Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ismertek notórius későket? Szerintetek az ő hibájuk vagy adottság? fórum

Ismertek notórius későket? Szerintetek az ő hibájuk vagy adottság? (beszélgetős fórum)


1 2 3
89. ágida71 (válaszként erre: 81. - Bcicus)
2013. márc. 21. 23:21
Én a gyerekeknek nem szoktam igérni semmit az időponttal kapcsolatban.Itt most olyanra gondolok pl.,hogy meddig leszünk mamánál?..mikor lesz kész a vacsora?...mikor megyünk el cipőt venni??Nem merek mondani semmit mert ha nem úgy van,azt hallom egész végig.
88. f758a7200f (válaszként erre: 87. - Eb2a9af90b)
2011. ápr. 12. 12:26

Addig gyorsan netezel egyet:)


Rendet raksz a kocsiban, vagy ha busszal mentel, rendet raksz a taskadban, papirzsepiket, ragospapirokat kidobalni stb:))))

87. eb2a9af90b (válaszként erre: 85. - F758a7200f)
2011. ápr. 12. 10:30
Gratulálok én vagy előbb vagy később ,nagyon nehéz én késős vagyok .De sokszor ha nem akarok elkésni vagy 20 perccel előbb ott vagyok és nem tudok mit kezdeni a helyzettel,mert ugye így én várok a másikra:)))
86. f758a7200f (válaszként erre: 83. - 4278f24526)
2011. ápr. 11. 09:46

Ezt a visszarohanást ismerem: gyerek plüssmacijáért...


Nekem bevált egy módszer: este készítem ki a ruhát, ékszert és vinnivaló papírokat, táskámat, kocsikulcsot stb.


A zuhanyozáshoz viszont mindent áttettem adagolós flakonokba (tusfürdő, sampon, balzsam is, arclemosó) és így egy perc alatt megy a zuhi, a hajmosással meg 4 perc:)


Az este kikészített dolgok azért hasznosak, mert ilyenkor még tiszta az agyam, és reggel még félálomban is hamarabb kész vagyok, mintha reggel kéne keresgélni, hogy mi a francot vegyek fel.

2011. ápr. 11. 09:42
Én notórius "5 perccel előbb érek oda mindenhova", ezzel a fél életem elmegy, mert másokra várok, amikor viszont gyerekekkel kell menni, akkor gyerekenként 5-7 perc késést számolok:) (szégyellem de így van, siethetnék jobban...)
2011. ápr. 11. 09:11
Igen, ismerek. Egyet biztosan. :DD De már leszoktam róla, csak ritkán kések el.
2009. okt. 4. 16:24
Ismerek egyet: Én vagyok :P Ezzel születni kell.. Nem volt még olyan, hogy el ne késtem volna valahonnan, még a reptérre is a leges legutolsó pillanatban futok be, és éppenhogycsak átengednek.. Ilyenkor vagy elalszom, elmolyolgatok, vagy nem találok valamit, vagy úgy kell visszarohanni valamiért, vagy leköti valami a figyelmem (meg is feledkezem teljesen), szóval sorolhatnám a végtelenségig.. Képtelen vagyok tenni ellene.. Hiába kezdek el az 1 óra helyett 3 órával készülődni, végén csak oda lyukadok ki..
82. Anka71
2009. szept. 11. 20:24
Igen, ismerek nótórius későket, és nagyon idegesítenek. Pl. ülök egy továbbképzésen, meg van mondva, hogy 9-kor kezdődik, és még 1/4 10-kor is szállingóznak befelé a kedves kollegák. Persze az annyi ajtó nyitogatás, szék huzigatás. Mindenhol van pár ilyen ember, engem zavar.
81. Bcicus (válaszként erre: 80. - 00346cf747)
2009. szept. 11. 20:21
Na éppen ezért nem szoktam igérni semmit idővel kapcsolatban.
2009. szept. 11. 19:40
Rólunk minden ismerős tudja, hogy hat óra az = hat óra. Ha nagyon fontos az esemény, inkább előbb, mint később. Ha valamit megígérek, akkor minden más félre van állítva, segget nem csinálok a számból.
79. Bcicus (válaszként erre: 78. - Leviatan)
2009. szept. 11. 17:33

Én akkor sem. Nem szeretem a sminket,c sak nagyon ritka alkalmakkro használom, a hajam meg tényleg max 10 mp.

A munkát úgy értettem, hogy nem jönnek hozzám ügyfelek, hogy időre ott kelljen lenni.

78. leviatan (válaszként erre: 73. - Bcicus)
2009. szept. 11. 14:20

Ujabban mar en sem sminkelek, csak mondom, ha valahova nagyon nem akarodzik elmenni, na akkor kenem magam hosszu ideig :P.

Na igen a hajam... az a gyanus, ha meg van fesulve es lofarokba van fogva..., amugy hulla folosleges megfesulnom, mert perceken belul ugyis ugyanugy all, ahogy fesules elott.


Jaaaa, hat a munka mindenkit megvar, senki nem csinalja meg helyette :), ugyebar.

2009. szept. 9. 21:48
A férjem a tipikus példa rá. Nála a pár perc múlva ott leszek-be akár 2-3 óra is belefér. És ez számára teljesen természetes.
2009. szept. 9. 15:54

Én is az vagyok.Nincs időérzékem 20 perc is olyan nekem mintha csak 10 telt volna el,szóval azt hiszem ez az oka.Mikor busszal jártam suliba akkor okozott igazán gondot mert aludni is szeretek,a koránkeléssel is gondjaim vannak a busz pedig ugye nem várt meg.Pedig anyukám nem ilyen,nem így nevelt.Suliba is mindig időben vitt,de akkor jobban szabályoztam magam,hogy sokkal előbb felkeljek.

Én pont mindig azzal vagyok bajban,hogy mások tiszteletlenségnek veszik pedig nem annak szánom!

75. Bcicus (válaszként erre: 65. - Beathryche)
2009. szept. 9. 15:42
Te nagyon hasonlítassz rám ezen a téren. Én is így vagyok vele. Akár hol vagyok, max 5 perc és ott vagyok a duma, mondjuk én ritkán szoktam emberekkel megbeszélt időben találkozni, de ha igen akkor mindig ezt mondom. Pl ha barátnőmmel együtt megyünk kiállításra és én viszem őt is akkor mikor felhívom, hogy na mikor érek oda, én meg még otthon ülök és cigizem, közlöm, hogy már úton vagyok, aztán spuri.
74. Bcicus (válaszként erre: 60. - C82ca0b957)
2009. szept. 9. 15:38
Nem szoktam emerekkel előre megbeszélt időben találkozni, így ebből még nem volt gond, ha munkhaleyen van tárgyalás, az nem reggel van, így senki nem késik miattam. Mostanában már a kutyakiállításokra is épphogy beesek, pedig az nekem nagyon fontos, mondjuk ott nem mindig rajtam múlik. Mozi, színház más, mert oda általában úgy megyünk, hogy elötte még megkajálunk, tehát ott a kajaidőn lehet spórolni.
73. Bcicus (válaszként erre: 57. - Leviatan)
2009. szept. 9. 15:34

Igen onnan is elszoktam késni, de mivel a munkámnak mindegy, hogy negyed órával elöbb csinálom meg vagy késöbb így emiatt tökmindegy mikor érek oda, megvár.

Szinte soha nem sminkelem magam (csak ha bálba megyek, az meg ugye egy évben 1-2 van), a hajam annyi, hoyg kikefélem és lófarokba fogom, ami úgy kb 10 másodpercet vesz el az életemből. Egyszerűen így alakul. Nehezen kelek fel, utána még magamhoz kell térnem. Leviszem a kutyákat sétálni, felöltözöm és utána indulok semmie xtra nincs a reggelemben. Én 16 éves krom óta mindig kések.

72. c82ca0b957 (válaszként erre: 71. - Leviatan)
2009. szept. 9. 14:52
Hja! :(
71. leviatan (válaszként erre: 68. - C82ca0b957)
2009. szept. 9. 14:40
Ismeros... de a fonoknek mindent lehet az altaluk krealt Munka Torveny szerint... merthogy soha egy munkaltatora sem vonatkoztak az allami munka torvenye... ahogy elneztem :PPP, mind csinalt maganak sajatot :).
70. leviatan (válaszként erre: 69. - C82ca0b957)
2009. szept. 9. 14:38

Ha elobb ertel be? Akkor meg at sem oltoztel, az uzlet meg ki sem nyitott, de turelmetlen vevo 20 perccel a nyitas elott mar verte az ajtot, szoval kezdhettem 20 perccel elobb, ami soha sehova nem lett feltuntetve, kifizetve, lecsusztatva, stb...


Ez am a kizsakmanyolas. Kotve hiszem, hogy sok munkahelyen lenne mashogy...

69. c82ca0b957 (válaszként erre: 67. - Leviatan)
2009. szept. 9. 14:25
Az igen! Jó motiváció az biztos! Csak kár hogy nem fizették vissza ha előbb értél be, nem igaz?
2009. szept. 9. 14:23
Nekem 8kor kezdődik a munkaidőm de a főnököm azt mondta, hogy 10 percel kezdés előtt már ott kell lenni. Ez egyetlen egyszer nem sikerült, amikor is 5 percet késtem, de azt sem a munkaidőmből, hanem az az előtti 10 percből. Az az idegbeteg F..szfej meg leszedte a fejemet, hogy akkor induljak előbb meg ilyenek. Akkor még messzebb laktam, 2 busszal jártam és ha az előbbivel mentem be akkor fél órákat kellett várnom a főnökre. Ezért gondoltam megyek a későbbi busszal és sietve ugyan de odaérek, csakhogy ez nem olyan egyszerű, amikor sokszor késett a busz a sok diák miatt, sokszor majdnem futva mentem dolgozóba. JA és ezek az én fantasztikus főnökeim viszont rendszeresen 15-20-30 perceket is késnek. Én meg egyszer késtem önhibámon kívül eső okok miatt és leordítják a hajamat :(((
67. leviatan (válaszként erre: 66. - C82ca0b957)
2009. szept. 9. 14:21

Na az mar gaz... :D


Ja, volt egy munkahelyem, ahol nagyon ritkan kestem... Ugyanis 1000 Ft levonas jart, ha kestel, ha egy heten minden nap elkestel, akkor az 5 rugo hirtelen az amugy sem magas fizubol, ez tortent 4 evvel ez elott kb. Az meg akkor sem volt tul nagy penz, de amikor meg ezt is levontak a fizumbol, akkor marha duhos voltam. Igy ra voltam kenyszeritve, hogy idoben elinduljak :S.

66. c82ca0b957 (válaszként erre: 64. - Leviatan)
2009. szept. 9. 14:15
:) Néha azt gondolom (de ez titok) bár elaludnék már vagy valami, hogy legyen egy kis izgi, de nekem még óra sem kell az ébredéshez mert ott van az agyamban az ébresztő. Mindig fel tudok kelni időben. Basszus ...:)
2009. szept. 9. 14:14

Jelentem én egy vérbeli notorius késő vagyok. Mindig mindenhonnan. Nem sokat, nem órákat, csak 5-10-15 percet. Egyáltalán nem nemtörődömség, mégkevésbbé a másik iránti tisztelet hiánya. Többen írtátok már, hogy egyszerűen így alakul, és ez amennyire szarul hangzik, annyira igaz sajnos. Nem vagyok rá büszke, sőt folyamatosan próbálok változtatni rajta de nem megy. És igen, a munkahelyről is kések rendszeresen, minden nap 10-15 percet. A főnököm nem cseszeget, mert tisztában van vele, hogy a munkámat elvégzem, sőt ha kell fél-egy órával tovább is bennmaradok minden zokszó nélkül.

Azt hittem, hogy az a legnagyobb bajom, hogy nem kelek fel időben reggelente. Mindig percre ki van számolva az időm és emiatt nem érek be időben. Megjegyzem, hogy reggel max egy alapozót teszek fel, haj 2 perc, tehát nem szépítkezem fél órákat a tükör előtt. Hétfőn sikerült felkelni egy órával hamarabb. Mivel ilyen tengersok időm volt, gondoltam elmosogatok estéről. Mivel utána még mindig nagyon időben voltam, felsöpörtem és felmostam a lakást. Mi sült ki az egészből? Ugyanúgy késtem 10 percet. A barátaim már kiismertek, tolerálják, néha bosszankodnak rajta és borzasztóan meg vannak lepődve, ha valahova én érek oda először :) Olyankor egész este ezt kell hallgatnom. Moziból, színházból azért nem kések, mert úgy szervezem a programomat, hogy már előtte bemenjek valamiért a városba. Esküvőről, temetésről pedig azért nem, mert általában kocsival visznek a szülők. Olyan előfordul persze, hogy már rámtelefonálnak, hogy itt állnak a ház előtt és én egy szál bugyiban, akkor kérek még 3 perc haladékot. Ja igen, a percek. :) Nagyon hülye dolog, de ha késésben vagyok és rámcsörögnek, hogy hol a búbánatos francba vagyok már, mindig, de mindig ugyanaz a sablon szöveg. 2 perc és ott vagyok. Ha 1 megállóra vagyok a tetthelytől, ha még csak a trolira várok akkor is. Hülyeség tudom, de ösztönös. Az pedig, hogy egyébként ki mennyire megbízható nem ezen múlik. Szerintem. A munkában soha semmit nem felejtek el, tartom a határidőket. Szociális kapcsolatban is bármikor lehet rám számítani. Hirtelen ennyi tört fel belőlem. Bocsi, hogy kicsit hosszúra sikerült.

64. leviatan (válaszként erre: 63. - C82ca0b957)
2009. szept. 9. 14:12

De jo neked!


En rendszeresen elkestem minden munkahelyemrol, miutan mar utaltam ott dolgozni... :(( es csak nagyon ritkan birtam idoben elindulni, es ezert duhos is voltam magamra nagyon... :(

63. c82ca0b957 (válaszként erre: 61. - Leviatan)
2009. szept. 9. 14:09
Akkor én meg notórius pontosan odaérő vagyok, mert én sem szeretem a munkahelyemet, mégsem késtem amióta itt dolgozom egyetlen egyszer sem :) (2 és fél éve)
62. leviatan (válaszként erre: 59. - Pan.pan)
2009. szept. 9. 14:09
Hihi, amig fontos valami addig felkelek idoben, hogy meg a fesulkodesre is legyen idom, ha mar nem fontos, akkor jon a sminkelgetes, jaj meg elmosogatok, mielott elindulok stb. es maris elkestem, mert ugye annyira mar nem fontos pl. a munkahely vagy barmi, hogy odaerjek idoben :)...
61. leviatan (válaszként erre: 58. - Pan.pan)
2009. szept. 9. 14:07

Duhos :), segitek :D.


Marhara ruhellem a kesest, es ennek ellenere velem is elofordul, pl. elvesziti a munkahelyem az erdekesseget, azonnal notorius keso leszek...

60. c82ca0b957 (válaszként erre: 51. - Bcicus)
2009. szept. 9. 14:05
Az hogy valakinek ez számít az első benyomásnál az nem baj szerintem. Nekem fontos, ha én megbízható vagyok ilyen téren is, akkor a másik is az legyen. Azért is idegesítő mert nem csak a későnek van beosztva az ideje, hanem a várónak is. Elég idegesítő lehet, hogyha vmi más dolgod van utána, nem tudod elintézni, vagy te is késel őmiatta. Igenis meg kell tanulni a megbeszélt időben odaérni. Ha meg moziba vagy színházba oda tudsz érni akkor máshova is!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook