Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit főzzek a 8 hónapos fiamnak? fórum

Mit főzzek a 8 hónapos fiamnak? (beszélgetős fórum)


25. Kata75 (válaszként erre: 24. - Ffbce15349)
2009. szept. 12. 15:29

:))


Akkor ahogy Ében is írta, amit Ti is esztek az simán mehet Neki, csak a pocijához igazítva.


Olyan nálunk is volt, hogy pl. kedden falták a céklát, következő hét szerdán semmi pénzért nem ették meg, majd csütörtökön jól belaktak belőle....:)


Egyébként látszik, hogy Ő is nagy huncut:)

24. ffbce15349 (válaszként erre: 23. - Kata75)
2009. szept. 12. 14:33

hat muszaly neki::)ez vicc volt:)


igen ,eszik darabosat is,de meg mindig elonyben vannak a pepesitett dolgok...


o olyan kis mindenevo:)bar igaz vannak periodusai,mikor csak gyumit vagy csak zoldseget akar enni,de minden "hazi" kajat szeret:)

23. Kata75 (válaszként erre: 22. - Ffbce15349)
2009. szept. 12. 13:26

Köszi aranyos vagy:) Már evett a fene, mert úgy éreztem megbántottalak.


Kisfiad már inkább darabosabbakat eszik?

Sajnos nekünk elég későn kezdték, mert mindig öklendeztek tőle....rizst köretnek a mai napig is csak nagyon szaftos ételhez esznek.

22. ffbce15349 (válaszként erre: 21. - Kata75)
2009. szept. 11. 12:44

nem ,nem sikerultel"negativra:)csak elmondtad a ti helyzeteteket,ahogy en is az enyemet...


es igen egyet ertek veled mindenben!!!!


es nem ertem miert erzed hogy keves vagy a tanacsadashoz???...hisz igen is jokat mondtal...vagyis irtal..:)

21. Kata75
2009. szept. 10. 09:40

Utánna olvasva, kicsit negatívra sikerültem......nem volt szándékomban csak kicsúszott:(

A férjem szakács, és nagyon jó kis kajákat kaptak a ritkán bevetett üveges mellett. Nem is voltak válogatósak, és hogy most azok......hááát minden esetre nehéz dió főzni nekik:)


Nem vagyunk egyformák, és a gyerkőceink sem azok:) Hála.


Kívánom, hogy sok-sok Nektek való receptet kapj, én úgy látszik kevés vagyok ehhez:)) Ami nem is baj, nem is azért írtam lsd. előző bekezdésem.

20. Kata75 (válaszként erre: 19. - Ffbce15349)
2009. szept. 10. 08:56

Gazdasági okokból mi sem sűrűn ettünk, de néha azért becsúszott. Ikrek mellett volt hogy rászorultunk.....és ugyan ebből az okból anyagilag sem tehettük meg, hogy gyakran ezt egyék.


Szerencsés vagy......nekünk nincs kertünk.


Egyébként meg nem lehet sablont húzni, és nem minden fekete meg fehér. Családja és helyzete válogatja kinek mi jön be. Különbözőek vagyunk. Ettől senki nem jobb vagy rosszabb. Persze most nem a végletekről van szó.


Ezt most nem kötözködésből írtam.


Nekünk megették az üvegest, szerették, de mellette a mai napig is rengeteg zöldséget/gyümölcsöt esznek, és bár nem biokertből, de ez van.

2009. szept. 9. 21:37
az en Bencem nem szereti az uvegese kajat,szerencsere:)igy mindig tudom,hogy mi kerul a szervezetebe,hisz n fozom meg neki,az anyum bio kertjebol:)
18. Kata75 (válaszként erre: 14. - Ében11)
2009. szept. 9. 19:43

Gesztenye/alma/csirkehusi/krumpli kombó nálunk is menő volt:))

Először üveges bébiételben vettünk, de az utóbbi abban nincs, így mi azzal turbóztuk fel. Később már inkább mi csináltuk.

17. Kata75 (válaszként erre: 16. - Ffbce15349)
2009. szept. 9. 19:41
Nem is vagy buta, csak bevált recepteket keresel:)) Szerintem egy tapasztalt anyuka is hasznosít pár klassz ötletet + nekem is hiába van már két gyerekem, lehet a harmadik baba egész mást igényelne.
2009. szept. 9. 13:22

elso gyerekes anyoca vagyok ,ugyhogy van mit tanulnom -toletek-tapasztalt a nyukaktol:)

na de azert nem vagyok nagyon buta anyuka:)leegalabbis a kornyeztem szerint:|)

15. ffbce15349 (válaszként erre: 12. - Ében11)
2009. szept. 9. 13:21

te hogy keszited a rakott dolgokat?

en meg nem adtam neki ilyesmit...

legyszi kuldj egy ket receptet....koszike

2009. szept. 9. 13:06

meg eszembe jutott a gesztenye-vettem hámozott fagyasztott gesztenyét-almával főtt hússal imádta.

vagy kukorica-szitán át passzírozva főtt krumplival.

esetleg kukorica krémleves-bár azt is át passzíroznám nehogy megfájduljon a hasa

13. Kata75 (válaszként erre: 6. - Ffbce15349)
2009. szept. 9. 13:01

Hát bizony előfordul, hogy valamit nem szeret a baba:) Kb. másfél éves korukig hála nagyon szerették az ilyen "egyszerűbb" főzelékeket, így viszonylag könnyű dolgunk volt. Azóta......alig bírunk olyasmit főzni, amit jó étvággyal megesznek. Bár a spenót még mindig nagy kedvenc:)


Még ami nagy sláger volt az a kelbimbó/kelkáposzta krumplival.


Néha kaptak durumtésztát is paradicsomszósszal/darált csirke/pulykahusival.


A paprikáskrumplit ők is imádták, és később soha nem hiányozhatott mellé a csemegeuborka:))

12. ében11 (válaszként erre: 8. - Ffbce15349)
2009. szept. 9. 12:58

jön a sütőtök szezon-az enyém szerette a sütőtököt főt krumplival kevés vízzel elkeverve mellé sült húsi vagy máj.

meg rakott padlizsán, rakott cukkini.

az enyémmel könnyebb volt mert a bébiételesre elkészített ételeket is szerette...

valamilyen főzelék-zöldborsó lencse-szitán áttörve hogy a héját ne kapja?

11. ffbce15349 (válaszként erre: 9. - Zuzmika)
2009. szept. 9. 12:53
attol fugg mennyi idos a babad...de ha o is a fiammal egykoru,akkor mar jo ha darabosat kap,igy edzodik a gyomor...ezt a dokino mondta nekem...
10. ében11 (válaszként erre: 9. - Zuzmika)
2009. szept. 9. 12:52
jó, persze.
2009. szept. 9. 12:50
Az szerintetek jó, ha répa, krumpli, tészta...szóval minden ami a babának való a husi levesből, de én turmixolom?
8. ffbce15349 (válaszként erre: 4. - Ében11)
2009. szept. 9. 12:48

igen,pontosan igy csinalom,de most kifogytam az otletekbol:(

tegnap elott husileves volt,masnap paprikas krumpli,kaposztaleves,persze minden az o pocijanak valoan...

2009. szept. 9. 12:47

Én a kislányomnak pirítottam egy kevés csirkemellet egy pár csepp olajon, aminek ugyen finom az íze és illata. Ezt kevertem össze főtt krumplival. A husi feldobta az ízét.

Vagy csináltam neki krumplipürét tápszerrel keverve, imádta.

6. ffbce15349 (válaszként erre: 3. - Kata75)
2009. szept. 9. 12:45

hu,az en fiam utalja a hus gyumi parositast,meg a zoldseg gymit is:(

pedig nagyon jo etvagyu gyerkoc:)

de azert koszi..

5. Roni24 (válaszként erre: 1. - Ffbce15349)
2009. szept. 9. 12:43

Szia!


Nálunk is nagy sláger a jó kis husileves, sok zöldséggel (sárgarépa, hagyma, krumpli, fehérrépa, zöldborsó, esetleg még kukorica és brokkoli is mehet), tésztával!

Én fagyasztott csirkecombot (alsó-felső) szoktam venni, fagyasztott vegyeszöldséget, vagy frisset. Jó nagy adagot szoktam csinálni, mert naon szeretjük!

A kicsinek kiszedek sok zöldséget, husival, kis lével, esetleg még szoktam egy kevés tésztát is tenni hozzá, és jól összepépesítem, így főzelék állaga lesz, bár az attól függ mennyi levet teszel hozzá! Egyszerűen imádja és van benne minden! :)


Egyébként tényleg adhatsz már neki mindent, amit ti esztek, csak jól pépesítsd össze neki!

2009. szept. 9. 12:39

szinte bármit amit ti is esztek-csak kicsit változtass rajta hogy a baba pocijának is jó legyen(só, fűszerek, ami még nem ehet stb)

az enyém szerette a rakott zöldséges húsos dolgokat, vagy a tésztát(először durum tésztát adtam neki)

csináltam olyat-hogy főtt krumplit, csirkemellcsíkokat megpirítva répa karikákkal tepsibe rétegeztem és sajttal megszórtam(előtte mindent megpároltam kissé)vagy rizses húst répával brokkolival.

2009. szept. 9. 12:37

Szia!


Az én ikreim kb. ebben a korban nagyon szerették a paradicsomos krumplit, és ha esetleg már eszik husit, akkor az is mehet bele:)

Ezt úgy oldottuk meg, hogy időnként, csináltam egy jó nagy fazék marhahusilevest sok hússal, mert egyébként sokáig fő, és aztán nekik való adagokban fagyasztottam belőle. Mármint csak a husit.


Ja, és ezen felül a főzelékeket. Az alap minden esetben ugyan az: kis főtt krumpli saját levével + más benne főtt hozzávalóval pl. sütőtök, spenót, esetleg alma, meggy + husival összeturmixolva.

2. Pné Veronika (válaszként erre: 1. - Ffbce15349)
2009. szept. 9. 12:35
Szia. Van egy naplóm, amiben recepteket írok. Nézz körül, hátha van benne "fogára való". Most mennem kell, de majd még írok...
2009. szept. 9. 12:30

tudna valaki otletet adni,mit keszitsek a fiamnak?mar otletem nincs,:(

amugy eleg sok mindent eszik mar,es ami a lenyeg nem szereti a bebi papit,inkabb azt ami a felnott etelhez hasonlit...

legyszi segitsetek!!!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook