Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ki lehet gyógyulni a penészallergiából? fórum

Ki lehet gyógyulni a penészallergiából? (tudásbázis kérdés)


17. 9bd5dfe03f (válaszként erre: 10. - MelisUK)
2009. szept. 27. 13:36
Elég nehéz mindenre odafigyelni meg több idős rokon is van akiket időnként meg kell látogatni. Sajnos jelentkeznek is a tünetek rendesen.
16. 9bd5dfe03f (válaszként erre: 15. - MelisUK)
2009. szept. 19. 19:44
Ha időben kiderült volna ,valószinüleg nem lett volna belőle asztma.
15. MelisUK (válaszként erre: 14. - 9bd5dfe03f)
2009. szept. 19. 10:10

Igen, sajnos az asztma velejárója lehet sok betegségnek. Én is hogy ekcémás vagyok, elég nagy az esélyem arra, hogy asztmás is leszek - és a családban is van asztmás, ami még nagyobb esélyt ad erre.

Az ekcémámmal sikeresen megküzdök, minden nap kenegetem magam és szerencsére így nem jön ki, ha érzem, hogy viszket, akkor máris az erősebb krémmel kenem be ott magam és kész, vissza van szorítva. Úgyhogy nem vagyok csupa kiütéses, foltos, piros, pikkelyes, viszketős.

Amikor elmentem az allergia vizsgálatra, ott főleg a penészgombák fajtáit mutatták ki, de egy nagyobb vizsgálatra is el kéne mennem, csak az jelenleg nem megoldható.

A penész allergiáról előtte nem is hallottam, csak mivel extra erősen allergiás vagyok rá a teszt miatt, így utána jártam és tudom, h hogyan kell védekezni a penész ellen. De hogy vajon valaha volt-e tünetem tőle, arról lövésem sincs.

Nálunk az ételek sajnos gyorsan elkezdenek penészesedni, sajna a boltokban nem sütik meg rendesen a pékárukat, aminek köszönhetően isteni finom puhák a kenyerek, zsömik, stb., de sajna hamar penészesednek és nem midnig vesszük észre, hogy van rajuk, így elég gyakran eszünk is penészes ételt. Most már jobban odafigyelünk, de még így múltkor a párom amit evett kenyeret az ebédhez, akkor vette észre, hogy néhány pici penészfolt van az alján, mikor már épp befejezte az evést... De soha semmi bajunk nem volt attól, hogy megettük, állítólag max kihányja az ember, de ilyen se történt velünk. És ha a penész egy ici-picit is kialakul egy ételen, akkor az egészet ki kellene dobni, nem csak levágni azt a részt pl a sajtról és a többi ehető, mert elvileg behálózza az egészet belülről, ami nem látszik. Ennek ellenére azért ha kialakul a penész a nagy darab sajton, azért csak levágjuk róla, drága ahhoz a sajt. De a kenyeret kidobjuk.

2009. szept. 18. 19:49
Kiütés,fokozott nyáltermelődés.Bár már el sem tudom jóformán választani ,hogy allergia vagy asztma tünet. Mert sajnos asztma is van.
13. MelisUK (válaszként erre: 12. - 9bd5dfe03f)
2009. szept. 18. 13:25

És a penészt illetően milyen tüneteid vannak?

A lényeg, hogy az otthonod tedd penészmentessé, azért a legtöbbet otthon van az ember, alvás, egyebek.

12. 9bd5dfe03f (válaszként erre: 10. - MelisUK)
2009. szept. 18. 13:21
Többnyire falun tartózkodom és sok helyen megtalálható a penész valamilyen fajtája,nem is beszélve a porról.Mert sajnos arra is allergiás vagyok.
11. MelisUK (válaszként erre: 10. - MelisUK)
2009. szept. 18. 13:10
Zöld penész is van, nekem a natúr joghurton volt zöld szőrös penész egyszer... brrr
2009. szept. 18. 13:08

Nekem is van penészallergiám, méghozzá három féle penészre és nagyon magas fokú. Tünetet még sosem vettem észre magamon, azt se tudom mik lehetnek a tünetei, az allergiás ekcémám végett voltam allergiavizsgálaton, de az nem a penésztől van.

A lényeg, hogy kerülni kell a penészes helyeket, a lakást penészmentesen kell tartani, nem inni Tokaji Aszút, mert abban van penész, nem enni kamambert sajtot, téli szalámit (annak a szélén azon a műbélen az a fehér valami a penész).

A hűtőt, fürdőszobát, mosógépet jó alaposan ki kell mindig takarítani, hogy ne legyen penészes, a fehérítő tökéletesen elöli a penészgombákat, ez a leghatásosabb ellene.

A mosógépet havonta át kell mosni fehérítős mosóporral ruha nélkül 90 fokon és mindig nyitva kell tartani az ajtaját, az adagolóját pedig minden mosás után ki kell mosni. Ahol megáll benne a víz (gumis részek), onnan minden mosás után ki kell törölni egy ronggyal vagy szivaccsal.

A hűtőre is oda kell figyelni, az ajtó aljánál fordul elő leghamarabb a penész.

A lakást minden nap többször ki kell szellőztetni, hogy ne legyen páradús a levegő.

Fürdés/tusolás után is szellőztetni kell, heti egyszer fehérítővel kitakarítani, más napokon mással, ami a szokásos. A fuga is gyönyörűen tisztán tartható így. Ha elkezd valahol a fürdőszobában vmi sarokban rózsaszínesedni vagy feketedni, az már penész.

Az ételekre is oda kell figyelni, hogy ne legyenek penészesek, vagy feketednek, vagy szőrösödnek.

Dohos öregasszony házakat kerülni, mert azok extrán penészesek.

Penészes virágot azonnal át kell ültetni új földbe.

Penészes szobában tilos aludni! Ha csak a virágcserépbe van egy kicsi, akkor se!!!

9. 9bd5dfe03f (válaszként erre: 3. - Genlips)
2009. szept. 18. 11:33
Gondolom akkor lehet szó bármilyen allergiáról.
8. 9bd5dfe03f (válaszként erre: 7. - C69ff6d3e9)
2009. szept. 8. 20:18
Allergológus csinál allergiatesztet és az kimutatja mire vagy allergiás.Bár a szervezet is reagál valamiképpen ha kapcsolatba kerül penészgombával, fulladás, köhögés,orrfolyás, fokozott nyáltermelés stb.
2009. szept. 8. 14:31
Most lehet hogy hülye vagyok, de hogy lehet észre venni hogy pont penészallergiája van az embernek,vagy a gyereknek?Milyen tünetekkel jár?
6. 99279bb06f (válaszként erre: 5. - 9bd5dfe03f)
2009. szept. 8. 14:16
A lakásból el lehet tüntetni a penészt. Igaz, hogy kicsit kosszal jár, de megoldaható. A vakolatot is le kell verni egész a tégláig, vagy a betonig, aztán azt lekezelni, és mindent visszavakolni. Ilyen lakást kaptam, mert nem kellett senkienek emiatt. Lekezeltük és a hosszú évek alatt egyszer sem jött elő.
2009. szept. 8. 13:07
A penészgombával van gond.Már arra is gondoltam,hogy más lakás után kellene nézni.
2009. szept. 8. 13:04
bocsi genlips , nemrég regisztráltam és van, hogz nem oda kattintok ahova kell.
2009. szept. 8. 12:37
van egy jó hírem. ha a bélflórádat rendberakod, 70-80% van rá, hogy az allergiád is elmúlik, ugyanis az immunrendszer 70-80%-a a bélben lakozik (Paracelsus)
2009. szept. 8. 12:34

Mint mindegyikből, ennél is a tüneteket lehet csökkenteni.

Az immunerősítőkkel tudod a szervezetedet erősíteni, és az allergiát is tünetmentessé tenni.

A gyógyszerekre vagy allergiás, amelyekben penészgomba van? Akkor azokat kerüld, és írd fel a személyid mellé, hogyha rosszul leszel, nehogy olyant adjon az elsősegélynyújtó. Az életed függhet tőle, ne hanyagold ezt a kis papírt el!

2009. szept. 8. 12:24
Ki lehet gyógyulni a penészallergiából?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook