Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hasplasztika tapasztalatok fórum

Hasplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


A fórumhoz képgaléria tartozik: hasplasztikázók képei
4995. bjudo
2008. okt. 19. 18:53

Sziasztok!

November 18án lesz a műtétem. Eddig eléggé paráztam, de ahogy olvasom az élményeiteket, tapasztalataitokat, kezdek "megnyugodni", illetve már nem annyira félek. Azt szeretném kérdezni a már műtöttektől, hogy voltatok a műtét után táppénzen? Ha igen, akkor meddig? És ki írt ki, a háziorvos? Ezen gondolkodtam, mert nem tudom mire számítsak utána.

4994. lizi35
2008. okt. 19. 18:24
Még valamit szerettem volna kérdezni,van valaki aki a műtöttek közül dohányzik????Ti,hogy éltétek túl az első napokat???
4993. zsazso (válaszként erre: 4992. - Lizi35)
2008. okt. 19. 18:22
Szia ! Igaz milyen jó ilyeneket olvasni !! Egész feldobodtam !! Hátha nekünk is igy sikerül , és azt mondjuk , huha ez aztán megérte az izgulást !!!
4992. lizi35 (válaszként erre: 4991. - Zsazso)
2008. okt. 19. 18:20
Figyelünk és megmondom öszintén most megint nagyon bátor lettem,ahogy a "friss" csajoktól olvasom az "élményeiket"!! Köszönjük a bátoritást nagyon rám fért,a legjobbkor jött!! Gyors gyógyulást és szép lapos hasat kívánok nektek és a sorstársaimnak is!! Ne feledjétek csajok mindjárt nov.4.-e van!!!!!!!!!!!
4991. zsazso
2008. okt. 19. 17:57

Szia Zsorzsika !!

Gratula az uj pocisok táborába !!

Nagyon jó , hogy tul vagy rajt ! Ilyenkor mindig irigykedek egy kicsit. Ma 2 új műtött csajszitól olvastam , hogy NEM IS fájt, hát ezt jó olvasni. Figyeljétek liz35, Marotiné és még egy-ketten akik most megyünk, ez tök jó.

Én Cataflam--ot szedtem a cici mütét után egy napig , de a pocira is azt irták itt a lányok.

Képet várjuk majd . !! és vigyázni magadra !!!!

4990. Zsorzsika
2008. okt. 19. 17:33
Amúgy nekem a hasplasztika nem fájt annyira, mint a császár. A császárok után alig bírtam felkelni, járni... Itt meg nem volt nagy gond. Nagy fájdalmaim sem voltak, csak közvetlenül a műtét után. Nekem jövő hétfőn kell visszamenni a dokihoz, addig nem vehetem le a haskötőt, szóval csak két részletben tudok mosakodni, de a jóval kisebb hasam látványa kárpótol minden kellemetlenségért.
4989. Zsorzsika
2008. okt. 19. 17:23

Sziasztok!


Pénteken sikeresen megvolt a hasplasztikám, ma kiszedte a doki a csöveket, és már haza is engedett. Csak azt felejtettem el megkérdezni, milyen fájdalomcsillapítót szedhetek. Nektek mit lehet/lehetett?

4988. leddy27 (válaszként erre: 4983. - Macsekcica)
2008. okt. 19. 15:24

Köszi! :)

Nem mondom, hogy féltem tőle, csak épp jól neki akartam készülni és ahhoz idő kell, ami nálunk hiánycikk :)


Neked gyors gyógyulást, aztán meg hamar elmenjen a két hét szünet és irány a kés :)

Addig még csinálj mindent, amit utána nem tudsz!

(fuss a busz után, vegyél fel mindent a padlóról, locsold meg a plafonról lógó virágokat, dobálj gyerekeket a fejed fölé :)))

4987. leddy27 (válaszként erre: 4975. - Lehotaine)
2008. okt. 19. 15:21

Szia! Üdv az új pocisok társaságában :)

A műtét szerintem max. 2 órás volt, de lehet, hogy másfél.

A csövek 6 napig voltak benn, de a 3.-on is kivette volna, ha haza akarok menni :)

A kivétel nekem se fájt, csak kellemetlen volt, főleg az elején, amíg piszkálgatta.

Konkrétan magától nekem se fájt már, csak amikor felültem az ágyban, vagy egyéb tevékenységet végeztem, amihez kellett a hasizom, na akkor bekeményedett és kellemetlen volt. Most már csak simán szúr egy helyen, de aztán hamar elmúlik.

Én naponta cserélem a kötést, de doki szerint ha jólesik, többször is megtehetném.

Még nem mertem levenni hosszabb időre a haskötőt, nem is értem, miért jó, ha nincs rajtad éjjel...

Képeket várunk!

4986. lehotaine (válaszként erre: 4984. - Lizi35)
2008. okt. 19. 14:06

Szia!


Kecskeméten műtött Dr. Svébis Mihály. Én csak ajánlani tudom, velem nagyon rendes volt.

4985. macsekcica (válaszként erre: 4970. - Adilles)
2008. okt. 19. 13:17

Jaj, ne!!!!!!

Nagyon sajnálom, én aztán tudom, mit élsz át!

Annyira, de annyira bosszantó!

Ez a 14-e úgy tűnik, nem egy szerencsés nap egyikünknek sem:((

Én még mindig nem vagyok teljesen jól, abban bízom, hogy nem esem vissza.

Jobbulást kívánok!


Neked is hívnod kell a kórházat, ha már meggyógyultál, hogy új időpontot adjanak?

4984. lizi35 (válaszként erre: 4975. - Lehotaine)
2008. okt. 19. 13:12
Szia Lehotaine! Örülünk,hogy jól vagy,téged hol és ki műtött??
4983. macsekcica (válaszként erre: 4969. - Leddy27)
2008. okt. 19. 13:11

Leddy, Te egy hős vagy!


Szerintem én épp így fogok félni a zuhanyzástól!!

Az a lényeg, hogy végre átestél a tűzkeresztségen:))


A hasad olyan nagyon szép!!!!!

Jaj, mikor leszek már én is végre túl a műtéten?!!!

Kész kabaré!!!!

4982. macsekcica (válaszként erre: 4968. - Leddy27)
2008. okt. 19. 13:06

Örülök, hogy Szmandi jól van, mert az írásodból úgy vettem ki, hogy minden rendben vele:)

Persze nem kellemes, hogy fáj a háta, hogy nehezen tud aludni, de szuper, hogy már mászkál, ücsörög:)))))

4981. zsazso (válaszként erre: 4975. - Lehotaine)
2008. okt. 19. 13:01

Sziasztok !


lehotaine ! Gratulálok , hogy túl vagy a mütéten , nagyon jó ilyet olvasni ,hogy neked nem is fáj!! Hogy van ez , de örülök neki , hogy te ilyen véleménnyel vagy róla.

Szerintem ha az első napokban nem fáj , nem rossz - akkor már nem is fog, csak jobb lesz mindig. Várjuk majd a képet. Üdv. Zsuzsa.

4980. zselatin
2008. okt. 18. 22:30
Ez Hilda40 4859-es hsz-e volt.
4979. zselatin
2008. okt. 18. 22:29

Megtaláltam Neked ezt a hozzászólást:


Sokan kérdezik, hogy ez a műtét, és a császár milyen egymáshoz képest? Erre én csak azt tudnám mondani, hogy egészen más.

A császárnál hasfalat is vágnak, no meg a méhet is, itt ezeket ugye nem. Ebből a szempontból "egyszerűbb". Viszont itt meglehetősen sok hasfali bőrt preparálnak fel, aminek a gyógyulása 3/4 - 1 év is lehet. Mármint a visszatapadásé. És ezzel a preparálással együtt sok mindent megbolygatnak belül, ami miatt aztán vizesedés, puffadás, érzéskiesés lesz tapasztalható sokáig. Ezeket a dolgokat Katica - katicabogár44 - írta már le párszor nagyon szemléletesen. Ha pedig hasizmot is fognak neked varrni, az egy külön érzésvilág.

Nekem volt császárom is, ami után én is hamar voltam ismét "virgonc", de nem mondanám el ugyanezt most is. A szülés igazából az alhasi részeket érintette, míg most az egész törzsemet. Itt a heg gyógyulása számomra teljesen másodlagos probléma volt - főleg, ha nincs vele szövődmény -, inkább a törzset érintő érzések azok, amiket nehezebb elviselni. A duzzadás, a hasizom húzódása, a görnyedtség, az érzéskiesés, a belső szúrkálások, a mozgásban való korlátozottság. A heg ideális esetben valóban hamar válik széppé, de ez véleményem szerint csak a külsőség. A műtéttel kapcsolatos dolgok legtöbbje belül zajlik, ráadásul elég nagy területen.

4978. zselatin
2008. okt. 18. 22:21

Kelemen doktor mobilszáma sem titkos, úgyhogy ide bemásolom Neked: 30/625-3984

Ha a Szent Imrét hívod, biztos ott is tudnak segíteni.

4977. zselatin (válaszként erre: 4976. - Ecd54f9037)
2008. okt. 18. 22:18

Én szívesen válaszolok, bár még nem vagyok túl a műtéten és idén még sajna nem is leszek. Azt hittem csak bekukkantottál és nem néztél vissza. Megértem, hogy nincs sok időd. Én az itt olvasottak alapján úgy tudom, hogy a Szent Imrében 270 ezer forint a műtét és Kelemen doktort dícséri mindenki. A többi kórházzal és magánklinikával összehasonlítva talán ez a legkedvezőbb árú.

Arról sajna nem tudok írni, hogy mi a különbség a császár és a hasplasztika között, de mindjárt megkeresem Neked és bemásolom.

Kérdezz nyugodtan, ha itt lesznek a többiek bizti ők is segítenek!

2008. okt. 18. 22:13
sajnos nem tudok sokat visszaolvasni mert az ikrek elveszik azz időmet párat visszaolvastam de nem találom a választ a kérdésemre,ha valaki lenne kedves legalább arra válaszolna hogy a szent imrében mennyibe kerül és hogy kell jelentkezni megköszönöm és nem kérdezek többet
4975. lehotaine
2008. okt. 18. 18:54

Sziasztok!


Hazajöttem végre én is a nagy műtét után.

Szerdán reggel műtöttek, s ma reggel hazaengedtek.

Eddig minden nagyon klassz. Csak a műtét napján kellett fájdalomcsillapítót kérnem, s azóta nem vettem be semmit. Létezik ilyen, hogy nem fáj? Én minden esetre örülök neki.

Volt egy köldök és egy hasi sérvem, ezeket is megcsinálta a doki (az egész TB-re ment).

Nektek hány órás volt a műtétetek?

Hány napig voltak bent a csövek?

Én nagyon féltem a csőkivételtől, de mondhatom,egyátalán nem fájt. Létezik az, hogy eddig fájdalom nélkül zajlik a gyógyulás? Vagy majd ezután fog fájni?

Nálatok hogy volt?

Nekem nem kell kötözgetnem itthon, vissza kell járni néha kötéscserére. A varratszedésig nem érheti víz a sebet, és addig kötés fogja fedni, de ígérem utána teszek fel nektek képeket.

Képzeljétek nekem azt mondta a doki, hogy csak akkor kell a haskötő, amikor nem fekszem. Itt sokan azt írtátok, hogy éjjel-nappal kell viselni 6 hétig. Minden orvos más véleményen van?


Még jelentkezem majd.


Jó hétvégét mindenkinek!

4974. zselatin (válaszként erre: 4973. - Ecd54f9037)
2008. okt. 18. 18:40
Ha egy pár oldalt visszaolvasol, akkor mindenre választ kapsz. Nemrég beszélgettek itt egy páran pont erről a témáról.
2008. okt. 18. 18:31
sziasztok valaki tudja,hogy a szent imrében mennyibe kerül a hasplasztika és hogy kell bejelentkezni?Ikrerbabákat szültem és elég csúnya maradt a pocim.akinek volt már hasplasztikája is meg császármetszése is az elmondaná hogy hasonló e a fájdalom?mert a csaszitól én elég szarul voltam.és hogy mennyi idő mulva jön az ember helyre a plasztika után?köszönöm a választ előre is
4972. zsazso (válaszként erre: 4971. - Leddy27)
2008. okt. 18. 13:10

Szia leddy !


Nagyon szép lapos lett a hasad !! A seb meg szépen gyógyulgat, a közepén ott miért olyan , mert ott van a két varrás találkozoja ?? De a köldököd az szép !!

4971. leddy27
2008. okt. 18. 12:29

Sehol senki??

Tettem fel tegnapi képeket, oldalról is ;)

4970. adilles (válaszként erre: 4858. - Macsekcica)
2008. okt. 17. 23:22

Szia Macsekcica,


Én pont ugy jártam , mint Te. A 14-i mütétem torok gyulladás miatt elmaradt.

Egész évben egy napot nem voltam beteg, szedtem a vitaminokat. Szintén nagyon szomorú vagyok.

4969. leddy27
2008. okt. 17. 22:50

Képzeljétek, bár megint 10-kor jutottunk el a szabadidős tevékenységhez, de rászántam magam és biza jót tusoltam!

Előtte vagy 10 percig feküdtem nyitott haskötővel, majd felültem 5 percig, akkor volt azért pici érdekes érzés, de elmúlt, majd felálltam, röhögcsélve totyogtam párat, majd álltam, aztán elindultunk és minden simán lezajlott, egyedül be a kádba (jó magasan van nálunk), tusoltam egy szupit, leápoltuk a területet, aztán vissza a haskötőbe, de olyan szorosnak éreztem így kb. fél óra szabadság után... persze ez a csere, amit már kimostunk, lehet, hogy összes is ment...nemtom :)

De nagyon büszke vagyok magamra! (tudom, már rég meg kellett volna tenni, lehet, hogy tudtam is volna, de alkalmam nem adódott...)

Boldogan térek az ágyba :)

4968. leddy27 (válaszként erre: 4967. - Macsekcica)
2008. okt. 17. 22:47

Délelőtt beszéltem vele, remélem nem baj, hogy leírom mikről beszélgettünk :) Már utálja az ágyat, éjjel rosszul aludt, mert fájt a háta. A folyosón ücsörög és mászkál, ha tud, de még azért nem gyorsvonat :)

A többit majd ő megosztja veletek, ha hazajön.

4967. macsekcica (válaszként erre: 4897. - Szmandi73)
2008. okt. 17. 21:39

Szia!


Már túl vagy a műtéten, és remélem minden rendben zajlott:)))

Nagyon várom, hogy ismét köztünk légy, és beszámolj a történtekről!!!!!!

4966. leddy27 (válaszként erre: 4964. - Marótiné)
2008. okt. 17. 19:41

Nekem az volt az utolsó csepp, amikor a metrón át akarta adni egy kiscsaj a helyet.... ;) (már másnap kés alá feküdtem volna, úgy felhúzott!)


De most visszagondolva azért az ember nem tudja mérlegelni az utána állapotot és hogy mivel jár, akkor se, ha már sokszor leírták mások, egyszerűen átélve teljesen más, nem rossz értelemben, de meg kell élni, hogy érthesse valaki.

Nagyon szép pocitok lesz nektek is! Kinek előbb, kinek később, de ha már elhatároztátok, csak idő kérdése, nincs visszaút :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook