Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hol legyen az esküvő és hányan legyenek a vendégek? fórum

Hol legyen az esküvő és hányan legyenek a vendégek? (beszélgetős fórum)


2008. szept. 26. 00:09
Szabadtéri polgári esküvő egy szép kertben vagy birtokon (amerikai módra), svédasztal, tánc, szórakozás, majd koraeste lelépnénk a nászútra (talán meg is szöknénk) és másnap már a mézesheteinkre ébrednénk. Vagy a nászúton lenne az esküvő, de az sokkal költségesebb, igy az előbbi a valószinü. Igy képzeltem el. :)
2008. júl. 29. 14:10

sztem a párnak a középutat kell választania - ha az egyik nagy- a másik kisebb ceremóniát szeretne...

középpen kellene meghúzni a vonalat.

MI csak azt hívtunk meg akik szerettünk vna. ha pl a párom nem kedvelte a kereszt mamáját akkor nem hívtunk meg!!

csak és csak is olyan embereket hívtunk akikket szívből akartunk - semmi mert kötelező, mert illik, meg megharagszik.... sza..tunk rá elvégre ez a MI napunk volt!!!!

kevesen vtunk de annál jobb volt - mert mindenki mindenkivel beszélgetett és együtt nevettünk...

a kötelező dolgokat eleve elutasítottuk...csak ami jólesett és szívből kívántunk azt valósítottuk meg.

kényelmes volt a ruhánk semmi és senki nem feszélyeztetett bennünket.

21. Bcicus
2007. dec. 16. 20:15
Szivem szerint kis esküvőt akartam, de a párom nagyot szeretett volna, de elfogadtam, sőt most már én is az szeretnék, de felesleges embereket nem hívunk meg csak a családot, meg jó barátokat, így is leszünmk vagy 120-150-en, mivel nálunk csak ha a szűk család jön össze karácsonyra (tesóim és feleségük/férjük, szüleim és tesóim gyerkőcei és az őpárjuk), akkor is közel 35-40-en vagyunk azthiszem.
20. rika
2007. dec. 16. 19:36
Nekem jövőre lesz az esküvőm és mi kb80an leszünk. Rokonok, meg 1-2 barát. Én úgy gondolom, hogy az, hogy kit hívunk meg az a mi döntésünk és mi vállaljuk a következményét is ha utána nem beszélnek velünk. Nem fogom meghívni a 8.unokatestvéremet aki láttam életembe 3szor. És ha ezt valaki nem érti meg, annak úgy kell. Az esküvőmön csak az legyen ott akit szeretek. Ne rontsa el senki azt a napot.
2007. dec. 16. 19:13
Mi májusban házasodtunk össze...5-én volt a hivatalos szertartás, ahol kb 12-en voltunk (szülők, testvérek), utána egy vacsora. 26-án volt a lakodalom, ahová meghívtuk a bővebb családot, barátokat, és hajnalig mulattunk, ez egy étteremben volt. Ezen összesen 70 ember volt velünk együtt.
2007. máj. 30. 15:42
Mi csak a szűk családot, és a néhány jóbarátot hívtunk meg. Így voltunk 24-en, mondjuk nem nagy egyikünk családja sem. Szempont volt, hogy akit meghívunk a szertartásra, az a vacsorára is hivatalos legyen. Mi egy Bowling klubban tartottuk a kajálást. A vacsi után lehetett menni bowlingozni. Mire észbe kaptunk mindenki átöltözött és már gurított. :-)))
17. gpetra (válaszként erre: 16. - F72d419d5f)
2007. máj. 23. 09:14

Köszönöm :)


Egyébként mindenkinek magának kell eldöntenie ezt a kérdést. Nincsenek kötelezően betartandó szabályok.

16. f72d419d5f (válaszként erre: 15. - Gpetra)
2007. máj. 23. 08:01

Neked is igazad van

A mi eskűvőkön is volt olyan vendég aki utána nem hívott vissza minket mert csak a szűk családi kör volt ott.Nem foglalkoztunk vele...ha nem hív akkor nem ....nem kötelező a disznótor

Neked is sok boldogságot !!!!

15. gpetra
2007. máj. 23. 07:57

Nekem is most lesz az esküvőm, szóval személyesen is érint a kérdés. Mi úgy voltunk vele, hogy nem tesszük ki magunkat annak, hogy megromoljon bármelyik családtaggal, rokonnal a kapcsolat pusztán azért, mert nem hívtuk el az esküvőnkre. Szeretnénk is, ha velünk ünnepelnének, és úgy gondolom, hogy nekem lenne kellemetlen utána találkozni velük. Nekem is rosszul esne...


Ha már lagzit csinál az ember, akkor ne a rokonain spóroljon.

14. f72d419d5f (válaszként erre: 13. - Liliomka)
2007. máj. 23. 06:53

Szerintem jól teszitek hogy kevés vendéget hívtok.

Sok boldogságot előre is.nekünk nemsokára lesz a 17.házassági évfordulonk.

Nektek is legalább a 3x-át kívánom

2007. máj. 22. 23:18
nekem Szeptemberben lesz az esküvőm.Kis esküvő lesz ugyhogy csak a legközelebbi rokonokat hivjuk meg:nagymamák,keresztszülők,nagybácsik,nagynénik.Már alig várom:-)
12. aebal
2007. ápr. 27. 14:01
egy gyönyörű templomban, az összes barátommal
11. 80ASIQ
2007. ápr. 4. 11:31
Mondjuk, jómagam nem most bérmálkoztam,(mi katolikusok vagyunk) de mi csak bérmaszülőket hívtuk meg. A gyermekeim esetében anyósomékat. Szerencsére a feleségem sem szereti a nagy felhajtást.
10. f72d419d5f (válaszként erre: 9. - 80ASIQ)
2007. ápr. 4. 07:47
igen .Manaoság tényleg arra megy ki a játék ,hogy az emberek hogy tudják a másikat túllicitálni.Tavaly a falunkban volt komfirmálás hogy ott milyen licit ment:volt aki három féle ruhát vett,szakácsot hívtak,mindenkit meghívtak aki élt és mozgott stb.Mi nem csináltunk nagy cécot belőle,4 vendégünk volt de én még ennyit sem akartam hívni.Lenéztek :csak ennyi vendégetek lesz? Gondoltam magamban le vagytok sz@rva.Közben meg jókat röhögtem hogy hogy rázták a rongyot,élmény volt.Amikor ilyet lát az ember akkor eszébe jut hogy a rongyrázó ember milyen nevetséges ,csak a külsőségekre utazik.
9. 80ASIQ (válaszként erre: 8. - F72d419d5f)
2007. ápr. 4. 00:07

"Bár manapság félve mondok ilyet,..."

Ne félj, nem bántalak!


Arra mondtam, hogy furcsállom az embereket, hogy mekkora túlzott felhajtást csinálnak sokszor, ahogyan Te mondod. Veled értek egyet. Így már világos ?

:)

8. f72d419d5f (válaszként erre: 6. - 80ASIQ)
2007. ápr. 3. 21:08
Ezt nem értem!!!!
7. mandella (válaszként erre: 3. - F72d419d5f)
2007. ápr. 3. 19:26
én ezzel teljes mértékben egyetértek!
6. 80ASIQ (válaszként erre: 3. - F72d419d5f)
2007. ápr. 3. 19:22
Ne félj, nem bántalak! :)
2007. ápr. 3. 19:17
ó, hekem már édesmindegy lenne, hogy hol és mennyiből. de tényleg.
2007. ápr. 3. 19:15
Ezt mindenki maga dönti el.Itt minden a pénztől függ.Hiába szeretne valaki nagy esküvőt,Rómában,Párizsban,vagy bárhol,itt valóban a pénz beszél....
2007. ápr. 3. 08:04

Több ismerősöm a következőt csinálta:Az egyik esküvőn jelen volt az ifjú pár és a szülők a testvéreket meg sem hívták,,a másik eskővön az ifjú pár a szülők testvérek kb 10 voltak.

A környezetemben már többször láttam ,hogy megvolt a nagy dínom-dánom és pár éven belül szétmentek.Szerintem teljesen felesleges a nagy esküvő,amit arra elkültenének az jó lesz az életük megalapozására.

Bár manapság félve mondok ilyet ,amikor azt látom hogy már az ovódai ballagáson mik vannak: még a szomszéd néni macskáját is meghívják,

2007. febr. 17. 20:03

érdekes a dolog.Az én öcséméknél szintén ez a probléma.

A család egyik fele azt mondja,hogy ez az ő napjuk.A másik fele pedig azt mondja,hogy nem illik nem meghivni olyan családtagokat akik rokonok.

Én valahol az utóbbi feléhez tartozom.Úgy gondolom,hogy sok mindenben lehet a pár kedvére tenni,de vannak etikett szabályok,amiket ha megszegünk sértődés a vége.De legalábbis kellemtlenség.Azokkal a vendégekkel nem kell jópofizni.Ott vannak,de nem foglalkoznak velük annyit.Nyilván lesznek helyzetek,amik kellemetlenek.

És ettől még lehet nagyon szép napjuk.Nem az a pár arc fogja tönkre tenni.

2007. febr. 17. 19:32

A lányomnak van egy mindjárt 7. éve tartó komoly kapcsolata. Nem élnek együtt - úgy rendesen -, csak a hét egyik felét a fiú szüleinél, másik felét nálunk töltik munka, iskola után.

Ha minden sikerül, akkor idén vesznek egy használt lakást - előtakarékosság + egyik család + másik család + hitel -, és végre lesz SAJÁT-juk.

Egy ideje beszélgetünk arról, hogy milyen menyasszonyi ruhát szeretne, milyen gyűrű tetszik neki, hol szeretné, ha összeadná őket az anyakönyvvezető, kit szeretnének meghívni az esküvőre, vacsorára, hol legyen legyen a vacsora?

Úgy néz ki, hogy hosszú, pezsgő színű ruhát szeretne és azt szeretné, ha - mint az amerikai filmekben - egy nagy füves részen boltíves virágzuhatag alatt kelljen az anyakönyvvezető elé érniük a fehér székek közötti úton. Az egyik ismerős kislány fog zongorázni a szertartás alatt. A vacsorára (vagy ebédre) a közeli családtagok és közvetlen barátok kapnának meghívást.

A többi kérdés válaszán még gondolkodnak.

Pedig még nagyon sok a kérdés!

Mit csináljanak, ha nem akarnak olyan személyt meghívni, aki ugyan családtag, de nem kívánják látni az esküvőn? Unják már az állandó megfelelési kényszert! Szerintem maximálisan figyelembe kellene venni a pár kívánságait, mert ez az Ő NAPJUK! Szerinted?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook