Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hasplasztika tapasztalatok fórum

Hasplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


A fórumhoz képgaléria tartozik: hasplasztikázók képei
5925. hencsy (válaszként erre: 5921. - Pink panther)
2008. dec. 22. 21:32

Szia ,


Gratula a műtéthez:-)

Jó hamar hazaengedtek!Hálót én is kaptam, mert fel kellett varrni a hasfalamat meg az izmot is és ez segít, a "tartásban". Szép feszes lett a pocim:-)

A varratom nekem se fáj, inkább a gyomromnál. De ez is vltozó attól függ mennyit pihenek. Amúgy az idő múlásával egyre inkább olyan érzés, mintha izomlázam lenne a gyomrom környékén.Viszont néha még amikor zuhanyzom ahogy a víz hozzáér is kellementlen. A minap a férjem akarta megvakirgáli, mert a haskötő nagyon elszorította és úgy viszketett, de olyan rosz érzés volt, hogy mondtam neki inkább csinálom én. Nekem a kórházba is azt mondták, hogy oldalt is feküdjek, így szótfogadtam és már másnap mindkét oldalamon feküdtem. A jobb oldalon könnyebb volt. A balon nehezebb, mert a cső odáig volt bennem és az nyomódott. Amióta kivették jól alszom mindkét oldalamon. Szerintem a hasonfekvést még hanyagold. Azt hiszem valaki talán azt írta 6 hét után feküdt a hasára( lehet nem jól emlékszem )de az orvos biztos tudja mikor lehet. Én mindenesetre még nem kockáztatok, pedig hason szoktam aludni:-)


A derekam nekem is nagyon fájt 3 napig de utánna elmúlt. De hogy így legyen ne csak háton feküdj, hanem oldalt is. Én a háton fekvésnél néha a derekam alá raktam egy kispárnát.


Jobbulást...

5924. cfe91a5448 (válaszként erre: 5923. - Lurtaki)
2008. dec. 22. 20:58
jobbulást:)és ne keseregj bizti helyre jösz:)
5923. lurtaki
2008. dec. 22. 20:57
SZiasztok! Már én is mindjárt 1 hetes leszek, de sajnos nekem sincs minden rendben. Úgy néz ki, hogy egy helyen nem indult újra a vérkeringés a bőrben, és ellilult egy terület... valószínűleg el fog halni, és akkor ki kell vágni azt a részt is. Egyébként jól vagyok, se láz, se váladék, de nagyon randa lett ez a terület, + felfelé is kellett vágni... majd meglátjuk, a doki szerint majd korrigálja... :-((( azt hittem, hogy hazajövök, aztán csak gyógyítgatom, szépítgetem a heget, aztán most jegelek, meg várom a korrekciót...
5922. cfe91a5448 (válaszként erre: 5921. - Pink panther)
2008. dec. 22. 20:53
sziasztok:)engem no plasztikáztak hasilag,sajnos még eddig(csak cicivel)de volt sérv mütétem ágyék méghozzá és nekem is a dr olyan rugékony hálot helyezet be,azzal indokolva h tartja a hasfalat azaz befelenyomja az izmot és mindent igy no tud kidülemkedni,feltételezem h hasonlot kaptál és ugyan ezért h ne rottyanjon+.
2008. dec. 22. 20:14

Sziasztok!

Túúúúl vagyok a műtéten! köszönöm mindannyiótoknak, hogy szorítottatok Nekem és gondoltatok rám! 19-én műtöttek, másnap már haza is dobtak a kórházból. 26-án kell mennem kötözésre. az eredmény még nem mertem megnézni, mikor a csöveket kiszedte belőlem a doki. annyit mondott, hogy "olyan kemény a hasa, mint a dob!" de én nem mertem odanézni, talán 26-ára megjön a bátorságom.

az lenne a kérdésem, hogy van-e köztetek olyan, aki inplantátumot kapott a pocijába? én kaptam valami hálószerű cuccot /ezt mondta a dokim/ és maga a varrat sem alul sem középen nem fáj /ugyanis kereszt alakban vágtak/ de viszont a gyomorszájamnál rettenetesen fáj és nagyon kemény. ma reggel bekukucskáltam a sérvkötőm alá, egy ujjal benyúltam hogy mi fájhat annyira...vágás nincs, viszont irtó kemény valami ott. ez normális? és aludhatok már oldalt vagy hason, ha nem fáj? már majd' leszakad a derekam a háton fekvéstől...előre is köszi mindenkinek!

5920. zsazso
2008. dec. 22. 08:17

Sziasztok !!


BOLDOG BÉKÉS KARÁCSONYT KIVÁNOK MINDEN RÉGI , ÚJ , LEENDŐ POCI TÁRSAMNAK !!

2008. dec. 21. 20:19
sziasztok lányok!boldog békés karácsonyt kívánok mindenkinek!
5918. leddy27
2008. dec. 21. 16:33

Békés Karácsonyt kívánok minden régi, friss és leendő pocisnak!!

Virítsatok a fa alatt ;)

5917. zsazso (válaszként erre: 5914. - Marótiné)
2008. dec. 20. 15:48

Sziasztok lányok !!


Szerintem is mindenki vásárolgat meg sütőget.Jó készülődés mindenkinek , és egyben Békés Boldog Karácsonyt kivánok nektek !!!

5916. hencsy (válaszként erre: 5914. - Marótiné)
2008. dec. 20. 13:54

Sziasztok,



Igen egyetértek, biztos mindenki el van havazva! :-)

Én is most állok neki sütni zserbót, meg mézes-krémest:-)

Még 2 ajándék nekem is hátra van. Marha sok a gyerek nállunk!!!! 14-nek kell megfelelően választani....

5915. Vera31 (válaszként erre: 5914. - Marótiné)
2008. dec. 20. 12:49
Sziasztok.Légyszi segitsetek.Aki fehérje turmixal fogyott az írja már meg a nevét és azt,hogy hol lehet kapni.Privibe is lehet ugy tudom azért nem jár kizárás.Köszi.
2008. dec. 20. 10:49
sziasztok csajok igen nagy a csend!!mindenki hajtja az utolsó ajándékokat?süttök főztök?már csak 3nap karácsonyig!!!
5913. hencsy
2008. dec. 18. 22:18

Sziasztok,



Majd el felejtettem! Ma voltam varratlazításon. Január 5-én kell mennem varratszedésre.

Jó ez a lazításos dolog, mert a jobb oldalon a csomó az bizony okozott némi kellemetlenséget. Ma mondta doki, hogy 1 hetesen milyen szép és, hogy milyen ütemben gyógyul:-) Lázam nincs és nem is volt. A kórházban is csak 37,5-37,7 volt a hőm. - tem.Szóval nagyon jól vagyok majd 2kg-mal vagyok könnyebb:-) nagyon jól bírom a napi teendőket csak a kiscsajomat nem emelgethetem:-(

De a kis drága nagyon tündér, mert mondogatja: "aja fá bibi" és ilyenkor megérti, hogy ezért nem tudom felvenni!


Szóval: NAGYON JÓL VAGYOK!!!!! Mindenkinek hasonlókat kívánok!!!


pusszi mindenkinek

5912. lehotaine (válaszként erre: 5909. - Be52090d01)
2008. dec. 18. 21:07

Szia!


Most már látom, hogy nem vagyok egyedül a "problémával". Ha ennyiünknél létezik, akkor biztosan nem kóros. Nekem fekve nem annyira érezhető a keményedés/csomósodás, inkább álló helyzetben.

Remélem túl sokáig azért nem fog tartani, s csak a vékony hegvonal emlékeztet majd mindannyiunkat a műtétre.


Üdv:

Móni

5911. leddy27 (válaszként erre: 5906. - Lizi35)
2008. dec. 18. 21:02

Sziasztok!

Olvasok, de írni már inkább nem írok, mert tanulnom kell, ha idejutok... és lelkiismeret furdalásom van, ha mégse teszem, hanem helyette netezek :)

Szóval keményedés pár helyen tényleg volt nekem, doki szerint a zsírszövetek kezdenek újra élni vagy mi, úgyhogy nincs gond.

Nekem viszont mostanában az a bajom, hogy két oldalt a varrat végefelé, de főleg bal oldalon hülye szúró érzésem van, mikor abba az irányba akarok oldalról felkelni, mintha belenyilalna, vagy becsípődne valami belül. Kitapogatva úgy érzem, mintha egy keményebb csík lenne azon a fájós részen, nyomásra is fáj, lehetséges szerintetek, hogy belül ott maradt egy varrat valamiért és az szúr? bár tudtommal egyben kiszedte az egészet, nem tudom elképzelni hogy maradt benne valami és olyan szépen bezáródott, nem szeretném, ha kinyitná emiatt, de elég kellemetlen... talán idővel elmúlik.

Másnak volt ilyen tapasztalata?


A pocik különben egytől egyik gyönyörűek, örülök, hogy tesztek fel képeket, jó nézegetni, hogy másnak is milyen szép lett ;)

A műtét előtt állóknak meg drukkhegyek, és kérdezzetek bátran, szívesen segítünk!

5910. hencsy (válaszként erre: 5901. - Pink panther)
2008. dec. 18. 20:07

Szia,


Elöször is ne félj! Nagyon- nagyon boldogleszel, ha túlleszel rajta. Gondolj arra, hogy milyen régóta vágysz arra, hogy szép pocid legyen!

A műtét kb2-2,5 órás(legalább is nekem így volt). Aznap a műtét után én kaptam homokzsákot és 3 zacsi infúziót. Felkelni elöször csak nővéri segítséggel lehet. Én ezt hajnal 4 órakkor tehettem meg:-) addig sajnos ágytál! Nekem se sikerült abba pisilnem, pedig azt éreztem, hogy szétdurranok, kaptam katétert, de csak az első pisit engedték le azzal. Utánna nagyon sokat ittam, hogy a hójagom mondig teli legyen így nem okozott problémát az ágytál( 4szer kértem éjjel, igaz a nővérkét kiküldtem és mondtam, hogy csengetek ha kész vagyok:-) )


Szorítunk érted, és mindenkiért akit a közeljövőben műtenek!



Üdv: Heni

5909. be52090d01 (válaszként erre: 5904. - Lehotaine)
2008. dec. 18. 18:29

Szia!

Én "már" 11 hetes vagyok, és még mindig van kemény csomóm, de csak egy zavar, az pont a hasam közepén, kb. 1 cm átmérőjű. A doki azt mondta, csak hegesedik. Hát nem tudom, engem zavar.

5908. lehotaine (válaszként erre: 5906. - Lizi35)
2008. dec. 18. 17:41

Szia!


Neked is köszönöm a gyors választ!


Üdv:

Móni

5907. lehotaine (válaszként erre: 5905. - Marótiné)
2008. dec. 18. 17:41

Szia!


Köszi a gyors választ, megnyugtattál.


Üdv:

Móni

5906. lizi35 (válaszként erre: 5904. - Lehotaine)
2008. dec. 18. 10:13
Szia Lehotaine!!! Igen én is érzek csomókat,de állítólag nem kell miatta aggódni azt irta az egyik csajszi(azt hiszem Leddy) aki megkérdezte a dokit,hogy biztos belső varrat miatt van,ha jól emlékszem!!
5905. marótiné (válaszként erre: 5904. - Lehotaine)
2008. dec. 17. 23:22

szia Móni!ne aggódj ez természetes

én is 6hetes vagyok de estére én is bekeményedek!de reggelre lemegy!ne aggódj!!!üdv marcsika

5904. lehotaine
2008. dec. 17. 22:33

SZIASZTOK!


A MÁR MŰTÖTT LÁNYOKTÓL KÉRDEZNÉM, HOGY TAPASZTALTOK-E (TAPASZTALTATOK-E) A HEG MENTÉN KEMÉNYEDÉST/CSOMÓSODÁST?


KÉT HÓNAPJA MŰTÖTTEK, 6 HÉT UTÁN LEVETTEM A HASKÖTŐT, S AZÓTA FŐLEG ESTÉRE A HEG MENTÉN ITT-OTT MEGKEMÉNYEDIK ÉS CSOMÓT IS ÉRZEK. REGGELRE MINDIG JAVUL A HELYZET, DE ESTÉRE...


PRÓBÁLTAM JEGELNI, S MINIMÁLISAN UGYAN, DE SEGÍTETT.

FÁJDALMAT NEM ÉRZEK, DE LEHET EZ A GYÓGYULÁS RÉSZE VAGY EZ INKÁBB KÓROS?


KÉRLEK BENNETEKET, HOGY ÍRJATOK, HA HASONLÓT TAPASZTALTOK!

MIT TEGYEK?


ÜDV:

MÓNI

5903. marótiné (válaszként erre: 5902. - Pink panther)
2008. dec. 17. 20:52
Kitartást!mi már túl vagyunk rajta!te is nemsokára túl leszel rajta!veled leszünk lélekben!
2008. dec. 17. 20:48
na szóval ma a párom készített képeket a jelenlegi "régi" pociról! mikor megláttam....hát fényképen még durvább, mint ahogy élőben, saját magamon látom! ha túlleszek a műtéten, felteszem én is az ilyen volt-ilyen lett képeket. puszi mindenkinek!
2008. dec. 17. 20:40

Szia Viki!

köszi hogy szorítasz nekem, nagyon rámfér! egy kissé be vagyok parázva. én a terhesség alatt 20 kg-ot híztam, és nagyon-nagyon vékony a bőröm /sajnos mindenhol a testemen, látszódik az összes ér, ilyen fajta vagyok, hát mit csináljak.../ na szóval MINDENKÉPP megírom hogy mi történt velem, jó? mihelyst tudok netezni ez lesz az első, hogy megosztom a tapasztalataimat Veletek. Nekem nem kellett bizottság elé mennem, csak bementem a sebészetre, aztán megmutattam a pocimat. aztán mondta a doki, hogy van egy hátsó hasfali sérvem is, úgyhogy tb-re meg tudja oldani. irtó hálás voltam érte, mert tiszta lelkibeteg vagyok a hasam miatt, pénzem meg soha az életbe nem lesz erre... szóval még annyit szeretnék kérdezni, hogy kb. hány órás egy ilyen műtét? mikor tudok kimenni pisilni? én kacsába nem tudok, mikor szültem is katétereztek mert egész egyszerűen "leblokkoltam" a kacsánál... előre is köszönöm a segítségeteket.

5900. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 5899. - Pink panther)
2008. dec. 17. 20:18

Szia!

Én január 5.-én fekszek be Szegedre! Nekem is tb-re lesz a műtét de azért mert sokat fogytam. Még aznap mikor befekszek meg kell jelennem egy bizottság elött és azon a héten lesz a műtét, pontos időpontom ezért még nincs. Nagyon szorítok neked holnap! Majd ha már tudsz jelentkezz és írj meg mindent!

2008. dec. 17. 19:53
sziasztok! én ma regisztráltam. holnap műtenek! 13 évig vártam erre a műtétre, kérlek benneteket, adjatok lelki erőt....nagyon be vagyok tojva. nekem tb alapon csinálják Szombathelyen mert sérvem is van mellette még....mi fog várni rám?
5898. be52090d01 (válaszként erre: 5895. - Marótiné)
2008. dec. 17. 18:45

Szia!

Nem csodálom, hogy jól érzed magad! Nagyon jól nézel ki :D Már annyira nincs hasad, hogy szinte már befelé áll.

2008. dec. 17. 07:19

Sziasztok lányok!!!

Hű mennyi új has!!!!Gratulálok a bátorsághoz mindenkinek SZÉPEK LETTETEK!!!!

Valóban már itt a karácsony izgalma,és az új csini ruhák felvétele!!!Azért csak vigyázzatok magatokra!!!

Tegnap voltam a dokinál nagyon megdicsért és gyorsan lefotóztak.Jókat vihogtam a nagyon kívánatos gigabugyiban:::))))Szerencsére valóban jól vagyok bár egyik nap csak szimplán kis bugyiban voltam melózni,Hát estére nagyon fájt mindenem.Mondta is a doki hogy úgy csináljam ahogy nekem jó és kényelmes.

Rakok már fel képeket végre.

Üdv nektek és vidám karácsony várást!!!

5896. Timkó79 (válaszként erre: 5894. - Lizi35)
2008. dec. 16. 22:55
Igen! Olyan volt mintha egy 1 Ft-os nagyságban begyulladt volna a hasam és az a váladék ami ott felgyülemlett saját magától távozott. Gondolom ott, ahol összevarrtak, azt ne kérdezd, hogy hogyan lett ott az a kis lyuk, mert az számomra is érthetetlen, a lényeg az, hogy már nincs semmi gond és eltűnt a gyulladás és a pirosság. Vannak számunkra érthetetlen dolgok, a doki biztosan szolgálna erre magyarázattal.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook