Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Első osztályos kisfiam a napköziben az udvaron felejtette magát, mit tennétek? fórum

Első osztályos kisfiam a napköziben az udvaron felejtette magát, mit tennétek? (tudásbázis kérdés)


27. Cszsuka (válaszként erre: 26. - Csill Bill)
2009. szept. 5. 18:08
Igen, egy kicsit én is féltem, hogy majd inkább még rosszabb lesz a gyereknek, ha reklamálok, de esetenként érdemes elővenni a jómodorunkat meg a bátorságunkat és javaslatot tenni, hogy ne legyen sértődés sem, de a bajnak elejét vegyük...:)
2009. szept. 5. 18:05
na ez az, kobakszámlálás... nem tudom jó néven veszi-e, ha beleszólok a pedagógiájába, de valahogy jelezni fogom, hogy Andrissal is beszéltem, ne csatangoljon el, de jó lenne egy kobakszámlálás mielőtt bejönnek...
25. Cszsuka (válaszként erre: 22. - Csill Bill)
2009. szept. 5. 18:04
Akkor is úgy gondolom, hogy főleg az első héten az ő dolga, hogy jobban figyeljen. Ha csinál egy "népszámlálást", mielőtt kimennek, s akkor is, amikor bemennek, akkor ilyen nem fordulhat elő, akármilyen "tapasztalt róka".
24. 707655fba1 (válaszként erre: 21. - Csill Bill)
2009. szept. 5. 18:02

Nem!!!!


Andris első osztályos egy hete!!!!

A tanító néni dolga figyelni!

23. Cszsuka (válaszként erre: 17. - Csill Bill)
2009. szept. 5. 18:02
Igen, szülői munkaközösség. Év elején választanak mindjárt SzM elnököt minden osztályban, aki aztán minden félévben egyszer elmegy egy SZM gyűlésre, ahol az igazgató és ig. helyettesek elmondanak mindent, amit az iskola tenni fog, vagy már megtett. Ezt kell az SzM képviselőnek a köv. szülőin tolmácsolni az osztály felé. Itt van lehetőség arra, hogy javaslatot tegyenek a szülők, beleszólhassanak a házirendbe.
22. Csill Bill (válaszként erre: 20. - Cszsuka)
2009. szept. 5. 18:01
nem ma kezdte a napközit, évek óta napközis tanár a tanárnénik mellett, jól összeszoktak, tavaly 37 gyerekre vigyázott mert összevonták az osztályokat, idén 21 fő van, lehet lazább a gyeplő és ezért? könnyebbségből kissé figyelmetlen?
2009. szept. 5. 18:00
akkor első lépés, beszéljek a tanár nénivel? vagy inkább magával a napközis tanárral? (amikor mentem érte, nagyon mérgesen mondta, hogy ejnye bejnye megint mi történt, de aztán látta kicsit ideges lettem, mert engem is bántott, aztán a vége felé azt mondta, nem olyan nagy baj ám, de figyeljen jobban Andris)
20. Cszsuka (válaszként erre: 15. - Csill Bill)
2009. szept. 5. 17:59
Nem, csak nincs egy kialakított rendszere, ami alapján biztos lehet magában. Ezért lenne érdemes ötleteket adni neki, harag nélkül. Hátha utána minden rendben lesz. Igaz, veszélyes az ilyesmi, de azért mégis kellene valami.
2009. szept. 5. 17:58
első alkalommal is leszidta, de sajnos most ismét előfordult, és most nem pár percről beszélek... ha baleset érte volna közben, tuti már nem élne a napközis tanár... szerintem igenis figyelnie kéne, hogy darabra meglegyenek, nem?
2009. szept. 5. 17:57
Elhiszem,mert egy zsák bolhával nehéz lehet, ezért kellenek technikai megoldások.
17. Csill Bill (válaszként erre: 12. - Cszsuka)
2009. szept. 5. 17:57
Az SZM a szülői munkaközösség? Kezdő vagyok, nem tudom sajna ez mi :)
16. 707655fba1 (válaszként erre: 11. - Csill Bill)
2009. szept. 5. 17:56

Én elbeszélgetnék a napközis tanárral.

Egyrészről ne szidja le a gyereket a saját nemtörődömsége miatt! Nehogy már a gyerek legyen a hibás, hiszen egy gyenge hét telt el az iskolakezdés óta, ő lélekben még óvódás.

Másrészről figyeljen a rábízott gyerekekre kortól függetlenül. Azért van ott!

2009. szept. 5. 17:56
első körben gondoltam beszélek a tanár nénivel... sajnos a szülőin elmondta a napközis tanárnéni, hogy van hogy éjszaka nem tud aludni, hogy elszámolt-e minden gyerekkel vajon aznap? lehet kissé szenilis?
2009. szept. 5. 17:55
Nagy felelőtlenség a tanító részéről. Ha normális ültetési rend van, azonnal fel kell tűnjön egy gyermek hiánya.
2009. szept. 5. 17:55
pont csütörtökön volt a szülői, ahol részletesen beszámolt a napközis tanárnénit, mit hogy meddig csinálnak... de legalább kobakra számolja már meg őket, elhiszem nem ismeri még, de ez így nem mehet ezután. A héten másodszorra! fordult elő...
12. Cszsuka (válaszként erre: 9. - Csill Bill)
2009. szept. 5. 17:52

El kell menni az SzM értekezletre és elmondani a panaszt, majd javaslatot tenni egy jobb megoldásra, amit házirendbe foglalnak, ha a többi ott lévő szülő is beleegyezik.


Ezek után már számon lehet kérni a mulasztást. Esetleg most is meg lehet kérdezni, hogy a házirendben mi van a napközisekkel kapcsolatban?

2009. szept. 5. 17:52

hát sajnos úgy néz ki, hogy minimum fél órát, de amikor kimentek már nem tudta hogy hol van, mert a fiam beállt focizni, ezért nem hallotta a csengőt.

Szegény a játék hevében nem érezte az időt, nem az osztálytársaival focizott ugye, nem látta hogy bemennek... de a házijából kb. 5 percet csinált meg, máris mentek megint, tehát majdnem egy óráig azt csinált amit akart... és tényleg nem kereste a tanár, amikor bement jól leszidta persze, mert megijedt, hogy ő se vette észre gondolom, hogy hiányzik :(

2009. szept. 5. 17:51
Van, ahol különböző színű kis nyakkendőt kapnak az első időben, így feltűnik a másik tanárnak is, hogy a "pirosok" már bementek.
2009. szept. 5. 17:49
Ha a napköziben kint van a gyerek az udvaron, nem a napközis tanár a felelős érte? ha baleset érné pl. - ne adj' Isten - akkor nem kellene elszámolnia vele? Nem is kereste a tanár... mit csináljak? Ez a napközi így nem jó... és ha kimászkál a suliból?
2009. szept. 5. 17:49

Elég érdekes, hogy nem vették észre, hogy hiányzik, bár én azt tapasztalom, hogy sajnos nem csoda, mivel az új arcokat először nem tudják azonnal megjegyezni. Mondjuk én is elvártam volna, hogy legalább létszám ellenőrzés legyen, ha bemennek az udvarról.


Egyszer az én gyermekemért is tűvé tettük az iskolát (napköziotthonos volt, nem sima napközis). Már fél órája kerestük, amikor könnyek közt elindultam a bejárat felé és azon gondolkoztam, hogy mit is tegyek. A gyerekem ott ült az ajtóban és a portásbácsival beszélgetett, mondván, hogy engem várt....

Nem volt kit felelősségre vonni, mert a tanárnő meg azt mondta, épp az előbb ment ki a gyerek wc-re. Csakhogy ott sem volt, mikor kerestük, s vissza sem ment a terembe.

2009. szept. 5. 17:47
Talán úgy, hogy átgondolatlan iskolában az udvaron nincs behatárolva, hogy az elsősök meddig kódoroghatnak el, s észre sem veszik, hogy már bementek az övéi, mert hogy az udvaron vannak még gyerekek. Általában kijelölnek egy kis sarkot az elsősöknek: eddig és netovább. Mnnyi időt töltött kint?
2009. szept. 5. 17:46
Háát nagyon figyelnek a gyerekre! Ezek a napközis tanárok, nálunk is állati elegem van előlük. Ott pletykálnak, ülnek a nagy seggükön, az egyik gyerek meg a földön fekvő társát rugdossa (láttam, pont akkor menten a gyerekért)
2009. szept. 5. 17:46
miért kéne bármit is tenni?első osztályos.meg utólag mit akarnál csinálni?
2009. szept. 5. 17:45
????
2009. szept. 5. 17:45
szia, a játék hevében nem hallotta a csengőt, a napközis tanár akkor vette észre, mikor bekopogott a délutáni tanulási idő alatt... tehát nem 5 percet késett...
2009. szept. 5. 17:44
Hogy-hogy az udvaron felejtette magát?
2009. szept. 5. 17:43
Első osztályos kisfiam a napköziben az udvaron felejtette magát, mit tennétek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook