Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha befejezetlen vetélésről beszélünk, és az ultrahangon derül ki, hogy a baba elhalt, mennyi idő múlva tolnak a műtőbe?Mi az eljárás? fórum

Ha befejezetlen vetélésről beszélünk, és az ultrahangon derül ki, hogy a baba elhalt, mennyi idő múlva tolnak a műtőbe?Mi az eljárás? (beszélgetős fórum)


27. erika691230 (válaszként erre: 21. - 1eb84e4bad)
2009. szept. 9. 20:30
Bocs,nem jártam erre.10 hetesnek számolta,mert nem volt rendszeres a vérzésem,előtte 4 hónappal hagytam abba a fogigátlót,ami jól összezavart odabenn mindent,és nem jött meg előtte hónapban sem,így jött ki a 10 hét.
26. hpkati
2009. szept. 9. 17:10

Velem csütörtöki napon közölte a doki, hogy elhalt a kicsikénk. Hétfőn kellett befeküdni a 24h-ás tágításra és kedden vette el....

Hétvégén "szegény" doki nem ért rá....

25. judy47
2009. szept. 9. 17:08
Sajnos én csak kismamákkal voltam egy szobában.Akik ugyan nem akarták elvetetni a babát,de mivel véreztek muszály volt benn lenniük.Borzalmas volt lelkileg.A mai napig nem vagyok tul a dolgon.Ez 10 éve volt.Azt,hogy láttam a kis kezecskéit,lábacskáját és fejét is.
2009. szept. 9. 14:19
Nagyon köszönöm mindenkinek a választ!
23. müzmüz (válaszként erre: 16. - Victorika)
2009. szept. 9. 11:52

Szia!

Nekem is volt abortuszom, 10 évre rá meg egy 8 hét körüli elhalt magzatom, nem olyan rég. Szokás szerint azonnal befektetnek, de nem azért, mert árt neked ha bent van még. A dokim pont szabira ment, amikor kiderült, és ezért nem is mentem be, nem akartam más műtsön. 2 hétre ment el, azt mondta ráér akkor is "kivenni", nekem nem árt, de ha elkezdek görcsölni ÉS havinál sokkal erősebben vérezni, akkor irány a kórház. Pár napra a diagnózis után természetes úton elment, utána megvizsgáltak, szerencsére nem kellett műteni. Mázlim volt. Azt hiszem elengedtem... Az eljárás ua, mint abortusznál:-( Bár nem tudom miért érzed, hogy baj van, de még ne gondolj ilyenekre:-(

2009. szept. 8. 22:54
Nos nálam a 13 hetes ultrahangon vették észre hogy elhalt a magzatom és másnap már éhgyomorral mennem is kellet befele.Altattak ugyhogy érezni nem éreztem semmit se.Lelkileg viszont nagyon megviselt.Azóta 2 egészséges gyermekem van,de azt az egyet azóta se felejtem pedig már 11 éve történt a dolog.Feldolgozni nehéz felejteni nem lehet sose.Szerintem.
21. 1eb84e4bad (válaszként erre: 6. - Erika691230)
2009. szept. 8. 22:39
bazzzz. ez nagyon durva, sajnálom! hány hetesnek mondták a nem létező babát?
20. misz
2009. szept. 8. 22:13

Nekem a 12. héten derült ki az uh-n, hogy a baba 3 hete meghalt. Senkinek nem kívánom azt az érzést, amit akkor éreztem.

Másnap kellet mennem éhgyomorral és kábítóaltatásban csinálták a műtétet. Nálam semmi ilyesmi nem volt, hogy kötelező fekvés, hányinger meg ágytál. Műtét után 6 órával hazaengedtek.

2009. szept. 8. 15:22
Nálam sajna komplikáció gyanú is volt(mola-terhességre gyanakodtak)valószínű ezért tartott 3 napig a bennfekvés.:((
18. Victorika (válaszként erre: 11. - Bebe82)
2009. szept. 8. 15:14
Lényegében arra voltam kiváncsi, hogy a diagnózis után mennyi idővel kell bemenni a kórházba, meg hogy az eljárás mennyiben különbözik.
2009. szept. 8. 15:14
szerintem azt sokkal nehezebb feldolgozni ha olyanokkal vagy egy szobában akik el akarják vetetni, vagy a műtőnél vársz olyanokkal és próbálnak veled beszélgetni..:((
16. Victorika (válaszként erre: 10. - Nagy Moni)
2009. szept. 8. 15:13
Abortuszon túlestem már, mint azt olvashattad is... csak nagyon rossz előérzetem van! Tényleg félek!
15. 9b0d5b80c9 (válaszként erre: 7. - Nagy Moni)
2009. szept. 8. 15:11
én reggel bementem, 1-kor műtöttek és már este 6-kor vitt haza a párom, én is 7. hétben vesztettem el és még nem szültem...így én 1 napot töltöttem bent durván!
14. erika691230 (válaszként erre: 13. - Momo1979)
2009. szept. 8. 13:51
Semmi gond.
13. momo1979 (válaszként erre: 12. - Erika691230)
2009. szept. 8. 13:45
Ne haragudj, nem akartam lelki fájdalmat okozni.
12. erika691230 (válaszként erre: 9. - Momo1979)
2009. szept. 8. 13:38
Hát,ez örök rejtély marad számomra. Nem volt egyszerű lelkileg,mert szerettünk volna babát,már hónapok óta.Arról nem is beszélve,hogy én már eltemettem egy gyermekemet 18 naposan.Igaz,utána született egy lányom,aki most 19 éves.
11. bebe82
2009. szept. 8. 13:36
Nekem szerencsére nem volt ilyen, de a naplódban benne van, hogy volt már abortuszod. Az nem olyan? Mármint az eljárás nem olyan? Bocs, ha hülyét kérdezek, de SZERENCSÉRE nem volt részem ilyenben.
2009. szept. 8. 13:27
De én most olvastam a naplódat.Most nem akarod megtartani vagy csak olyan érzésed van hogy baj van???Mert ha az utóbbi akkor ne gondolkodj még ilyeneken:((
9. momo1979 (válaszként erre: 6. - Erika691230)
2009. szept. 8. 13:24
Te jó ég, akkor mi volt veled? Bocs, ha indiszkrét vagyok.
2009. szept. 8. 13:23

Engem nem műtöttek meg, bár nálam teljesen másképpen zajlott le. 3 Ikerterhes voltam, az első felszívodott még azzal nem is volt gond, de a másikkal viszont igen. Véreztem vele, bár azt mondták, hogy jó, mert elkerülhető a műtét. Végig görcsöltem és féltettem a másik picikémet. Szörnyű és feledhetetlen volt...

1 hónapot voltam a kórházban mire rendeződtek a dolgok, és sajna én sem birtam feldolgozni a két baba elvesztését. Szerencsére a harmadik baba megmaradt és egészséges, mint a makk. Most lesz 7 éves.

2009. szept. 8. 13:22
Szia.1 Hónapja estem túl egy ilyen mütéten.7 hetes terhes voltam.Másnap reggel befeküdtem(bár engem rögtön benn akartak fogni)étlen-szomjan.De kiderült hogy mivel még nem szültem tesznek fel egy méhtágító pálcát.Na ez nem volt kellemes:((Görcsöltem utána nagyon.Másnap fél 1 kor kerültem a műtőbe.Nekem nem volt az altatás miatt gondom és ágytálazni se kellett,mert amíg le nem folyt az oxitocin(méhösszehúzó)nem kelhettem fel.Este 6 körül keltem fel először.Másnap délben mehettem haza.tehát én 3 napot voltam benn.
2009. szept. 8. 13:21

SZiasztok!


nekem is egyok nap közölte,elhalt terhesség,másnap befeküdtem,még egy uh,és irány a műtő.

Durva a dologban az,hogy szövettan eredmény után kiderült,nem is voltam terhes.Mikor megkérdeztem,mégis mit kapart ki,nem tudta megmondani :-(

2009. szept. 8. 13:16
Akkor nekem mázlim volt, nem volt hányingerem és nem is ágytálaztak. Tényleg nem kelhettem fel 1 órán keresztül, de pár kortyot ihattam vagy legalább is nem mondták, hogy nem lehet.
2009. szept. 8. 13:13

Szia!

Sajnos én nekem ugyan ez volt.De másnap reggel éhgyomorral kellett mennem a korházba.1 éjszakát benntartanak.Sajnos az altatás után mikor felébredsz hányingered lesz és kovályogsz.Ágytálazni fognak mert a mütét után 1 orát nem kelhetsz fel.Nem ehetsz és nem ihatsz.Nagyon ki lesz száradva a szád.

2009. szept. 8. 13:12
Hogy fel lehet-e valaha is dolgozni? Annak aki valóban akarta a babát szerintem soha. Nekem legalább is a mai napig sem sikerült, pedig azóta van 1 egészséges kisfiam.
2009. szept. 8. 13:10
Miután véglegesítették a diagnózist, hogy elhalt a baba másnap kellett bemennem a kórházba. Fizikailag nekem egyáltalán nem fájt az eljárás, lelkileg viszont annál inkább. Pláne, hogy olyanokkal kerültem 1 szobába akiknek egészségesen fejlődött a babájuk mégis eldobták.
2009. szept. 8. 13:05
Nem szeretnék sebeket felszakítani azokban, akiket érint a téma, és túlestek már hasonló szörnyűségen, de szeretnék felkészülni a legrosszabbra is... kérlek titeket, akinek van ereje leírni, az ossza meg velem a tapasztalatát ezzel kapcsolatban.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook