Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Hasplasztika tapasztalatok (32. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Kinézet

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

97767. Bigibigi2017-03-05 20:49
Sok helyen olvastam, hogy váladék jön, savó, felszakad a seb, stb., úgyhogy féltem nagyon a műtét utáni időszaktól. Néztem képeket is, hogy az első pár hétben kicsit horrorisztikusan néz ki a has.
Engem 2 hete hétfőn műtött a doktor úr, kedd reggel a drainek ki lettek véve, délben jöhettem haza. Tehát 1 napot töltöttem a klinikán (teljes hasplasztikám volt, izomvarrással, küldök alatti rész kivágásával és zsírleszívással).
Mikor mentem 1 hetes kontrollra és a doki leszedte a kötést, mondta, hogy nézzem meg a hasam, de nem mertem, számítván a "horror"-ra, amiket láttam korábban más fotóin. Itthon aztán kíváncsiságból megnéztem és meglepődtem. Nem volt színes-véraláfutásos a hasam, egy cérnavékony hegem van már most is bikinivonal alatt és a köldököm körbe varrva, ennyi.
A köldököm alatti rész érzéketlen (ott biztos nem fog fájni a varratszedés :D), a szeméremdombom van picit bedagadva, de arra azt mondta a doki, hogy normális és idővel elmúlik.
Semmilyen váladékozás nincs, a varratomnál már kezd leszáradni a var, bízom benne, hogy a varratszedés nem lesz szörnyű.
:)
(válasz ermelinda 97764. hozzászólására)

97766. kiscsillag04302017-03-05 13:08
Igen, az kimutatja, ez biztos.
(válasz kiskuno 97765. hozzászólására)

97765. kiskuno2017-03-05 11:35
Szerintetek, ha elmegyek egy hasi ultrahangra, ott látszik, hogy össze van-e varrva a hasizmom? Mert elvileg összevarrták, de sajnos én egyre jobban kételkedem benne 😔

97764. ermelinda2017-03-05 10:17
Bigibigi, nekem hétfőn volt varratszedés, a hasamon középen és két oldalt szinte semmit nem éreztem, de az oldalamon mintha a bőrt nyúzta volna le. Számoltam a másodperceket, hogy mikor lesz vége. Bár "fájdalmas" is lehet, szerencsére gyorsan megcsinálta.

Jövő héten lesz 3 hete, hogy műtöttek, Jósvay főorvos úr csinálta a hasamat. Egy hét után haza engedtek (akkor már két napja nem ürült semmi a palackba), pár nap múlva már mentem is vissza. Sikerült 40 ml savót leszívni, a többit nem tudta, így megnyitotta a sebemet. Onnan már szépen ürült, ha nem nyomkodtam, akkor is. Pár napja nyomkodásra már nem jön belőle semmi, de még naponta így is van 2-3x kötéscsere. A köldököm alatt bordós, kemény, puffadt, feszít is, feltételezem, hogy ott van még folyadék. De hétfőn megyek kontrollra, majd ott kiderült.

Haskötő: én a 3 tépőzáras fajtát használom, nekem ez vált be, egyedül is fel-le tudom venni, nem szükséges hozzá segítség.
(válasz Bigibigi 97760. hozzászólására)

97763. o.zs2017-03-05 10:16
Sziasztok!
Szerdán leszek 8 hetes!
Minden szuper!
Annyi, hogy vagy 2 napja jobban érzem a hasam! Az izomvarrást! Meg mintha jobban dagadna is mint szokott meg úgy be van állva olyan betonná!
Lehet visszább kellene vennem? Kicsit többet pihenni? Pedig hasonló mozgalmas életem volt az elmúlt 2 hétben is de akkor nem tapasztaltam ennyire ezt!
Volt valakinek hasonló??

97762. Nick082017-03-04 22:01
Szia! Tenyleg gyorsan megvan, de nekem is nagyon rossz volt. Iszonyat vastagnak ereztem a fonalat, amit vegighuzott a hegnel, szoval nem egyesevel csipkedte ki, mint pl csaszarnal...
(válasz Nikolniki23 97761. hozzászólására)

97761. Nikolniki232017-03-03 13:33
Szia hat a varratszedés... van aki meg sem érzi engem a víz is levert ahogy kiszedték de gyorsan meg van szerencsére 🙂
(válasz Bigibigi 97760. hozzászólására)

97760. Bigibigi2017-03-03 13:08
Varratszedéssel kapcsolatban milyen tapasztalatotok van?
1 hetesen mentem kontrollra, nagyon fájt a kötés leszedése (itt-ott bele volt ragadva a sebbe). Ez most már nincs, viszont varratszedés lesz, ott is lever a víz? :)
Nekem a klasszikus, fehér színű, végig tépőzáras haskötőm van, ami viszont "megtörik" amikor ülök, szétszorítva ezzel a bőröm. Van valakinek a tarsolyában kényelmesebb haskötő? :) Köszi

97759. kiscsillag04302017-03-01 20:56
Én tegnap voltam 6 hetes és nálam is volt ilyen, el fog múlni, bár ha reggel felkelek és beszélnem kell (rendszerint akkor kérdeznek) még mindig nehezen kapok levegőt, válaszolni alig bírok. De ha felállok, már nincs gond. :)
(válasz Bigibigi 97758. hozzászólására)

97758. Bigibigi2017-03-01 16:48
Hát ezaz. Nagy levegőt venni? Csak úgy kapkodtam a kis levegőket, mint a kisegér :D
De ha hanyatt fekszem és úgy veszem le a haskötőt, akkor nincs gond.
(válasz Nikolka 97757. hozzászólására)

97757. Nikolka2017-03-01 16:46
Szia! Nyugi, ez természetes. Nálam is ulyen volt, kb 1-1,5 héten át. De mára már elmúlt. Holnap leszek 4 hetes. Ha nagy levegőket veszel az segít. 😊
(válasz Bigibigi 97756. hozzászólására)

97756. Bigibigi2017-03-01 15:52
Sziasztok!
Nekem múlt hétfőn volt teljes hasplasztikám és izomvarrás. Tegnap óta elvileg zuhanyozhatok, így levettem a haskötőt. Álltam a fürdőszobában és úgy éreztem, hogy nem kapok levegőt, miután lekerült a haskötő. Másnál is volt ilyen? Ugye elmúlik? :)
Köszi

97755. Tibor 702017-02-28 23:12
Szia
Nem sok férfit, fogsz itt találni, aki mind a három műtéten túl van...
Nekem has és derék volt, mellplasztika nem, csak a mellkas oldalsó része.
A derékplasztika lényegesen egyszerűbb volt mint a has. Nem preparálták a bőrt, gyorsabb gyógyulás. Tudtam rendesen háton feküdni. Egyetlen gond van vele, a mozgás. Míg a hasplasztikánál görnyedten jársz, a deréknál meg mint aki karót nyelt. Sokkal inkább akadályoz a mozgásban a derékplasztika.
A mellplasztikát akár ambulánsan is meg lehet csinálni (Debreczeni főorvos szerint). Lényegesen egyszerűbb mint a lányok ciciműtéte. Persze attól is függ, hogy mekkora bőrt kell kivenni.
(válasz zsigmond91 97754. hozzászólására)

97754. zsigmond912017-02-28 21:24
Sziasztok!

Van itt olyan férfi akinek csináltak már hasplasztika után derék és mellplasztikát is?

A hasam már meg van, de érdekelne hogy az utóbbi kettőnél mennyi időt kell a kórházban tartózkodni és mennyi ideig kell kímélni magunkat? Tudom hogy nem mindenkinél egyforma a bent tartózkodás de arra szeretnék infot hogy a derék és a mell is olyan nagyságrendű műtét mint a has, vagy úgy hogy azokon a területeken nem kell hasizmot és hasfalat vágni valamivel egyszerűbb a felépülés.

Köszönöm a előre is! :)

97753. Nono342017-02-28 17:22
Minimálisan puffadtabb a környezeténél. Nem kidudorodó gesztenye. Sztem is nyirokcsomó duzzanat, csak ne fájna. A guglit elővettem. Addig diagnosztizálgattam magam a segítségével, míg végül aszondtam a zúrnak fehér krizantént szeretnék a síromra. Nézett is bambán h miért készülök halni. Akkor felvázoltam a lehetséges diagnózisaimat, egyik halálosabb volt mint a másik. Tudom az élet mar csak ilyen halálos, nade mekkora gebasz már ha egy köldökdudorba hósz meg???? Mindegy. A mosogatást megúsztam. Csak je fájna a francba. A zsírmáj fáj amúgy? Oks befejeztem, kész vagyok a dudorommal együtt.

97752. agnes612017-02-28 17:05
Én is bevetettem ezt a technikát, igen, nekem is van kb fél tenyérnyi terület a köldököm és a hegem között, meg a volt sebem környékén.Ezek azok a területek, ahol a duzzanat is van, gondolom van összefüggés a két dolog között. Én nem tudok belecsípni a hasamon, nem tudom, mi van a bőröm és a hasfal között, zsír-e vagy ödémás, majd április elején megyek vissza a dokimhoz, akkor kikérdezem. A dudorodhoz sajnos nem tudok hozzászólni, nekem olyanom nincs...
(válasz Nono34 97750. hozzászólására)

97751. camylla2017-02-28 12:41
Mekkora?
Kidudorodik mint egy gesztenye a bor alatt vagy csak dagad? Lehet a nyirokmasszazstol a felgyulemlett folyadek amit nem tudott az errendszer egyszerre elszallitani. Ha naprol napra csokken akkor folyadek. Remelem csokken
(válasz Nono34 97750. hozzászólására)

97750. Nono342017-02-27 21:35
Én egy fésűt csíptem nyakon és a végével szépen megsimizem a hasam. Van egy rész, ahol nem érzem ahogy a nyele hozzáér. Nem a kezemmel csinalom, hiszen az ujjaimon az érzékelés tökéletes, nehezen lenne eldönthető h mennyire érzéketlen.
Egy hónapja járok nyirokkezelésre lassan. Itt sincs nagy választék, mert sokan nem is vállalnak hasat. Kezet lábat igen de a has nagyon speckó terület.
Csökken a duzzanatod?
Képzeld, tegnap már éreztem h vmi nem stimmel de mára egyértelműen lett egy dudor a köldököm mellett és fáj is. Nagyon megijesztett és nem tudom mi lehet ez????
Bárkinek ötlet???
Olvastam máshol is ezt a jelenséget de nem tudom már kinél és azt sem, kinek mi lett rá a gyógyír???
(válasz agnes61 97749. hozzászólására)

97749. agnes612017-02-27 21:27
Te Nono, már akartam kérdezni, hogy mit jelent az, hogy érzéketlen a hasad nagy része???? Nem érzed, ha hozzáérsz, vagy ha megcsíped vagy szúrkálod a körmöddel vagy hogyan képzeljem el? Nagyon hülyén nézhetek ki most (hál isten egyedül vagyok itthon), de próbálom az enyémen, hogy én mit érzek, nekem is van egy rész a köldököm alatt meg még néhány helyen, amit kevésbé érzek, akkor ez gáz??? Te hogyan csinálod a tesztelést? Nekem még nem puhult be a hasam, lehet, hogy a masszőrcsaj nem olyan ügyes, mint a tiéd, itt Kaposváron nincs olyan nagy választék olyanokból, akik csinálnak nyirokmasszázst, kettő közül választottam a szimpatikusabbat, majd meglátom, használ-e egyáltalán?
(válasz Nono34 97748. hozzászólására)

97748. Nono342017-02-27 20:31
Sajnálom, hogy te is így jártál. Nekem pont ilyen duzzanatom van. Az érzekeléssel hogy állsz? Én 5hós vagyok ma. Az erzékelésem az egyik oldalon visszajött, bár nem 100% csak kb 40, de a semmi után ez is jó. A másik részen, egy gyerektenyérnyi kb még totál érzéketlen. Vettem Tens gépet, azzal kezelem. Egy hétig tartott míg kiderítettem hány hz-en kell. Sztem azóta javul az érzékelésem. A duzzanat egyáltalán nem csökken, pedig járok nyirokmasszázsra. Nekem is totál kemény volt de két kezelés után felpuhult. A masszázsos hölgy szerint nem ödémás már, simán össze tudja csípni a bőrt, nincs tele vízzel. Így a duzzanat mibenléte rejtély. Hogy zsír e nem tudom. Tekintve hogy ennél sokkal laposabb volt mikor elkezdtem a dolgot és egy komplett zsírleszíváson is túl vagyok. Miért duzzadt vajon, mikor a műtét előtt lapos volt? Nem értem. 6hós leszek mikor legközelebb megnéz a doki. Lehet hogyha visszatér az érzékelés akkor egy helyi zsírleszívást bevállalok. Nagy hasi heget már nem.
(válasz agnes61 97747. hozzászólására)

97747. agnes612017-02-27 19:34
Sziasztok! Rövid helyzetjelentés: ma vagyok 3,5 hónapos...talán emlékeztek, hogy 2 hetesen csúnyán kinyílt a sebem, hosszú, mély és széles, majdnem kör alakú nyíláson folyt belőlem kisebb-nagyobb intenzitással mindenféle trutyi :-( lápiszos kezelések sokasága, biotron lámpázás, eléggé nyűgös voltam és a javulás nagyon lassú és hosszadalmas volt. Kb 1 hete forrt össze, de a bal oldalam puffadtabb, mint a jobb, és a seb vonalában a hegem nem vizszintes, hanem van egy kis kanyar rajta. Dokim szerint ez idővel elmúlik, ha nem, akkor ezen a pár centin csinál majd szeptemberben hegkorrekciót. A hasam a heg vonalának egy részén és lejjebb kemény, este jobban, mint reggel. Ma voltam másodszor kézi nyirokmasszázson, ez talán segít felpuhítani és jobban visszatapadni a bőrömet, meg mindent ami alatta van. Szóval alakulok, nyilván már a mostani állapot is ezerszer jobb, mint amilyen volt, de még nem az igazi. Majd idővel biztosan jobb lesz. Tettem fel egy friss képet is. Mindenkinek gyors gyógyulást, a most készülődőknek pedig sok szerencsét kívánok!
(válasz nya17 97725. hozzászólására)

97746. Nono342017-02-27 13:11
Camylla, és az érzékeléssel mizu?

97745. camylla2017-02-27 12:42
Hali!

Hát... 5 plasztikai műtét után kiválóan! Lapos és feszes vagyok ott ahol kell. A combi már meggyógyult, tudok kindent csinalni vele. Nagyon szepek a hegek. Most kezdem majd 2 het mulva a sportot. :) alig varom. Kb ennyi. Mindog olvaslak titeket csak idom nincs reflektalni. :)
Puszi
(válasz Nono34 97743. hozzászólására)

97744. Nikolka2017-02-26 20:42
Szombaton mevolt a varratszedésem. Amennyire féltem tőle, annyira nem volt rossz. Viszt egy mély varrat amit a bal csípőmnél próbált kihúzni belém szakadt. Kb 10 cm. Azt mondta a doki, h nem baj. Vagy bentmarad, vagy kilökődik. Hurrááá. Jart már így valaki?
Egyébként minden ok, átvezettem az országot, tudok hason aludni, mintha nem is műtöttek volna ha nem lenne pufi a hasam haskötő nélkül 😁

97743. Nono342017-02-25 21:40
CAmylla? Hogy s mint?

97742. Nono342017-02-25 21:37
Kinek mennyi idő kellett ahhoz h visszatérjen az esetlegesen elvesztett érzékelés?

97741. Nala01092017-02-25 11:22
(ahhoz h toroljek a fiokom, ki kellett leptetnem mindenkit)

97740. Nala01092017-02-25 11:20
Sziasztok! Ugy dontottem torlom a naplom es a fiokom, most egy darabig hanyagolni fogom a hoxat, de ha eljon a varva vart korrekciom ideje, visszajovok. Ugy erzem most kicsit hanyagolnom kell ezt a temat..
Minden jot nektek! Sziasztok csajok😘

97739. szabadoskinga2017-02-24 23:07
Köszönöm szépen! Csak amiatt kérdeztem,hogy nekem nagyon lent van a császármetszés hegem. De az nem is zavar csak a bőr...
(válasz kiscsillag0430 97733. hozzászólására)

97738. kiscsillag04302017-02-24 21:36
Szerintem ne aggódj, még csak szinte most műtöttek. Szép a hasad, bár nem tudjuk milyen volt. Jobbulást és szorgalmasan kezeld a köldököd, szép lesz meglátod. :) Az elején nekem is nagyon dagadt, de egyre jobb lett.
(válasz Szatina 97730. hozzászólására)