Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Diabeteszesek jelenkezését várom. fórum

Diabeteszesek jelenkezését várom. (beszélgetős fórum)


1 2
2014. jan. 17. 09:09
Gyertek, élesszük fel a fórumot :)
2012. máj. 1. 07:53
Lenne egy kerdesem....1-es tipusu cukorbeteg vagyok. Atallitottak egyik inzulinrol egy masikra. 1honapja hasznalom es a cukrom azota az egekben van...pedig sportolok es rendkivul figyelek a dietamra. Elofordult ilyen mar massal is, hogy az uj inzulin "nem fogta meg"???? Irjatok kerlek!!!!!!!!!!!
2009. okt. 8. 16:21

Nekem is kell reggel 7-kor szurnom,én csörgöre huzom az orát és .felkelek

Hogy tartod karban ,ha nem tartod be az utasitást?

2009. okt. 6. 20:44

haló

műkszik még a fórum????

lenne 1 kérdésem...

terhességi cukim van

naponta 3 szor 8 E actrapid penfill az adagom. 7, 12 és 17 órakkor...

olyankor mit csináljak ha 10-11 körül ébredek???

akkor csak a délit adjam be???

olyan rossz, mert nem tudom mindíg időbe beadni.:(

34. cupacek (válaszként erre: 12. - Cand Ida)
2009. szept. 19. 15:06
Bocsi!Pár napig nem voltam egy karmütét miatt Szerintem az éjszakai a bázis inzulinom,az ugyanis hosszu hatásu.Most visszavettem és nem ébredek hypora.Most kezd visszaállni az altatás miatt magassabb cukorszintem.Arra ébredtem h még mindig folyatják belém a cukros vizet.Azonnal leállitattam megmértem,és14,5 volt.
33. 1d625b1076 (válaszként erre: 32. - Gy.Ibi)
2009. szept. 14. 21:55

Sajnos, az új gyógyszer felírási rendelet már nem teszi lehetővé, hogy a szakorvos írja fel, de adott igazolás a h.o. felé, hogy jogosult vagyok rá! Ott még nem volta, de majd beszámolok a fejleményekről!

Jó éjszakát és szép álmokat kívánok!:)

32. Gy.Ibi (válaszként erre: 31. - 1d625b1076)
2009. szept. 14. 21:38
Sikerült-e gyümicukrot íratni?
31. 1d625b1076 (válaszként erre: 30. - Cupacek)
2009. szept. 14. 20:10

A kérdés jó,,,,,,,,,válasz,,,,,,,,,,,nincs!

Azt gondolják, hogy az Ő tudásuk mindenek fölött áll! Lehet, hogy vannak kivételek, de sajnos én ilyet egyet ismernék! Neki viszont annyi a beteg, hogy még protekcióval sem vállal újakat!

2009. szept. 10. 10:49
milyen háziorvos az ilyen?
29. 1d625b1076 (válaszként erre: 28. - Gy.Ibi)
2009. szept. 10. 08:12

Köszi az infót! Tudod, nekem a háziorvosom mondta, amit korábban írtam! Ezt viszont nem ismerem, így megpróbálkozom! Holnap megyek kontrollra a diabetologiára, remélem ott a fődokim felírja! Ő nagyon jó fej!

A háziorvosommal az a baj, hogy úgy érzi Ő a mindentudó és el nem küldi a beteget szakrendelésre! Mindent saját hatáskörben végez, amíg a beteg fel nem fordul! Ezt azért mondom, mert 20.-án halt meg a férjem kollégája és neki is Ő volt az orvosa! Erőteljes, egészséges ember volt, meg megfázva sem, s pénteken volt a temetése!:( Szóval igazán nincs jó tapasztalatom ebben a körben! Az, hogy még élek, a saját erőszakoskodásomnak köszönhetem, mert a 30-as cukrommal, amivel nem akart kivizsgálásra küldeni, már akár én is alulról szagolhatnám az ibolyát.

28. Gy.Ibi (válaszként erre: 27. - 1d625b1076)
2009. szept. 10. 00:36

A zacskóra az van írva:Fructosum.Lassabban szívódik fel,és ehhez a napi 5 dkg-hoz nem kell a szervezet által előállított inzulin.Azt nem tudom mennyi a térítési díja sima felíráskor,de érdemes megpróbálni.Ezt remélem nem kőolajból állítják elő laborban.Vegyi édesítőt nem szivesen használok.

Dr.O.befőzőcukorban 100g-ban 98g szénhidrát van,ebből 97g fruktóz.

27. 1d625b1076 (válaszként erre: 26. - Cupacek)
2009. szept. 9. 23:12
Annak az édesítőszernek, amit az orvos felír, valami más neve van, de most nem jut az eszembe! Viszont, nekem azért nem írják fel, mert azt mondta az orvosom, hogy a legújabb kutatások eredménye azt mutatta ki, hogy minimális a különbség a cukor és az édesítő szénhidrát tartalma között! Én minden esetre az üzletekben csak befőzések előtt kapható Diabetikus befőzőcukrot használom, vagy a fruktózt, ami végül is gyümölcscukor! Bár így drágább, minta helírák!
2009. szept. 9. 23:02
Köszi!Ennek utánna nézek.Már ezért is megérte érdeklödni!!!!!!
25. Gy.Ibi
2009. szept. 9. 21:45

Remélem nem köveznek meg érte,itt a Hoxán is van Édesítőszerek fórum,ott is írnak róla:

Just Like Sugar a cukormentes cukor.A neten bővebben találsz leírást róla.

Gyümölcscukrot a kezelőorvos írja fel,0,5-1kg-ot havonta.Orvosfüggő.Gyógyszertárban kapható simán is,ezer Ft feletti áron.Legjobb a közgyógy.

24. cupacek (válaszként erre: 22. - Gy.Ibi)
2009. szept. 9. 20:03
Priviben megirhatnád.Elöre is kösz.
2009. szept. 9. 20:01

Azt mondod gyümölcscukrot lehet feliratni?Ezt nagyon köszönöm már régota vadászok rá.

A habcsok süti is jo ötlet ,kiprobálom.Milyen édesitöt használsz?

22. Gy.Ibi (válaszként erre: 19. - Cupacek)
2009. szept. 9. 18:09

Nálunk a családban az orvos gyümölcscukrot ír fel.Napi 5dkg-ot lehet belőle enni,édesebb mint a répacukor,és lassabban szívódik fel.

Stevia növényt?A növényküldő cégeknél lehet venni,de szerintem már csak tavasszal küldik el.

Süteménynek jó a habcsók édesítővel,esetleg kókusz vagy darált dió is mehet bele.

2009. szept. 9. 13:32
Igazad van ha idegesebb vagyok felmegy a cukrom!A vc mérését nem hanyagolom el ,mert csak ebböl tudom h mit kell tennem.
2009. szept. 9. 13:26

Sziasztok!

Én 1998 óta vagyok diabéteszes! Kezdetben diéta, ezt követően diéta és bogyók, majd jött az inzulin, amiknek a hatására elkezdtem hízni! Nálam is a Humulinnal kezdtek, most kb. 1 éve A Humalog és az Apodra insulint kapom! Ezekkel és a diétával jól karban tarthazó az insulin szintem! Bár az az igazság, hogy nagyon belefáradtam, az örökös mérésbe, úgyhogy ezt kicsit hanyagolom.

Egyébként mindent eszem, csak mértékkel! Nekem az a tapasztalatom, hogy amikor nagyon odafigyeltem, hogy mit és mennyit eszem, akkor kimondottan rossz volt a vércukor szintem! Elképzelhető, hogy a lelkiállapot is hozzájárul ehhez! Az viszont biztos, hogy az idegesség igen!

2009. szept. 9. 12:06
Tulajdonképpen szoktam jokat sütni,glukonont használok cukor helyett igy piskotát is lehet késziteni.Csak kiváncsi lettem volna ,hátha van jol bevált receptetek.Nem tudja valaki hol lehetSteviát(sztiviát)szerezni?
18. vekvik (válaszként erre: 17. - Cupacek)
2009. szept. 8. 21:00
szívesen mondanék, de s ütik nem nálunk készülnek, a főnököm hozza minden reggel frissen. Én csak eladó vagyok. Ráadásul ezek a receptek titkosak. Csak alapanyag összetétel van és az hogy miben mennyi a szénhidrát és a kalória szeletre kiszámítva.
17. cupacek (válaszként erre: 15. - Vekvik)
2009. szept. 8. 20:58
Nagyon örülnék egy-két sütireceptnek!Te tudnál adni?Miota beteg vagyok megörülök az édesért.Pedig soha nem szerettem,honapokig eszembe sem jutott.
16. cupacek (válaszként erre: 12. - Cand Ida)
2009. szept. 8. 20:51
Humulinnál nincs bázis szuri.Nekem csak ezt a két félét irták fel.Van egy pár könyvem a témárol,de nem találtam kimondottan humulinnal foglalkozo részt egyikben sem.Az éjszakai az késleltetett hatásu,lassan felszivodo,mig a napali félora után hat.
15. vekvik
2009. szept. 8. 20:19

az amerikaiban, az eszterházyban és a joghurtos tortákban van tej, a többiben nincs. Van az üzletben alapanyagösszetétel (legalábbis nálunk) De ahhoz képest hogy elég súlyosan tejcukorérzékeny vagyok 1-2 szelettől (amerikai csoki) nincs bajom.

Minden sütiben főzött krém van és a tej higítva van benne. Még van fagyi azok között a gyümölcsösök mind vízalapúak.

14. Cand Ida (válaszként erre: 13. - Vekvik)
2009. szept. 8. 20:05
:) A két csokitortában nincs tej?
13. vekvik
2009. szept. 8. 19:51
Az Amerikai csoki az egyik nagy kedvenc:D Meg a Feketeerdő
12. Cand Ida (válaszként erre: 11. - Cupacek)
2009. szept. 8. 19:45

Lehet, hogy a Somogyi effektus miatt? Emiatt hajnalban leeshet a cukorszint. Ezt úgy tudod meg, ha megméred 12 és 3 között. Ha alacsony, akkor kevesebb inzulint adj be este.

Étkezések előtt adsz csak be, nincs egy bázis inzulin, ami hosszúhatású?

11. cupacek (válaszként erre: 10. - Cand Ida)
2009. szept. 8. 18:33
A humulin R nappal adom,7-kor 12 kor és este 6 kor.Az éjszakait 10-kor.7-9 e ,12-9 e ,6-8 e,10-8 e,szurok magamnak.Néha sok az éjjeli,de nem tudom mitöl.
10. Cand Ida (válaszként erre: 8. - Cupacek)
2009. szept. 8. 18:10
Nagyon szomorúan hallom, hogy mi történt veled! Totál borult az anyagcseréd, épp nemrégiben olvastam egy ilyen esetet, mint a tied, hogy fogyás után lett cukorbeteg valaki. Az inzulin úgy tűnik, hogy sok neked. Éjszaka miért kell enned? A Somogyi efektus miatt? Mikor adod be a bázist? Ha átteszed reggelre, akkor éjjel a bázis miatt nem fog leesni a cukrod.
9. Cand Ida (válaszként erre: 7. - Vekvik)
2009. szept. 8. 18:02
Ismerem a sütiket, jártam többször nálatok. Ugyanaz, mint a XIII.ker.-ben, oda 6 éve járunk. Ott láttam kiírva, hogy állatieredetű alapanyagoktól mentes, de nem mertem megesküdni rá és a kislánynak is adni. A csoki és amerikai csokitortát szoktuk többnyire rendelni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook