Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hasplasztika tapasztalatok fórum

Hasplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


A fórumhoz képgaléria tartozik: hasplasztikázók képei
5956. lurtaki
2008. dec. 26. 16:55

Én ma vagyok 10 napos és amikor hazajötem (5. nap)és kérdeztem a dokit, hogy mit csinálhatok, azt mondta, hogy kímélő életmód, de nem nyomorékot csinált belőlem... :-))) úgyhogy többször lepihenek, ha elfáradok, a gyerekeket nem emelgetem, de egyébként majdnem mindent csinálok.

Csak bosszant, hogy nem is dohányzom, túlsúlyom nincs, rendszeresen mozgok, mégis elhal egy darab bőr!

2008. dec. 26. 12:11

sziasztok!

ma voltam kötözésen, a doki szerint szépen gyógyulok. azt javasolta, hogy egy törölközőt tegyek a pocimra és úgy tegyem rá a sérvkötőt, hogy a hasfal kellőképpen le tudjon tapadni. tettem is, és tényleg sokkal komfortosabb így. a gyomortájékon sincs akkora nyomás, igaz kicsit kellemetlen volt, hogy megpiszkálta a sebet, de majd csak január 5-én kell visszamennem újabb kötözésre.

Remélem Ti jól vagytok, és a leendő pocisoknak üzenem, hogy a fájdalom és a kellemetlenségek ellenére sem bántam meg semmit, és kitartást kívánok! jó hogy itt ez a fórum, nekem nagyon-nagyon sokat segítettetek, praktikus tanácsokat és sok-sok megnyugtató pillanatot szereztetek nekem, ezúton is köszönöm mindannyiótoknak! nagyon sokat jelentetek nekem még így, ismeretlenül is! további jó pihenést és szép napot! ui: ma vagyok 7 napos, és a kötözéskor készítettem egy varratos képet, amit felraktam. nem szép....de majd begyógyul. puszi mindenkinek!

5954. Szmandi73
2008. dec. 25. 23:38

Folytatom, mert véletlenül küldtem el, még írni akartam tovább. Szóval a munkát is 6 hétig mellőztem, és mindent, ami megerőltető. Így is voltak problémák, amik biztos mindenképp jelentkeztek volna, de próbáltam "jó magaviselettel" lecsökkenteni ezek lehetőségét :D. Most a hetekben a sok mászkálás, vásárlás, takarítás, sütés, főzés nagyon meglátszik a hasamon, pár napja sokkal jobban bedagad estére, mint eddig. Tegnap este annyira bedagadt, hogy rendesen fájt, ahogy feszült. Reggelre jobb lett, de nem az igazi. Annak ellenére, hogy ma nem kellett már semmit dolgoznom, estére ismét nagyon bedagadt, főleg a legalsó része a hegnek. A sok ülés is elég kellemetlen, szerintem az sem tesz jót neki. Remélem, majd változik ez, és szépen visszamegy a duzzanat! Régi pocis lányok, ilyen nektek is szokott lenni?? Tényleg vigyázok magamra, de ezt a karácsonyi készülődést nem tudtam másképp megoldani.


Macsekcica, ha olvasod ezt, ne sajnáld, hogy csak januárban kerülsz sorra! Nem lett volna így igazi a karácsonyod, most már látom, saját tapasztalatomból! Már nagyon vártam, hogy végre pihenhessek, pedig elmúlt 2 hónap a műtétem óta!


Az edzés amúgy már tök jó, simán bírok 45 percet az elliptikuson! A hasizmot azért még kihagyom, az kellemetlen érzés, próbáltam!


További szép karácsonyt mindenkinek!

5953. Szmandi73
2008. dec. 25. 23:25
Sziasztok lányok! Végre van egy kis időm írni, igaz, legszívesebben már aludnék... de hiányzik a fórum, ezért most az ágy még várhat! Meglepődve olvasom a hozzászólásokat... én még 1-2 hetesen igen csak óvatosan mozogtam, porszívózni eszembe sem jutott. Kivártan a 6 hetet, mert ezt javasolta a doki, és úgy gondoltam, mindent úgy csinálok, ahogy ők mondják, mert saját magammal tolok ki, ha nem fogadok szót.
5952. hencsy (válaszként erre: 5949. - Hencsy)
2008. dec. 25. 22:57
Bocsi a képeket összekevertem Pink - vel az a részt neki szántam , de várom a te képeidet is!
5951. hencsy (válaszként erre: 5947. - Pink panther)
2008. dec. 25. 22:55

Szia,


Elképesztő, hogy ezt ilyen "jó" viselted!

Számomra megdöbbentő, hogy milyen különbségek vannak kórházak között!!

Nagyon vigyázz magadra!


És persze mindenki!

5950. hencsy (válaszként erre: 5946. - Anygma)
2008. dec. 25. 22:50
hurrá...hurrá...BŐVÜL A CSAPAT?!
5949. hencsy (válaszként erre: 5945. - Lurtaki)
2008. dec. 25. 22:49

Szia, Lurtaki!


Örülök, hogy jól érzed magad:-) azért vigyázz azzal a házimunkával! Én is így kezdtem és...mára úgy bedagadt a hasam, hogy ...ajaj! (pedig ma csak a kötelező megjelenéseken voltunk - ültem egész nap)


A képeidet elnézve én biztos vagyok benne, hogy nagyon szép kis pocit "varázsoltak" neked.


Nekem két napja olyan érzékeny a hegem! Eddig csak viszkedett:-) de tegnap meg ma...hmm...elég gáz volt, úgyhogy adtam is neki First-öt had szokja:-)


További szép napokat neked!

5948. Hilda40
2008. dec. 25. 22:18

Sziasztok!

Bár kicsit megkésve, de Boldog Karácsonyt kívánok én is mindenkinek!

5947. pink panther (válaszként erre: 5935. - 85ef3bb3d1)
2008. dec. 25. 20:55

szia!

nem, a műtét előtt nem volt semmiféle előkészítés. kaptam a bal vállamba egy szurit, és egy gyógyszert, gondolom, hogy ne izguljak annyira. aztán rádobták az ágyamra a papír hálóinget, hogy bújjak bele, majd feküdjek fel a betegtologató kocsira, ami már rám várt az ajtóban. egy 10-15 p-ig a műtő előtt hagytak, majd betoltak, bekötötték a bronült, majd megkaptam az altatószurit. a többire nem emlékszem. mikor felébredtem, se hányinger, se szédülés -ezt azért előzőleg mondtam az altatóorvosnak, hogy a legutóbbi orr-műtétem alkalmával rókáztam altatás után. mondta, hogy ezt jó hogy megemlítettem, mert akkor kapok gyógyszert! aztán nagyjából felébredtem, és egy szoros lepedőbe voltam becsavarva, és iszonyatosan kellett pisilnem!!!! hozta a nővérke az ágytálat, de abba sehogyse tudtam. aztán elkezdtem neki könyörögni hogy "drága nővérke hadd menjek ki a wc-re" és megengedte, persze, fájt azért, de ki lehetett bírni. a párom hozta a két flaskát ami kilógott belőlem cső, annak a végén volt -a váladékot meg a vért vezette ki- a nővérke hozta az infúziót én meg magamat. kb. 5 percig azon munkálkodtam hogy le tudjak kepeszteni az ülőkére, de az érzés, hogy pisilni tudtam, mindenért kárpótolt. másnap meg már haza is "löktek", és úgy mentem a kocsiig, mint Quazimodo, kétrét görnyedve. de napról-napra jobban vagyok, a varrat már kezd viszkedni (remélem gyógyul, azért) de nem fáj egyáltalán. a gyomortáji fájdalom is enyhült hála Istennek.

tettem fel képeket, de sajnos az "ilyen lett" képekre még várnotok kell, hangyányit, mert még én sem tudom...meglepi lesz még nekem is!

ma vagyok a 6-ik napos! és tényleg sokkal jobban érzem magam napról-napra! ja, amikor "berajzolt" a doki, viccből pingálta oda a szemet és a szemöldököt! ott nem vágtak!

Reméltem Ti jól vagytok, aztán csak okosan a házimunkával lányok! pihengessetek, az megvár! tegnap a párom főzte a karácsonyi vacsit, és úúúúgy belaktam, hogy majd' szétpukkantam. képzeletben már pattogtak ki a varrataim mint a kabátról a gomb :-)) szerencsére csak képzeletben!

hát minden jót Nektek, és még egyszer Boldog Karácsonyt Mindenkinek!

5946. anygma
2008. dec. 25. 20:45

Boldog Karácsonyt mindenkinek!!

Valószínűleg 2009 augusztusában én is csatlakozok és én is örülhetek majd a szép új pocikámnak!!! Bbibibibibibibi...

5945. lurtaki
2008. dec. 25. 17:18

Boldog Karácsonyt mindenkinek!


Ma voltam a dokinál és állítólag javult, azért csak állítólag mert én nem látom... :-) 1 ujjbegynyi rész már elhalt, de a többi kezd magához térni. Mindenesetre januárban lesz még 1 kis korrekció. Alig több, mint 1 hetesen simán főztem, porszívóztam, igaz eléggé elfáradtam még. Aztán hol jegelek, hol lámpázok.

Frissen műtöttek hogy vagytok?

5944. Gitti112
2008. dec. 24. 20:36

Sziasztok lányok!

Mindenkinek nagyon boldog, békés karácsonyt kivánok!!!

5943. Szmandi73
2008. dec. 24. 08:40
Mindenkinek nagyon boldog, békés karácsonyt kívánok!!! Sokunknak ez az év úgy zárul, hogy elértük azt, amire olyan rég vágytunk, szép, lapos pocak, szerintem ez a legszebb karácsonyi ajándék számunkra, amellett, hogy a családunkkal tölthetjük ezeket a napokat!
2008. dec. 24. 07:32

Sziasztok Kislányok!!!!

Régen ugrottam már be ide!!!

Mindenkinek Áldott Békés Karácsonyt Kívánok!!!!

2008. dec. 24. 01:08

Sziasztok!

Nagyon boldog karácsonyi ünnepek és olyan napokat, heteket kívánok, amelyben a szeretet kapja a főszerepet.

Legyen ez a néhány nap a pihenés, a regenerálódás, a feltöltődés időszaka, hogy új erővel, tele energiával kezdhessük az új évet!


BOLDOG KARÁCSONYT!

5940. Klau11 (válaszként erre: 5939. - Macsekcica)
2008. dec. 23. 23:48

Szia Macsekcica és mindenki!


Örömteli boldog Karácsonyt kívánok én is mindenkinek, főleg egészségben és elégedetségben:)

Legjobbakat kívánom, jobbulást a frisebben műtötteknek!


Üdv.: Klau

2008. dec. 23. 22:58

Sziasztok Lányok!


Elég rég jártam erre!


Mindenkinek Boldog Karácsonyt Kívánok!!!!

5938. hencsy
2008. dec. 23. 22:04
Minden kedves pocisnak és leendő pocisnak, na és persze kicsiny családjuknak KELEMES KARÁCSONYI ÜNNEPEKET KÍVÁNOK!!!!!
2008. dec. 23. 20:46
Boldog karácsonyi ünnepeket kívánok mindenkinek!
5936. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 5932. - Hencsy)
2008. dec. 23. 20:45
Köszönöm szépen ez jó hír! Azt hittem még otthon is kell szúrni majd magunkat.
5935. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 5934. - Pink panther)
2008. dec. 23. 20:45

Szia!

A műtét elött volt valami előkészítés? Beöntés ilyesmi? Nagyon nehéz volt előszőr felkellni?

Én is köszönöm a válaszokat és írjál, hogy mi van veled!

2008. dec. 23. 17:57
ja, injekciót /véralvadásgátlót/ az elbocsájtásom napján kaptam egy alkalommal. gyógyszert sem kaptam itthonra, ha nagyon fáj, akkor Algoflexet veszek be, de mióta itthon vagyok talán kétszer ha vettem be. csak köhögnöm ne kelljen, mert az kész HALÁL!
2008. dec. 23. 17:56

sziasztok!

nagyon köszönöm az infókat, most már kissé megnyugodtam. már mindenfélét képzelődtem, hogy biztos ki akar lökődni az a háló, vagy tele van ott vérrel, meg ilyen hülyeségek. 26-án kell visszamennem kötözésre, és ott felteszek a dokinak minden kérdést, de addig is szerettem volna megnyugodni hogy nincs semmi baj. tehát a gyomortáji fájdalom normális....hú, de kár hogy nem hallottátok mekkora kő esett le a szívemről...a varrat alul egyáltalán nem fáj, nem is húzódik, semmi, csak a gyomorszájam...ha eszek az a baj, ha nem az a baj.ráadásul úgy "be vagyok dugulva" hogy muszáj Guttalaxot szopogatnom mert nem lenne székletem egyébként. Ti is be voltatok sülve műtét után? gondoltam jó lesz a Guttalax, mert mégse erőlködjön az ember. használt is, de úgy látszik pár cseppet mindennap el kell szoppantanom, remélem ez a dugulás idővel megszűnik majd. a műtét 3 órás volt, háromnegyed 8-kor kezdték és háromnegyed 11-kor végeztek. napról napra jobban vagyok, a közérzetem oké, az oldaltfekvés is megy már, csak ez a háló vagy mi...én ugye TB-re csináltattam a sérv miatt meg valami összenövést is találtak -most böngésztem a zárót- és kérdeztem a dokit mivel tartozom. azt mondta semmivel, de vett neki a párom egy díszdobozos Ballantines-t és 20e-et adtunk neki. nagyon köszi mégegyszer a segítséget, és nagyon boldog karácsonyt kívánok Nektek, és vigyázzatok magatokra kérlek! nemsokára nyár, és villoghatunk az új pocinkkal! hurrá!

ui: teszek majd fel képeket, ha tartósabban tudok itt ülni a gép előtt, megígérem! puszi mindannyiótoknak!

5932. hencsy (válaszként erre: 5928. - 85ef3bb3d1)
2008. dec. 23. 15:38
ja otthon már nem kellett!
5931. hencsy (válaszként erre: 5928. - 85ef3bb3d1)
2008. dec. 23. 15:38

Szia,


Véralvadásgátlót csak a kórházban kaptam 5 napig, minden nap este 5-kor. Első napnak számított a befekvés napja.

5930. hencsy (válaszként erre: 5929. - Ecd54f9037)
2008. dec. 23. 15:37

Szia,



Köszi szépen:-)

Hogy mehet e tb- re azt te is ki tudod számolni. Vedd a legtöbb súllyod és magasságod, számold ki a BMI értéket és tedd meg ugyanezt a jelenlegi súlyoddal is. A két bmi között legalább 10 kell hogy legyen a különbség. Az már megy tb-re! Én egy forintot nem adtam a konzikon. A műtét után pedig 50 Eft.

2008. dec. 23. 11:51

lurtaki nyugi minden rendben lesz és szép leszel.

hencsi gratula túl vagy rajta és milyen szép lett,tényleg mi volt a vérrel tudod hogy negatívos vagy(mert én is)már fogytam 6kg-ot még8kg-ot akarok és akkor megvan az álom 53kg és megyek vissza kelemenhez-és megbeszéljük az időt-remélem a 25kg fogyásom a 154cm-hez elég indok lesz a tb ingyenességre meg az ikerterhesség meg szerintem megmondom neki,hogy így hálapénzben is bőkezűbb tudnék lenni:)tényleg Ti mennyit adtatok neki?

susa mindenhol krampuszkodsz babám:)nem békáson taliztunk hanem kaszáson:)pussszzz

2008. dec. 22. 22:05
Lányok kaptatok véralvadásgátlót? Amit otthon is kell még adni 10 napig? / clexane, zibor, Fragmin? /
5927. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 5921. - Pink panther)
2008. dec. 22. 22:01

Szia!

Nagyon örülök, hogy szerencsésen túl lettél a műtéten és jól vagy. Tényleg sokat gondoltam rád így ismeretlenül is! Olyan jó, hogy már túl vagy rajta! Remélemn nekem sem jön közbe semmi ami miatt nem csinálják meg a műtétet.

A hálónak nincs különösebb köze magához a hasplasztikához. Azoknak szoktak hálót beültetni akiknek már többször volt hasi sérvük és nagyon gyenge a hasfaluk. Elképzelhető, hogy neked is gyenge a hasfalad és így tartotta a dokid biztonságosabbnak, hogy beülteti a hálót! Ebból nem lesz hátrányod, minimális esetben előfordul, hogy a a szervezet nem fogadja be de erre ne is gondolj semmi baj nem lesz.

Majd ha lesz képed várjuk! Hány órás volt a műtét?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook