Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Műköröm leszedés fórum

Műköröm leszedés (beszélgetős fórum)


1 2
2009. nov. 15. 19:41
sziasztok! én teljesen kezdő vagyok. azt szeretném megkérdezni,ha zselés műkörmöt építek magamnak, és le akarom szedni, meddig reszeljem? honnan tudom, hogy honnantól reszelem már a saját körmöm?
2009. szept. 8. 09:33

Szia,


én műkörmös vagyok, és semmi akadálya egy zselés köröm leszedésének, ezt bármelyik körmös meg tudja elméletileg csinálni, ha tényleg szakképzett. Valóban csak csiszolni lehet ami géppel még egyszerűbb. Mindenesetre egy jó körmös kell csak aki érti a dolgát, magadtól ne kezd el csiszolni, vágni mert könnyen sérülhet alatta a saját körmöd. Ajánlom a japán manikűrt mert nagyon tápláló egy elvékonyodott körömnek.

2009. szept. 8. 08:10
Én régebben műkörmös voltam, a zseléset megcsiszoltam, acetonba áztattam a végén finoman lepolíroztam a maradékot. Porcelánnál sajnos nehezebb, ott csiszolás, majd a maradék finom polírozása jött be. Csak vigyázz kit választasz, mert hallottam olyat, hogy valakinek a húsig leszedték még a valódi körmét is....
34. jérce-forma (válaszként erre: 33. - 1eb84e4bad)
2009. szept. 7. 20:51
Ez a megoldás tetszene, már igazán csak egy körmös kellene, aki megcsinálja ezt nekem. :)
33. 1eb84e4bad (válaszként erre: 26. - Jérce-forma)
2009. szept. 7. 20:45

Én sm értem, hogyhogy nem vállalja? Ugyanúgy a szakma része. Bármely műkörmös le tudjaszedni, de azért nézd meg, mit tud :-)

Egyébként van saját körömre való oldható zselé is pl a Crystal nailsnél, amit direkt saját körömre fejlesztettek ki. Esetleg azt megheti a körmös, hogy elvékonyítja, és csak egy ilyen zselét tesz rá. Mikor már a teljes körmöd felületén csak ez van, leoldja.

32. jérce-forma (válaszként erre: 29. - 319cd6978b)
2009. szept. 7. 20:43
Én varrok. Mindenképp szeretném leszedetni, egyébként is úgy érzem, hogy itt az ideje, másrészről meg szerintem is hülyén néz ki, amikor olyan rövid a köröm, pontosabban nekem nem tetszik. :)
31. 1eb84e4bad (válaszként erre: 13. - A6d5a14c21)
2009. szept. 7. 20:42
gondolo, az oldható zselé volt. Amit az aceton old.
30. Belle Morte (válaszként erre: 29. - 319cd6978b)
2009. szept. 7. 20:34
Én is jártam így, de nekem nem kellett lecsiszolni a körmeimet, én így is tudtam gépelni...
2009. szept. 7. 20:31
Nálunk gépírás órára az összes lánytól megkövetelték a rövid körmöt. A tanárnő azt mondta hogy akinke köv órára nem lesznek rövid körmei annak levágja nagyollóval. Az egyik nek meg zselés volt. Hát mondta hogy megpróbálhatja de az ollója bámja. Aztán megegyeztek abban hogy lecsiszoltatja rövidre. Nem tudom neked milyen szakmai tárgy. Ha nem ez akkor is elég ha lereszelik rövidre és vastag marad nem? Mondjuk én nem értek a körmökhöz de gondolom nem lehetetlen. Bár az a púpos köröm hülyén néz ki rövidben de ha lecsiszolják vékonyra az még gázabb.
2009. szept. 7. 20:30
Akkor meg egyszerű a dolgod!Pesten minden utcába van körmös!:D:D:D
2009. szept. 7. 20:28
Eselet érdemes lenne szavazást kiírnom, hogy vállalja-e valaki a leszedését?:D
2009. szept. 7. 20:27
Igazából akármelyik kímélőbb lehetőségre nyitott lennék, csak találni kellene valakit, aki elvállalja és szépen megcsinálja. Nekem annyi a lényeg, hogy a lehető legkevésbé roncsolódjanak a körmeim, viszont magamnak nem tudom megcsinálni, tényleg abszolút nem értek hozzá, ezért inkább rábíznám másra.
2009. szept. 7. 20:26
Nem értem mért nem vállalja, főleg hogy ő rakta fel. Tényleg szinte mindenhol csinálják 1500-2000Ft. A nagyját reszelővel, a többit géppel. Nagyon szépre meglehet csinálni. Biztos van feléd más körmös is...menj be pár helyre és kérdezz rá. Megvárni míg lenő, elég lassú folyamat...
2009. szept. 7. 20:24
A manikűrösöd lecsiszolhatja a zselét, max nem csiszolja a saját körmödig, hanem egy kicsit vékonyabb réteget hagy a sajátodon, ami természetes még, és nem a te vékony körmöd lesz ott, így te is tudod majd reszelni magadnak a hosszát otthon. És ápolni is. Én reszeltem le magamnak és a körmöm nem vastag, de semmi baja nem lett. Nem is egyszer, 5éve van épített körmöm. :D
2009. szept. 7. 20:23
Én műkörmös vagyok és számomra nagyon meglepő,hogy a körmösöd nem vállalja a leszedést!Ez is hozzátartozik a szakmához.....Én csak zselével dolgozom!A leszedést általában ugy csinálom hogy teljesen lerövidítem a körmöt(erre a legalkalmasabb a tipvágó)és csak egy nagyon pici zselét hagyok rajta ,amivel együtt lenől a körmöm!Így nincs mégegyszer reszelve a köröm!Mondjuk azt sem nagyon értem miért mondta akörmösöd,hogy el van vékonyodva a körmöd!A saját körmöt csak nagyon finom reszelővel,éppen csak simító mozdulatokkal szabad reszelni!Nem kell az egész körmöt lereszelni!Remélem tudtam segíteni!
22. jérce-forma (válaszként erre: 20. - GabryELLA18)
2009. szept. 7. 20:21
Persze, megértem. De ez nem fog segíteni rajtam. Ezért örülnék, ha találnék olyan műkörmöst, aki tud segíteni, úgy, hogy az a lehető legkevésbé rongálja a körmeimet.
21. Szamó (válaszként erre: 20. - GabryELLA18)
2009. szept. 7. 20:20
Szerintem nem necces! Egy jó szakembernek nem lehet gond a leszedés és az utána való ápolás! Hozzá tartozik a munkánkhoz!
20. GabryELLA18 (válaszként erre: 16. - Jérce-forma)
2009. szept. 7. 20:18
Nem véletlenül nem vállalja.. :S mert nagyon vékony lesz alatta a körmöd. És hát azt akkor ki kell lakkozni hogy ne látszódjon,hogy barázdás stb... Necces ügy
19. jérce-forma (válaszként erre: 18. - Szamó)
2009. szept. 7. 20:15
Ezt én is sajnálom. :(
18. Szamó (válaszként erre: 16. - Jérce-forma)
2009. szept. 7. 20:14
Kár, hogy messze lakok..............
17. GabryELLA18 (válaszként erre: 11. - Jérce-forma)
2009. szept. 7. 20:10
Nekem is hosszú hegyes körmöm volt..egyik éjszak már annyira zavart,nekiálltam és itthon lereszeltem kockára :D lehet kapni durvább reszelőket Pl.DM-be ami műkörömhöz tökéletes ,mert durva,erős és hamar végzel vele. olyan 500Ft
2009. szept. 7. 20:10
Az én körmösöm mindenesetre nem vállalja, felhívtam. Esetleg tudnátok abban segíteni, hogy budapesti, lehetőleg 11. kerülethez közeli (vagy nagykörúti) műkörmös elérhetőségét megadjátok, akire rábízhatom a leszedését?
15. Szamó (válaszként erre: 13. - A6d5a14c21)
2009. szept. 7. 20:10

A "tip oldó folyadék" csak a porcelánt áztatja le és a leoldható zselét. Ha normál zselével van építve, akkor azt csak reszelni lehet.


A lepattingatás barbár módszer.......

14. Szamó (válaszként erre: 10. - GabryELLA18)
2009. szept. 7. 20:08

Ha jó szakember szedi le, akkor nem lesz nagyon csúnya!!! Lehet polírozni, japán manikűrözni, lakkozni és akkor nem lesz csúnya!


A rövidítés szerintem is jó ötlet, így fokozatosan nő le a sajáttal.

13. a6d5a14c21 (válaszként erre: 7. - Jérce-forma)
2009. szept. 7. 20:06
Leszedi.Nekem is szedték le zselés körmömet így.Soha nem volt porcelános körmöm,sok helyen már nem is csinálnak,mégis ha megnézel sok körmöst,mindegyiknél van leszedési lehetőség.2000FT-ért csak nem lepattintgatják?
12. Szamó (válaszként erre: 7. - Jérce-forma)
2009. szept. 7. 20:06
A jó körmösnek kell lennie ilyen oldatnak. Csak körmös boltokban kapható.
11. jérce-forma (válaszként erre: 10. - GabryELLA18)
2009. szept. 7. 20:04
Megpróbáltam, hogy lereszelem rövidre, de ez órákig eltartana, ráadásul béna vagyok az ilyen formázásos dolgokban. :D
2009. szept. 7. 20:02
Én lereszelném rövidre és inkább megvárnám még lenő...Nagyon nem tesz jót ha leszedeted.Főleg ,hogy elég csúnya is lesz ha lereszelik.Ha meg otthon visszareszeled kicsire és lenő a zselé róla,akkor ugyan olyan állapotú lesz a körmöd,mint azelött!
2009. szept. 7. 20:01
Az a gond, hogy a körmeim alapból is nagyon vékonyak voltak és műkörmözés közben is mindig nagyon sokat reszeltek belőle, ami miatt az UV lámpázás is mindig nagyon fájt. :S
2009. szept. 7. 20:01

Ja! És semmiképp ne "pattingasd" le őket!!! Teljesen tönkreteheted így a saját körmödet!!!


Csak szakszerűen! És legjobb szakemberre bízni a leszedést!!!!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook