Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fiam nem eszik semmit, csak a cici kell neki, hogy szoktassam le? Vagy legalábbis ne csak cicit kérjen, ki hogy szoktatta le? fórum

Fiam nem eszik semmit, csak a cici kell neki, hogy szoktassam le? Vagy legalábbis ne csak cicit kérjen, ki hogy szoktatta le? (tudásbázis kérdés)


18. 274c9996b8 (válaszként erre: 3. - Johanna2)
2009. szept. 29. 10:50

Örulj neki hogy , adhatod a cicit , mert sokan rakenyszerulnek a tapszerre !

A kisgyerek ha , nem is kinalod elöbb,utobb magatol keri az egyebb ennivalot is ! Viszont ha , veszelyben erzi a cici elveszteset , annal jobban örzi es ragaszkodik hozza !

17. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 16. - Katica979)
2009. szept. 9. 14:34
Szerintem egyszerűen csak ne adj neki.Ha mást is eszik mellette rendesen akkor már nem kell nek.Egy 2.5 éves gyerek már nem kisbaba.Megérti ha azt mondod neki hogy nincs és kész.Majd hisztizik egy darabig de ha te következetes vagy vele,belátja hogy ennyi volt
2009. szept. 9. 14:24

Sziasztok!

Kolos 2,5 éves és még mindig szopizik.Én szeretém már teljesen leszoktatni de nem megy.

Én is szívesen várok tippeket hogy hogyan próbálkozzak.

2009. szept. 6. 10:00
megprobalom koszi a tipet
14. Mariann7533 (válaszként erre: 13. - Johanna2)
2009. szept. 6. 09:25
Látod.Próbáld meg a kiflit.Azt a kicsi lányom nagyon szereti eszegetni.Fogja a kezében,és nagyon elvan vele.
2009. szept. 6. 08:41
nem tudom tegnap nagyon sirt es adtunk neki darabolt krumplit es ragta
12. HViki
2009. szept. 6. 07:54
Ha eddig rendesen evett, akkor simán lehet a foga miatt. Próbáltad már újra pépesen adni neki a kaját? Lehet, hogy a rágással van baja.
11. miccer
2009. szept. 6. 07:45
Nyugi, nálunk is volt ilyen, pár hétig csak a szopi kellett. De azért minden nap próbálkoztam mással is, és mára már teljesen át is állta a szilárd ételekre. Szerintem ez csak valami lelki dolog, mert ilyen korban kezdenek egy kicsit elmerészkedni az anyukától, és azért jó, ha tudják, van kihez bújni még :)
2009. szept. 6. 07:44
Szia.Nekem a két nagyobb gyerekem 2,5 éves koráig szopizott.A kicsi lányom most egy éves.Elég intenzíven szopizik,még éjjel is felkel legalább háromszor.Én egyáltalán nem bánom.Napközben is nagyon sokat eszik tejcsit.Viszont mellette eszik reggelit ebédet vacsorát.Hét hónapos koráig semmi mást nem adtam neki,csak tejcsit.Azután kivittem enni magunkhoz,és amikor látta,hogy eszünk,neki is kellett.Főleg,hogy a tesókkal ehet,az nagyon nagy húzóerő volt.Próbáld meg,hogy amikor ti esztek,mondjuk egy jó kis husilevest,akkor odaviszed,és hidd el előbb-utóbb meg fogja kívánni.Nálunk mindegyik így lett hozzátáplálva.Mondjuk ezeket az üveges bébiételeket én nem adtam nekik,mert nem szerették.Egyik sem.Pedig minden márkát próbáltam,de nálunk nem jött be.Úgyhogy amit főzök abból adok neki,szépen ott eszik velünk etetőszékbe.Hidd el nem kell ahhoz leszoktatni,csak át kell csábítani más ízekre is.Attól még szerintem nyugodtan szoptasd meg.Csak amikor mondjuk reggeliztek,vagy ebédeltek,akkor ne adj neki cicit,hanem vidd ki magatokhoz a konyhába,és reggelire mondjuk adj neki egy darab kiflit a kezébe.És te is kezdj el enni.Ha evett belőle,akármennyit nagyon dícsérd meg,és utánna adhatod neki a cicit.Lehet,hogy már nem is fog annyi tejcsit inni,de fogja tudni,hogy vannak másmilyen ízek is,és attól még nem kell lemondani a ciciről.
2009. szept. 6. 07:28
Ha teljesen le akarod szoktatni, ragaszd le a cicid, és amikor kéri, modd, hogy elment, nincs. Nekem a fiam 18 hónapos koráig szopizott...de nagyon sokat...szinte semmit, nem fogadott el mellette. Ezért szoktattam le én is. Szerintem is szükségük van már más táplálékra is, az anyatej egy ekkora gyerkőcnek már nem elég...2-3 nap múlva már nem is kérte a cicit, és szépen elkezdett enni.
2009. szept. 6. 07:20
hat adtam en mar 4 honaposan neki krumlit meg almat es fokozatosan mindent de most vagy 1 honapja nem kell neki de nem ertem hogy miert?mert probalok most is adni neki de hiaba
2009. szept. 6. 07:15
Szia ! Muszáj lenne hozzászoktatni a szilárd ételekhez is.Az én kis unokám 9 hónaposan /addig csak szopott/egyik pillanatról a másikra abbahagyta a szopizást,és semmit nem fogadott el.Kórházba került mert majdnem kiszáradt.Mi volt az oka,hogy többet nem szopott,máig sem derült ki.Igaz türelem kell,lassan kanalanként kell próbálkozni.
2009. szept. 6. 07:01
ugyhogy ne aggódj :)
2009. szept. 6. 06:59
Az én kisfiam dettó ezt csinálta 2és fél éves koráig szopott....de nem erőltettem semmit minden kialakult és szinte nálunk igy kiis maradt a paszatolás....:)
2009. szept. 6. 06:59
foga miat
2009. szept. 6. 06:59
en is adtam neki es nem is volt gond mindent evet de aztan hiaba adtam nem kellet neki semmi pedig nagyon jol evet a fofa miat vajon?
2009. szept. 6. 06:54

Húúú én ezt nem tudom,mert Én 6 hónaposan adtam neki már kajcsikat,szerintem Te későn kezdted a hozzátáplálást,1 éves gyereknek már majdnem mindent ennie kéne.

Előszőr krumplit főztem összenyomkodtam és tejjel hígítottam,azt adogattam kiskanállal.Őszibarackot turmixoltam,abba is egy kevés anyatej vagy táp,így nem volt annyira idegen ízű.Ilyesmikkel kezdtem,de Ő még csak fél éves volt,hamarabb megszokta így,hogy nem csak cici van mást is lehet enni.

2009. szept. 6. 06:50
Fiam nem eszik semmit csak a cici kell neki, hogy szoktassam le? vagy leggalabis ne csak cicit kerjen ki hogy szoktatta le?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook