Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hasplasztika tapasztalatok fórum

Hasplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


A fórumhoz képgaléria tartozik: hasplasztikázók képei
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
103571. Mona2023
dec. 30. 15:05

Sziasztok!

Még új vagyok itt és azért léptem be a fórumba, hogy a lányomnak segítsek.

Ő 21 éves és 66 kg-ot fogyott diétával. Ennek az lett a következménye, hogy a bőre minden testrészén megereszkedett. Legjobban a kötényhasa zavarja, ezért hasplasztikát szeretne csináltatni. Kiválasztotta a Dr. Rose Magánkórház Plasztikai Sebészetét.

Kérlek, ha van valakinek bármilyen tapasztalata ezzel a kórházzal vagy az itt dolgozó plasztikai sebészekkel kapcsolatban, azt ossza meg velem.

Köszönöm!

103570. Lilien33
dec. 29. 15:56

Sziasztok!


Két gyerkőc után hasplasztikán gondolkodom, mivel a hasizmom szétnyílt és bőröm se viselte túl jól a terhességet, köldök felett és alatt is megnyúlt sajnos. Több orvost is kinéztem magamnak, de nem igazán találok véleményt róluk ( Dr. Bor Mihály, Dr. Sebestyén Judith, Dr. Viczián Csaba és Dr. Kovács Ferenc) esetleg, ha Valamelyikőtöket ezen orvosok műtötték tudnátok tapasztalatokat írni illetve egy hozzávetőleges árat is mondani? Szeretném még megkérdezni, akinek hasizom szétválása volt mennyi idő után tudott visszatérni a megszokott életviteléhez, mert azt olvastam akkor lassabb a felépülés, ez mennyire igaz? Lehet butaságot fogok kérdezni, de a vágás magassága mitől függ, hogy mennyi bőrt távolítanak el vagy ez teljesen orvos függő, mert láttam képeket ahol a köldökhöz elég közel máshol pedig attól jóval lejebb ejtették a vágást. Ezenkívül, volt akinek has és mellplasztikája volt egybe, mennyire bírható a kettő egybe?


Bocsánat a sok kérdés miatt, csak két viszonylag kicsi gyerek mellett a legkevesebbet szeretnék ágyba fekve lenni.


Köszönöm, ha válaszoltok!

103569. Ditty26 (válaszként erre: 103355. - Zolee4)
dec. 26. 14:51
Ki műtött?
103568. Ditty26
dec. 26. 14:46
Sziasztok! Molnár István műtött valakit hasplasztikával? Tapasztalatok?
103567. Claracroft
dec. 26. 09:10

Boldog karácsonyt! 🌲


Sziasztok régiek!


Kérlek Titeket, írjátok meg, hogy mikor nem használjátok a haskötőt, de a heget kenitek szilikongéllel, akkor mivel feditek le, hogy ne a ruha legyen olyan ragacsos? 🥴


Köszönöm 🫶

103566. Vivi€ (válaszként erre: 103565. - Bateba630)
dec. 20. 18:40
Basszus ezt olvasni is szar. Én négy héttel a mutetem után deadlifteltem a kondi teremben 100kgval. És egy héttel a mutet után már sétáltam napi 2-3 km-t. Nagyon nem szeretem azokat az orvosokat, akik csak nyugtatgatnak, hogy majd jó lesz, türelem. Borzalom.
103565. Bateba630
dec. 18. 08:33

Sziasztok!

Tegnap megoldódott a problémám, amitől olyan erőre kaptam, hogy magam sem hiszem.

A helyzet az, hogy az orvos helyett a menyem segített rajtam, aki gyógytornász és eszembe sem jutott megkérdezni, mert nem gondoltam hogy bármit is tudna segíteni. Amint kiderült nagyon is fontos a gyógytornászok szerepe minden egyes műtét után.... ezt sem mondta az orvosom....

Tehát amit érzek, az a fascia gyógyulása/gyulladása és a görnyedty lassú, szinte mozdulatlan járásom -amit szándékosan csináltam mert azt hittem ez kell-által megállt. A görnyedés és mozdulatlanság miatt a fascia nem tud mozogni és beszőni a műtét során feldarabolt területet, amitől enyhe gyulladás alakult ki. Ezen kívül szintén a görnyedés miatt odagyűlt össze a felszívódásra váró szeróma és amiatt éreztem a dörzsölést. A 2 liter víz nem vicc, meg kell inni! A törzs mozgatása és a természetes testtartás ahhoz kell, hogy a fascia újra tudjon feszülni és a szeróma fel tudjon szívódni ahelyett, hogy ott pang. Egyetlen nap leforgása alatt eljutottam oda, hogy szinte nem érzem. Torna gyakorlatokat is tanított nekem ez a tüneményes lány, úgyhogy végre én is a gyógyulási útjára léptem így három és fél hetesen. Csak azért írtam le, ha valaki így járna tanuljon a hibámból, amivel saját magam akadályoztam akaratlanul mert azt hittem így kell.

Gyors gyógyulást mindenkinek!

103564. Bateba630 (válaszként erre: 103563. - Claracroft)
dec. 16. 22:35

Köszönöm a válaszod!

Fejben én is készültem és az az igazság, hogy nem is volt rosszabb, mint amit vártam. Pocsék, de kibírható. Épp ezért keseredtem bele, mert gyakorlatilag másfél hete nem igenylen a fekvést, csinálnék már mindent szépen lassan óvatosan, de ez a borzalom itt a köldököm körül nem engedi. Csoszogok, alig emelem a lábam mert ha mozdulok dörzsöl, szúr és tudom azt,hogy nincs letapadva tehát ártok magamnak azzal, ha talpon vagyok. Semmi szükség a pihenésre és mégis ágyban vagyok szinte egész nap. Persze ennek ellenére nem javul, ahogy felkelek már az oldalra gördüléskor bemozdul és indul ez a .......

Erre nem voltam felkészülve és nem is tudok türelmes lenni,mert ha három hét alatt nem javult minimálisan sem, nem hiszem hogy csoda történne és most elkezdene javulni. Január közepén kell mennem kontrollra, a karácsonynak valószínű annyi is. Sírok minden nap, mert nem találom a megoldást. Az orvos szerint majd alakul. Értem én, hogy hetek, de feküdni egész nap és várni türelemmel a semmire borzalmas. Ha ezt tudom, soha nem vágok bele. Nagyon megbántam és még az sem érdekel, hogy milyen lett a hasam . Az életemet akarom visszakapni, egyszerűen csak járni szeretnék.

103563. Claracroft (válaszként erre: 103562. - Bateba630)
dec. 16. 09:10

Szia!


Én úgy készültem lelkileg a műtétre, hogy az elején sok minden jöhet, de a végeredmény majd kárpótol, az pedig nem pár hétig-hónapig fog tartani. A letapadása a bőrnek is több hétig eltarthat, ne keseredj el. Nekem pl a heg széle nagyon fájt, vörös volt, bedagadt, két hétig szenvedtem, kenegettem minden xarral, mert a dokim külföldön volt. Most hétfőn tudott megnézni. Felnyitotta, és egy bazinagy adag zsír folyt ki. Megtisztította, és azóta javul. Persze közbe kék-zöld lett, én viszont örülök, mert haladunk, már nem fáj, feszít.

103562. Bateba630
dec. 11. 13:02
Sziasztok! Most találtam rátok és kérdezni szeretnék. November 23-án volt teljes hasplasztikám. Szinte minden napra jut valami ami miatt kellemetlenül érzem magam és kezdek nagyon elkeserednies egyre jobban bánom ezt az egészet. Ma kellett volna kezdeni dolgozni, de nem megy. Az egyik problémám az, hogy ahol a csövek rögzítve voltak két oldalt, mai napig mocorog. Mintha nem tapad a le. Ezenkívül most két napja kezdett alól fájni a hasam. Szúr, mintha smirglivel dörzsölném pedig a hasszorító alatt trikó és textil pelenka is van. A köldök vagyis deréktájon olyan érzés, mintha egy kötél szorítaná. Ezek nálatok is megvoltak? Köszönöm, mindenkinek kitartást a gyógyuláshoz!
103561. BenkoReni (válaszként erre: 103560. - Claracroft)
dec. 4. 20:54
A 9-ik napon kezdett szétnyílni,miután 2x zuhanyoztam egy nagyon gyorsat és egyre roszabb lett. Voltam másik 2 sebésznél és valószínűleg a varrással volt valami gubanc. 8 hetesen forrt be. De az eredmény nagyon nem tetszik,szóval újra csináltatom. 😞
103560. Claracroft (válaszként erre: 103559. - BenkoReni)
dec. 3. 13:17
Szia! Kb. mennyi idő után nyílt szét? Nekem egyelőre egyben van, a jobb oldalon a végén picit begyulladt a heg. Nem nyílt szét, csak vörös, elég kemény, és fáj, ha hozzáérek.
103559. BenkoReni (válaszként erre: 103557. - Claracroft)
dec. 1. 15:59
Mindkettővel. Egy részen szétnyílt, mert nem lett kivágva a császárom,hanem bele és fölé... 8 hetes vagyok,tegnap forrt be. Nekem sok felesleges bőr maradt, de azt mondja,még ödémás,meg azt, hogy amiért dohányzom,nem vághatta le mindet,mert ha túl feszesre van varrva,akkor a dohányzás miatt az egész szétnyílt volna. A császár részén csúnya csak,a többi nagyon szép és a cicim is,ott sem volt semmi gond a sebgyógyulással. Azt mondta,ha ülök vagy bármi más pózban vagyok a fekvésen kívül, az normális,hogy összehurkásodik. Szerintem nem,szóval jövőre újra műttetem mással.
103558. Claracroft (válaszként erre: 103555. - BenkoReni)
dec. 1. 14:41
Nálad a gyógyulással van gond, vagy az eredménnyel?
103557. Claracroft (válaszként erre: 103555. - BenkoReni)
dec. 1. 14:30
Szia! Egyelőre még nem tudom. A heg alakul, a köldököm viszont begyulladt. Tettem fel képeket a naplómba.
103556. Vivi€ (válaszként erre: 103554. - Tóth Zsuzsanna 2)
nov. 29. 23:29
Keress másik dokit. Sehogy sem normális ha nem szívódik fel az ödéma. Egy átlag dagadas normális 6-8 hétig de utána egyre laposabb kellene, hogy legyen a hasfal. Nekem 8 hetesen már teljesen lapos volt.
103555. BenkoReni (válaszként erre: 103551. - Claracroft)
nov. 29. 17:29

Szia!


Neked jól sikerült a műtét? Engem is ő műtött 8 hete,de én nagyon nem vagyok elégedett az eredménnyel. :(

nov. 27. 19:12

Kedves Csoport!

Ma 4 héten műtöttek hasplasztikával.

Nagy a hasam ,feszül ,a köldököm szinte kitüremkedik.

Leszívható szeróma nincs ,ma voltam hasi ultrahangon mert az orvosom tűpárnát csinált lassan belőlem,de nincs folyedékgyülem.Tehát sejtes szintű az ödéma.

Azt szeretném kérdezni, hogy normális e ?El vagyok kesedve.Mit tudok csinálni?Betartottam minden utasítás.Mennyi ideig fog ez tartani?Köszönöm a válaszokat,sajnos a dokim nem valami kommunikatív.

103553. Vivi€ (válaszként erre: 103552. - Produx)
nov. 26. 20:13
Az attól függ mekkora helyen lesz problémás. Én mindig a legkisebbet vettem az 5*12cm.
103552. produx (válaszként erre: 103550. - Vivi€)
nov. 25. 13:40
Köszönöm ismételten a részletes választ. Cosmopor kötszerekből mekkorát vegyek?
103551. Claracroft
nov. 23. 11:12

Sziasztok! Tegnap volt két hete, hogy túlestem én is egy nagy hasplasztikán. Dr. Lévay Berni műtött. A hasamat felszívódó varraokkal zárta, amire egy átlátszó tapasz került. A nyirokkeringés elősegítésére a műtét után két nappal kineziotape-et ragasztottak rám. A két szmötyicső egyikétől egy hét után szabadultam, a másik további két napig bennem volt. A köldököm kissé gyulladt, ezzel kapcsolatban szeretnék tapasztalatokat cserélni.

Köszönöm, ha megosztjátok velem 🙂

103550. Vivi€ (válaszként erre: 103549. - Produx)
nov. 21. 20:32

Igen, lehet férfiként kevésbé valószínű, hogy a vizelet visszacsapódik a hegre.

Spray kell, fertőtlenítő spray, gyógyszertári, műtéti, normális nem ilyen COVID által használt butaság. Nekem clarasept van, octanisept is jó.

A hegeket azután lehet kezelni, ha már lekerül a védőkötés. Ez minimum 1-2 hét. Amikor már varas a felszíne. A koteseket is ekkor lehet már.

103549. produx (válaszként erre: 103548. - Vivi€)
nov. 21. 09:50

Nem, nem is hallottam még erről, hogy ennyivel nagyobba fertőzés esélye. Bár lehet, mert férfi vagyok és talán így más, nekem ketté lett osztva, alsó test ugye ami most lesz és lesz még egy felsőtest mellkas és kar műtétem.


Bármilyen sebfertőtlenítő jó? A gyulladt hegekre a géleket mikortól szabad használni illetve a tapaszt?


Köszönöm a válaszod, rendkívül sokat segít.

103548. Vivi€
nov. 21. 01:40

Bátor vagy, hogy együtt bevallaltad a kettot. Fertőtlenítő sprayt vegyél. Gondolom a dokid tájékoztatott, hogy combplasztikanal nagy a fertőzés esélye, ezért is kell minden akár pisi után is fertotleniteni a heget, mert 20% + a fertőzés esélye.

Cosmopor kötszereket szerezz be, azok sterilek. Bármilyen szilikon alapú krém jó (cicaplast, kelo cote,eurogel stb), csak a heg gyógyulása után lehet használni (min 2het). Szerezz be valami mosó rongyot, amit be tudsz nedvesíteni és azzal attorolni magad a fürdés helyett. Gyulladt hegre jó első körben a curiosa gél, gyennyes valadekozó hegekre Hydrosorb gél és alginát tapasz. Jégzselé sem árt 3-4 db, hogy folyamatosan tudd hűteni a kötést az első pár hétben. Ha érzékeny vagy az intubalas után nem árt vmi szopogatos tabletta a folyamatos torokfájás ellen.

Detralex +rutascorbin a vérkeringes helyreállítására, csökkenti a trombozis esélyét, kapni fogsz injekciót is a mutet után 10-14 napra majd otthon beadogatod. Fekete nadalyto krém pár tubus majd a véralafutasra és az ödémára. A többi gyógyszert a doki felírja.

103547. produx
nov. 20. 15:11

Sziasztok!


November 30-án lesz hasplasztikám, de végig derék körül, illetve belső combplasztikám. Hogyan készüljek fel rá? Mik azok amikre számítsak, itt például említve lett a hegkezelő krém, már be is rendeltem ezt az eurogel pluszt. Erre például nem is gondoltam. Komresszios ruhát a héten intézem, 2 db-ot, hogy legyen csere is. Milyen kötszereket, gézeket vegyek vagy mire lesz szükségem átkötözéshez? Ágyra érdemes venni gumilepedőt? Igazából mindenre kíváncsi vagyok ami segíthet.


Előre is köszönöm a segítséget. :)

103546. encsi1 (válaszként erre: 103545. - Vivi€)
nov. 5. 22:29
köszönöm Vivi! 🤗
103545. Vivi€ (válaszként erre: 103542. - Encsi1)
nov. 5. 20:11
Kelo cote a legjobb
103544. encsi1 (válaszként erre: 103543. - Szivi81)
nov. 4. 20:33
köszönöm szépen!
103543. szivi81 (válaszként erre: 103542. - Encsi1)
nov. 4. 08:03

szia! mindenkeppen szilikonos legyen! en most az eurogel pluszt hasznalom,ami 15e ft, de a 6 hetes hegeim majdnem fehérek, szépek, vékonyak (VOE webshopbol a legolcsobb)

Anno a nagy hasplasztika utan nem hasznaltam semmit (mommy makeoverem volt), a hegek úgy is szépek lettek, csak nem fehéredtek ki, aztán kb 3 hónaposan elkezdtem cicaplastot használni meg az eg tudja meg miket, de mind az olcsón kategóriás volt, mert erre mar nem akartam pluszban 20-40 értéket elkölteni, de mintha ra se kentem volna (vehettem volna mar elsore egy dragabb valamit 😞). utana elkezdtem rendszeresen, nagy dózisú, minosegi kollagent enni/inni, es akkor kifehéredtek a hegek, de kellett 3-4 hónap. A mostani műtét elott megfogadtam h adok a szilikonnak egy esélyt, egyenlore kollagen nelkul hogy lássam önmagában mite képes, es ha latom bárhol hogy kicsit vastagodik vagy nem szép akkor megyek szteroid injekcióra is a kollagén mellett.

103542. encsi1
nov. 3. 20:07

Sziasztok!


kinek melyik hegkezelő gél vált be a legjobban? Köszönöm ha segítetek és megirjátok véleményeteket.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook