Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Figyelmeztetés! fórum

Figyelmeztetés! (beszélgetős fórum)

28. e14ebbbf07 (válaszként erre: 1. - Lackó-zsanett)
2009. szept. 8. 10:20
Hehe.Egy barátomat, meg egy barátnőmet is hívták már ezzel a dumával.Előbbi kedvesen érdeklődött a részletekről,hogy hogy is működik,milyen bankszámlára kapja majd a pénzt,meg hogy mégis hogy is kell feltölteni,majd megkérdezte,hogy tényleg ennyire hülyének nézi a vonal túlvégén az illető.Mire megkapta,hogy mekkora szemét,hogy még beszéltette is,neki meg a számlája nő. :D
27. Fuoco
2009. szept. 7. 22:43
Igazán nincs mit, elég bosszantó nap mint nap szembesülni azzal, hányan hisznek a csalóknak! Hisz lehet hogy a szegénynek ez lenne az egyetlen lehetősége! Ők meg rátesznek egy lapáttal, és azt a keveset is elveszik! :(
26. kattyus (válaszként erre: 17. - Lackó-zsanett)
2009. szept. 7. 21:40
Egyszer nekem is feltöltötték. Bementem akkor még a westelhez, de senki nem jelentkezett, így én is lebeszéltem:)
25. vekvik (válaszként erre: 24. - Fuoco)
2009. szept. 7. 21:39

Ezt nagyon hasznos tudni.:D

Köszönöm!!!

24. Fuoco (válaszként erre: 22. - Vekvik)
2009. szept. 7. 21:05
Nem baj, ha rejtett, a biztonsági osztály akkor is tud vele mit kezdeni!
23. e48ab364a9 (válaszként erre: 1. - Lackó-zsanett)
2009. szept. 7. 21:05
Nem hónapok óta megy, hanem évek óta sajnos...
22. vekvik (válaszként erre: 20. - Fuoco)
2009. szept. 7. 20:03

Ezt jó tudni:DD

Az én esetemben elküldte a számot, nem volt titkos. Tehát a legtöbben lúzerek:D

És ha rejtett, akkor nem lehet semmit tenni?

Vagy akkor is van rá mód, hogy kiderüljön ki az?

2009. szept. 7. 20:01

Sziasztok!

Ez a történet sajna már nagyon nem új... 2004-2005 körül kezdtem az egyik mobilszolgáltatónál, már akkor is majdnem minden héten volt valaki, aki erről panaszkodott... És biztosan van még, aki bedől ennek, mert nem hagyták abba...

20. Fuoco
2009. szept. 7. 19:40

Sziasztok! Mobil szolgáltatónál dolgozom, és tényleg marha régóta fennáll ez a visszaélés! Amit viszont fontos tudni, hogy ha nincs név vagy szám, akkor is telefonálni kell az ügyfélszolgálatra, mi megtesszük a feljelentést, nem egy ügy van belőle a bíróságon, úgyhogy senki nem marad büntetlen! Ezért ha szerencsére nem dőltök be a csalónak, akkor is jó lenne ha jeleznétek! Nem kell más csak a számod, amin hívtak, az időpont és már meg is van a mocsok!


De a legegyszerűbben úgy lehet ezeket kiszűrni, hogy ahova nem jelentkezel játékosként ott esélyed sincs!

19. Alexa77 (válaszként erre: 16. - 319cd6978b)
2009. szept. 7. 19:33
Ha te töltenéd tévedésből rossz számra a pénzt, akkor is így gondolkodnál? Szerintem ennek kellene normálisnak lennie. Hogy visszaadjuk, ami a másé. Én örülök, hogy vannak még becsületes emberek.
18. SReni (válaszként erre: 16. - 319cd6978b)
2009. szept. 7. 19:28
Egy ismerősöm is véletlenül más számát töltötte fe a benzinkútról. Neki is visszautalták, úgyhogy ez igen is szép gesztus volt az illetőtől. Nem nevezném őt hülyének, inkább korrektnek!!!
17. lackó-zsanett (válaszként erre: 16. - 319cd6978b)
2009. szept. 7. 19:25

Van ilyen is!


Párom mamájának (79 éves) is van mobilja :-))! Idén tavasszal valaki feltöltötte neki 3.500 Ft-tal , de nem jelentkezett senki sem! Így lebeszélte!

2009. szept. 7. 19:23
Anyukám egyik kolegájának a telefonját véletlenül feltöltötték 15 000 ft-al aztán felhívták hogy véletlen volt és hogy nem e utalná vissza a pénzt. Az a hülye meg visszautalta. Mondjuk annak van is miből.
2009. szept. 7. 19:21
LOL. Az új telefonomon van olyan funció hogy letilthatok külön egy egy számot. Ezt nem tudtam és véletlen letiltottam az ofőmet amire csak most jöttem rá. Neki ugyan ilyen telefonja van. Nem mondta hogy írt volna, csak előtte pont sms-eztünk vmiről és egyszer csak megszakadt. Szóval a lényeg hogy már le bírom tiltani akit kell. A másik imádott funció az álhívás ami olyan hogy a halkító gombot 3 másodpercig lenyomva tartom akkor a beállított idő múlva rejtett számmal el kezd csörögni a telefon és addig csörög amíg ki nem nyomom vagy föl nem veszem, ezzel kimenthetem magam bárhonnan, bár még nem volt rá szükség de ki tudja. Ne is legyen.
14. vekvik
2009. szept. 7. 19:21
Engem egyszer azért hívott fel egy fickó hogy egy ismerősöm Ausztriába lerobbant a kocsijával és töltsem már fel a telefonját, mert kórházba került, ő pedig egy autószalon tulajdonosa... Mikor kérdeztem hogy ki az az ismerős, azt mondta nem tudja de nagyon fontos. Végül párom nem túl baráti hangnemben elküldte... Többet nem jelentkezett. Ja és előtte loptak el tőlem 30.000 ftot, úgyhogy pont jókor jött volna.
13. SReni
2009. szept. 7. 19:15
Én is jártam így. Felhívott a "Pannontól" valaki, hogy nyertem és töltsem a kártyámat. Én meg visszakérdeztem, hogy az hogy lehet, hogy a Pannonnál kihúzták a nevemet, hiszen hordozott számom van, tehát 20-al kezdődik, de Vodafonos vagyok. Haha. Erre ő tette le.
2009. szept. 7. 19:11
Nekem is átverték az egyik ismerősömet!
11. lackó-zsanett (válaszként erre: 10. - Serry)
2009. szept. 7. 19:00

Aha!


Csak azt nem tudom, hogy elküldte-e a számát, ha rejtett szám volt, nem tud mit tenni! Sajnos vele még nem tudtam beszélni,mert dolgozik, tesómék mondták nekem is! De szerintem rejtett volt.

10. Serry (válaszként erre: 1. - Lackó-zsanett)
2009. szept. 7. 18:56

Szia!

Ha legközelebb hívja anyukádat írja fel a telefonszámot és kérjen egy nevet. Majd tegye le. Aztán írjon a T-mobilnak egy panaszos levelet az adatokkal. Ők feljelentik az illetőt és nyomozás indulhat az ügyben,hogy a sok károsult jusson valamire.

Fontos lenne!!!!

9. L.Niki18 (válaszként erre: 1. - Lackó-zsanett)
2009. szept. 7. 18:46
Szia! Apósomékkal ugyanez történt, de ott nem volt erőszakos senki senkivel, csak rögtön hívták a pannont anyósomék. Ennyi. Vigyázzon mindenki!
2009. szept. 7. 18:41
Nem is olyan régen engem is felhívott vszeg ugyan ez a pasi. Én meg mondtam neki, hogy menjen a p..ba, meg különben is előfizetéses a telefonom, ja és hogy vmi bank által nyeretem, de az egész olyan valószínűtlennek tűnt, de előtte már hallottam erről és nem dőlők be ilyeneknek.
2009. szept. 7. 18:38
Sajnos sok embernek kilátástalan a helyzete és belemennek ilyen dolgokba!
2009. szept. 7. 18:36

Igen! Egyet értek veletek! Anyu nem hitte el, de nem tudta máshogyan lerázni másodszor, minthogy azt mondta feltölti, nem hitte volna, hogy ezek után még történni fog valami!

De most gondold el, hogy milyen sok ember bedől ennek! Más trükkökkel is átverik a szegény embereket! Két éve nyáron történt, hogy a mamám lépcsőházába felmentek állrendőrök. Bekopogtak egy idős nénihez azzal a szöveggel, hogy a nyugdíja amit előző nap kapott hamis bankjegyekből áll. Adja nekik oda és a postás már délután hozza is a valódi pénzt. Hát a nénike odaadta........

5. andi6020 (válaszként erre: 2. - Alexandracska83)
2009. szept. 7. 18:36
Mondjuk sokkal hihetőbb lenne, ha azt mondaná, hogy kap +5000 Ft-ot ami lebeszélhető. Biztos sokan harapnának rá...
2009. szept. 7. 18:34

Szia, sajnos sok ilyen csel van, amit az emberek be is vesznek, fõleg a kisebbek. Olyant is szoktak csinálni, hogy kapsz egy sms-t amiben azt írja, hogy ingyen telefonálhatsz nem tudom mennyi ideig, ha felhívsz egy számot ami aktiválja. Olyant is hallottam, hogy (ugyancsak sms) megadnak egy számlaszámot, web-oldal címmel meg minden, és arra kérnek utalj át pénzt beteg gyereknek stb. Nagyon kell figyelni, hogy mi a csalás és mi nem...a naívabb emberek mind beveszik sajnos.


Aranyos vagy, hogy szóltál/figyelmeztettél minket :)

2009. szept. 7. 18:34
Basszus! Hogy tele van már a *ököm az ilyen *öcsögökkel!
2009. szept. 7. 18:33
Elég hülye valaki hogy ennek bedől.Aki meg kitaláta az még hülyébb.Azt hiszi hogy ezt mindenki beveszi??Ez annyira lehetetlenség hogy nagyobb esélye van annak hogy nyersz a lottón mint az hogy automatikusan nyersz 3milliót.Röhej!!!
2009. szept. 7. 18:30

A mai nap anyukámat felhívta egy férfi, hogy a T-mobile-tól telefonál és azt mondta neki, hogy ha 30 percen belül feltölti 20.000 Ft-tal a telefonját automatikusan nyer 3,5 m forintot. Anyu persze letette! A faszi rá egy-két órára ismét hívta, anyu hogy már lerázza azt mondta, hogy elmegy feltölti, de persze nem ment. Három óra múlva a férfi megint hívta: ordibált vele, hogy azonnal menjen el és töltse fel a kártyáját, és hogy hogyan képzeli, hogy nem ment el reggel óta! Anyu teljesen bepánikolt, megijedt és letette! Azóta talán nem hívta,mert dolgozik és ha hívta volna sem tudta volna felvenni!

Persze tudták, hogy ez kamu, de apukám mégis felhívta az ügyfélszolgálatot és ők is megerősítették, hogy ez csalás, amely már hónapok óta megy Magyarországon! A pénz egy bankszámlaszámra folyik be nem a kártyára! Vigyázzatok! Ne dőljetek be!!!!

Én a nyár folyamán olvastam valahol egy ilyen hírt, hogy felhívnak ezzel a szöveggel és a pénz meg az ő számlájukra megy, több száz embert húztak már csávába! Szerintem magyarázkodás nélkül le kell tenni a telefont és ha újra hív nem szabad felvenni!!!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook