Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hasplasztika tapasztalatok fórum

Hasplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


A fórumhoz képgaléria tartozik: hasplasztikázók képei
5985. hencsy
2008. dec. 30. 17:35

Sziasztok,



Tettem fel képeket ha esetleg érdekel vkit:-)

Nem a legjobb minőség de majd teszek fel jobbat!

5984. hencsy (válaszként erre: 5983. - Pink panther)
2008. dec. 30. 17:11

Szia Tünde,


Nekem is van kötésem, mert a varratokat is csak 5-én szedik ki. Akkor leszek 3hetes :-)

A sebnél vigyázok, oda semmi krémet nem kenek csak a jódot, körülötte viszont testápolózom, mert nagyon ki van száradva.

5983. pink panther (válaszként erre: 5981. - Hencsy)
2008. dec. 30. 10:39

Szia Hencsy!

eddig nem mertem levenni, mert még alatta van a kötés...Neked van még kötésed? be szabad kenni testápolóval? iszonyúan ki van száradva szegény pockóm...nem lesz baj a bekenegetem?

ma vagyok 11 napos. előre is köszi a válaszokat. puszi: Tünde

5982. hencsy (válaszként erre: 5978. - Nicky75)
2008. dec. 30. 09:27

Szia, üdv a fórumon!


Sokan vagyunk itt a fórumon, akiket a Szent Imre kórházban műtöttek :-)

Csak ajánlani tudom a kórházat! Engem a Regőczi Doktor műtött, de a lányok közt sokan vannak akiket a Kelemen Doktor. Mindkettőnek nagyon ügyes keze van:-) Érdemes elmenni konzira és ott elmondani a gondodat. Én személy szerint egy levelet írtam a dokinak és mellékeltem képet is a pocimról. Nagyon kellemessen csalódtam amikor kimerítő választ kaptam a kérdéseimre és nem pedig azt, hogy menjek a magánpraxisba és majd ott megbeszéljük. Amikor elmentem hozzá a férjemmel , akkor meg is beszéltük, hogy nem megyünk más orvoshoz. Nagyon örülök, hogy őt választottam! Az árat gondolom az is befolyásolja, hogy csak plasztika, vagy varnak izmot, hasfalat, van e sérv, mennyi a fogyás mértéke ha van...szóval sok az összetevő tényező. De egy biztos, hogy a Szent Imrében kapsz olyan ellátást, mint egy magánpraxisban. (Itt a nővérek is beletartoznak az ellátási színvonalba!)

Engem Tb-re műtöttek, ha kérdésed van írj bátran...



Üdv, Heni

5981. hencsy (válaszként erre: 5980. - Pink panther)
2008. dec. 30. 09:19

Szia Pink Partner!



Bár az új pocisok közé tartozom, de én le szoktam venni 5-10 percre, de ilyenkor csak fekszem. Jól megvakargatom, bekenem testápolóval, és amikor azt érzem, hogy nyomódik befelé a hasam, akkor a férjemmel visszarakatom a haskötőt:-)

5980. pink panther (válaszként erre: 5979. - Kolibry)
2008. dec. 30. 08:19

sziasztok leendő pocisok!

sajnos én is fizikai munkát végzem (egy gyárban dolgozom ahol raklapokat kell cipelni meg nehéz dobozokat emelgetni) de megcsináltattam, és akkor megyek majd vissza dolgozni, ha már tényleg semmi kockázat nem lesz. majd megkérdem a dokit, hogy mennyi idő múlva tudok ilyen jellegű munkát végezni, nem akarok kockáztatni.

de ennek ellenére sem bántam meg a műtétet, bár anyagilag nem jön jól a több hónapos táppénz, de az egészségem előrébbvaló! és nem mindegy, az ember milyen pocival éli tovább az életét, nem? én örülök, hogy így döntöttem.

lenne egy kérdésem még, "régi" pocisok! a haskötőt mikor szabad egy kicsit levenni itthon? már úgy vakarózom alatta! a dokit elfelejtettem megkérdezni...előre is köszi!

további szép napot mindenkinek!

5979. kolibry
2008. dec. 30. 06:35
sziasztok! szeretnék hasplasztikát,de kicsit hadilábon állok mert hallottam jot is,rosszat is! pékként dolgozom,s nem tudom hogy mitévő legyek mert köztudott,hogy az fizikai munka( mit javasoltok?
5978. Nicky75
2008. dec. 29. 22:47

Sziasztok!


