Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hasplasztika tapasztalatok fórum

Hasplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


A fórumhoz képgaléria tartozik: hasplasztikázók képei
5413. Szmandi73 (válaszként erre: 5408. - Lizi35)
2008. nov. 11. 21:20
Szia! Nagyon szép lett pocid!
5412. lehotaine
2008. nov. 11. 20:11

Sziasztok!


Tegnap írtam, hogy a seb mentén nagyon kemény lett a hasam (holnap lesz 4 hetes), ezért ma megmutattam a dokinak. Megnyomkodta, s azt mondta, hogy ez normális ennyi idővel a műtét után. Ekkor egy kicsit megnyugodtam. Ezután jött a hideg zuhány. Mondta a nővérkének, hogy adjon csak egy tűt és fecskendőt, mert biztos, ami biztos megnézi, van-e esetleg folyadék a heg környékén. Rendesen betojtam, s nem is volt valami kellemes érzés, de szerencsére nem talált bent folyadékot!!!

Minden elismerésem azoknak a lányoknak, akiknek ne adj Isten szívatni kell. Persze azt mondják, a szépségért ...


Én is próbálgatom milyen haskötő nélkül, persze ez alatt azt értem, ha éjjel WC-re kell mennem, akkor nem szoktam feltenni annyi időre. Ehhez persze hozzátartozik, nekem kihangsúlyozta a doki, hogy éjjel nem lehet rajtam a haskötő, mert nem jó a hasi szervek keringésének.

Itt a lányok többsége, azt írta, hogy az első 6 hétben éjjel-nappal kell viselni.


Érdekes, hogy orvos és orvos is másként vélekedik dolgokról. Az enyém azt mondta, hogy már óvatosan emelgethetek, de a cipekedéssel még várjak egy kicsit.


Szép estét mindenkinek!

5411. angelina78 (válaszként erre: 5408. - Lizi35)
2008. nov. 11. 19:28

Szia!

Nagyon szép lett a pocakod!

Muffin, látom elkaptad a "lényeget":(

2008. nov. 11. 19:22

Helló Lizi!A köldökömbe én is csak cseppentettem.A vágást meg vattára cseppentett betadinnal kenegettem.Én már nem csinálom a doki azt mondta nem kell.Kenem aloeverás csodakrémmel:)Meg lámpázom.Hali Virili!Nekem van izomvarrat de én jókat nyújtózkodom.Jajj remélem ez nem baj!:)Szia Andi!Jó sokáig váladékozik ez a fránya seb!!Nem használsz valamit rá???Van ruhám szép!!:)Már nagyon készülünk a lányokkal együtt.A középső lányom lesz a koszorúslány meg a fiam is kisérő.Már csak nekem kell kibírni majd bőgés nélkül.

Timkó!Gratulálok mostmár túl vagy az első akadályokon!:)Én is aloeverás készítményt használok.


Ma megint benn voltam leszívott egy kis folyadékot már csak 15ml.Azt mondta ez semmi.Én is vettem bugyit jó drága volt.Lehet próbálni a viselését ha jól esik.Emelni tilos,meg próbálgattam hátha lehet tornázni de az is a tiltó listán van.Viszont én eddig nem mertem csak zuhanyozni de a doki azt mondta hogy lehet a kádban fürdeni is.Hurrá.Ennek örülök!!!Jó kis pancsi a habok között:)

Szép estét minden pocakszépítő csajszinak!

5409. Hilda40 (válaszként erre: 5396. - Szmandi73)
2008. nov. 11. 17:31

Szia!

Ha duzzadt, akkor az egész hasam duzzadt, mindenhol, ahol fel volt preparálva a bőr.

5408. lizi35 (válaszként erre: 5407. - Leddy27)
2008. nov. 11. 16:47
Már levettem,mert nem tudom a képgalériába miért rakta én csak a saját oldalamra raktam fel!! Mit rontottam el???
5407. leddy27 (válaszként erre: 5406. - Lizi35)
2008. nov. 11. 16:40

Engem nem zavar, de tedd át a plasztikás képek közé, úgy látom nem ott van. De ha gondolod segítek megvágni, ha nem tudod, és elküldöd. :)

A véleményem meg, a körülményekhez képest szerintem szép :)

5406. lizi35 (válaszként erre: 5404. - 6b94deaef4)
2008. nov. 11. 16:30
Nem gondoltam,hogy valaki pont arra fog koncentrálni!! Én örültem,hogy egyáltalán sikerült valamilyen képet csinálni és most,hogy felhívtad rá a figyelmemet vettem észre,hogy az is látszik!! De ha másokat is zavar és izléstelennek tartja akkor leveszem a képet!!!!
5405. zsazso (válaszként erre: 5402. - Leddy27)
2008. nov. 11. 16:07
Nálunk a Tesco-ba van egy maszek fehérneműs , én ott 750 -ft-ért vettem hasszoritós bugyit. nincs neve , de jó. Szerintem a célnak megfelel, én biztos nem veszek 4-5 ezerért. a múltkor a Józsi piacon is láttam , 500 és 800 ft-ért.
5404. 6b94deaef4 (válaszként erre: 5403. - Lizi35)
2008. nov. 11. 15:44
oké hasplasztikád volt/van... de a nunidnak miért is kell látszani a képen?
5403. lizi35
2008. nov. 11. 15:22

Na szia lányok tettem fel képet várom az öszinte kritikát!!!



Köszi a betadinos segitséget!! Ja és most láttam,hogy naponta többször kell átkötni,vagy csak speciális esetben?????!!!

5402. leddy27
2008. nov. 11. 15:08

Na szóval doki külföldön, főorvos értekezleten, kisdoki nem vállalta, úgyhogy így jövő hét elején mehetek kontrollra, de nővérkét azért kifaggattam, hogy mit, hol, miért.

Lassan lehet terhelni, ha nem rossz, akkor tovább emelhető az adag, bármiből gondolom, emelés, mozgás stb.

Haskötőt el lehet hagyni már, ha akarok és szükségét érzem vehetek bugyit, de nem muszáj, anélkül is lehetek már, ha tudok. Hát így elgondolkoztam :) Az alagsorban lévő gyógyszertárban meglestem azért 4550,-ért van több méretben.


Régi motorosok!!!

Szerintetek érdemes venni, vagy anélkül is el lehet lézengeni már? a bugyit meddig hordtátok?

5401. leddy27 (válaszként erre: 5391. - Timkó79)
2008. nov. 11. 15:02

Örülök, hogy neked is megvolt a varratszedés, azért túlélhető, nem? :)

Mekkora a nyitott rész még, hogy össze akartad, hogy varrja?

5400. leddy27 (válaszként erre: 5398. - Lizi35)
2008. nov. 11. 15:00

Na megjöttem, de nem sok sikerrel.

Mesélek, de előbb a válaszok.

Régebben (mintha már évek teltek volna el) úgy csináltam, hogy rácsepegtettem, aztán picit elkentem a gézlappal, a két végén figyelni kell, hogy ne csurogjon túl :) A köldökbe meg máig simán teleöntöm betadine-al, a gézlap úgyis felszívja a felesleget :)

5399. Timkó79 (válaszként erre: 5396. - Szmandi73)
2008. nov. 11. 14:19

Szia!

Naponta kétszer kötözöm át. Váladékozik a mozgás során és persze az alváskor azon az oldalamon fekszem többet, így gondolom az is rátesz egy lapáttal. Nyomásra viszont nem jön semmi. A doki azt mondta, hogy 2-3 hét míg teljesen bezárul, már várom, mert azért mindenféle fertőzésnek ki van téve. Nekem is van azon a résen egy kis dagadásom, amit a ma reggeli fürdésnél vettem észre.

5398. lizi35
2008. nov. 11. 12:41
Hali Csajok! Segitsetek légyszi,mennyire betedinozzátok be a sebet???Csak gézzel törlitek át vagy belocsoljátok és gézzel felitatjátok a maradékot??? Na és a köldök????Köszi!!
5397. 44fecb587c (válaszként erre: 5396. - Szmandi73)
2008. nov. 11. 11:01
Szia Szmandi.Nem, nem szabad nyújtózkodni, ez ránk is érvényes.De nekünk biztos könnyebb dolgunk van , mint akinek vágtak izmot.
5396. Szmandi73
2008. nov. 11. 10:48

Sziasztok!


Engem eddig elkerült a dagadás, de tegnap este rendesen beijedtem. A lyuk, ahol távozott belőlem a váladék, bezáródott, és körülötte lett egy jó kis kemény terület, ami meg is dagadt és kicsit piros volt. Próbáltam nyomkodni, de nem jött semmi. Reggelre szerencsére lement a pukli és jött is a váladék.. nem tudom, meddig tart még ez, de ez van.


Hilda, jó úra hallani rólad! Neked a dagadás eg helyre korlátozódik, vagy olyankor az egész heg mellett duzzadtabb?


Timkó, neked van még váladékozás?


Lizi, nagyon jól veszed az akadályokat, le a kalappal!!


Virili, akkor mi az izomvarrat nélküliek táborába tartozunk :D. Tényleg könnyebb lehet így, láttam a lányokat bent, hogy azért nehézkesebb volt a mozgás nekik, mint nekem. Nyújtózkodni sem szabad?? Ezt eddig nem mondta senki, nekem reggelente az az első... lehet, hogy vigyáznom kellene vele??


Szilas! Elhiszem, hogy hiányoznak a gyerekek, és te is nekik, egy ilyen óvónéni, mint te, pótólhatatlan!! :D Van már rucid az esküvőre??

2008. nov. 11. 10:48
SZIASZTOK LÁNYOK.HÁT REGGEL NEKEM IS MEGVOLT AZ ELSŐ ZUHANYOZÁSOM.RENDESEN BEPÁNIKOLTAM AMIKOR MENTEM A KÁD FELÉ.VISSZA AKARTAM FORDULNI, DE A BARÁTNŐM NEM HAGYTA.MEGRÉMŰLTEM, HOGY A HASAM BEPÜFFEDT,GONDOLOM A HASKÖTŐ HIÁNYA,TARTÁSA MIATT VOLT EZ.HOLNAP MÁR REMÉLEM KÖNNYEBB LESZ , MERT TUDOM MIRE KELL SZÁMÍTANI.FURCSA ,KELLEMETLEN ÉRZÉS VOLT.HÁT EZ VOLT AZ ELSŐ ZUHANY ÉLMÉNYEM.MINDENKIT ÜDVÖZLÖK, VIGYÁZZATOK MAGATOKRA!
5394. zselatin (válaszként erre: 5393. - Szilascity)
2008. nov. 11. 09:50

Szilas!

Biztos nagyon fognak örülni Neked a lurkók. Én amikor először megnéztem a képeket, azt hittem, hogy huszonéves vagy:)))) Remélem örülsz neki?:)))

2008. nov. 11. 09:15
Bocsi a hibákért!!!Néha elnézem azt a dög billentyűzetet:)
2008. nov. 11. 09:14

Sziasztok mindenkinek!

Halihó Virili!!!!Örülök nekes !!!Jó újra látni,hogy már vidámkodsz:)

Nekem is van egy kis bugyor,vagyis dagadás a varrat mentén.Jó hogy Hilda írt róla (köszi)mert már éppen kezdett aggasztani,hogy ez így marad???Hát vicces lenne egy hurka a hasam körül:)Én már a jövőhéten megyek melózni.Nagyon hiányoznak már a gyerkők.De már ők is jelzik,hogy menjek már!!!Egyenlőre egy pár hétig csak délutános leszek illetve 10-re megyek és az altatás lesz a nagyobb rész.Így nem vagyok kitéve az emelésnek csak kevésbé.Abban meg partnerek a kollégáim!Már alig várom a törpik kiváncsi kérdéseit,hogy vajon hol voltam ilyen sokáig?Terjed a plezyka az egyik leányzó elhintette a csoportba hogy hűűű a Vera néni olyan beteg hogy hónapokig kórházban van.Na persze a többiek meg nosza gyorsan már halálhírem keltve adták otthon elő.A szülők alig mertek jelentkezni:)Hát ilyenek a gyerekek persze ezt sajna tőlünk lesik el:)Persze ettől olyan aranyosak.Süssön rátok a nap!!!

5391. Timkó79
2008. nov. 11. 08:42

Sziasztok Lányok!

Tegnap kiszedte a doki a varratokat. Hát kellemes nem volt. Elkezdtem Ó-zni hangosan, mire kérdezte, hogy vannak-e kint még, mondtam, hogy egy ember, akkor kérte, hogy ne paráztassam be azt az egy pácienst, próbáljak meg halkan szenvedni, persze viccesen. A sebemet nem varrta össze, kérte, hogy higgyem el, hogy szép lesz, de látta rajtam, hogy nem igazán hiszem.

Van egy fölösleges teljesen originált Contractubex krémem, mert mondta a doki, hogy nekem nem kell kennem vele, mert van cserepes aloe virágom. Ha valakinek kellenem, akkor szívesen átadnám, persze akár olcsóbban.

Majd írjatok.

5390. Hilda40 (válaszként erre: 5389. - Lizi35)
2008. nov. 10. 21:53

Szia!

Van, nyugi, épp az előbb írtam róla. ;)

5389. lizi35
2008. nov. 10. 21:32
Sziasztok lányok túl vagyok az első zuhanyzáson,nem volt annyira veszélyes,mint amennyire féltem tőle!! Egy bajom viszont van,kicsit csalódott vagyok a hasamat illetőleg!!!Az alsó része az jó,de a fölső része nagyon nagynak tűnik!! Lehet,hogy azért mert meg van még duzzadva?? Vagy azért mert izmot is varrt a doki és az jobban bedagad??? Az " öregeket" kérdezem nekik is volt hasonló tapasztalatuk?????????
5388. Hilda40 (válaszként erre: 5383. - Szmandi73)
2008. nov. 10. 21:28

Sziasztok, szia Andi!


Rég nem írtam, de olvaslak titeket mindig. :)

Nekem hamarosan 3 hónapos kontrollom lesz, de az is olyasmi lehet, mint a 6 hetes.


Ott az orvos már nem a heget nézte - nekem mondjuk nem volt vele gondom -, hanem az összképet. A has dagadását, formáját. Megnyugtatott, hogy a dagadás még egy jó darabig eltart, és mondta, hogy most már vegyek le mindenféle szorítós cuccot. Akkor már csak a bugyit hordtam. Így is történt, de ezután mentem vissza dolgozni, és a szorítós bugyi szépen visszakerült, mert ahogy elkezdtem többet ülni, a dagadás egyre kellemetlenebb lett.


Mondtam már többször is, hogy mindenki vigyázzon magára, mert az egésznek 6 hét után közel sincs vége. Csak talán megszokjuk addigra, hogy hol viszket, hol húz, hol fájdogál, hol szúr. Nem véletlenül mondják az orvosok, hogy a teljes gyógyulás egy évbe is beletelik.


Olvastam, hogy kérdezték többen, mikor lehet visszamenni dolgozni? Valóban vissza lehet - szerintem - 6 hét után, de ez nem jelenti azt, hogy minden olyan akkortól, mintha mi sem történt volna.

Az emelgetéssel is csak óvatosan, egy nagyobb súly - mondjuk 5 kg - emelése, vagy egy megerőltetés a műtét után hónapok múlva is másnapi dagadással, esetleg szúrással jelzi, hogy nem tetszett neki a dolog.

A sportra is ezt mondta az orvos, az úszást javasolta először, de ahogy gondolom, az izom úgyis jelezni fogja másnap, ha valami nem jó.


Én a fentieket a soványak "táborából", és hasizom varrottan mondom. Lehet, hogy más paraméterekkel hamarabb válik könnyebbé, ezt nem tudom. Szövődményem szerencsére nem volt, tehát azt mondhatom, hogy problémamentes a gyógyulásom. Leginkább a dagadás, a húzódás az, ami még most is jellemző. Az érzéskiesést már változni látom, mintha volnának olyan helyek, ahol visszatér, de a teljes érzéketlen részhez képest ez még nem túl nagy. Azon is gondolkoztam, hogy pl. a gyomorszáj tájékán talán azért érzem jobban a szúrást, húzódást, mert már eleve ott jobban érzek, mint eleinte. A dagadásról pedig még annyit, hogy tapasztalataim szerint a köldök fölött a legjellemzőbb.


Akik már túl vannak rajta, azoknak gratulálok, és vigyázzatok magatokra!

Akik előtte állnak, azok pedig kérdezzenek nyugodtan, itt mindig támogatták egymást a lányok! :)

5387. lizi35 (válaszként erre: 5380. - Szmandi73)
2008. nov. 10. 21:25
Nekem volt varrva izom!
5386. 44fecb587c (válaszként erre: 5385. - Marótiné)
2008. nov. 10. 21:12
KÖSZÖNÖM.
5385. marótiné (válaszként erre: 5384. - 44fecb587c)
2008. nov. 10. 20:57
szia nagyon szép lett a pocid gratula:D
5384. 44fecb587c (válaszként erre: 5380. - Szmandi73)
2008. nov. 10. 20:08
SZIA SZMANDI.NEKEM NEM VOLT SZERENCSÉRE IZOMVÁGÁS,DE ETTŐL FÜGGETLENÜL NEKEM SEM LEHET EMELNEM,NYÚJTÓZKODNI.VÉGÜL IS AZOK A SZABÁLYOK ÉRVÉNYESEK RÁNK IS AMIK AZ "IZMOT VÁGOTTAKRA".CSAK AZ ORVOS SZERINT:KÖNNYEBBEN, GYORSABBAN GYÓGYULUNK.ÉS SZERINTEM AKINEK IZMOT IS VÁGNAK NEKIK FÁJDALMASABB.ELMONDÁSOK ALAPJÁN. SZIA.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook