Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hasplasztika tapasztalatok fórum

Hasplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


A fórumhoz képgaléria tartozik: hasplasztikázók képei
❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯
102885. Tothmona78
2020. jan. 27. 20:58

Sziasztok, rég jártam erre. Ha jól számolom, pénteken voltam 8 hetes 😊 nagyon összefolynak a napok mióta visszatértem az intenziv életemhez. 2 hete haskötő nélkül élem a mindennapjaim, először fura volt, de hamar megszoktam. Hasszoritós alsóneműt használok 24 órában, mert nélküle még fáj a hasam. Délutánonként még én is dagadok, főleg amikor nappalos 12 órás műszakban dolgozom. Köldöktől lefelé érzéketlenség még mindig megvan, ha már nem is olyan jelentősen mint pár hete, de még mindig kellemetlen.

29-én telik el a 2 hónapom, igy februártól menni szeretnék vizitornára, viszont holnap a visszereimet oldják meg egy injekcióval és lehet hogy fáslit kell 4 hétig hordanom, igy fogalmam sincs, mi lesz belőle. Lassan látom az eredményét és igy, hogy kezd az életem a régihez hasonlítani, boldog vagyok lapos hassal. Remélem ez a dagadás tényleg elmúlik, mert roppant kellemetlen. Gyógyulást és szép napokat kívánok mindenkinek.

102884. Laszlokartárs (válaszként erre: 102883. - Veronika14)
2020. jan. 25. 21:06
szia, köszönöm, engedélyeztem :)
102883. Veronika14 (válaszként erre: 102880. - Laszlokartárs)
2020. jan. 25. 18:00
Szia jelentkeztem a naplódba szeretném elolvasni ha lehetséges! Köszönöm Veronika
102882. Laszlokartárs (válaszként erre: 102881. - Guidourfi)
2020. jan. 25. 06:43

szia, én is örülök hogy minden rendben feléd :)

és szépen gyógyulsz, gratulálok :)


hát igen nagyon várom már a zuhanyt.

egyre többet meg tudok csinálni, igaz minden esetére én is felpuffadok, de nem igazán látom, csak érzem, de az is lehet csak a nagy tapaszt miatt érzem feszülésnek :)


ki fog derülni ha végre lekerül a kötés és kiveszik a varratot a köldökömből :)


nekem egy itteni kedves fórumtárs írta hogy ezt a püffedést meg kell szokni és egyszer csak el fog múlni, ami sajnos egyénfüggő :)

lehet fél év is akár :(((

102881. Guidourfi (válaszként erre: 102880. - Laszlokartárs)
2020. jan. 24. 22:47
Örülök hogy gyógyulsz! Gondolom mennyire várod már a zuhanyt. Nekem is egy élmény volt. Én már túl vagyok a 6.héten és már sportolhatok is. A hasam még fel van dagadva picit,de sokkal jobb mint volt. Nem tudom erre van-e valami trükk vagy csak várni kell hogy leapadjon?!
2020. jan. 23. 15:56

Ki hogy vagy Hölgyek, Urak?

Régóta nincs semmi mozgás...


én ma voltam kötözésen, és azt mondta a doki hogy a gyógyulás útján vagyok, és váladék szinte semmi nem volt, hétfő óta.

azt mondta a doki ha igy folytatom, akkor jövő hét szerdán kiszedi a varratokat, és után már lehet fürdenem :)))

hát adja isten hogy így legyen és végre zuhanyozhassak, így több mint két hónap után...


lehet egy napig ki nem jövök majd a folyóvíz alól :)))))))))))

102879. Laszlokartárs (válaszként erre: 102878. - Torpiri)
2020. jan. 18. 07:23

köszönöm a szavaid :)

tény hogy ezt többen mondták már nekem :))))


de vékony szerettem volna lenni, hát most az vagyok, és ha meggyógyulok, akkor utána indul majd az edzés, szóval remélem majd változni fogok, de az legyen inkább izom mint háj :)

megmaradt háj és társai :)


nem akarok test építő lenni, csak kis kabrió, kondíció, állóképesség javítás:)


szóval ezek a tervek, meglátjuk mi lesz majd belőle, de kövér soha többé nem akarok lenni :)))

102878. torpiri (válaszként erre: 102877. - Laszlokartárs)
2020. jan. 17. 21:22

Hát.....csak ennyit tudok írni 😁

Le a kalappal az akaraterőd előtt.

Brutális.

A képek alapján októberbe meg kellett volna állnod a fogyással ... Szerintem ott az "optimális ",de nyilván Te érzed 😉

Gratulálok,büszke lehetsz magadra. Ugyanekkora kitartást a gyógyuláshoz, mindjárt vége, és élvezheted a lapos pocakot 👏👏🥳🥳

102877. Laszlokartárs (válaszként erre: 102876. - Torpiri)
2020. jan. 17. 16:30

akkor ha te is így látod :)

köszönöm a véleményed, a másik napló is nyitva van már neked :)))))

102876. torpiri (válaszként erre: 102872. - Laszlokartárs)
2020. jan. 17. 13:22

Néztem a képeket. Szerintem nem szörnyű :)


Kopogtattam a másik naplódba ha szabad 😉

102875. torpiri (válaszként erre: 102874. - KáGé)
2020. jan. 17. 07:46
Írtam 😉
102874. KáGé
2020. jan. 17. 03:42

Sziasztok! TB-s hasplasztikánál mennyi "hálapénzt" illik adni?

Aki mostanában volt írjon erről légyszi, privátban is jó... :) (Egyébként Honvéd kórház a helyszín). Nagyon köszönöm!

102873. AnnaWass (válaszként erre: 102871. - Zsbrita)
2020. jan. 16. 14:24
Ohh sajnalom ezt a puffadast ezt tobben tobb helyen irjak😔 kitartast kivanok es hat estere a faradtsagtol is tobb a folyadek nalam a odemak mennek iszonyat csigan lefele de inkabb lassitott csiga menetben mert mar tulvagyok a 12 hetemen tulkepp es meg mindig ugy de ugy ragaszkodnak hozzam aahh🙄 amugy ha nincs a sebzavar en mar vigan gyogytornaznek is akar de igy ohhh ha csak ranezek probalok szeretettel ranezni de mar inkabb csak gepiesen gyorsan kezelem es kesz hat meglatjuk mit mond holnap a draga doktorom... nagyon kedves vagy koszonom neked a jokivansagot ugy kell mint sivatagi szomjazonak a csepp viz🙏🏻😊 sajnalom hogy Edesapadat is apolod ez most nem jott jokor gondolom de kitartas es o is talan gyorsan felepul sok erot kivanok drukkolok nagyon hogy ne legyen semmi komplikacio meg erre ra! Azert okosan oszd be az energiat nehogy a sok teendo miatt meg rosszabb legyen a hasad az most nem lenne jo!! Koszonom szerintem mar elfogadtalak fb-on..😃 akkor ott (is) folyt kov👍🏻
2020. jan. 15. 19:54

Kis helyzet beszámolás, azt mondta a doki ma fog össze varrni, de végül is hétfőn össze varrta a köldököm..

elvileg másfél két hét és kiveszi a varratot és ha rendben leszek, akkor lassan újra bemutatkozhatok a fürdőkádnak, zuhany és minden mennyi jóság :))))


raktam fel újabb képet, de számomra nem bizalom gerjesztő, bár a doki szerint szépen gyógyul...


majd kiderül....

102871. Zsbrita (válaszként erre: 102870. - AnnaWass)
2020. jan. 15. 18:51
Köszönöm, gyógyulgatok. Este már fájdogál nagyon meg kicsit puffad, de napról napra jobb. Tegnap mondták hogy fél évig puffadhat, meg most mindenki néz a hasamban, hogy mi történt🤣🤣 Idő kell, türelmesen várok😊 Kívánom, hogy minél előbb begyógyuljon a sebed❤️ Bejelöltelek facebookon, bocsi hogy nem írtam, csak hirtelen sok dolgom lett, mert apának szalagszakadása lett. Most őt ápolgatom, bár hamar elfáradok🤗
102870. AnnaWass (válaszként erre: 102869. - Zsbrita)
2020. jan. 15. 16:44
Koszonom szepen ❤️hat alakulok mint a pupos.... de meg messze az alagut vegen pislakolo feny... penteken varrat szedes aztan meglatjuk... Te remelem mar sokkal szebben/jobban🙏🏻😃
102869. Zsbrita (válaszként erre: 102866. - AnnaWass)
2020. jan. 15. 11:17
Hogy vagy Anna?🤗
102868. Zsbrita (válaszként erre: 102849. - Sziszy36)
2020. jan. 15. 09:07
Szia! bocsi, hogy csak most válaszolok, 11 hetes vagyok és még puffadok. Tegnap mondták. klinikán, hogy akár fél évig is eltarthat, szóval kitartás nekünk👍🙏
102867. Zsbrita (válaszként erre: 102861. - Baldom02)
2020. jan. 15. 08:59

Nagyon szépen köszönöm a beszámolódat és a jóindulatodat, hogy ezzel a csodálatos hozzáállással bátorítassz minket!❤️

Tökéletesen megfogalmaztad mindazt, amin keresztül megyünk és nagy segítség az elkövetkező napokra, hetekre, hónapokra❤️😘🤗

102866. AnnaWass (válaszként erre: 102865. - Joey004)
2020. jan. 15. 08:31
Szia! A tobbiek itt gyonyoruen leirtak tulkepp mindent en is arra tudlak biztatni igy a hasplasztikam 12 hetet elhagyo sorstarskent hogy bizony a sebzavarom ellenere sem bantam meg naprol napra jobb es szebb minden! Az eletunk soran mindennap talaljozunk nemvart “komplikaciokkal” azokat is megoldjuk szepen nos ez is ilyen! Ha barmi van profik allnak melletted fizikailag es mi itt lelkileg! De nem szabad erre gondolni sem visziont tudomasul kell venni hogy elofordulhat! Ha ezzel igy felkeszited magad lelkileg es csak kizarolag a vegeredmenyre fokuszalsz a csodas kitartasodra hogy idaig eljutottal akkor dolj hatra bizz az orvosodban es jojjon aminek jonnie kell! Az elso kenyelmetlen het amig a drenek benned vannak az ami nehezebb! Gondolj arra hogy eddig micsoda utat tettel meg es ez a mutet a hab a tortan a jutalmad hogy igenis megcsinaltad es ONMAGADERT!! Nos en azt mondom hajra elore es minden rendben lesz! Sok sikert kivanok szep napot es varjuk a beszamolod!😃👍🏻
102865. joey004
2020. jan. 14. 22:38
Köszönöm szépen a válaszokat! Én is úgy vagyok vele, hogy ha már idáig eljutottam, és tudom, hogy normális súlyban vagyok, akkor ne nézzek már ki úgy, mintha 10kg lenne rajtam... Félek eléggé, de szerintem bele fogok vágni! :)
102864. torpiri (válaszként erre: 102863. - Bambi3)
2020. jan. 14. 20:12
Engem ott műtöttek, de nyugdíjba ment a dokim :( Fekete Attilát olvastam már onnan meg talán Kovács doktort...
102863. Bambi3 (válaszként erre: 102862. - Bambi3)
2020. jan. 14. 16:44
Úgy tűnik, ahogy most érdeklődtem közben, csak nagy kórházak jöhetnek szoba, pl. Honvéd. Van esetleg ilyen helyen, akit ajánlanatok?
102862. Bambi3
2020. jan. 14. 06:34
Sziasztok. Bp-en keresek hasplasztikat szépen operáló orvost, aki még normális, kedves is. Elvileg tb-re csináltatnam, mert lenne rá lehetőségem. Tudnátok ajánlani egy párat, kit keressek? Koszonom előre is.
102861. Baldom02
2020. jan. 13. 22:24

Sziasztok! Nagyon régen jártam már itt...de megigértem magamnak, hogy fél évvel a műtétem után feljövök, és beszámolok az "újaknak". :) Igaz, még "csak" 5honapja, hogy műtöttek, de szeretném minél hamarabb megosztani Veletek ennyi idő elteltével a tapasztalataimat.

Augusztus 5én volt a műtétem izomvarrással, köldöksérvvel együtt.

2 hatalmas babával való terhesség majd császármetszés után, borzasztó állapotban volt a hasam, nagyon megnyúlt rajta a bőr...

A műtét utáni első három hétben minden nap feltettem magamnak a kérdést, hogy kellett e ez nekem...utáltam hogy nem lehettem önmagam, nem élhettem az addigi életem, nem csinalhattam a napi rutint...3.héten még nem tudtam kiegyenesedni..utáltam még a boltba is átmenni, úgy éreztem mindenki engem néz....

Aztán szépen lassan telt múlt az idő...5.hét után visszamentem dolgozni...irodai munka... már sokmindent ugy csinaltam mint korábban, de estére dagadt...puffadt....fájt....minden bajom volt. Volt mikor azt gondoltam, már sosem leszek olyan mint azelőtt.

Bár nem voltak komplikációk, sem nagyobb problémák, sokszor volt elegem. Végigmentem sokmindenen, amin Ti...De...

Eltelt 5hónap. És tényleg egy türelemjáték, és nagyon lassan ugyan, de tényleg minden nappal egy kicsit jobb. Most tartok ott, hogy már eltelnek úgy a napok, hogy nem jut eszembe a műtétem, van hogy egész nap semmi sem emlékeztet rá...nincs puffadás, nem fáj, nem korlátoz semmiben, élem a "régi" életem. De ehhez kellett 5hónap...Belenézek a tükörbe, és boldog vagyok, elégedett vagyok, örülök. Mostmár bátran kijelenthetem hogy mindent megért. Mindent amin keresztül mentem. 5honap "szenvedés", azért, hogy mostmár remélem nagyon sokáig tudok gyönyörködni benne, és örülni neki.

Mindannyiótoknál eltelik ez az 5hónap, és mindannyian ezt fogjátok érezni! Kitartást mindenkinek, higgyétek el...megérte! :)

102860. Kriszti871 (válaszként erre: 102857. - Joey004)
2020. jan. 13. 18:48
Szia. Először is gratulálok az akaraterôdhöz!! Nagyon szép! A második, kérlek ne félj! Az amit a fórumokon olvasol, azt azért olvasod, mert az emberek, akiknek lett valami szövődme sajnos, azok kíváncsíak arra, hogy mások mit tapasztaltak, hogyan oldották meg, segítik egymást, lelki erőt adnak egymásnak. Kvázi azokról, akiknél minden rendben, róluk sokkal kevesebbet hallasz. Pedig hidd el kérlek, azok vannak többségben. Engem december 4-én műtöttek 47 kilós fogyás után. Bármikor nekivágnék újra! Semmi volt ahhoz képest, amit elképzéltem róla. Tudom, hogy nagy a szövődmény kockázata,mert nagy a vágás is. Előre is sok mindent meg lehet tenni, hogy csökkentsd a kockazatot, pl nem cigizel, jó előre elkezdesz jó minőségű vitamint, c vitamint, kollagént szedni. Amikor belevágsz, tudod,hogy van kockázata..viszont a legnagyobb kockázaton már túl vagy.. lefogytál sok sok kilót anélkül, hogy a szervezeted beleroppant volna. Hajrá, jó lesz,csináld! Csak hogy derűs peldát is láss: Az altatás jó buli!!! Amikor felébredtem nagyon fáztam,de a doki elmondása szerint úgy vigyorogtam, mint egy sütőtök! Semmilyen fájdalmam nem volt, mert három napig Epidurális volt a gerincemben. Atom jó találmány. A műtét után reggel magamtól szálltam le az ágyról és mosakodtam, pedig 6 cső volt bennem összesen. Kellet hozzá egy kis logisztika! Jó sokáig bent hagyták a csöveket..egy hétig azt hiszem, pedig soha volt több folyadék benne összesen, mint 50ml. A végén már csak 10 ml volt összesen. A csőkihúzás nem fáj!! Max érdekes érzés, de a fájdalomtól messze van. Az első hét lassan telik.. kicsit nyomorék az ember, főleg a csövek miatt. A második héten a karácsonyi vásárban sétáltam és kürőskaláccsal tömtem a fejemet. 11 naposan szedték ki a varratokat. Az sem fájt..picit csípkedett, de ennyi. Most öt hetes vagyok, semmi bajom. Persze érzem , hogy valami történt a hasammal, de nem fáj, csak jobban vigyáz rá az ember. Hajrá!!!
102859. Laszlokartárs (válaszként erre: 102857. - Joey004)
2020. jan. 13. 18:34

Szia, ezen az érzéseken és is végig mentem a műtét előtt, szinte 5 percenként mondtam le fejben a műtétet, no meg kell e nekem ilyen, minek és hasonló kérdések.

én is mindig hasra híztam mint az unicumos üveg, így ott maradt a sok felesleges bőr a mostani fogyásom után.

de ezt láthatod is a naplómban, adtam engedélyt, hogy lásd :)


a be kéne fejezni gondolat vitt rám engem is a műtétre...


nem foglak sem rábeszélni, sem lebeszélni róla.

itt sokan vagyunk akik küzdenek komplikációkkal, nem várt műtét utáni tünetekkel, sebzavarokkal, majd jönnek és mesélnek.

van aki szerencsés volt, és gyorsan megúszta és azóta már el is felejtette a műtétet.

ha vissza olvasol én pasiként ugrottam bele, és egy beteg pasi rosszabb mint egy garaboly egészséges hölgy :))))))))))))))))))


én nem nagyon számoltam a komplikációkkal, úgy voltam vele, letudom, és ennyi.

hát nálam nagyon nem így alakult.

olyan komplikációm vannak/voltak amiket még a dokim a pálya futása alatt nem tapasztalt egy betegénél egyszerre...

mondta is neki, de jó hogy ilyen különleges vagyok, de ez nem vigasztal. :))))


nézd, ez a műtét is mint minden beavatkozás komplikációval jár.

korábban volt egy komolyabb műtéted? tud e tapasztalat útján hogy reagál a testeb ilyen beavatkozásokra?

engem soha nem műtöttek még 40 év alatt, így viszonyítási alapom sem volt semmilyen téren.

és bele is nyúltam a sűrejébe :))))


ha meggyógyulok, vagyis amikor meggyógyulok és vissza tudok térni a régi életvitelemhez akkor azt fogom mondani, hogy nem bántam meg és megérte.

már most is ezt mondom, amikor "simogatom" a hasam, hogy milyen "szép" lapos.

végre vékony vagyok, végre lezárhatom a fogyókúrát, és most már "csak" oda kell figyelnem hogy meg is tudjam tartani amit elértem.


szóval amikor alakulok, azt gondolom megérte.

Ha komplikáció lépett fel, akkor meg gondoltam, minek vágtam bele.

ezeken az érzéseken te is fogsz menni, mert ha nem csináltatod meg akkor meg ott lesz a mi lett volna ha... érzés :)


ez egy ördögi kör :)


de a lényeg a sok szövegemnek :)


az egyetlen egy tanács, ha van lehetőséged és le akarod zárni magadba az egész életmód váltást, akkor vágj bele.

megéri, szerintem :)


amire készülj fel hogy lesznek komplikációk, és ha úgy jársz mint én akkor sokféle komplikáció is előfordulhat.

a netes mosolygós képek azt az illúziót keltik hogy ez a hasi plasztika egyszerű beavatkozás, nyissz-nyassz és fut a beteg haza, nincs gond, szinte a portás végzi ezeket a rutin műtéteket és a komplikáció esélye szinte pár százalék.

én azt gondoltam hogy mázlis leszek és úgy sem eesűűsek bele abba pár százalékba, hát nagyon tévedtem.


szóval érdemes körbe járni a témát alaposan és a legfontosabb szerintem, készülj fel a "legrosszabb" lehetőségekre és akkor nem fogsz csalódni.

Ha nem jön, be akkor örömmel nyugtázod hogy minden rendben, gyorsan gyógyulsz és minden rendben.


ha meg nem, akkor sem ér váratlanul.


kívánom hogy a megfelelő döntést hozd, de azt mondom, summa summára, megéri rendbe rakni magát az embernek, főleg magunkért, hogy jól érezzük magunkat a bőrünkbe :)

102858. Pannika 2 (válaszként erre: 102857. - Joey004)
2020. jan. 13. 17:40
Nekem december 19 - én volt teljes hasplasztikám. Izmot, hasfalat nem kellett varrni. 4 napig voltam bent a kórházban. Végig antibiotikumot, probiotikumot, vérzéscsillapítót és glexánt kaptam. A 4. Napon vették ki a csöveket és hazaengednek. Két és fél hetes korom óta dolgozom. Igaz nem napi 8 órában. A 21. Napon volt varratszedés. Eddig minden rendben.
102857. joey004
2020. jan. 13. 02:13

Sziasztok!


"Új" vagyok a fórumon, a zárójel azért van, mert ez az első kommentem, de olvasni már régóta olvasom a topikot, ha nem is napi rendszerességgel. Gondolkodok én is a hasplasztikán. Hosszú ideje küzdöttem a súlyommal (vagyis küzdök, mert most elérve a célt jön a következő, talán nehezebb dolog, megtartani), sokszor fogtam bele a fogyásba, de pont ennyiszer fel is adtam, hol pedig évekig stagnáltam egy adott szinten. 172 cm magas férfi vagyok és 127 kg-ról indultam. Most vagyok 67. Ez borzalmas nagy súlyvesztés, hagyott is nyomot maga után. Egy szempontból szerencsés vagyok, mert pl a felsőtestemen és a karomon hiába vagy megnyúlva picit a bőr, mégis feszes maradt. Ha meghúzom, akkor látni, hogy van ott bőrfelesleg, de ha elengedem "visszaugrik" a helyére szerencsére. Kis gyúrással ezek a területek tökéletes közeli állapotba hozhatók. A hasamon viszont nagyon látszik, és interneten kutakodva hamar rájöttem, hogy a hasplasztika lehet az egyetlen megoldás. 78kg voltam amikor elmentem egy konzultációra Toperczer Zsolthoz, aki azt mondta, még 10 kilót le kéne adni, akkor térjünk vissza a témára, és teljes hasplasztika kell. Ezt ennyiben hagytam, egy évig stagnáltam, majd sajnos felhíztam 90-re. Ott volt a lélektani határ, hogy nem akarom ennél is jobban elrontani hosszú évek munkáját. Nekifogtam és lementem a mostani súlyomra, tehát elvileg készen állok a műtétre. Viszont ezek után elkezdtem képeket, videókat, tapasztalatokat nézni és olvasni, és eléggé riasztó dolgokat láttam, hallottam. Eleve egy műtéti videó után is sokkot kaptam, mert olyan állapotban fekszik ott az ember, mint amiket súlyos balesetek után látni. Aztán itt is sokat olvastam, meg láttam képeket, hogy ki mennyit szenved, kinél mit rontottak el. A felépülési idő sem világos, mert 6 hetet írnak, de mikor tudok önfeledten egy nyaralás alatt a tengerben úszni, túrázni, meg egyáltalán dolgozni, mert nekem ha nem is kemény fizikai munkám van, de sokat kell hajolnom, guggolnom, kisebb súlyokat emelnem. Eljutottam oda, hogy ha az igen borsos műtéti árat nekem fizetné ki valaki pluszban, akkor sem vállalnám. Aztán volt egy fordulat a fejemben, hogy ha már idáig eljutottam, akkor "be kéne fejezni" amit elkezdtem, annak pedig a műtét lenne a lezárása. Most adtam magamnak haladékot, jövő ilyenkor vágnék csak bele, megnézném mennyit alakul a bőröm ennyi idő alatt nagyjából változatlan súly mellett és persze a pénzt is össze kell szedni. Kérdésem, hogy van-e olyan aki megbánta, visszacsinálná, mikor élhetek újra teljes és aktív életet a műtét után, és hogy van-e valakinek tapasztalata a doktor úrral, mert a klinikán meglepően kedvező árakon dolgozik, pedig mindenhol az egyik legjobb szakembernek van beállítva. Köszönöm, hogy végigolvastátok, meg a válaszokat is köszönöm előre is!

102856. Laszlokartárs (válaszként erre: 102855. - Guidourfi)
2020. jan. 12. 17:55

nekem ezt nem a doki mondta, hanem hasonló emberkék akiket műt9ttek úgy mint minket :)


hát tény hogy nekem is fura, eddig mindig volt hely a hasamban hogy ezeket nem érezzem és fel se tűnjön :)


örülök hogy jobban vagy :)

❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook