom a C-vitaminokat egymás után, meg próbálok vigyázni. Aztán nálunk (Pécsen)egy kicsit más a menetrend: pénteken műtenek, és elég aznap reggel negyed 8-ra mennem éhgyomorra. Hétfőn meg már haza is jöhetek, ha minden rendben lesz. Mondjuk így is nehéz lesz a hétvége a kis családom nélkül, meg a plasztikától is félek, pedig én akarom, szükség is van rá. Szorítsatok picit.:-)

4901. fittnes
2008. okt. 14. 20:10

Sziasztok!

Én most leszek 4 hetes,de a hasam alján van egy nagy var 2cm-es,és váladékozik.Nagyon nehezen akar leesni a var.Mit tegyek?Tud valaki válszt erre?

4900. leddy27 (válaszként erre: 4897. - Szmandi73)
2008. okt. 14. 19:59

Akkor holnap délre mész te is? Benn maradsz végig, vagy eljössz még? A kórház közelében lakom, csak még nem merek nagyon bkv-zni. ;)

Drukkolok majd!

4899. zsazso (válaszként erre: 4898. - Marótiné)
2008. okt. 14. 19:36
Szia ! Küldtem neked privit ! Én is Győrbe megyek nov.05.-én.
2008. okt. 14. 19:12
Sziasztok!Engem nov.6.án műttenek hasplasztikával nagyon félek!tényleg nagyon fáj utánna?mennyi idő a műtét? győrben fognak műteni:Dha valaki már túl van rajta gratula!!!de én nekem még hátra van majdnem egy hónap!jobbulást aki még lábadozik!
4897. Szmandi73 (válaszként erre: 4888. - Macsekcica)
2008. okt. 14. 18:03
Biztos gyorsan meggyógyulsz és 2 hét múlva túl leszel mindenen! Arra gondolj mindig, hogy már milyen kevés választ el a céljaid elérésétől! Addig is szedjél sok vitamint, hogy erősödjél. Én már nagyon be vagyok zsongva, pakolászok össze holnapra. Eddig sokkal idegesebb voltam, mára lenyugodtam, végül is nem beteg vagyok, hanem szépülni szeretnék... Csak szokatlan lesz a helyzet, hogy most nem én leszek az, aki segít másokon, hanem én fogok segítségre szorulni :). A pihenést viszont nagyon várom, már eléggé rám fér :). Jobbulást neked!!!
4896. leddy27
2008. okt. 14. 15:08

Sziasztok!

Megjöttem a varratszedésről. Hát tényleg nem kellemes, főleg az elején, mikor gondolom elvágja, aztán ahogy kihúzza érzeni, és furcsa, de túlélhető :) utána a két vége csípett, de szerinte ez várható :)

Az oldalt keményedésre közölte, hogy jönnek vissza a zsírpárnák... :D

A váladék is normális, elenyésző már, betadinozzam, a többit meg krémezzem.

4 hét múlva kell visszamennem, de ha jól értettem 2 hét múlva lecserélhetem a haskötőt a szorító bugyira (hol lehet ilyet beszerezni? :)


Megkérdezném, hányan lámpázták a sebet? érdemes?

Most ajánlottak homeós bogyót is, szedett már valaki?

4895. babette001 (válaszként erre: 4894. - Bómóka)
2008. okt. 14. 11:56

Szia!

A szent Imre Kórházban 270 ezer forint. Én úgy tudom hogy itt a legolcsobb. Ja és az orvosi csapat is kiváló.Ajánlani tudom dr. Kelement

4894. bómóka
2008. okt. 14. 11:13

Sziasztok!


Én is szeretnék hasplasztikát ,de még csak gyűjtögetek...

Az lenne a kérdésem,hogy mennyibe kerül egy ilyen műtét....kb??Én is terhesség alatt meghíztam,de le is adtam 22 kilót....és ez nagyon meglátszik...

Ezen szeretnék változtatni,mert elegem van az állandó polóhúzgálásból---.

Köszönöm a segítségeteket előre is..

b.

4893. be52090d01 (válaszként erre: 4892. - Leddy27)
2008. okt. 14. 09:48

Szia Leddy!

Talán azért kemény, mert alatta van a varrat, és már az is készülődik kifele.

A hasam közepe nekem is érzéketlen, a két oldalánál én is érzek mindent. A köldököm pedig teljesen érzéketlen, de azt mondta a doki, hogy ez még így is lesz egy darabig.

4892. leddy27 (válaszként erre: 4891. - Be52090d01)
2008. okt. 14. 09:02

Szia Kata!

Nekem ma lesz majd varratszedés...

Viszketni nekem is szokott és szúr is néha a varrat, kíváncsi leszek milyen lesz utána :)

Irigyellek a tusolásért!


Tegnapi átkötésnél azt vettem észre, hogy a jobb oldalam teljesen kemény lett, nem annyira púpos, de kőkemény... ez miért van?

És jól eljátszogattam, hogy melyik részét érzem a hasamnak, a közepe teljesen érzéketlen, de két oldalt már simán érzek mindent.

2008. okt. 14. 08:27

Sziasztok!

Olvasgatlak titeket, és hol az egyik hol a másik hozzászólás igaz rám. Nekem a köldökből amikor kiszedte a doki a varratot, akor mondta, hogy lehet zuhanyozni, nyugodtan "átfolyhat" a víz és a tusfürdő. Az első nap nagyon féltem, de most már (4 nap után) már élvezem is. Nekem nem váladékozik semmi, viszont nagyon viszket a két oldalam. Nektek mikor van varratszedés?

A doki azt mondta, hogy 3 hét! Utána egyből lehet kenegetni körömvirággal?

4890. macsekcica (válaszként erre: 4872. - Lizi35)
2008. okt. 13. 23:46

Köszönöm Lizi Neked is a szavaidat!

Olyan kedvesek vagytok!

4889. macsekcica (válaszként erre: 4864. - Klau11)
2008. okt. 13. 23:41

Olyan édes vagy Klau!


Hát, igen! Elég rég várakozok erre a műtétre:(

Álmomban sem gondoltam volna, hogy ilyen idétlenül járok!

Remélem legközelebb, sőt, legközelebb már mindennek rendben kell lennie!


Az biztos, ha egyszer túl leszek a műtéten, triplán fogom értékelni a hasamat:)))))

Puszillak.

4888. macsekcica (válaszként erre: 4863. - Szmandi73)
2008. okt. 13. 23:34

Szia!


Én is vártam a találkozásunkat! De jó lett volna:((

Ma voltam orvosnál, írt antibiotikumot. Remélem az végre helyrehoz, mert már olyan gyenge vagyok, mint az őszi légy:((


Nagyon fogok Neked szorítani!!!!!!!

4887. Timkó79
2008. okt. 13. 18:43

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy volt közületek valaki, aki a Szent Imrében a műtét költségét egészségpénztárral fizette?

4886. Hilda40 (válaszként erre: 4885. - Leddy27)
2008. okt. 13. 18:38

Szia!

Nem fog nagyon fájni, csak nem lesz kellemes. ;)

Lámpám nekem sincs, de kaptam egyet kölcsön, mert tényleg nagyon drága. Szerintem a sebgyógyulás idején hasznos igazán, naponta 2-szer lehetne azt hiszem, de mivel 4 cm-ként lehet vele kb. haladni, ezért egy alkalom is eltart majd egy órát. Így én csak este, zuhanyzás után, kenegetés előtt használtam. Hogy járni lehet-e valahová, azt nem tudom, de próbálj meg esetleg érdeklődni az ismeretségi körödben, elég sokaknak van már ilyen lámpája. Ha nem jön össze, az sem lesz katasztrófa. ;)

Hogy ad-e olyan pufi gézt Kelemen doki? Szerintem mosolyogva fogja megértetni veled, hogy már szükségtelen. De ha nem így lesz, akkor úgyis elárulod. :) Nekem valahogy utólag az volt az érzésem, hogy attól a géztől volt az a tüdőkiszakadós érzés, közvetlenül miután levettem. Amikor elmaradt, már nem nyomott ott semmi, és észre sem vettem, de megszűnt az ottani kiszakadós érzés is. Azóta lejjebb "csúszott" a köldököm környékére. O:)

4885. leddy27 (válaszként erre: 4884. - Hilda40)
2008. okt. 13. 18:01

Szia!

Nem nyugtattál meg :D de remélem nem fog nagyon fájni. Sajna ilyen lámpám nincs és ahogy nézem elég derága, ez tényleg hatásos? milyen sűrűn kéne? nem lehet valahova járni lámpáztatni? :)

Vattaféleséget szerinted ad majd a doki? :)

4884. Hilda40 (válaszként erre: 4883. - Leddy27)
2008. okt. 13. 15:55

Szia!

Nincs érzéstelenítés, de a köldököt nem fogod úgysem érezni, a többi meg kibírható. Pár perc. Elvágja a varratvégeket azon a 3 helyen, és kihúzza a bőr alól a szálat, ami most benne van. Én direkt beszélgettem a dokival közben, hogy ne figyeljek oda. Szerintem ez kevésbé volt rossz, mint a csőkivétel.

A varratszedés után is tettem rá gézt, hogy a kenőcs ne a fehérneműt kenje össze. Meg nem szerencsés az sem, ha dörzsöli bármi. Ha még nyílt sebed van, ahol pl. még jön a trutyi, ott továbbra is kell majd Betadine-ozni. A többi helyen mehet a körömvirág vagy az aloe krém. És ha van Bioptron lámpád, akkor el lehet kezdeni azt is használni. Ezt fogja mondani az orvos is. De kérdezz meg tőle mindent, ami eszedbe jut, mert az a fő tennivaló, amit ő mond. A miénk csak tanács. ;)

4883. leddy27
2008. okt. 13. 15:46

Lányok! A varratszedésnél van érzéstelenítés vagy nem érzékeny úgyse a has? Kezdek tőle parázni...holnap megyek... gondolom nem tart sokáig, csak míg bejutok a dokihoz...

Utána milyen teendők vannak? csak hogy tudjátok-e vagy kérdezzem dokit :)

Még kell gézlapozni gondolom nem?

4882. leddy27 (válaszként erre: 4881. - Zsazso)
2008. okt. 13. 14:29
Bocsánat, akkor a mienk lassított :) mivel mi előző nap délre megyünk és másnap délelőtt van a műtét.
4881. zsazso (válaszként erre: 4878. - Leddy27)
2008. okt. 13. 14:07

Szia !

Miért irod , hogy gyorsított eljárás ?

Győrbe igy kell menni mindig műtét elött , a cici műtételött is igy volt. Mindig szerda , csütörtökön van műtét . És kettökor van találkozó a dokival, és utánna már készülünk is a mütétre.

4880. Zsorzsika (válaszként erre: 4870. - Nyerges107)
2008. okt. 13. 13:47

Szia nyerges!


Köszönöm a választ. Azt hiszem, engem nem ott műtenek, ahol téged (Pécsen lesz), és az asszisztens azt mondta, készüljek, hogy vagy másfél óra lesz a dolog. Ha kikérdezés lesz, akkor is lesz mit mesélnem, sajnos.


Gyors és problémamentes gyógyulást kívánok neked!


Zsuzsi

4879. leddy27 (válaszként erre: 4867. - Poli36)
2008. okt. 13. 13:19

Szia!

Jól hangzik, hogy már így örülsz a pocidnak :) Én még itt nem tartok, bár kb. ugyanakkor műtöttek minket. Persze örülök neki, de nem tudom még elképzelni, hogy haskötő nélkül létezzek, és alig várom már, hogy ki tudjak egyenesedni... Különben nincs nagyon bajom, csak néha szúr belém valami...

Neked már elmúlt az a téglakiesős érzés haskötő nélkül? hogy csinálod? :)

4878. leddy27 (válaszként erre: 4874. - Zsazso)
2008. okt. 13. 13:06

Szia!

Szerintem adnak, bár én úgy tudtam, hogy előtte levő nap adják. Lehet, hogy neked nem olyan nagy műtét és ezért nem kell? Mi ez a gyorsított eljárás nálad? :)

4877. leddy27 (válaszként erre: 4865. - Hilda40)
2008. okt. 13. 13:05

Szia!

De nekem kell az a gézes cucc :) olyan jó, hogy ott van, lehet, hogy kunyizok egyet továbbra is.

Tegnap meg ma inkább az a benti izomvarrat fáj elég rondán, félteném még az a lapocska nélkül :)

(erre azt mondja párom, hogy lassan le kell szokni a szerről...:)

Nyomkodom amennyire tudom a ramaty részt, de nem jött semmi, bár nem merem nagyon megnyomni...

Most már dupla gézt teszek oda, hogy legyen hova váladékoznia, ha akar, és félnaponta cseréljük, betadinozzuk, úgyhogy remélem jól lesz a végére.

4876. leddy27 (válaszként erre: 4871. - Lizi35)
2008. okt. 13. 12:58

Szia!

Nekem is a vágás középső részén kezdett váladékozni, de a köldökömben is volt már a kórházból eljövetel előtt. Az talán most már befejezte, tegnapelőtt egész jól kitakarítottam :)


A cső helye remélem szépen begyógyul, mert elég nagy luk volt ott, most már nem ragad bele a géz, talán bezáródott rendesen.

4875. nyerges107 (válaszként erre: 4871. - Lizi35)
2008. okt. 13. 12:10

Szia Lizi!

A vágás mentén egy helyen utat tört magának a váladék.Sztem a köldököt is csinálják, mivel kivágnak egy darabot, az eredeti lejjebb kerülne.

4874. zsazso
2008. okt. 13. 11:27

Sziasztok !


Kérdezni szeretném , hogy mindenkinek adnak beöntést műtét elött ??

Nekem d.u 2-re kell mennem a korházba majd , és 1/2 4- kor műtenek,vajon akkor is kapok ?

vagy jobb ha már itthon megoldom ezt a dolgot ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook