Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyukák! Hány hónapos kortól ajánlanád a holdkomp használatát és miért? fórum

Anyukák! Hány hónapos kortól ajánlanád a holdkomp használatát és miért? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2010. nov. 24. 14:29
A mozgásfejlődést gátolja, rossz irányba befolyásolja!!!!Kérdezz gyógytornászt!PL.:Dévény -est
2010. nov. 24. 13:27
Szerintem inkább visszatartó erő a gyerek járási fejlődésében!!Mi nem használtuk!!!
2009. szept. 25. 00:40
Végig olvastam az egészet. Tény,ha annyira káros lenne nem lehetne forgalmazni. A fiam már tudott csúszni-mászni,ülni,állni stabilan ,megtett pár lépést,csak utána raktm be párszor a kompba,nem sok időre (pár perc,amíg elmentem pl. pisilni). Nem is szeretett sokáig benne lenni,inkább abba szeretett kapaszkodni és úgy sétálni. Amúgy én is kompoztam gyerekkoromban,(meg szerintem rajtam kívül még jó sokan) és semmi bajom. Azt meg,h azzal felborulni? kétlem,direkt úgy vannak gyártva,h ez ne tudjon előfordulni. Ja meg úgy volt beállítva a magassága,h nem volt rákényszerítve,h álljon,ha akart le tudott ülni benne. Én nem ellenzem,de azzal sem értek egyett,h órákat töltsön benne a gyerek.
2009. szept. 24. 21:27
Én nem tartom jónak. 3 gyermekem van és most várjuk a 4-et, de nem használnám.
93. 707655fba1 (válaszként erre: 92. - 707655fba1)
2009. szept. 24. 21:24
bocsi: kompban
92. 707655fba1 (válaszként erre: 90. - Adrikakov2)
2009. szept. 24. 21:21

Ne haragudj, de szerintem az az anya aki egész nap a kompban ülteti a gyerekét (de akár csak 1-2 órát is) az nem normális!!!

Gondolom a fórumkiíró sem egész nap akarta a gyereket a kompan tartani!??

2009. szept. 24. 09:40
Sziasztok! A sógornőm első gyereke kompozott és egyáltalán nem mászott, a második gyereket már nem kompoztatta, és gyönyörűen mászott. Van annál mosolyogtatóbb, amikor elkezdenek mászni. Én nem használtam egyiknél sem. Imádtam a mászós időszakukat.
90. adrikakov2 (válaszként erre: 89. - Vinszisz)
2009. szept. 24. 09:35

Én védönö vagyok, és csak osztani tudom a véleményt, amit kollegina mondott.

Az ésszerüség határain belül.

Tehát ne legyen egész nap a kompban, mert úgy anyukának könnyebb. De 1-2 óra nem árthat. Viszont ha sokat van benne, akkor elképzelhetö, hogy késöbb lábujjhegyen kezd el járni, amiröl nagyon nehéz utána leszoktatni.

2009. szept. 23. 19:55

Nagyon régóta nem néztem be erre a fórumra,bár én indítottam,mert olyan sok rossz dolgot mondtak itt a holdkompról.Ma beszéltem egy védőnővel a holdkompról,azt mondta ,hogy az ésszerűség határain belül(tehát semmiképp sem túlterhelve a babát),csak segít a mozgásában.A fejlődésneurológián is azt mondták,hogy vannak olyan babák ,akiknek terápiás céllal is ajánlják !

Gondoltam,megosztom veletek!:)

88. Noj84 (válaszként erre: 87. - Ében11)
2009. szept. 10. 10:32
ja-ja. az enyém a hordozóban az első hetekben nem is maradt meg. 3 perc után sírt, nem volt neki kényelmes. valami 2 hónapos volt, amikor először megmaradt benne rendesen. csak otthon, kipróbálásra. mi a kórházból is a beköthető mózessel hoztuk el, sőt, mikor 2 és fél hónapos volt, azzal mentünk ki az olaszokhoz is nyaralni pár napra. éjszaka mentünk, az egész utat végigaludta. kétlem, hogy ez a hordozóval is így lett volna.
87. ében11 (válaszként erre: 84. - Noj84)
2009. szept. 10. 10:30
lehet később jó lett volna a hordozó a babakocsi vázon, de pár hetesen szinte belesüllyedt az egész gyerek-és akkor tényleg úgy nézett ki mint aki összeesik benne-pedig volt szűkítő meg nem is olcsó volt a hordozó peg perego...
86. Noj84 (válaszként erre: 83. - 707655fba1)
2009. szept. 10. 10:27
csak mert a kenguruba én se raknék bele 3 hónapnál fiatalabb babát. azzal maximálisan egyetértek. nem tudja még tartani stabilan a kis fejét.
85. ében11 (válaszként erre: 82. - 707655fba1)
2009. szept. 10. 10:27

hát kocsiban most már kötelező használni ezeket!

már a kórházban is kérték így vigyük haza a babát, de legalább pólyában.

84. Noj84 (válaszként erre: 81. - Ében11)
2009. szept. 10. 10:26

én az első 3 hónapban nem vittem boltba a picit, az apja bevásárolt, ő is kibírta 3 hónapig, hogy egy feladattal többet kapott.

az első pár hónapra ezért lehet jó megoldás a mózeskosár, ha megy valahova az ember. nagyon sajnáltam, amikor kinőtte hosszában.

én a hordozót most használtam átmenetileg a vázra pattintva, kinőtte a mózest, a sportkocsit meg még nem akartam, mert abban nincs szemben velük.

nagyon jó pedig a vázon, menet közben el is alszik benne.

de most már jönnek a hidegek, muszáj lesz átvariálni, végülis mindjárt fél éves, itt az ideje a sport változatnak.

83. 707655fba1 (válaszként erre: 80. - Noj84)
2009. szept. 10. 10:26

Is-is.

Kicsit csapongok ma. :))

82. 707655fba1 (válaszként erre: 77. - Noj84)
2009. szept. 10. 10:24

Értelek!

De sehol nem írtam, hogy baromság, pusztán annyit, hogy én nem használnám.

Mivel nekem nem volt (akkoriban lehet nem is létezett), ezért nem tudhattam, hogy van olyan is, amiben meg lehet támasztani a baba fejét.

Egyszerűen leírtam amit láttam, tapasztaltam.

81. ében11 (válaszként erre: 77. - Noj84)
2009. szept. 10. 10:23

mi is így vittük-igaz még szűkítővel is nagy volt neki a hordozó 4 hetesen és nem szívesen tettem bele-de babakocsival nem tudtunk a klinikára felmenni.

mondjuk a babakocsiban is rázkódik valamennyire-köszönhetően a sok padkának kátyúnak.

de nem is hiszem hogy teljesen ki kellene védeni egy babánál a rázkódást-teljesen természetes ha felemeljük a kiságyból akkor is megmozgatjuk.

egyedül azt nem tudom elképzelni hogy ebben a hordozóban tologattam volna a babakocsival is-az enyém olyan hordozó volt ami babakocsi vázra pattintható-de mivel nem egyenes volt hanem amolyan bölcsőtartásban volt benne a gyerek ezt nem tudtam elképzelni-inkább a mélykocsi és egyenes hát.

a másik nemcsak hogy rárakják a hordozót a bevásárló kocsira sokszor bele is teszik és pakolnak a gyerek mellé.én nagyon féltem, egyszer babakocsival mentem vásárolni-az még hagyján hogy más a gyerek feje fölé tartotta a saját kosarát-de egyszer majdnem a gyerekre esett 4 db 2 literes üdítő mert a nő állítva kipakolta a szalagra és ahogy a szalag elindult az üdítők leestek a babakocsi elé a földre, én meg jól megijedtem.:(

80. Noj84 (válaszként erre: 79. - 707655fba1)
2009. szept. 10. 10:21

kenguru???

én azt hittem, a babahordozóról beszélünk.

a kenguru az teljesen más téma.

79. 707655fba1 (válaszként erre: 76. - Ében11)
2009. szept. 10. 10:20

Amióta ez a fórum indult, erre próbáltam rávilágítani én is a komppal kapcsolatban!

Az ésszerűség határain belül kell használni.

Az én gyerekem sem volt a kompban egész nap, mint ahogy a tiétek sem a kenguruban.

78. Noj84 (válaszként erre: 76. - Ében11)
2009. szept. 10. 10:13
hát így van.
77. Noj84 (válaszként erre: 75. - 707655fba1)
2009. szept. 10. 10:13

OFF


Amikor az én babám újszülött volt, akkor mózeskosárban vittük mindenhova, szerencsém volt, mert tudtam olyat venni, ami autóba beköthető illetve vázra pattintható.

(Kaptam hozzá egy kis anyagi támogatást apósoméktól, így tudtam megvenni a mózeskosaras változatot, nem volt olcsó sajnos.) Ezt most nőtte ki, így marad a hordozó.


Nagyon sokan nem engedhetik meg maguknak, hogy mózeskosaras változatban vegyék meg a babakocsit, meg hát előbb utóbb úgyis kinövi, ezért sokan pénzkidobásnak tartják, viszont az emberek nagytöbbsége rendelkezik autóval. Ha hozzád kontrollra viszik a babát, akkor oda gyanítom nem bkv-val, vagy gyalog mennek, mert akkor babakocsival vinnék.

Gondolom, hogy autóval mennek, és a legegyszerűbb, hogyha kiveszik a hordozót az autóból, és úgy viszik fel kontrollra a babát. Gondolj bele, teljesen logikus. Nem fogja előszedni a vázat csak azért, hogy aztán árkon-bokron, lépcsőn mindenen szenvedjen a babakocsival. (Mert akkor valóban rázkódik a gyerek ;)) Hát ennyi lehet a nagy titok.


Az meg már csak szülői hülyeség, hogy a szűkítőt kiveszik a hordozóból, mert ha egy újszülöttel használjuk a hordozót, akkor azt bele kell rakni, és garantáltan nem fog nyekleni minden lépésnél a nyaka. De kikérem magamnak, hogy te itt a hordozót kikiáltod mint nagy baromságot, mert ez így ebben a formában nem igaz.


Amitől viszont én is rosszul vagyok, amikor a hordozót rárakják egy 4-5 hetes csecsemővel a bevásárlókosárra, és szegényke csak pislog felfelé a nagy fényre. Igaz, akkor nem nyeklik, csak nem lát. Ilyet én sose csináltam.


Elnézést kérek, hogy elkanyarodtam a témától, csak a hordozósok védelme érdekében írtam le mindezt Emőcinek.

76. ében11 (válaszként erre: 75. - 707655fba1)
2009. szept. 10. 10:08

a hordozót muszáj használni...mert máshogy nem lehet autóba ülni pici babával.

mi is úgy vittük, ha kellett vagy babakocsi, kendő...de néha kenguru is, mert máshogy nem tudtuk megoldani a közlekedést-hivatalba mentünk vagy olyan boltba ahová babakocsival nem lehetett bejutni, viszont a kezünket másra is kellett használni.abban egyetértek hogy nem mindig volt kényelmes a babának-de nem egész nap ezekben volt.

75. 707655fba1 (válaszként erre: 74. - Noj84)
2009. szept. 10. 10:02

Lehet, hogy számodra hülyeség amit írok. Nincs hordozóm ( mivel 17 éves a fiam), nem is volt.

Naponta többször látom, amikor a babákat hozzák kontrollra, hogy a szülő karján lóg a hordozóban a gyerek, és a lépése ritmusára nyeklik a nyaka jobbra-balra.

Innen vettem a hülyeséget.

A terhes nők hasában magzatvizben lebeg a baba, tehát ott kizárt.

Elfogadom, hogy hülyének tartasz, szíved joga (pláne ismeretlenül!!!), de ennyire azért nem kelle ostobának tartani.

:)

74. Noj84 (válaszként erre: 73. - 707655fba1)
2009. szept. 10. 09:43

van egy hordozóm, ami autósülésként is funkcionál, és vázra is pattintható. nem szoktam a kezemben hurcolni, mivel elég nehéz, ha a gyerek is benne van, inkább a vázon, meg az autóban használom, de ha ilyet látok, nem jut eszembe, hogy a gyerek agyrázkódást kap.

egyrészt, be van kötve.

másrészt, a háta és a feje meg van támasztva.

komolyan, már hogy a fenébe kapna agyrázkódást?

csak onnan gondolom, hogy neked nincs ilyened, mert hülyeségeket irkálsz.

szerintem a terhes nők hasában levő gyerek is agyrázkódást kap, amikor felállsz, leülsz, lefekszel. ezzel az erővel. teee.

most jöhetnél a dumával, hogy nekem meg nincs kompom. tényleg nincs. én viszont kb. fél éves koromtól kompoztam. gerincferdülésem van.

73. 707655fba1 (válaszként erre: 72. - Noj84)
2009. szept. 10. 09:34

Neked meg fordítva, ugye? :))

Megbeszéltük! :))

72. Noj84 (válaszként erre: 71. - 707655fba1)
2009. szept. 10. 09:17
soha nem volt hordozód, ugye? csak bébikompod. :))) jólvan.
71. 707655fba1 (válaszként erre: 70. - Noj84)
2009. szept. 10. 09:07

Hát igen..

Tényleg naqgyon vicces!

Főleg nézni!!

70. Noj84
2009. szept. 10. 08:49

"Soha nem cipelném autós bébiülésben úgy, mint egy kosár zöltséget a karomon, mert ahogy lép a szülő, úgy himbálózik benne, csoda, hogy agyrázkódást nem kap a gyerek! "



NAJÓ.... :-DDDDDDDD

69. 707655fba1 (válaszként erre: 68. - Andi6020)
2009. szept. 9. 20:43

Észre vettem a különbséget.

De ez nem licit.

A fórumnyitó kérdezett valamit, válaszoltunk mindannyian.

Miért kell valakire ráerőltetni a saját véleményt?

Miért kell felelőtlennek, lustának kikiáltani bárkit?

Ati felfogásotok szerint mindannyian rossz és felelőtlen anyák vagyunk mind, aki használta a kompot.

Az én fiam imádta, nem lett semmi baja tőle.

Ettől függetlenül sehol nem írtam, hogy bátran használja bárki.

Engedjük meg, hogy mindenki maga dönthesse el, mit hogyan tesz, és ha máshogy dönt, mint ahogy mi tennénk, akkor ne minősítsük.


Én pl. soha nem tettem kenguruba a gyereket, mert egy pici babának még gyenge a gerince, bárhogyis van merevítve a támlája.

Soha nem cipelném autós bébiülésben úgy, mint egy kosár zöltséget a karomon, mert ahogy lép a szülő, úgy himbálózik benne, csoda, hogy agyrázkódást nem kap a gyerek!


De ezt én gondolom így, és nem minősítem a szülőt (legfeljebb magamban).

68. andi6020 (válaszként erre: 52. - 707655fba1)
2009. szept. 9. 19:55
És Te érzed a külömbséget az ellenzők és a pártolók száma között?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook