Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bal oldalt lent nő a bölcsesség fogam, iszonyatosan fáj és narancs nagyságúra van dagadva az arcom :-( fórum

Bal oldalt lent nő a bölcsesség fogam, iszonyatosan fáj és narancs nagyságúra van dagadva az arcom :-( (tudásbázis kérdés)


2010. aug. 8. 23:10
Nyugi, nekem a bal alsó 5 hétig fájt, meg volt dagadva az arcom,nyakam, és 5 hét után magától elmúlott,ki is nőtt.Addig csak néha-néha lobbant be, pár napig fájt,majd elmúlot,ezzel szemben most 5 hétig fájt, de ki is nőtt!Tudom,hogy nem szabad vele játszani, orvos kell,de nekem elmúlott magától,és nem látok semmi elváltozást,szépen kibújt!Ne aggódj,semmi baj nem lesz!
25. Dolce vita40 (válaszként erre: 24. - Vevri)
2009. szept. 16. 15:39
rendben:) A nőnek mindig igaza van:D
24. vevri (válaszként erre: 23. - Dolce vita40)
2009. szept. 16. 15:06
Tényleg nem varrta össze... :)
23. Dolce vita40 (válaszként erre: 19. - Vevri)
2009. szept. 16. 11:42
Biztos öszevarrták:) A szájöblögetés pedig kifejezetten hatásos és szükséges...én javasoltam volna:)
22. Dolce vita40 (válaszként erre: 20. - Ee50b7c391)
2009. szept. 16. 11:40
Elnézést akkor:)
21. danama (válaszként erre: 20. - Ee50b7c391)
2009. szept. 15. 06:58
????
2009. szept. 14. 22:02

huhh hát köszönöm,holnap lesz a nagy nagy délután 1kor megyek.

Be vagyok tojva rendesen.

Amugy nem vagyok Zoli,csaj vagyok, ez csak egy nicknév :-)

19. vevri
2009. szept. 14. 21:25

:) Ez nagyon szakszerű leírás volt, köszönjük. :)

Mondjuk, nekem a sebet nem varrták össze, és nem volt szabad szájvízzel öblögetnem... Viszont a jég az tényleg sokat segített.

2009. szept. 14. 10:03

Kedves Zoli!

A bölcsességfog eltávolítása sokszor nem nehezebb, mint egy „normál” foghúzás. Azonban, mint a Te esetedben is, annak rendellenes helyzete miatt az eltávolítása nehézségekbe ütközik, ezért van szükség a szájsebészeti beavatkozásra.

A műtétből azonban semmit nem fogsz érezni, ettől nem kell félned.

Az első lépés, amit a bölcsességfogaddal tesznek, az lesz, hogy a fogat fedő csontot speciális csontmaró fúrókkal eltávolítják és a beékelődött fogat is kiemelik, majd a csontsebet kikaparják, hogy abban csont - vagy fogtörmelék, fogzacskó maradvány usw. ne maradjon bent.

A műtét befejező mozzanata a seb összevarrása lesz.

A műtétet követően bizonyára antibiotikum szedését fogja javasolni az orvosod.

Erre azért lesz szükséged, mert már egy fennálló gyulladásos folyamat alatt kell eltávolítani a fogadat, és hogy megelőzzék a műtét során a csontsebbe jutott baktériumok káros hatását a szájüregből. A műtét során ezek a kórokozók ugyanis a csontsebbe juthatnak... Ezen kívül azt is tudnod kell, hogy a beavatkozás illetve a csontvágás következtében - általában - egy néhány nap alatt elmúló ödéma és vérömleny is képződhet, így a "feldagadás" befertőződésének megakadályozása céljából is szükséges az antibiotikum szedése.

A bölcsességfogak műtéti eltávolítása után célszerű, ha az érintett terültre, hideg borogatást teszel majd.

Fájdalomcsillapító szedésére is szükséged lehet egy-két napig. Nagyon fontos a rágás, vagyis az állkapocs mozgatása, működtetése, az esetlegesen műtét után előforduló szájzár megelőzése illetve annak kezelése érdekében. Orvosod bizonyára javasolni fogja, hogy használj, szájfertőtlenítő-szájöblögető szert is, mert a szájüregi kórokozó-flórát bizonyos fokig semlegesíteni tudja.

Fontos, hogy a szokásos fogmosáson felül még többször moss fogat! A varratsorra természetesen ügyelj, és mellőzd azt erős dörzsölő mozdulatokat a környékén. A sebzáráskor alkalmazott varratokat ca. egy hét után fogják eltávolítani. ( A teljes gyógyulási idő 5-6 nap. )

Gyors gyógyulást kívánok!

17. danama (válaszként erre: 15. - 416b7aa963)
2009. szept. 12. 05:47
jobbulást, :-(
16. vevri (válaszként erre: 15. - 416b7aa963)
2009. szept. 11. 23:16
Nyugodj meg! Én is rettegek a fogorvostól, csak a sajátomat viselem el. Egyébként abszolút igaz, hogy a gyógyszer csak ideig óráig segít, aztán újra begyullad. Fájdalmat érezni nem fogsz, csak a cibálást, miután pedig kimegy az érzéstelenítő hatása fájni fog, de fájdalomcsillapítóval teljesen megoldottam a dolgot. Nyilván rossz lesz, hogy 2-3 napig nem igazán fogsz tudni enni, és fájni fog ha beszélsz, de jobb minél előbb túl lenni rajta. Szerintem. (Szülni nem szültem még, de nem hiszem, hogy rosszabb :))
2009. szept. 10. 16:40

Voltam dokinál, em tudja megfogni fogóal ezért holnap reggel megyek a szájsebészetre és vagy kiműtik vagy nem tom, de azt mondta a doki ha most lekezeljük gyogyszerrel elmulik a fájdalom de pár hét és ujra kezdődik előről ugyogy mos ne tom mi legyen mert a saját fogászomtól nem félek, de bemenni a kórházba szájsebészerte, idegen orvos meg mminden, hát ne tom. Ja és azt mondta a doki hogy utána 2-3 napig bizony fájni fog.

Most akkor azoktól kérdezem akiknek szedtek már ki ilyet:Kaptatok szurit és nem éreztetek fájdalmat csak azt hogy matatnak??És utána mikor kiment az érzéstelenitő?Tényleg napokig fáj? Tudom szar a kérdés de rosszab mint a szülés??? Nagoyn be vagyok szarva :-((

14. vevri
2009. szept. 9. 08:19
Nekem a felvágás nem segített, ezért kellett műteni. Fájni annyira nagyon nem fájt, mert jól elérzéstelenítették az egész arcom. Viszont azt a 45 perc cibálást, vésést kihagytam volna, mert kellemetlen volt eléggé... Mostanra már helyrejött, begyógyult, a mellette lévő fog érzékeny még egy picit.
13. 416b7aa963 (válaszként erre: 12. - Vevri)
2009. szept. 9. 08:15
műtét? Jesszusom :-((( fájt?
12. vevri
2009. szept. 9. 08:13
Szia! Nekem is ugyanez volt a problémám, majd kiderült, hogy a fogam merőlegesen nőtt a többihez képest... Egy hónapja szabadítottak meg tőle műtéttel... Szerintem mindenképp menj el orvoshoz vele.
11. danama (válaszként erre: 9. - 416b7aa963)
2009. szept. 9. 08:12

hát....

azért csak megbolygatnak mindent.

hol laksz?

mert a szentistván utcai ügyeleten húzásból profik vannak

2009. szept. 9. 08:11
mármint gondolom hogy nem kellemes, de ha kapok szurit akkor tényleg nem érzek semmit?
2009. szept. 9. 08:10
amugy menniyre fáj egy foghuzás? Még sose huztak, őszintén még semmi baj nem volt sose a fogammal, még nem tömbet vagy furtak sose.
8. danama (válaszként erre: 7. - 416b7aa963)
2009. szept. 9. 08:09

látod erre már nem emlékszem, csak annyira hogy neki ki kellett húzni az összeset, nekem szerencsére nincs bölcsesség fogam


és a kislányomnak se lesz

7. 416b7aa963 (válaszként erre: 4. - Danama)
2009. szept. 9. 08:07
Szia. Férjednek mennyire volt már kint a foga?Mert igazából nem tudom mikortól tudják kihuzni.A fog teljes felülete látszik már az inyen de még nem nőtt meg akkorára hogy az oldala feljebb legyen mint az iny. Szóval nem tom, hogy igy is meg tudják fogni hogy kihuzzák?
2009. szept. 9. 07:53
nekem a fog felett szétvágták az ínyem, hogy ki tudjon jönni, azóta nincs vele semmi gondom. 8 ée volt.
2009. szept. 9. 07:51
Az egyik barátnőmnek 10 éve volt ilyesmi baja. Nem olyan vészesen dagadt fel neki, de begyulladt folyton az ínye, úgyhogy végül felvágták...
4. danama (válaszként erre: 2. - 416b7aa963)
2009. szept. 9. 07:48
a férjemnek kihúzták,
2009. szept. 9. 07:47
szerintem nézesd meg, más nem kapsz erősebb de vény köteles fájdalom csillapítot, jobbulást
2009. szept. 9. 07:47

már vagy 3 éve nő, mindig ősszel és tavasszal, de eddig csak addig jutott, hogy kb tűhegynyi látszott belőle, de most iszonyatosan fáj, borzasztóan ba van dagadva az arcom, nem tudok nyelni és beszélni is nehézkes.

Ez igy normális vagy menjek el és kihuzzák?

2009. szept. 9. 07:46
Bal oldalt lent nő a bölcsesség fogam, iszonyatosan fáj és narancs nagyságúra van dagadva az arcom :-(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook