Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Diákhitel előtörlesztés, hogyan? fórum

Diákhitel előtörlesztés, hogyan? (tudásbázis kérdés)

13. bildus (válaszként erre: 8. - Bobbancs)
2009. nov. 17. 17:29

Szia!

De nem úgy van,hogy miután befejezed a sulit,onnantól számított négy hónap múlva kell elkezdened törleszteni???

2009. szept. 9. 15:04

Előtörleszteni bármikor lehet, csak arra kell figyelni, hogy nem ugyanazon a számon kell, mint amin a havi törlesztést csinálod. (a honlapon fenn van a szám).

Való igaz, csak havi törlesztéssel kábé nyugdíjig lehet törleszteni. Elég szar a kamatozása, de egy diák máshoz úgysem tud nyúlni, ezt jól ki is használják.

Szerintem ha diák vagy, de mondjuk csak 1 félévre kéred, akkor nyugodtan törleszthetsz időközben is.

Egyébként ha májusban, júniusban végzel, akkor októberben kell elkezdeni törleszteni (ha jól emlékszem). Viszont most, ha jól emlékszem lehet kérni 1 éves halasztást.

11. Kexem (válaszként erre: 10. - Angyalka88)
2009. szept. 9. 15:02
én úgy tudom, hogy bármikor törleszthetsz, akár tanulmány közben is.
10. Angyalka88 (válaszként erre: 9. - Kexem)
2009. szept. 9. 14:03
Előtörlesztést a tanulmányok közben is lehet csinálni? A kamatot mikor lehet kifizetni?
2009. szept. 9. 13:54

Sziasztok!

Én már eléggé utánajártam és a helyzet a következő:

Bármikor,előtörleszthetsz, bármennyi összeget és ez nem kerül pénzbe. Annyit kell tenni, hogy a közlemény rovatba utaláskor beírod, hogy előtörlesztés.


Ezt számtalanszor megteheted, a metódus ugyan az.


Kifizetni az egész hitelt nagyon jó dolog, és minél hamarabb meg tudod tenni, annál jobb, mert nagyon magas az éves kamat.


Mindenkinek azt ajánlom, hogy vagy ne vegyen fel egyáltalán diákhitelt, vagy minél előbb fizesse ki, mert ha csak a minimum összeget fizeti be, amit kérnek rajta, sosem fogja törleszteni. sőt... általában még nő is a tőketartozás összege. Szóval ne hanyagoljátok el a diákhiteleteket!

8. bobbancs (válaszként erre: 7. - Angyalka88)
2009. szept. 9. 13:44

Az biztos, hogy így utólag megbántam, de nem igazán volt más lehetőségem.

Pont amiatt bántam meg, mert mire befejeztem a sulit, megduplázódott a hitelállományom; valamint azért, mert nem sikerül egyből, csak 2 hónap után elhelyezkednem, de a tölesztést egyből kérték, holott pályakezdőként még csak munkanélküli segély sem jár.

Ha valamilyen módon ki tudod kerülni, akkor ne vedd fel.


A kamattal kapcsolatban pedig jó a kérdés, sajnos erre nem tudok biztos válasz adni.

7. Angyalka88 (válaszként erre: 6. - Bobbancs)
2009. szept. 9. 13:36

Ha az előtörlesztés csak az alapot csökkenti, akkor a kamatot mikor lehet, kell, vagy tudom törleszteni?



Szerinted érdemes diákhitelt felvenni?

6. bobbancs (válaszként erre: 5. - Angyalka88)
2009. szept. 9. 13:31

Én is csak legelső félévben vettem fel, utána az ösztöndíjból éltem.

Ami fontos, hogy onnantól fogva, hogy felveszed, kamatozik. Akkor is amikor még tanulsz.

Így nekem, mire 4 év alatt befejeztem a fősulit, duplájára nőtt a tartozásom.

Így ha megengedheted magadnak, hogy előtörlessz, szerintem érdemes minél előbb elkezdeni.

Szerintem ha 6.félév alatt előtölesztéssel visszafizeted, megszűnik az egész hitel.

5. Angyalka88 (válaszként erre: 4. - Bobbancs)
2009. szept. 9. 13:24

Nem igazán értek hozzá, ezért lehet hogy hülyeséget kérdezek!

Ha mondjuk első félévben felveszem a max.összeget amit fellehet (a többi félévben semmit) és a 6félév alatt előtörlesztéssel visszafizetgetem, akkor megszűnik a diákhitelem?

4. bobbancs (válaszként erre: 3. - Angyalka88)
2009. szept. 9. 13:20

Szerintem többször is.

Elképzelhető, hogy van valami kisebb költségvonzata, ugyanúgy, mint egyéb hiteleknél.

Erre sajnos nem emlékszem.

3. Angyalka88 (válaszként erre: 2. - Bobbancs)
2009. szept. 9. 13:18
Ezzel a lehetőséggel többször is lehet élni vagy csak egyszer?
2009. szept. 9. 13:13

Szia!


Én egyszer már előtörlesztettem, bár már több, mint 2 éve volt, nem tudom, hogy most is így zajlik-e.

Ha van egy kispénzed, amire nincs éppen szükséged, érdemes előtöleszteni, hiszen közvetlenül a törzstőkét törleszted vele, nem úgy mint a havi utaláskor, amikor egy része a kamatra megy el.

Attól kezdve, hogy előtörlesztettél, az előtörlesztés összegével kevesebb kamatozik.


Remélem érthető voltam.

2009. szept. 9. 13:10

Sziasztok!


Nem igazán értem ezt az előtörlesztést! Tudnátok valamilyen információval szolgálni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook