Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek mit tegyek a kilencedikes fiammal aki abba az iskolába ment tovább tanulni ahová szeretett volna, most mégis elszeretne jönni? fórum

Szerintetek mit tegyek a kilencedikes fiammal aki abba az iskolába ment tovább tanulni ahová szeretett volna, most mégis elszeretne jönni? (tudásbázis kérdés)

24. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 18. - Kriszto)
2010. szept. 20. 10:01
Nehogy úgy járjatok mint mi,ha érdekel priviben...
23. Mari20
2010. szept. 20. 09:45

legyél megértő ő még gyerek

tévedhet ő is

keressetek másik iskolát... és kérd meg

az igazit találja meg....

2010. szept. 20. 03:02
Én is ugy voltam vele hogy ha a fiam nem birja az iskolát "egészségügyi" akkor keresek neki másikat mivel az of-ke azt mondta hogy ez nem valo a gyereknek ,de már azota mentötiszt lett
2009. dec. 12. 22:35

Az én fiam is ott hagyta azt az iskolát ahova jelentkezett.Tapasztalatból írom Neked:jól döntött.Azóta két szakmája is van és jól érzi magát.

Az Ő élete hagyni kell,ne mi szülők szabjuk meg Nekik mi a jó.Érezzék,hogy mellettük állunk és támogatjuk Őket!!!

20. xti_
2009. szept. 8. 17:49
remélem, úgy alakul majd, mint az én esetem. engem is felvettek oda, ahova szerttem volna menni, de eleinte nagyon rossz volt az idegen környezet,és az, hogy ott nem volt egy barátom sem. túl büszke voltam, hogy kimondjam, de legszívesebben hazafutottam volna. aztán eltelt kb. két hónap, és akkorra már az volt a világ legjobb helye, hat lóval sem lehetett volna elvontatni onnan.
2009. szept. 8. 14:58
Meg kell találni az okot, hogy miért nem akar már odajárni és orvosolni kell. Erőltetni nem szabad, de havonta sem hurcibálhatod el másik iskolába. Beszélgess el vele őszintén.
2009. szept. 8. 13:24
Köszönöm hogy segítettetek.Már holnap okosabb leszek.
2009. szept. 8. 13:19
Az egyxik ismerősünk is hasonló szitúban van ,,nem tudom hogy mit fognak dönteni....de mindenképpen meg kell oldani , mert ha nem tetszik neki a hely az még a tanulására is ki fog hatni....
16. cel
2009. szept. 8. 13:18

Beszélj a fiaddal, hogy bár szokatlan a helyzet, a kötöttség amivel a kollégium jár és bár most megteheti, hogy átmegy másik iskolába, de az életben nem menekülhet minden kellemetlen szituáció elől.

Te ismered a srácot, neked kell tudnod, hogy hasznára vagy kárára válik ha megy, ha marad?

15. szanád (válaszként erre: 14. - Garamond)
2009. szept. 8. 13:18
Már 12-13 évesen cigiznek manapság... sőt 14 évesen már sokan isznak is ......ez a menő...sajnos ..
2009. szept. 8. 13:06

Nekem tavaly majd meg szakadt a szívem, amikor két hétig szivatták az elsősöket. Annyira sajnáltam a gyereket, de mondtam neki hamar el fog telni az első pár hét. Aztán kiderült nem tetszik a padtársa, nagyon visszahúzza őt a tanulásban. Ekkor megkértük a tanárt, hogy cserélhessenek.

Csak azért írom ezt, mert esetleg lehetne másik szobát kérni, ha van még dohányzó gyerek, aki odaköltözne (miért cigizik egy 14 éves???). Amíg vannak alternatívák én is azt mondom ki kellene tartani, és csak ha minden kötél szakad váltani, nehogy megbánja utólag.

Biztos, hogy nem a sulival van valami gondja?

2009. szept. 8. 13:03
Ha tud legyen bejáró, az én fiam is ezt választotta, itt engedtem, de a sulinál vártunk. S végül mégis maradt a fiam suliban.
12. Nagyir (válaszként erre: 7. - 405fb874de)
2009. szept. 8. 13:03
Szerintem is beszéljétek át, miért nem érzi jól magát a suliban, mi a gond a kolesszal stb. Legalább egy-két hetet még várjatok, hátha megváltozik a véleménye és maradni akar, vagy megerősödik az elhatározása és tényleg máshová menne. Én még 10. osztályban is sokat rágódtam azon, hogy váltanom kellene, még annak árán is, hogy újrakezdjem a középsulit, végül maradtam. Talán jobb lett volna, ha mégis megyek és akkor talán az "álmaim is valóra váltak volna". De én nem beszéltem erről senkivel, ha bátrabb lettem volna, talán tudott volna valaki segíteni a döntésben, így a fiad már mindenképpen előrébb jár, mint anno én tettem.
11. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 9. - Kriszto)
2009. szept. 8. 13:01
ha nem jó az iskola, akkor ne erőltesd.nem fontos hogy régen mit akart.ha most nem jó akkor menjen át de szögezd le, úgy válasszon, hogy utolsó lehetőség.ha ez sem jó nincs nyafi.nem baba már
10. kriszto (válaszként erre: 8. - C20c593f1c)
2009. szept. 8. 13:00
A másik közelebb van és ha jól tanulna lehetne bejáró is, igaz ide csak sima gimibe vennék fel mert a szakok már tele vannak annak meg nem tudom van e értelme.
2009. szept. 8. 12:58

Az az igazság ,hogy a szobatársai mind cigiznek ő nem,már annyira mondja hogy hétvégén ment a hasa, ma reggel meg telefonált hogy nagyon fáj a torka.

Nem tudom hogy mit tegyek mert szeretném ha ott maradna hiszen ezt szeretné de azt sem akarom hogy lerontsa a 4.5 ös átlagát csak azért mert nem szeretné ott lenni.Én fél évig sírtam anno hogy haza akarok jönni utána ha "kirúgtak" volna sem jöttem volna el.Ezt is mondtam neki.Attól félek ha sokáig vacilálunk nem veszik át sehova csak félévkor akkor meg nehogy késő legyen a jegyek miatt.

2009. szept. 8. 12:57
Mi van, ha a másikba, ahová átíratod, az sem fog tetszeni neki?
2009. szept. 8. 12:54
Egyébként ilyenkor még könnyebb másik iskolát találni mint később, szóval ha átiratkoztok, akkor inkább még most szerintem. De beszéld meg a fiaddal alaposan, hogy nem ugrabugrálhat 2 hetente másik iskolába és ha megérti, akkor szerintem inkább irasd másikba...
6. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 2. - Kriszto)
2009. szept. 8. 12:51
Akkor menjen másikba.
2009. szept. 8. 12:48

És elmondta azt is, hogy mi nem tetszik neki?


Azért kérdezem, mert engem is oda vettek fel, ahova akartam, mégis egy hét után átiratkoztam. Ha nem szeret ott lenni, az a tanulmányaira is kihatással lehet, de csak ha tényleg rosszul érzi magát és ez nem valami durci...


De a kolesszel mi a baja?

2009. szept. 8. 12:48
De hisz még csak 1 hete van suli! Próbáld kitartásra bírni. Minek tanulna?
2009. szept. 8. 12:47
Alig telt el pár nap, biztos szokatlan neki a hely,esetleg nincsenek szimpatikus társak,ezért nem tetszik neki.Kell még idő, hogy beilleszkedjen
2009. szept. 8. 12:46
A kollégium sem tetszik neki.Most nem tudom mit tegyek.
2009. szept. 8. 12:45
Szerintetek mit tegyek a kilencedikes fiammal aki abba az iskolába ment tovább tanulni ahová szeretett volna, most mégis elszeretne jönni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook