Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Hasplasztika tapasztalatok (19. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Kinézet

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

97947. Emese212017-03-19 09:17
Csak ùy eszembe jutott,nem tudom,hogy ki emlékszik ra.A két csaszaromnal nem volt drain csövem és annyira tájékozatlan voltam eszembe sem jutott ilyesmi es semmi bajom nem lett.Ez hogy van akkor?A csaszar után nem folyik a savó?

97946. táncoló napsugár2017-03-19 09:17
Ez teljesen normalis.
Viszont csak olyan doki kese ala fekudj akiben teljesen megbizol
(válasz Emese21 97945. hozzászólására)

97945. Emese212017-03-19 09:12
Csajok köszönöm a biztató szavakat!Reggel 5.45-ig olvastalak Titeket,még a könyvemet is félre tettem :) Egyenlőre bazi nagy ketelyeim vannak még a dokiban is,mindenben.Lehet ez normalis, remélem .Csak falom a sorokat és ámulok Rajtatok.
(válasz Nono34 97941. hozzászólására)

97944. ermelinda2017-03-19 09:10
Én három évvel ezelőtt már elhatároztam , hogy megcsináltatom a hasplasztikát, de épp munkahelyet váltottam, az fontosabb volt, hát lemondtam az időpontomat.
Végül azért (is) szántam el magam újra, mert a 3 év alatt az elért súlyomat megtartottam (világéletemben a kilókkal küszködtem), és sajnos a kötényhasam semmit sem változott. (mitől is?...)
Csodálkoztam magamon is, mert annyira nyugodt voltam, teljesen kívülről szemléltem az egész történetet. Nem izgultam csak az utolsó pillanatban, mikor toltak a műtőbe.
Valahogy úgy voltam vele, hogy ez "megoldandó dolog": Ha rosszindulatú anyajegyed van, kivágják.
Ha visszered van, eltávolítják. És ha problémád van a hasaddal, eltávolítják a felesleges bőrt.

És akkor be is fejeztem a témával kapcsolatos fórumok, topikok olvasását, nem néztem meg több előtte-utána képet.
(ami nem biztos, hogy jó, mert akkor már korábban jobban tájékozott lettem volna az esetleges következményektől)

Nem, még most sem bántam meg a műtétet. Most, hogy előfordulnak szövődmények (sebnyílások), azért elkeseredek néha, de inkább a "soha nem lesz már ennek vége?" gondolatok jönnek. Bár jól tudom, hogy a teljes gyógyulás minimum egy év (akár még hosszabb is), próbálok türelmes lenni, és minden esetleg -még- felmerülő problémát nyugodtan kezelni.
(válasz Bigibigi 97938. hozzászólására)

97943. Emese212017-03-19 09:06
Köszönöm:)
(válasz kiscsillag0430 97939. hozzászólására)

97942. Emese212017-03-19 09:05
Nagyon köszönöm a biztatást.

97941. Nono342017-03-19 08:27
Mintha magamról olvastam volna. Nem tudtam visszaadni ennyire még a blogomban sem a félelmeimet.
Kiegészíteném azzal h töröltem magam innen annyira kikészültem, pláne mikor láttam kinél mivel jár ez. Aztán újraregeltem de pár napig biztos voltam benne h megfutamodom. Mégse tettem. És a nehézségeim ellenére sem bánom h belevágtam. De hidd nem egy hétig bántam.:)))

97940. kiscsillag04302017-03-19 08:08
Örülök, hogy javul a helyzet, nekem is lassan lett újra varos a sebem, ahol letépte a kötés, de kitartást. Meggyógyul!

97939. kiscsillag04302017-03-19 08:06
Szia! Szerintem az a legfontosabb, hogy megbízz az orvosodban. Hogy érezd, ez az aki kell és rábízod magad, vakon. Én sem bántam meg, nagyon vártam a műtétet, de kavarogtak is bennem a hülye gondolatok...
Mára újra végigcsinálnám, de az első héten csak élni akartam és látni felnőni a gyerekeimet...
(válasz Emese21 97925. hozzászólására)

97938. Bigibigi2017-03-19 07:03
Sziasztok!
Jelentem, a kezdődő szétnyílás (kis fehér kör) úgy tűnik, hogy a szilikontapasz alatt hámosodik, a kiterjedése nem nő, ezért aztán reménykedem, hogy a helyzet javulni fog.
Emese! Nyilván mindenki csak magából tud kiindulni, így én is, de ez alapján én bátorítanálak téged! Hipochonder hajlamaim, akár ájulásig fajuló tűfóbiám ellenére vágtam bele a teljes hasplasztikába (értsd: izomvarrás, köldök-áthelyezés, zsírszívás és köldök alatti bőr kivágás), mert nap, mint nap zavart, amit a terhességgel feljövő 45, majd azután lemenő 35 kg hagyott maga után.
A műtét előtt szorongtam, arra gondoltam, hogy micsoda önző felelőtlenség kockára tenni az életem, mikor gyermekem is van. Ugyanakkor tudtam, hogy ezek ma már rutin műtétek, ez egy plasztikai sebésznek olyan, mint nekünk elmenni a hipermarketbe nagybevásárolni. Illetve azzal is nyugtattam magam, hogy az igazán rossz részt át fogom aludni.
Amikor a műtőbe mentem, elfogtak a kételyek, mert nem egy high-tech műtő volt, az aneszteziológus sem volt túl kedves és a műtős fiúnak is úgy kellett szólnom, hogy a lábam leszíjazásával ugyan várja már meg, míg elalszom. De bíztam az orvosomban, és csak erre koncentráltam.
Az első éjszaka volt szörnyű, illetve az első hetet nem feltétlenül csinálnám végig minden hónapban :) De a második héttől elég gyors a javulás, és egyszercsak azt veszed észre a 3-4. héten, hogy már a legtöbb dologban nem akadályoz a műtét.
Az, hogy lehetnek komplikációk, az szerintem olyan dolog, hogy beülsz a kocsiba és lehet baleseted, vagy rántott húst sütsz és megégetheted a kezed. Nekem is most kicsit szétnyílni látszott/látszik a heg, de ez is - mint ahogy a többi lehetséges komplikáció is - nagyon jól kezelhető, semmi életveszélyes nincs benne.
A végeredmény a kellemetlenségekért abszolút kárpótolni tud.
Lehet, hogy hülyén hangzik, de én szimpátia alapján is választottam orvost és kicsit "vizsgáztattam" is őket. Találkoztam olyan orvossal, aki nem is tudta, hogyan álljon neki a műtétemnek úgy, hogy ezt megelőzően volt már vérrögöm. Találkoztam olyan orvossal, aki a kérdésemre, hogy milyen vitaminokat, ásványi anyagokat kell szedni a műtét/előtt után, azt közölte, hogy "semmi különöset".
Aztán az orvos, akit végül választottam, teljes nyugalommal kezelte a múltbeli vérrögömet, elmondta, hogy hogyan kell így előkészülni a műtétre és mit kell utána csinálni. Számára a vitaminok kérdése sem volt ismeretlen és teljesen magabiztos volt minden kérdésben. Azonnal lefoglaltam nála a műtéti időpontot.
Ezzel csak azt akartam elmondani, hogy orvos és orvos közt óriási a különbség, érdemes személyesen 2-3-4 orvossal találkozni, hogy legyen összehasonlítási alapod és érezni fogod, melyikükben tudsz megbízni :)
Nagyon sok sikert kívánok neked, várom én is a fejleményeket :)

97937. Emese212017-03-18 21:42
Nagyon köszönöm :))
(válasz Nick08 97936. hozzászólására)

97936. Nick082017-03-18 21:20
Szia Emese21!
Nem rabeszelni akarlak, de en most vagyok 6,5 hetes es semmilyen komplikaciom nem volt es 3,5 het utan ujra ember voltam. Semmi sem fajt, tudtam hajolni stb. Mondjuk engem nem csipotol csipoig vagott, hanem 2-2 cmrel beljebb, es a koldokomet sem csinalta ujra, de izomvarras az volt. Szuk 2 het utan mar dolgoztam irodaban, mondjuk az elso 1 hetben marhara szenvedtem...
Termeszetesen meg erzeketlen a hasam es puffad, de probalok pozitiv lenni, h bo fel ev mulva lapos lesz :) en nem toprengtem sokat a dolgon, nem is olvastam utana, csak egyeztettem az orvossal es belevagtam, aztan szornyulkodve olvastam ezen a forumon a tapasztalatokat... bizzal az orvosban es magadban :)

97935. Ildiko helmy2017-03-18 17:59
Nem, nem elírás ezt az ajanlatot én kaptam gondolom errol van szó... és nem az egytlen ilyen összegü ajanlat személyes konzultacio során...:(
(válasz szabadoskinga 97934. hozzászólására)

97934. szabadoskinga2017-03-18 15:53
Èn külföldön élek,(innen telefonaltam emaileztem le mindent)ezt pontosan tudja a dokim is ès ennek ellenère 550.000ft-ot kért a hasamèrt, a dr.Rose magànklinikàn. Vannak kivètelek. :)
Èn nem èrtem ezt a 3.500000ft-os arajalatot màsnàl?!?!?! Ez valami elíras lehet nem?
(válasz Nono34 97911. hozzászólására)

97933. Emese212017-03-18 13:29
Köszönöm:))
(válasz Nono34 97932. hozzászólására)

97932. Nono342017-03-18 12:09
Emese, ez egy nagyon komoly nagy műtét. Senki nem gyógyul pikkpakkra két nap alatt de fél éve tuti tag vagyok, a nagyon nagyon sok emberből én eggyel találkoztam aki megbánta de az is nagyon sokára derült ki. A műtét után a gyógyulás mem hat hét. Nyílván felveszi az ember a fonalat és teszi a dolgát de a 100%azért a gyógyulást tekintve egy év. Igaz fél évvel később már csak 5-10% ami hátra van a 100ig de van. Sztem a többség a műtét utáni napokban átélte a mekkora marha vagyok kár h belevágtam érzést de ez természetes. Ahogy a félelem is vagy a rettegés. De ha akarod menni kell az úton. És tenni a dolgod, félni, felkészülni h legyen segítség utána majd befeküdni.
Sztem a du-i műtéttel nincs gond. Egyik kedves csapattagunkaz, aki sok erőt adott nekem is este műtötték. És mára semmi baja.:)

97931. kiscsillag04302017-03-18 08:30
Én nem használtam ilyet, ahol nekem egyszer lejött a var , csak betadinnal kezeltem és kötöztem, igaz lassan, de szépen újra varosodott és begyógyult.
(válasz ermelinda 97929. hozzászólására)

97930. kiscsillag04302017-03-18 08:27
Igen, ezt osztom. A seb re csak betadint tegyél és esetleg sebtapasz.
(válasz ermelinda 97922. hozzászólására)

97929. ermelinda2017-03-18 08:00
Esetleg a sebösszehúzó tapaszról tapasztalat?
A megnyílt sebem már nem váladékozik, egy kis pötty van a gézen, nem több. Látom, hogy elkezdődött összehúzódni, most a lyuk kb. 0.5 cm átmérőjű.
Tapasszal érdemes siettetni (és remélni, hogy szebben forr össze), vagy várjam ki, míg magától gyógyul?
Köszönöm !

97928. Emese212017-03-18 07:53
Igen ez a deutani idopont nekem is nagyon későnek tunik.Radasul egesz nap nem ehetek ihatok csak reggel.De nem en kertem az idopontot ő mondta,hogy ekkor tud muteni.
(válasz táncoló napsugár 97926. hozzászólására)

97927. Ildiko helmy2017-03-18 07:51
Köszi lányok , Megfogadva!!! Hálás vagyok az infokert , Műtét utani tapasztalataitokat olvasva ma már tudom elhamarkodott döntés lenne kiutazni....

97926. táncoló napsugár2017-03-18 07:44
Pesze hogy vannak problémák,hisz nagyon nagy műtétről beszélünk,és hosszú idő a gyógyulás,de megéri türelmesnek lenni!
17kor műt??? :(
Hát...Te tudod.....
Szerintem az orvos is ember....én úgy gondolom este már fáradt egy ekkora műtéthez.

97925. Emese212017-03-18 07:36
Sziasztok!Nagyon sokat olvasgatlak Titeket,már többen befogadtatok a naplótokba,hogy egy kis batorsagot szedjek össze,mert elvileg 12-én műtenek teljes hasplasztikával.DE kezdek elbizonytalanodni,mert azt veszem észre, hogy majdnem mindenkinek van valami ha kicsi is de problemaja.Vagy ezek megoldódnak??Ezek ellenére nem banta meg senki?Teljes bizonytalanságban vagyok.Masik kérdésem,hogy nagyon laza a dokim.4 orvosnal voltam és Ő volt a legszimpatikusabb.Megbeszéltük az időpontot kaptam egy véralvadasgatlóót papirokat,hogy olvassam és találkozunk 12-en valamikor,mert 17.00'kor műt.Persze,ha bármi kérdésem van hívhatom.Előleget sem kért. Ez mindenkinel így történik?Nagyon köszönöm a válaszokat ha irnatok valami megnyugtatót.

97924. norika852017-03-18 07:27
Én sem választanám az Egyiptomi műtétet tényleg bármi felmerülhet , ha van még időd keres egy másik dokit itthon....
(válasz táncoló napsugár 97923. hozzászólására)

97923. táncoló napsugár2017-03-18 07:14
Szia!

Ahogy már privátban is írtam,mindenképp kérj időpontot Kovács doktorhoz.
Ha nem veszi fel elsőre vissza fog hívni Patricia.
Figyelj,Egyiptomban bármi adódik mit csinálsz utána?
Kit fogsz otthon megkérni hogy segítsen?
Mindenképp közelebbi orvosban gondolkodj.
Kovács doktor kijár Bécsbe is.
(válasz Ildiko helmy 97912. hozzászólására)

97922. ermelinda2017-03-18 06:01
Bigi, nekem az orvosom mindig azt mondja, hogy sebre csak betadin.
Kíváncsian várom, hogy mit mond a dokid, nagyon remélem, hogy jó dolgokat fog írni!!!
(válasz Bigibigi 97921. hozzászólására)

97921. Bigibigi2017-03-18 05:27
Köszi mindenkinek a gondolatokat. Dokinak tegnap irtam, mellékelve a képet, még nem válaszolt.
A contractubex csípte este, kék kenőcsöt majd kenek rá. Ma reggelre mintha kicsit hámosodott volna a teteje a tegnapi lyukhoz képest. Remelem nem fog szétnyílni :(

97920. Kiss Ildikó2017-03-17 22:14
Szia Bigi! írtad hogy két hetesen voltál varratszedésen, én arra gondolok hogy maradt ott még cérna, ez sokszor előfordul hogy marad bent akár hosszú darab, vagy egészen kis darab; ha mész legközelebb kontrolra az orvosod megmondja, ő azonnal fogja látni hogy cérna, vagy egy kis savó
kend valamivel ez a lényeg
nekem nagyon jó volt a Kék-Lukács kék krém az ilyen kis sebekre ( kérdezted a kék krémet múltkor )
(válasz Bigibigi 97914. hozzászólására)

97919. JJnew2017-03-17 21:55
Szerintem ez rengeteg penz. Angliaban hasplasztika kb £6000 ami €7000. Miert dragabb Ausztria?
(válasz Ildiko helmy 97912. hozzászólására)

97918. Nono342017-03-17 21:51
Nekem olyan lyuknak tűnik mint amikor a savó miatt kilyukad a heg és ott kifolyik a cucc. De ilyen gondom épp nem volt ezért ez csak tipp. Doki mit mond?
(válasz Bigibigi 97914. hozzászólására)