Én is szeretnék hasplasztikát csináltatni (3 gyereket szültem ),csak nem tudom,hogy hol csinálják Tb-re? Szépen csinálják kórházban is,vagy érdemesebb magánklinikára menni? Mennyibe kerül magánklinikán? Ha kórház, akkor melyikbe? Akinek van tapasztalata, kérem ossza meg velem. A választ előre is köszönöm.

5977. lizi35 (válaszként erre: 5975. - Lurtaki)
2008. dec. 29. 19:47
Sajnos az izomvarrat elég sokáig érzékeny terület,de mondhatom azt,hogy hétről-hétre egyre jobb, bár nekem még a mai napig (8 hetesen) érzékeny,de már sokkal könnyebb,mint az elején!!!! A haskötős rossz érzés viszont napról-napra lesz jobb,ahogy "szokja" a hasad kötő nélkül!Nekem a fokozatosság jó módszernek bizonyult ez csupán tapasztalat!!
5976. hencsy (válaszként erre: 5975. - Lurtaki)
2008. dec. 29. 18:19

Szia Lurtaki,



Fürdésnél én is így vagyok! De minnél többet pihenek annál könnyebb a fürdés is. De még így is 10 perc múltán már elég nehezen kapok levegőt. Olyan mintha egy rongybabának kiszednék a testéből a rongyokat...:-)

5975. lurtaki (válaszként erre: 5957. - Pink panther)
2008. dec. 29. 17:38

Nem lehet tudni, el volt talán vékonyodva a bőr a terhességek miatt, vagy adottság, bár a császárok után semmi gond nem volt, illetve az a rész a legrosszabb vérellátottságú terület. Hétfőn, vagy kedden kimetszi az elhalt részt, olyan 1/2-1/3 tenyérnyi terület.

Lizi35

Félreértettél, nem dohányzom, csak az okozhat az érfalnál ilyen gondot, na de mint mondtam nem élek vele, ellenben sok C+E vitamint szedek, ami viszont elvileg jót tesz... ELVILEG...

Egyébként főleg csak az izomvarrat fáj, meg olyan rossz érzés haskötő nélkül lenni, olyan puffadtnak érzem magam fürdéskor, ég és olyankor egész görnyedten járok, pedig hadskörőben már minden ok.

5974. puckandúr (válaszként erre: 5965. - Hencsy)
2008. dec. 27. 19:52
Tökéletesen igazad van! Sajnos az írott forma nem mindig hozza azt a hangsúlyt, ahogy a mondóka megszületni akart. Semmi negatív gondolattal nem kívánom mérgezni a topikot. Mindössze saját nyilván nem sármos bendőmet próbáltam vicc tárgyává tenni.Mert az én súlyomban már csak álmodni lehet a formákról.
5973. hannahxuxa (válaszként erre: 5972. - 8f1ddc2679)
2008. dec. 27. 19:17
Hú, köszi. Az oros persze mondta az egy hetes kontrollnál, h. ez szokásos, de elég nehezen hihető, h. leműttetsz magadról egy csomó zsírt és bőrt, s mégis nagyobb vagy. Nem is beszélve a plusz súlyról. Nekem min. 3 kg. Az mi? Vízvisszatartás? Te már túl vagy rajta?
5972. 8f1ddc2679 (válaszként erre: 5971. - Hannahxuxa)
2008. dec. 27. 19:14

Szia!

Teljesen normális, ahány ember, annyiféle gyógyulás és gyógyulási idő.. A duzzanat és a véraláfutás eltarthat akár 4-6 hétig is, persze aki szerencsés az letudhatja 2 hét alatt. A masszázs nagyon fontos, de nem csak simogatni, hanem erősen.. meg a spéci krémek. Ezekkel fel lehet gyorsítani valamennyire a gyógyulást, de azért feszül, duzzadt és kemény, mert tele van belül hegekkel, de ez normális!

2008. dec. 27. 19:10

Sziasztok,

teljesen új vagyok, másfél hete volt a műtétem, hasplasztika, két oldali, csípőtájéki zsírleszívással súlyosbítva. Tudnátok segíteni, hátha vkinek van ezen a téren tapasztalata? A hasam és a csípőm is fel van duzzadva, mintha kitömtek volna, v. lenyeltem volna egy labdát. Fájdalmam, feszülésem nincs, nem is volt soha, de nem férek bele egy ruhámba sem, s úgy érzem, szét fogok robbanni. Ez normális? Bocs, h. ilyen hosszan, de teljesen el vagyok keseredve. Köszi

5970. pink panther (válaszként erre: 5968. - Hencsy)
2008. dec. 27. 15:46
igen-igen, írtad az izomlázszerű fájdalmat! már nekem is kezd olyanná válni, ez némiképp megnyugtat! örülök hogy tudtam segíteni a törölközős tippel. addig is vigyázz magadra, és gyógyulgass, minden jót kívánok!
2008. dec. 27. 15:46

Sziasztok!

Ha valakinek szüksége lenne jó minőségü szoritó bugyira,szeretném eladni őket.Nagyon jó,megkimélt állapotban vannak,7 db van belőle,fehér,fekete,bordó és kék szinekben.Nekem 40-44 a méretem,jó erősen fogták a hasamat a mütét után.Privátba irok telefonszámot,akit érdekelne.

5968. hencsy (válaszként erre: 5967. - Pink panther)
2008. dec. 27. 11:56

Szia,



Én 17 napos vagyok:-)

Kezdetben nekem is fájt, utána átment ilyen izomlázszerű fájdalomba - talán már írtam is!

3 napja nem teszek oda "hurkát" (gézt) - Azóta kissebb a csomó.

Tegnap olvastam ezt a törülközős dolgot kipróbáltam és tényleg sokkal jobb!



Erre a csomóra biztos hogy rákérdezek, meg még van egy két kérdésem a dokihoz.De csak 5-én kell mennem a varratszedésre és addig biztos változik még sokminden?!

5967. pink panther (válaszként erre: 5966. - Hencsy)
2008. dec. 27. 11:07

szia!

nekem varrták az izmot és a hasfalat, és igaz, hogy még csak 8 napos vagyok, de a gyomromnál én is tapintok csomót. igaz én kb. egy kisebb alma nagyságút, a doki szerint normális, bár nekem még picurkát fáj. azért ha mész kontrollra mindenképp említsd meg.

Puckandúr Neked üzenem: ha szép feszes a pocit, miért erre a fórumra írogatsz?

további szép napot mindenkinek!

5966. hencsy
2008. dec. 27. 11:02

Sziasztok,



Úgy látom ez a keményedés dolog mindenkinál játszik:-)


Akiknek vartak izmot és hasfalat azoktól kérdezném: nekem a gyomromnál egy dió nagyságú csomó van. Ez normális? Nem fáj csak ha tapogatom akkor érzem.

5965. hencsy (válaszként erre: 5962. - Puckandúr)
2008. dec. 27. 10:59
Azért ha körbenézel itt általában az a bizonyos szép feszes poci hiányzik!
5964. Szmandi73 (válaszként erre: 5962. - Puckandúr)
2008. dec. 27. 09:41
Ha szép feszes a pocid, nincs is rá szükséged :D
5963. Szmandi73 (válaszként erre: 5961. - Lehotaine)
2008. dec. 27. 09:09

Szia!


Csomókat nem szoktam érezni, a heg alatt végig tapintható a keményedés, de az akkor is ott van, amikor nincs jobban bedagadva a hasam :). Gondolom, a belső varratok lehetnek ott.

Tényleg nincs fájdalom, ezért biztos kicsit bátrak vagyunk, de ha érzem, hogy valami nem megy, akkor nem erőltetem. A kiegyenesedéssel nincs gondom, izomvarratom nincs, tehát ez nem okoz problémát.


A 6 hónapot nekem is mondták többen is, tényleg ki kell várni ahhoz, hogy minden rendben legyen. A műtét előtt olvastam sok olyan hozzászólást, hogy még hónapok óta sem úgy érzik magukat, mint előtte, és nem tudnak visszatérni a normál életbe. Ezek nagyon megrémisztettek, de szerencsére 2 hónap után úgy érzem, már majdnem teljesen a régi vagyok. Tényleg csak 1-2 dolog, amit nem lehet úgy csinálni, mint előtte, de idővel majd azok is menni fognak.


Nekem is vannak még érzéketlen részek,főleg a köldök alatti terület, azt szinte egyáltalán nem érzem. A többi már rendben van. A heg is gyönyörűen gyógyul, szép vékony lett és egyre jobban halványodik.


Január közepén leszek 3 hónapos, akkor kell mennem kontrollra. Lehet, hogy rákérdezek a mellplasztikára??? ;)

2008. dec. 26. 21:55
Hasplasztika? Jaj! 140 fölött nincs az a pénz, amiért a szép feszes pocimat hájszobrász kezébe adjam :)
5961. lehotaine (válaszként erre: 5954. - Szmandi73)
2008. dec. 26. 21:26

Szia!


Ha jól emlékszem téged egy nappal utánam műtöttek, tehát túl vagyunk már 2 hónapon. Nekem is be szokott néha estére dagadni a pocim, sőt ilyenkor rendesen mintha csomókat is éreznék a heg mentén. Fájdalmat nem érzek ugyan, de egy pici feszülést igen.

A készülődés, sütés-főzés, takarítás biztos megtette a magáét. Lehet, hogy egy kicsit bátrak is vagyunk már, hiszen nincs egyátalán fájdalomérzet, mikor túlhajtjuk magunkat, csak esténként lepődik meg az "ember lánya", hogy "beledagadt" a pocak a nadrágba.

A hosszas üldögélés nekem sem jó, utána a felálláskor kicsit görnyedten teszem meg az első lépéseket.


A férjem azzal nyugtatgat, hogy ne aggódjak, hiszen azt mondta a doki, hogy a teljes gyógyulási idő akár 6-12 hónap is lehet.

Te egyébként rendesen érzed már a pocakod minden pontját?

Én a köldököm körül még kicsit zsibbadtnak érzem(lehet, hogy nem ez a legmegfelelőbb kifejezés, de ehhez tudnám hasonlítani), de ezen kívül elég jól érzem a többi részt már.


Pihenj sokat!


Üdv:

Móni

5960. lizi35 (válaszként erre: 5956. - Lurtaki)
2008. dec. 26. 19:05
Én is csináltam mindent a műtét után igaz csak kíméletesen!!!! Miért nem dohányozhatsz??? Mi akik a fórumon előtte cigiztünk utána is, csak a köhögés volt rossz,de akkor is köhögsz,ha abbahagyod a dohányzást,mert elkezd tisztulni a tüdőd!! Most ne értsd félre nem akarlak rábeszélni,hogy dohányozz,de tudom milyen rossz hirtelen abbahagyni!!!!
5959. lizi35
2008. dec. 26. 18:59
Sziasztok Csajok!!! Mindenkinek kívánok utólag is nagyon boldog és békés karácsonyt!!!!!
2008. dec. 26. 17:12

Sziasztok Kislányok!!!

Lassan eltelik a várvavárt karácsony!!!!Nagyon szépen és békében telt az ünnep!!!!Azért enni ettünk bár vigyázva de ezt a sok fincsiséget nem lehetett kihagyni!!!!

További nyugodalmas estét és sok sok pihizést az újaknak sok erőt és kitartást!!!!!!

Üdv

5957. pink panther (válaszként erre: 5956. - Lurtaki)
2008. dec. 26. 17:05
lurtaki ne aggódj, rendbe fogsz jönni Te is. nem vagyunk egyformák, kinek lassabban, kinek gyorsabban gyógyul a seb. Te megtettél, és megteszel minden Tőled telhetőt a gyógyulásod érdekében, ne keseredj el! meglátod hamar rendbejössz, és csak rossz emlék marad az egész. egyébként mint mondott a doki, miért következett be ez, hogy elhalt ott a bőröd? nagy terület?
5956. lurtaki
2008. dec. 26. 16:55

Én ma vagyok 10 napos és amikor hazajötem (5. nap)és kérdeztem a dokit, hogy mit csinálhatok, azt mondta, hogy kímélő életmód, de nem nyomorékot csinált belőlem... :-))) úgyhogy többször lepihenek, ha elfáradok, a gyerekeket nem emelgetem, de egyébként majdnem mindent csinálok.

Csak bosszant, hogy nem is dohányzom, túlsúlyom nincs, rendszeresen mozgok, mégis elhal egy darab bőr!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook